Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 83535 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #75 -: Юли 21, 2014, 09:17:20 pm »
друго имах предвид:

Измисли нещо ,да си изказвам коментарите говоримо,не писмено ,но с трансформатор за бавни обороти . :012:

можеш ли по друг начин да попиташ, че да съм сигурна, че разбирам :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #76 -: Юли 21, 2014, 09:20:53 pm »
Исках да споделят Лили и Енигма ,астрологично идентичната или сходна реакция в  периода по един и същ казус .

Не обърнах внимание реакцията с Енигма да е била идентична.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #77 -: Юли 21, 2014, 09:26:03 pm »
друго имах предвид:

можеш ли по друг начин да попиташ, че да съм сигурна, че разбирам :)

Изразявам се по-добре говоримо ,не писмено ,защото не успявам да запиша ,онова ,което произвежда главата ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #78 -: Юли 21, 2014, 09:28:03 pm »
Не обърнах внимание реакцията с Енигма да е била идентична.

В отношенията към близката среда-колеги ,близки роднинства и защо точно в един и същ период по сходен начин. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #79 -: Юли 21, 2014, 09:28:35 pm »
може би се дължи на това, че използваш първо интуиция, а после причинно-следствени връзки?

ако имаш добра памет и съумееш да повториш каквото си помислила, дали няма да се подреди по-добре като го пишеш?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #80 -: Юли 21, 2014, 09:29:22 pm »
... и защо точно в един и същ период по сходен начин. :)

за кой период става въпрос - точно сега?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #81 -: Юли 21, 2014, 09:34:33 pm »
В отношенията към близката среда-колеги ,близки роднинства и защо точно в един и същ период по сходен начин. :)

На Енигма не й знам житието и битието.

Сетих се - споделяла е за някакви колективни изяви, ама то къде ли го няма това, като цяло е масово.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #82 -: Юли 21, 2014, 09:36:29 pm »
може би се дължи на това, че използваш първо интуиция, а после причинно-следствени връзки?

ако имаш добра памет и съумееш да повториш каквото си помислила, дали няма да се подреди по-добре като го пишеш?

На теория е така ,но практика не винаги ,защото просто понякога ,онова което се е случило в главата ми ,изчезва.Иначе си права ,опитвам се да го тренирам ,даже като се будя понякога и през нощта имам до главата си лист хартия или тетрадка и си записвам,но който има Меркурий в Риби/12-ти,в аспект с Нептун разбира защо е така .Не е нещо необикновено ,просто начин на мислене и възприемане на случващото се и неговото изказване. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #83 -: Юли 21, 2014, 09:41:40 pm »
ами да, значи и сама си намерила решението, с практиката нещата ще се подобряват

пък и има един начин, който използват манипулаторите - професионалните имам предвид - първо правят профил на "слушателя" и после - според резултатите избират подхода

тоест - ако ти (с товята добра интуиция) използваш каквото знаеш за слушателя, ще можеш да му го кажеш така, че да те разбере

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #84 -: Юли 21, 2014, 09:46:37 pm »
Стига да не си мислим, че интуитивно знаем нещо, а на практика резултатите да не съвпадат.

Никога не съм се стремяла да убеждавам някого в нещо, но наистина за мен е важно думите ми да не се интерпретират погрешно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #85 -: Юли 21, 2014, 09:48:06 pm »
ами да, значи и сама си намерила решението, с практиката нещата ще се подобряват

пък и има един начин, който използват манипулаторите - професионалните имам предвид - първо правят профил на "слушателя" и после - според резултатите избират подхода

тоест - ако ти (с товята добра интуиция) използваш каквото знаеш за слушателя, ще можеш да му го кажеш така, че да те разбере

Няма как да се промени природата ми-аз слушам ,като говоря ,така усещам другия.Знам ,че това ще ти прозвучи неправдоподобно ,може и арогантно ,но е факт. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #86 -: Юли 21, 2014, 09:53:55 pm »
Стига да не си мислим, че интуитивно знаем нещо, а на практика резултатите да не съвпадат.

и обратното е вярно -  в прав текст ни казват нещата, ама на нас толкова не ни харесват, че не ги чуваме целите или вярно

аз затова мисля, че думите са измама, само действията казват истината

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #87 -: Юли 21, 2014, 09:58:40 pm »
аз затова мисля, че думите са измама, само действията казват истината

И аз стигнах до този извод - човек се разпознава по действията му, а не по сладките или тръпчиви приказки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #88 -: Юли 21, 2014, 10:06:34 pm »
Лили, Огънят знае, а Водата -усеща  и ако Юпитер ги уверява ,а Сатурн назидава същите ,няма разминаване  на сутринта. :)

При мен Сатурн някак не се справя с пръчката ,затова не правя прогнози,а се ограничавам с тенденции и когато сънувам-предполагам,но пък е на правилното място ,за да стоя зад мислите си и да нося отговорност за мнението си.Това ,че съм импулсивно откровена и арогантно "знаеща"  в изказа си  ,не ме оправдава ,защото съм имала някакъв си натал,напротив старая се да се разграничавам от същото ,отразявайки толерантността на другите и учейки се да" слушам "мислите им.

Дадох пример със себе си ,защото аз имам такива индикации на разминаване с реалното и забавното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #89 -: Юли 21, 2014, 10:13:40 pm »
В интерес на истината никога не съм изпитвала затруденния да си формулирам мисълта, но до определена възраст имах проблем с концентрацията - добра памет, но разпиляна, хаотична мисъл, трудно вникване в материята. Това беше основна причина да не започна да се занимавам с астрология още от 18-годишна - товава дойде първият мерак, но не успях да схвана идеята в частта с изчисленията, тогава хороскопите още се смятаха на ръка. Няколко години по-късно отново взех същата книга и за броени седмици всичко усвоих, сякаш ми се диктуваше свише.

Последните десет години наблегнах на концентрацията, с внимание към детайла - така развих качества, които поначало не ми бяха сред силните страни. Сега мога да бъда по-пунктуална и педантична и от девешки Меркурий, стига да не става въпрос за бакалски сметки, а за нещо, което ми е по сърце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui