Автор Тема: Възможно ли е приятелство мъж-жена  (Прочетена 17361 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #15 -: Юли 27, 2014, 11:07:11 pm »
Това си е тема за раздел психология
Разбира се, че може да има приятелство м/у мъж и жена, зависи от жената каква е
Тоест? И защо само от жената, тя казва "Дий" косвено, но в другите отношения, говорим за приятелство.
Е ,Аз съм жената, каква съм?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #16 -: Юли 27, 2014, 11:11:32 pm »
Защото мъжете винаги пробват, по навик, не че нещо...
Жената трябва да разбере и 100 пъти по 100 начина да каже не
Далавера е да не се стига до там, умните мъже почти не пробват

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #17 -: Юли 27, 2014, 11:24:40 pm »
Е, това с последните 2 отговора-Съни, Папи, да, тенкс!
Съни, имат повече от мен, но не са им изповедници.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #18 -: Юли 27, 2014, 11:25:27 pm »
Това че мъж и жена си пият кафето и си хапват мезето заедно  ,някой път ,не ги прави приятели-аз също разговарям и се забавлявам предимно в мъжка компания ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #19 -: Юли 27, 2014, 11:27:09 pm »
Силни мъжки планети в женска карта-приятели мъже
Силни женски планети в мъжка карта-приятели жени

Пример с моите мъжки планети, си и живо изтезание, да ме влачат по магазините  да пробваме и разглеждаме дрехи, да вися в козметичния салон, да си говорим на "миличко" и всякакви там лигаво-женски истории ;D
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 11:31:52 pm от Satin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #20 -: Юли 27, 2014, 11:30:47 pm »
А какво ви провокира тези дни ,да повтаряме теми от преди година- сила,приятелство мъж-жена... ?!?
Да не е от синодичния цикъл Слънце/Юпитер в Лъв , 'м ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #21 -: Юли 27, 2014, 11:31:20 pm »
Т
Е, тогава остава да мисля, че освен ,че те са такива и пробват, което не е приятелство точно, аз може да излъчвам нещо, за което не подозирам. Може би трябва да редуцирам нещата. За ужас на Папи, харесвам психологията, от детството ми споделят. Когато "вникна" и усета другия винаги и навсякъде, и в картите-целя 10-ката в тълкуване и съвети. Тук, малко стилът отива към това да ме спеши, но букаи не търпя.
Е, как пък един мъж няма тук да се изкаже, да видим как е от тяхна гледна точка, макар че я знам.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #22 -: Юли 27, 2014, 11:35:35 pm »
Енигма, кажи им да ходят да се изповядват при попа :012: Шегувам се, това с изповядването го правят най-вече жените, ако мъж го направи пред мен - има проблем и повече няма да го погледна, честно ти казвам. Виж какво имаш в картата си да привличаш такива мъже - вероятно усещат женските луна и венера и желанието ти да им помагаш, закриляш. Много ясно, че ще започнат да се влюбват, ако ти не сложиш някаква граница.
Е, чак да се влюбват, явно са не знам слаби, все сатурнови са и ми гукат сублиминално явно на венера-сатурн съвпада.  А по възела в риби-северния в 8 дом, така мисля, много пъти се питам и дотам стигам все, той ще да е виновен. А човекът е с Асц. Риби.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 11:39:16 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #23 -: Юли 27, 2014, 11:42:53 pm »
Нищо специално не е нужно да излъчваш, енигма, за да се пробват
Достатъчно е да си жена

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #24 -: Юли 27, 2014, 11:43:00 pm »
Двамата ми най-близки приятели в продължение на повече от10 години са мъже. Тоест, познаваме се от 15-16 годишни. И с двамата не съм имала никакъв, ама никакъв контакт извън приятелския. С единия сме по-близки, спал е вкъщи, гушкаме се, дори на майтап ме плесва по дупето, но толкова сме свикнали един с друг че нито аз, нито той го възприемаме по "онзи" начин. С него и за сексуалните си подвизи споделяме. Няма да преувелича, ако кажа, че ми е като брат.
На двамата съм разчитала повече, отколкото на гаджетата си. Много ги обичам, винаги са подхождали към мен чисто, откровено, без подтекст. Благодарна съм и се чувствам сигурна, защото имам такива приятели. Казвали сме си много тежки неща и много сме се променяли един друг - по това се отличават особените и силни връзки.
Такива отношения с жена не съм имала. До скоро си мислех, че имам. Жените не могат да бъдат приятелки с мен. Не ми понасят кривите им погледи. Пък и на мен  в мъжка компания ми е далеч по-приятно и забавно.
Мъжете не ме заливат с негативни емоции и не ми се сърдят, защото съм с по-дълга коса или щото пак съм си купила нова рокля :D
Май Белучи го беше казала - могат да ти простят за ума, дори за таланта, но никога за красотата. Пък ако си и в повечко самоуверена и не се преструваш на скромна...край, гориш.

Накратко, не само, че има приятелство между мъж и жена, а и то е най-чистото.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #25 -: Юли 27, 2014, 11:48:41 pm »
Поетапно съм се опитвал да наблюдавам подобни отношения и изходът, който съм забелязвал винаги е бил или възникване сексуален интерес или отчуждаване без видима причина след време.
Преди време една съученичка с която бяхме по-близки и възприемах като приятел тогава и запазих като контакт след като пътищата ни се разделиха ,веднъж дискутирахме тази тема за приятелството във фб и ми сподели, че ме е харесвала по едно време, но аз не съм и обръщал внимание като на жена.

Една жена за мен много трудно би била 'брат по оръжие' - мъжката дружба е нещо съвсем различно, ненаподобяващо нищо друго.
Случва ми се да завързвам контакти с жени, с намерения различни от чисто физическите, но там притегателният елемент е комуникацията, интелектът, идеите т.е винаги бих отделил часове от времето си за разговори с такива хора.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #26 -: Юли 28, 2014, 12:02:41 am »
Поетапно съм се опитвал да наблюдавам подобни отношения и изходът, който съм забелязвал винаги е бил или възникване сексуален интерес или отчуждаване без видима причина след време.
Преди време една съученичка с която бяхме по-близки и възприемах като приятел тогава и запазих като контакт след като пътищата ни се разделиха ,веднъж дискутирахме тази тема за приятелството във фб и ми сподели, че ме е харесвала по едно време, но аз не съм и обръщал внимание като на жена.

Една жена за мен много трудно би била 'брат по оръжие' - мъжката дружба е нещо съвсем различно, ненаподобяващо нищо друго.
Случва ми се да завързвам контакти с жени, с намерения различни от чисто физическите, но там притегателният елемент е комуникацията, интелектът, идеите т.е винаги бих отделил часове от времето си за разговори с такива хора.

Благодаря ,за споделеното ,Санти. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #27 -: Юли 28, 2014, 12:03:11 am »
Стигам до извода, че проблеми с мъжките приятелства нямат жените с по-силни планети в мъжки знаци, по споделеното от Съни и Единствена, защото аз съм със силни женски и може би андрогинното не ми го отчитат на пръв поглед.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #28 -: Юли 28, 2014, 12:08:36 am »
Санти изглежда е наясно със себе си, макар че при близнаците от дума на дума....

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #29 -: Юли 28, 2014, 12:09:47 am »
Satin май е дала астрологичната есенция по темата. Аз съм с повечко планети в мъжки знаци - овчи Луна и Венера, а и Марс със Сатурн и Уран на Асцендента. Заради Уран може би се настройвам на мъжка вълна и мога да варирам между половете - най-вече по отношение на мисленето. В никакъв случай не съм мъжкарана.
Астрологично тези неща отлично обясняват защо по-добри приятелства имам с мъже. В момента нямам нито една приятелка, дори за кафе.  В личния си кръг контактувам само с мъже, е ок - и по малко с техните приятелки. Хич не ми липсва женската компания. А и като си само с мъже ти си принцесата на "групата", обгрижват те...много е приятно, няма как да премълча, че и това ми харесва. Пък и винаги има кой да ти смени бушоните.  ;D
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 12:11:40 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.