Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 115167 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #30 -: Март 07, 2014, 04:22:15 pm »
Направо да си взема цялостна екипировка за гмуркане, казваш  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #31 -: Март 07, 2014, 05:06:41 pm »
Направо да си взема цялостна екипировка за гмуркане, казваш  :012:

 :13:  :012:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #32 -: Март 07, 2014, 05:09:58 pm »
Нептун управлява мой 5-ти дом в Риби, в момента е застанал точно на куспида. Вече няколко години току да влезе в 5-ти и пак ретроградие, отново назад в 4-ти.
У5 транзит през 5-ти, ами очаквам нереалистични любови и романтика, която ще ми замъгли разума по Нептунски :012: Всъщност това няма как да стане, защото е много трудно да се излъже едно реалистично и прагматично Слънце в Телец!

Помня скорошните му аспекти на Нептун, отпреди 2-3 години. При тригона му с АЦ през 2012-сбъдване на тийнейджърска мечта-запознах се лично с моя певец-идол, който истински харесвам от 14 годишна.

В момента транзитния Нептун формира тригон за трети път към натален Юпитер в 9-ти. При първият хит, за пръв път плавах на дълго пътешествие по вода, с кораб. Вторият път като стана точен, една от най-добрите ми приятелки беше почти отвлечена от пирати, съвсем буквално, в днешни времена, прехвърлиха я в Африка наскоро. Засега при потретването на аспекта, не съм усетила нищо.

Между другото, Нептун ми е най-аспектираната планета в натала, има тригони към почти всичко останало в радикса. Аз нали съм вече върл фен на древните, Нептуна не го зачитам много много в интерпретациите :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #33 -: Март 07, 2014, 05:20:06 pm »
Mayflоwer,по натал имаш тригон Нептун /Юпитер и първия е около АСЦ /1-ви дом?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #34 -: Март 07, 2014, 07:17:43 pm »
Mayflоwer,по натал имаш тригон Нептун /Юпитер и първия е около АСЦ /1-ви дом?1?

Рени, натален Нептун е ситуиран във 2-ри дом, образува тригон с Луна, Меркурий, Марс и Сатурн, както и секстил с Плутон.
Иначе Юпитер е в 9-ти дом, но е изцяло неаспектирана планета в натала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #35 -: Март 07, 2014, 10:56:45 pm »
Mayflower,предположих че има аспект между тях заради споделеното от теб откъм вида пътувания ,но щом има тригон Луна/Нептун и ако същата е по оста ИЦ/МЦ -добре .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #36 -: Март 07, 2014, 11:16:41 pm »
Mayflower,предположих че има аспект между тях заради споделеното от теб откъм вида пътувания ,но щом има тригон Луна/Нептун и ако същата е по оста ИЦ/МЦ -добре .)))

Всъщност тригонът е от 2-ри дом, където е Нептун, към 6-ти дом, където са Луна и Меркурий,  в съвпад. Двете планети заедно са съответно управител (Меркурий) и съуправител (Луна) на 9-ти дом, на куспида на който имам Близнаци и интерсептиран Рак вътре в дома. Юпитер е в 9-ти дом в Рак и Луната е негов диспозитор. Оттам връзката може би с Нептун, Луна и Юпитер и изявата на транзита чрез пътуване по вода.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #37 -: Март 08, 2014, 11:01:24 am »
Mayflower,предположих че има аспект между тях заради споделеното от теб откъм вида пътувания ,но щом има тригон Луна/Нептун и ако същата е по оста ИЦ/МЦ -добре .)))

Всъщност тригонът е от 2-ри дом, където е Нептун, към 6-ти дом, където са Луна и Меркурий,  в съвпад. Двете планети заедно са съответно управител (Меркурий) и съуправител (Луна) на 9-ти дом, на куспида на който имам Близнаци и интерсептиран Рак вътре в дома. Юпитер е в 9-ти дом в Рак и Луната е негов диспозитор. Оттам връзката може би с Нептун, Луна и Юпитер и изявата на транзита чрез пътуване по вода.

Благодаря за споделеното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #38 -: Март 22, 2014, 04:56:25 pm »
Тия дни мисля и аз да си поръчам пророчески сън - транзитен съвпад Меркурий/Нептун в тригон към натална Луна в 8 дом  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #39 -: Март 22, 2014, 05:12:39 pm »
Може и някой тантричен сън да ме споходи - същите в съвпад с Марс на ИЦ. Ама такъв, че да не искам да се събудя и да се връщам към реалността.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #40 -: Март 22, 2014, 05:25:46 pm »
Сънуване с отворени очи - типично по нептунски  :)

Шегата настрана, но освен че сънищата станаха по-цветни и по-продължителни, друго нептуново влияние като че ли не усещам засега, а транзитните аспекти са точни и са към планети с доминантно влияние в хороскопа.  :017:

Нито имам желание за оттегляне и релакс, нито за медитация и духовни практики... Дори такъв вид литература вече не ме влече, фокусът някак се измести към практичната страна на живота. Сатурн на Асцендента си казва думата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #41 -: Март 22, 2014, 05:42:15 pm »
С дедо на АС едва ли е много весело :o Освен, че те приземява и заземява как го усещаш?

Дяволът не е толкова черен, колкото го рисуват  :)

От личен опит мога да споделя, че Сатурн на АС е по-малко неприятен от транзита му към светилата, но това е субективно усещане. Вероятно зависи и от това какви прогресии вървят към същия момент. Много по-стресиращ беше престоят му във Везни (транзит през 11 дом). Докато сега влиянието му върху АС по-скоро бих определила като стабилизиращо, не ти дава да потънеш и да се откъснеш от реалността и задълженията, създавайки усещане за тревожност и безпокойство. Постоянно те кара да мислиш, че трябва да правиш нещо, не позволява да бездействаш и да си свиркаш безгрижно. Ако беше само Нептун, отдавна да съм го ударила на нихилизъм.

« Последна редакция: Март 22, 2014, 05:44:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #42 -: Март 22, 2014, 06:01:16 pm »
Тежките плутонови транзити към светилата поотминаха вече, но аз по натал си го имам в т-квадрат към същите. Така че не е нещо непознато и непоносимо като енергия. При хора, при които Плутон няма аспект със светило, транзитите му минават някак по-неосъзнато - реже, чисти, трансформира, но тази тема не ти е на дневен ред в наталната програма и има тенденция човек по-рядко да се пита каква поука е извадил от случилото се и с какво е допринесъл за такова развитие на ситуацията. Наблюдавала съм го при хора със слаб Плутон - плутонови събития ги спохождат при съответните транзити, но много въпроси остават без отговор. Обаче тук си говорим за Нептунови транзити.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #43 -: Март 22, 2014, 06:21:03 pm »
Може би донякъде сходно усещане дава и прогресивната Луна в 12 дом, но зависи какво аспектира по това време.
Желание за отдръпване и изолация, за преосмисляне и преоткриване на смисъла беше и при мен налице по това време. Не че съм открила някакъв нов смисъл, но поне успях да осъзная безсмислието на някои от съществуващите досега отношения. Изгубване на фокус, а на близки и приятели им изглеждаш по-студен и безучастен.
« Последна редакция: Март 22, 2014, 06:23:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #44 -: Март 22, 2014, 07:08:57 pm »
а в първи дом в овен не беше ли добре?