Автор Тема: Предсказване на смърт  (Прочетена 60108 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #15 -: Юни 11, 2014, 10:21:04 pm »
Клер, виж тук
благодаря.

Може ли да се приеме една и съща планета за Хилег и Алкокоден? Щото ако асц. ми е хилег, то планетата, която му е управител е Сатурн. Ама той е и Алкокоден. И какво трябва да следва от това?  :o
от това което четох днес - може. ама какво следва не знам

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #16 -: Юни 11, 2014, 10:24:25 pm »
Е, какво...какво - колкото си пожелаем, толкова ще живеем  ;D

Според мен това означава, че можеш да избираш кога да си отидеш. Но това е според мен. Дали отговаря на астрологичните разбирания за това - не знам. Сега чета и се опитвам да разбера.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #17 -: Юни 11, 2014, 10:27:08 pm »
Diyana е дала този сайт http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5

Малко трябваше да се заиграя с географските координати, но ги нагласих. Там ми сметна хиляда неща. Излиза, че Дорифорий ми е Меркури, аурига е Венера и очаквано двете доминантни планети са Марс и Сатурн. Юпитер е с най-голямо влияние обаче. Хм, това малко ме учудва. Перигрини са Слънцето, Луната и Марс. Нямам нито една планета в екзалтация, но няма нито една и в падение. В терма е само Марс, в домицил е само Сатурн. Фас е само Меркурий, в триплицет са Мерк и Юпитер. Злотворната ми планета излиза Венера.
Алмутена е Сатурн с 38 т, след него Марс с 32. Алкокоден е пак Сатурн.

Depending on the quality of Alcocoden, the natus is *protected* till its certain age. For this Alcocoden, in the worst case it is said to be 30 years. At the average the *protection* is said to last for 43.5 years, and at the best 57 years.

Хубаво, ама как точно му се изчисляват достойнствата на Алкокодена?

Хилег ми е асц. Ама Сатурн е точно там. Малко противоречиви ми се струват двете неща.

This is a nightbirth. Hence, we'll be examining firstly Moon, then Sun, then Almuten of the last prenatal full moon. If nothing of this works, hyleg will be the Ascendant.

The Moon is in the 3. house, which is not a Hyleg house.

The Sun is in the 2. house, which is not a Hyleg house.

The last prenatal full moon is approximated to 11° 51' 35.78". By the essential dignities, the planets here will get the following points: me (5), me (4), mo (3), ve (2), ve (1). The winning object here will be me that is settled in the 2. house. This is not a hyleg house, and hence Ascendant will be the hyleg.

Може ли да се приеме една и съща планета за Хилег и Алкокоден? Щото ако асц. ми е хилег, то планетата, която му е управител е Сатурн. Ама той е и Алкокоден. И какво трябва да следва от това?  :o

Времето на раждане се попълва с един час назад в сайта, защото дори са сложиш точни координати, пак не излиза точна натална карта.

Ако например си родена в 10.00, постави 9.00, поне при мен ми даде правилните градуси на куспиди и ъгли, по този начин.

Аз пък изчислявах преди време планетата убиец или "killing planet", която показва края на живота на натива, твърди се че това е сигурен метод.  Проследява се кога по примарни дирекции ще направи аспект към хилега. При мен излиза убиеца да е Венера, която обаче се явявва и алкокоден, малко се обърках! Излиза че като ѝ свърши протекцията в ролята на алкокоден, очаквам да ме погуби като планета убиец :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #18 -: Юни 11, 2014, 10:35:34 pm »
Да, видях, че времето трябва да се върне. Нагласях докато не излезе моята карта.
Дали противоречията не идват от там, че смесваме системи? Например в този сайт си правих изчисленията с домофикацията на Кох. Вероятно трябва и домофикацията да е от античната астрология. Тук обаче навлизам в конкретика, за която ми липсват знания.

А годините живот как се смятат? Някакви точки се събират...това точките, които излизат по-горе за достойнствата на планетите ли са?

Ако са това при мен излиза 38+38+32 - Хилег + Алкокоден + Анаретна планета. Хм..ми аз ще умра като стафида  :012:
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 10:37:15 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #19 -: Юни 11, 2014, 10:49:57 pm »
Много са сложни древните методи, но за сметка на това са изключително точни.
Не знам дали от домова система е разликата, вероятно не, защото когато аз пресмятам, слагам точно системата с която са работили древните. Избирам Alchabitus Semi-Arc (Алкабитус на български?), тропически зодиак, триплицитети Доротей, египетски терми и т.н спазвам всички антични правила уж.

Виж това, много подробно описано стъпка по стъпка, как да пресметнем продължителност на живот на даден натив, от форума на скайскрипт:

Step 1
Understand that length of life is the province of God - God knows best

 Step 2
 Understand that the methods outline below do not cover catastrophic deaths through humans or nature e.g. massacres, wars, pestilence, natural catastropies (earthquakes, tsunamis, flood, ...). Catastrophic events are not shown in the natal charts. They are shown in mundane chart(s). Many who were born in very different times (and places) die at about the same time in a catastrophic event as mundane is superior to natal.

 Step 3
 Understand also that the steps outline below do not cover violent deaths. The ancients have different method of extracting charts that have indicators of violent deaths. If the indicators of violent death are present, the timing can be gauged from there (at least not using Alchocoden directly).

 For the following steps (Hyleg and Alchocoden) I use Bonatti's method (with some alterations).

 Step 4
 Check whether the native falls into the first (infant does not take nourishment) or the second differentia (infant takes nourishment but not reared) - see Bonatti (among others).

 This is done when parent(s) come for consultation. Obviously an adult would not fall into first or second differentia!

 If the native does not fall into first or second differentia, then only we proceed to find the hyleg. (You could use Bonatti's, Ptolemy's, Lilly's, ...). As mentioned above, we would skip step 4 if we are calculating for an adult.

 Step 5
 Find the hyleg. If the chart has no hyleg, then it automatically falls into third differentia birth (native usually does not pass age 12). If the native does pass age 12, any adverse direction of Asc/ruler of Asc/luminary to malefics (via conjunctions or aspects) are considered dangerous years...

 Step 6
 If a hyleg is found then the native falls into fourth differentia birth. In Bonatti's scheme, the Alchocoden is found together with the Hyleg. From the Alchocoden and the table of major, middle and minor years, the length of life is calculated. The essential and accidental dignities of the Alchocoden give major, middle or minor years. Benefic aspects (conj., trine, sextile) from benefics to Alchocoden add years, malefic aspects (conj., oppopsition, square) from malefics to Alchocoden reduce years...

 Step 7
 Once you have obtained the number of years (not an easy task as you probably would come out with more than one hyleg AND Alchocoden), this is the life force given by the chart. The ancients would say that this is the length of life provided you do not get pushed over the cliff or run over by chariots!

 Step 8
 Check all adverse primary directions (directions via oblique ascensions) of the hyleg to the anaretic degrees. All adverse directions that occur prior to the years given by the Alchocoden are fearful years but should not be lilfe threatening. The adverse directions that occur following the years of the Alchocoden are more worrying...esp. if the Fridaria period confirms it e.g. you have major Fridaria of malefic with minor Fridaria of hyleg after the Alchocoden years. Sometimes the adverse directions can be avoided if powerful benefics also aspecting the hyleg at the same time.

 The "anaretic degrees" can be the

 1) positions of the malefics (Mars and Saturn)
 2) degrees opposite and square the malefics
 3) benefics when they are with malefics (especially when they happen be in and/or ruling bad houses i.e. 12th, 8th 6th and sometimes 7th)
 4) cauda draconis (south node)
 5) malefic fixed stars
 6) cusps of certain anti-lilfe houses (e.g. 8th house cusp, sometimes 7th house cusp, 4th house cusp, 6th house cusp) and look also to their rulers
 7) parts of death and of killing planet and their rulers

 What we look for is probably one or two anaretic degrees that have the greatest testimonies of being anaretic.






The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #20 -: Юни 11, 2014, 10:59:59 pm »
Благодаря, много систематизирано е описано всичко. Преди да започна пак трябва да разбера най-важното - като нямам планета хилег, а за такъв се счита асц. - това значи ли, че изобщо нямам хилег? Защото асц. е точка. Той не е планета, няма енергия..какъв хилег може да бъде? Ясно се вижда, че в картата ми нито една планета не отговаря на условията за хилег.

При мен е имало смъртна опасност от самото раждане и после на всеки 7 години (тогава май са квадратите на Сатурн). Оживявала съм по чудо. Сега може и да си нагласям отделните факти и да се окажат случайности. Но все пак...през 2016 г. ще стана на 28, ще имам Сатурнов възврат през асц. И това е край на четвърти седемгодишен цикъл.
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 11:01:34 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #21 -: Юни 11, 2014, 11:18:17 pm »
Благодаря, много систематизирано е описано всичко. Преди да започна пак трябва да разбера най-важното - като нямам планета хилег, а за такъв се счита асц. - това значи ли, че изобщо нямам хилег? Защото асц. е точка. Той не е планета, няма енергия..какъв хилег може да бъде? Ясно се вижда, че в картата ми нито една планета не отговаря на условията за хилег.

При мен е имало смъртна опасност от самото раждане и после на всеки 7 години (тогава май са квадратите на Сатурн). Оживявала съм по чудо. Сега може и да си нагласям отделните факти и да се окажат случайности. Но все пак...през 2016 г. ще стана на 28, ще имам Сатурнов възврат през асц. И това е край на четвърти седемгодишен цикъл.

Конкретно по твоя случай от повтаряща се периодично смъртна опасност, можеш да погледнеш в книгата на Доротей-"Carmen Astrologicum" (by Dorotheus), където той описва много примери точно като твоят, като обяснява как сам да определиш тайминга на тези периоди, визирайки хилег, алкокоден, примарни дирекции и някакви други чудеса, които аз не разбрах.

Иначе нямам идея дали ъгъл на натална карта, би могъл да приеме ролята на хилег. Ако искаш отиди на сайта на Брейди и изтегли последният документ най-долу на страницата, в пдф формата, тя много ясно обяснява как да определим хилег, може би е обърнала внимание и на въпроса за ъглите като хилег, ако това е възможно изобщо. Линка:http://www.bernadettebrady.com/articles.htm

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #22 -: Юни 11, 2014, 11:20:41 pm »
Такаааа, почетох още и горе-долу сглобих пъзела. Асцендента може да е хилег, дори според древните. Първият въпрос отпада.

При Алкокоден Сатурн минималната продължителност на живота е 30 години, средна 43 и максимална 57. При мен Сатурн е господар на картата, доминантна планета, с най-много достойнства и в съвпад с Хилег. Значи мога да смятам с 57.

И сега се чудя как да изчисля аспектите и какви години да добавя или извадя за тях. Сатурн има съвпад с Асц, Марс и Уран, тригон с Юпитер, полуквадрат с Меркурий и Плутон, секстил със Слънцето и МЦ. Според Уилям Лили Сатурн ми е управител и на поведението - каквото и да значи това.

До тук имам само началото на уравнението.

57 +/-....?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #23 -: Юни 11, 2014, 11:48:56 pm »
Това пише Брейди:

If the Sun and the Moon cannot be Hyleg and the chart is Conjunctional, then take the
degree of the Ascendant. And if any of the above rulers of the Ascendant aspect the
Ascendant, it will be the Hyleg. If the Ascendant is not the Hyleg, then use the Part of
Fortune

Следователно при мен Хилег и Алкокоден е Сатурн. Заради ъгловия съвпад с Марс трябва да му добавя или да му извадя 66 години? Заради тригона с Юпитер мисля да добавя 45,5 години, а заради секстила със Слънце + още 19 години. Ако се смятат само мажорните аспекти ще го закъсам:)

Уравнението е:

Първи вариант

57 - 66 + (45,5 + 19)= 55.5

Втори вариант:
да доживея близо 200 години:)

Трети вариант:
да не са ми верни сметките до тук
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #24 -: Юни 11, 2014, 11:49:49 pm »
Добре де, защо не четете/пишете в темата за Алкокоден, там и на български са правилата и примери съм описала
Тази тема беше по-скоро морална, ама аз я оспамих с едни кратки наблюдения по управители (много ми се виждат три теми за смърт...)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #25 -: Юни 11, 2014, 11:56:58 pm »
Защото не съм съобразила, че тук се разисква моралната страна на въпроса. Аз гледам, че името на темата е Предсказване на смърт и си пиша по същество...Ако искаш премести постовете в другата тема.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #26 -: Юни 12, 2014, 12:07:33 am »
Още четох и съвсем довърших загадката. Ех, не ми дава мира докато не я разнищя:)

If benefics conjunct, trine or sextile the Alcoccoden, these planets add years to the
life, usually the Lesser years of the planet making the aspect and the months in terms
of the number of the aspecting benefics Middle years. If, however, malefics aspect the
Alcoccoden by a conjunction, square or opposition, then they take years from the life
via their Lesser years and the months of their Middle years. However, if they are in
poor zodiacal condition then you add the number of years for the Lesser years and
only days, instead of months, for the Middle years or if in very bad condition only the
number of months for the Lesser years and if also retrograde then you add weeks not
months.

Аспектите на Сатурн са:
Секстил Слънце - +19 години

Тригон Юпитер - +12 години

Съвпад Марс - -15 години и 40 месеца

(57+19+12) - 18= 70 години

Идеално ме устройват и си лягам спокойна.  ;D

П.П. Годината ще е 2058-ма, Сатурн минава през четвъртия ми дом, Плутон в съвпад със СЛВ, Юпитер е в съвпад с Луната ми, а Уран е на МЦ в опозиция с Юпитер - ще си отдъхна и ще съм свободна да си отида "вкъщи":)
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 12:13:50 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #27 -: Юни 12, 2014, 12:14:19 am »
Papy, и аз не съм разбрала точно в какъв аспект трябва да се дискутира смъртта в темата, но мести коментарите където им е мястото, щом сме оспамили ::)
На англйски има в пъти по-изчерпателна информация, няма време за преводи обаче.

The One, аз съм изключително некомпетентна когато стане въпрос за каквито и да е сметки и формули. Погледни тук темата, която Папи препоръчва, а ако искаш потърси и из чуждите форуми, има карти с примери, само следвай логиката, а иначе разменяй планети и точки според твоята карта, пак що-годе ще усетиш дали си на прав път. Едно време и моите изчисления много нелепи се оказаха, не съм повтаряла опитите, че криви ми излизат сметките :) Ето, виж го този натив тук, за сметките пита и той:http://tmp.skyscript.co.uk/forums/viewtopic.php?t=6459&start=0&sid=5876314642d86d23c935567dc8b1d4d0

Всички стигат до някъде и се объркват после, радвам се че ти достигна до резултат, който те удовлетворява ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #28 -: Юни 12, 2014, 01:06:29 am »
Главното, което исках да ви кажа, е да прочетете първо онази тема, ама от толкова писане остава ли ви време...

Тази и онази тема са за смъртта, просто там се набляга на определен метод

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #29 -: Юни 12, 2014, 08:31:48 pm »
Слагам една карта, според вас колко е живяла тази жена?