Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833633 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Събития и транзити
« -: Юни 16, 2013, 07:45:18 pm »
.
« Последна редакция: Август 24, 2020, 12:12:23 pm от Satin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #1 -: Юни 16, 2013, 09:04:59 pm »
От лоши по-лоши новини, съжалявам, Сатен
Тия бактериални инфекции са много опасни, да не говоря за менингит
Дано всичко да е хванато навреме, дори и при туморите има голям шанс в началните стадии

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #2 -: Юли 05, 2013, 07:32:29 pm »
невероятен-изнервящ ден, като заредено буре с барут - почти не пропуснах конфликт като деен участник в него
цялото транзитно стълпотворение в 7ми, включително тр.Слънце/Меркурий опозиция същия натален съвпад в 1ви - открито получих признание за глупостта ми (сетих се за актуален пример от тук наскоро за глупавия прогресивен Меркурий в Риби, при това ретрограден),
тр. Марс съвпад Сатурн пак в 7ми, Юпитер и той там - вероятно пази и следва да компенсира, ама още не съм разбрала как
тр. Венера от 8ми опозиция натална във 2ри - похарчих бързичко едни много пари

на когото каквото и да говоря, все едно го правя на китайски в славянска страна

да са живи и здрави транзитни Уран и Сатурн, както се казва - по ъглите
всъщност, към момента всички малефици са по ъглите - Плутон, Уран, Сатурн, Марс - три от четири в силни аспекти с ключови натални планети, Луната вероятно отключва, откъде обаче тая нервност?!

реших да се прибера, да си сложа синята каска и да вярвам в по-добрия утрешен ден:)
-----------------------------

да продължа сагата с оплаквачката - стационарният ми телефон най-сетне се предаде - трябва да се купува нов

но най-вълнуващото е импулсът за резервация на пътуване, което на фона на заплашителен по размери и явен невървеж по Меркурий си е налудничаво от където и да се погледне
съвсем съм се смахнала, явно
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 08:32:00 pm от abroad »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #3 -: Юли 05, 2013, 10:28:49 pm »
 ;D
Извинявам се, по-забавен пост скоро не съм чела
Не е злорадо

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #4 -: Юли 05, 2013, 10:33:14 pm »
подозирам, че не е злорадо - но, нищо - ти си се забавлявай на мой гръб 8)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #5 -: Юли 05, 2013, 10:54:09 pm »
Всъщност мисля, че щом участваш в скандала, вместо да търпиш и да премисляш, значи нещата се развиват много добре
Очаквам сега юпитер да дръпне още в рак, че да се похвалиш с нещо наистина весело

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6 -: Юли 21, 2013, 05:42:12 pm »
....Онзи ,който е най-голям инат , не иска да си "свали 'тъмните очила ,да се раздели с претенциите си и своенравие.Нептун винаги ни поставя в поза "жертвеник" ,просто свиквай  с тази мисъл и след като ти "подават" дръвче или дърво -можеш да го "засадиш' ,да си "запалиш" огън ,да "подкараш' овцете ....ей такива неща. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #7 -: Юли 24, 2013, 03:52:11 pm »
Някой знае ли къде може да се проверява с каква скорост се движат планетите?

Ако те интересува като стойност-с елката и ефемеридите, смяташ разлика м/у два дена-един и същи час (както са в таблицата)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #8 -: Юли 24, 2013, 05:29:29 pm »
Ааа мързи ме да смятам  ;D Ако има някъде на готово  :)

Ако искаш без стойностите, само бърза/бавна - Солар файър. Прикачвам.
Конкретната скорост - астро.ком: Pullen/Astrology/Simple chart delineation.

Сигурно и в програмата има точните данни, но досега не съм ровила за тях и не са ми попадали.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #9 -: Юли 27, 2013, 02:07:18 pm »
Да ви питам: някой преживял ли е наскоро лунно затъмнение в съвпад със слънце? Гледам това затъмнение, което ще се случи октомври във везни/овен. Луната ще е съвпад с нат. слънце. ( по-малко от градус) . Наталното слънце е в 10-ти дом, У2,3. По тази оц 4/10 нещо не ми изглеждат добре затъмненията. едиственото положитлно нещо е секстила на слънцето и тригона на луната с уран, У8,9. дали лунните затъмнения се изявяват предимно на подсъзнателно ниво? Ще е мн близо и до възлите- на 4 градуса.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #10 -: Август 01, 2013, 07:43:16 pm »
Това затъмнение ще е в точен съвпад с наталната Луна на съпруга ми, а аз имам доста кофти солар за тази година.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #11 -: Август 03, 2013, 10:53:09 am »
Аз имах пълнолуние в солара и засега мога да кажа, че тази година доста по-купонджийско върви, нищо, че имаше доста здравословни и др проблеми. Слънцето ми е в 5-ти

Цитат
Слънчевите и лунни затъмнения за 2013 година са на:
25.04.2013 - 6 градуса на оста Телец-Скорпион
10.05.2013 - 19 -20 градуса на Телец
25.05.2013 - 4 градуса Стрелец-Близнаци
18.10.2013 - 25 градуса на оста Овен-Везни
3.11. 2013 - 11-12 градуса на Скорпион.
Това от април-квадрат слънце
Това от май-съвпад възлите

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #12 -: Август 03, 2013, 12:09:25 pm »
Цитат
Това затъмнение ще е в точен съвпад с наталната Луна на съпруга ми, а аз имам доста кофти солар за тази година.

Е, да мислим позитивно,  :) то май само това ни остана вече. И на мен хич не ми харесва това затъмнение, ама какво да се прави. Спирам да го мисля, пък каквото ще става, да става. Не мога да изменя нещата. Те почти всичките тази година ми засягат нещо в картата. Това от 25 април например ми беше точно върху плутона. Няколко дни след това разбрах, че е починала приятелка на мой близък приятел ( момичето е мой набор, за съжаление  :'(, на двамата също им е засегнал плутон). Второто от 10-ти май ми е в съвпад с прогресивното слънце и съвпад с нат венера. Имаше разни събития- цял месец гости( положителни) , стрес , финансови несгоди ( не толкова положителни прояви) ... 4-ти гр стрелец-близнаци.. по оста 11-5, на 4-5 гр от сатурна ми. Освен , че 2 дни след затъмнението летях за една свтба на  приятели болна ( нещо ме удари тогава на хрема и кашлица от стреса през целия месец май  .. спадна ми имунната система) . та като изключим лекото ми неразположнеие 1 седмица си изкарах много добре, запознах се с нови хора,видях стари познати и така... починах си . на 18.10 луната ще ми е баш върху слънцето, а на 3.11 в опозиция на нат. венера .. та доста аспекти
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #13 -: Август 25, 2013, 01:45:00 pm »
Понеже няма тук тема за лунарите- следите ли ги? Аз започнах да ги гледам преди 2-3 месеца и можи би има някакъв резон в тях ( най-вече като емоции и усещане за нещата). Този ми лунар например, беше с цял стелиум в 10ти, луна на мц .. еми да, имаше доста работа първите 20 дни на август ( очаквано). венера ми беще в 12ти и У12-ти, светски събития, но и усещане за някаква излолираност едновременно. На 30 август ми започва следващия лунар. Там плутон ми е точно на Ац и управлява 10ти. Дали ще се отчете като  трансформация на личността ми или ще засегне 7ми дом например ? Някой има ли наблюдения за тежки планети близо до  осите на лунари, как действат ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #14 -: Август 29, 2013, 09:24:59 pm »
И на мен ми е интересно тр. СЛВ в/у Плутон. Като за начало в кой дом се случва и кои теми движат тези планети ?