Автор Тема: Външен вид...астро'фактори ; )  (Прочетена 69764 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Външен вид...астро'фактори ; )
« -: Януари 13, 2014, 10:45:05 am »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:31:01 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #1 -: Януари 13, 2014, 12:07:24 pm »
Астрологичните показатели, определящи външния вид и излъчването като цяло, доста са се коментирали и в други форуми. Между другото и индийските накшатри дават описания в тази насока, най-вече накшатрата на Лагна, Луната, понякога и накшатрата, в която е разположен Лагнеш. Планета в първи дом/около АС, планета в съвпад с управителя на АС, както и знакът, в който е разположен управителят на АС, също може да даде информация за това. Според западните астролози, наред с всички изброени фактори, наличието на стелиум или акцентиран знак също може да даде отпечатък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #2 -: Януари 13, 2014, 12:08:54 pm »
Ааа, отказах се аз от тия работи с външността. Тук съм напълно безпомощна.  :d030:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #3 -: Януари 13, 2014, 12:15:53 pm »
Донякъде излъчването може да се хване по хороскоп, ама чак пък да определим външността... С родителите си можем да имаме различни хороскопи, различни знаци да са ни акцентирани, но в повечето случаи все на някой от двамата приличаме, нали?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #4 -: Януари 13, 2014, 12:19:05 pm »
Седях...чаках да се наканите, НОо
дойде време и това да бъде дискутирано!

Кой те интересува как изглежда ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #5 -: Януари 13, 2014, 12:23:40 pm »
Лагна; първи и втори дом

Както казваш, втори дом също играе роля, тъй като се свързва с лицето, най-вече с долната му част - устни, брадичка.

Но съм виждала силна Венера във втори дом, която не дава красота и привлекателност. Същото важи и за първодомни позиции, но по-рядко.

На мнение съм, че лицевата структура и телосложението се наследяват от двамата родители, може да има модификации между двата гена, но без резки отклонения, т.е. много рядко се случва външно детето изобщо да не прилича на родителите си.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #6 -: Януари 13, 2014, 12:27:45 pm »
докато Кету(тяло без глава = една глава по-ниски натури
...описват ги като ниски..пълнички...леко занемарени..
с преобладаващо големи и изкрящи очи

Ето това при мен би трябвало да се допълва с рачешкия асцендент накъм всеобща трътлявост и окръгленост, а съм малко под 170 см и по-скоро с известна гърчавост и суховатост във фигурата, а-ла сомалийче, с дълги крайници и скулеста. По-женствен "гръден кош" ;D докарах едва след раждането, сега на про-луната в Телец и Юпитер през първи белким се сдобия с ханш.

Но снимки няма да показвам :93:
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #7 -: Януари 13, 2014, 12:30:18 pm »
Кога, викаш, се прави ханш  :93:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #8 -: Януари 13, 2014, 12:30:29 pm »
С Раху в знака на Лагна и екзалтирал негов диспозитор все гледам как да се стопя.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #9 -: Януари 13, 2014, 12:35:30 pm »
Външният вид в детайли едва ли може да се определи по картата, но общата рамка - може. Дали човекът е привлекателен или възприеман за такъв се вижда от Слънцето, асц и МЦ и това дали има аспекти между тях. В женска карта Луната е по-показателна.
За ръст са показателни Уран и Юпитер. Светилата в огнени знаци дават светъл тип, а многото лични планети в земни знаци - тъмен.

Физическата красота е доста субективно понятие и всеки има различни представи за нея. Но бих обобщила, че при мъжете за нея е показател съвпада на Марс и Слънцето. Той е показател за доста мъжествено излъчване и физическа сила. Съответства на класическата представа за мъжка красота.

Аналогът в женска карта е съвпада на Венера и Луна. Това дава изключителна женственост, мекота, правилни черти и като цяло нежност.

Добре аспектирано Слънце, видимост между него, асц. и МЦ са предпоставки човек да бъде възприеман като приятен. И в мъжка, и в женска карта съм забелязала, че аспекта Луна-Юпитер, Луна-Уран дава доста висок ръст.

« Последна редакция: Януари 13, 2014, 12:38:05 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #10 -: Януари 13, 2014, 12:38:00 pm »
...може да си направите една тема в "Общи"
...да не стане както стана с някой много инт. теми

разбирам кога марс иска да води парада, но трябва и да го може, освен да го иска

познавам много хора с раху в 1-ви, които не са високи, аз съм с раху във втори и също не съм висока
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 12:42:15 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #11 -: Януари 13, 2014, 12:38:46 pm »
Втори дом се свързва и с храните, които поемаме, а някои хранителин навици могат да окажат влияние и върху външния вид. Но ако по рождение някой е със суха и жилава структура, дори ако малко по-обилно се храни, няма да се превърне в лойна топка, освен ако няма проблем с обмяната на веществата. Има и хора с наследствена склонност към свръхтегло, която в съчетание с лакомия, алчност и склонност към преяждане води до логични последици.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #12 -: Януари 13, 2014, 12:44:47 pm »
Втори дом се свързва и с храните, които поемаме, а някои хранителин навици могат да окажат влияние и върху външния вид.

Някъде Мирабела беше сложила една книга, вътре пишеше за раху във втори (и за всички останали), но понеже говорим за асц, затова го споменавам - та, дава силен слух и мирис (или едното от двете беше, не помня)
За мен е в сила - и душа като куче, и слушам като котка :) Включително сме избягвали няколко пожара заради моя нос

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #13 -: Януари 13, 2014, 12:44:54 pm »
автора на книгата дава като пример Miles Davis за Раху/Asc

Наистина има нещо рептилско в излъчването  ;D

Шегата настрана, но с Раху в знака на Лагна и на мен често ми се случва така да изляза на някоя снимка, обикновено с някаква странна мимика, когато не съм позирала умишлено. Затова не обичам да се снимам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #14 -: Януари 13, 2014, 02:09:05 pm »
Между другото, Кету също се свързва с интуицията, особено съчетания Луна/Кету, Меркурий/Кету. Но зависи къде се проектира влиянието на съвпада – в кой знак и дом. Кету, подобно на Сатурн, може да даде и тесногръд мироглед/отношение. Кету, когато е активиран, се свързва и с дежа вю-та, прозрения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui