Автор Тема: Цикълът Марс-Плутон 2016  (Прочетена 10962 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #15 -: Юли 18, 2017, 06:47:42 pm »
Рени, съвпадът и опозицията са по нодалната ми ос в 5/11д., която квадрати опозицията ми Юпитер-Венера по 8/2 дом.
Новият цикъл започва на 26 април 2018г, на 21* , като Плутон е ретро

Акрукс, ти имаш ли предположения в периода октомври 2016- юли 2017 г, как се е променило отношението ти към начина, по който налагаш себе си, къде си се сблъскала с власт, манипулация; променила ли си посоката на амбиции, свързани с твои силни желания, проекти, отдала ли си се цялата на някаква мисия( мания); имаш ли потребност да изразяваш природата на Венера и Марс в картата си по друг начин, удовлетворена ли си по техните аналогии; как, къде използваш ума, волята си, магнетизма си ?  Нещо такова се питай, може и да е по теми, свързани с децата ти, или социални дейности, групи ? Ти имаш Марс Скорпион, а Марс- Пкутон като обмен е подобно на същия- има какво да споделиш, ти усещаш тази енергия.

Новият цикъл би трябвало да е 2020 г, при директни Марс/Плутон ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #16 -: Юли 19, 2017, 02:48:32 pm »
Акрукс, ти си човек, който гледа реалистично на света и случващото се по него и боравиш добре  с фактите. Това е цикъл, като още много такива, които пък активират други области в картата ти- какво е правилото за планетите в Скорпион и въобще за фиксирания кръст, да не се фиксират силно и обсебващо в нещо или някой, а да правят всичко по него с много страст и после да прежалят всичката енергия, време, средства, които са вложили по това правене. Синодичният цикъл Слънце-Марс, нали попада в твоя 11-ти дом, бъди там активна, сега Меркурий в Дева около АСЦ ли ще ти спре, синодичния цикъл Слънце-Юпитер в Скорпион ще ангажира 2-ри дом при теб, предстои и кулминация на цикъла Венера- Плутон, а ти си Слънчеви Везни. Имаш информация за нодалната си ос и на теория, и на практика, щом същата е активирана, значи ти предстои да "разпл(е)иташ" и "запл(е)иташ" , неща, които към момента сякаш са били  висящи във въздуха, неизяснени, въртящи се около "бащини неща ", връзки/ ситуации с миналото, твоята подкрепа като майка и от майка. Самият аспект квадратура съдържа промяната, домовете са ти показали къде да я случиш. Нали, имаш "подкрепящото рамо " по Слънце/Лъв/5-ти от  партньора, децата и твоите изяви, и към това може да се появи жена/ мъж, които да заменят, получаването на майчинска грижа, която ти е липсвала евентуално, не задължително в прекия смисъл. Това са мои предположения, ти самата можеш да си сглобиш  пъзела, анализирайки фактите.   :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #17 -: Юли 19, 2017, 05:50:27 pm »
Рени, благодаря за изчерпателния отговор!  :-*

Слънце/Марс попада в 11-ти дом и е в тригон с Луната У11  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #18 -: Юли 23, 2017, 09:33:01 am »
Комбинацията Марс - Плутон е сила на нивото на обсесия - насилие, агресия. Неистов стремеж да наложиш себе си и волята си на всяка цена, дори и чрез деструктивни методи. Този цикъл е стартирал при Слънце в партньорския Везни, което предполага че там ще се развива действието посредством другите, отношения.
Доста се говори за насилие в последно време.

при мен -муннданно цикъла е отпочнал на К5 в тригон към нат.съвпад  Марс/Плутон на асц. У8/У3 ,смърт около мен,съседка почина на 13.07,приятелки ,с които се срещах споделиха за скорошна смърт две погребения на млади хора в два поредни дни
« Последна редакция: Май 12, 2018, 08:54:52 am от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #19 -: Юли 23, 2017, 07:27:56 pm »
Когато една комшийка изтупваше килимите си върху прането на терасата и я уведомих че има пране, рече "прибери си го" и продължи да ги изтупва.  :85:

Интересното е, че онези, които най-малко се съобразяват с останалите, очакват и изискват специално съобразяване с тях. Наблюдавам го от години и в нашия вход. Най-проблемните и шумни съседи винаги си отварят устата за най-малкото нещо, все са с претенции. Това тук е някакъв болестен синдром направо. Тези, които наистина се съобразяват, не претендират за нищо и са в пъти по-толерантни. Наблюдавам го и в колективна среда, не само при съседски отношения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #20 -: Юли 23, 2017, 10:08:16 pm »
Един от недостатъците на това да живееш в апартамент, а не в къща е да има подобни случки. Когато една комшийка изтупваше килимите си върху прането на терасата и я уведомих че има пране, рече "прибери си го" и продължи да ги изтупва.  :85:
Спокойно, това не е само при теб. ;) Освен това, можеше и да е по-лошо, ако беше решила да излее нещо върху прането ти, например.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #21 -: Юли 23, 2017, 11:38:12 pm »
Комбинацията Марс - Плутон е сила на нивото на обсесия - насилие, агресия. Неистов стремеж да наложиш себе си и волята си на всяка цена, дори и чрез деструктивни методи. Този цикъл е стартирал при Слънце в партньорския Везни, което предполага че там ще се развива действието посредством другите, отношения.
Доста се говори за насилие в последно време.

Много добър анаиз! При мен работи така.

Погледнах предния цикъл през 2014г., отбелязала съм си го, явно съм го гледала. Започва в точен до няколко секунди квадрат с натален Плутон. А Сънцето съвпада с нат.Венера в 8 дом в Скорпион, Венера съвпада с нат.СЛВ - пак в Скорпион при мен в 8 дом. Съвсем ясно указание за оперативните интервенции, които започнаха в рамките на този цикъл и приключихо до следващия (настоящ).

Загледах се и за предстоящия. Интересно,  Стар е отелязала, че трябва да са директни и двете планети:

Не, нов цикъл започва когато две планети се срещнат и са директни.

Обаче през 2018г  те се срещат, когато Плутон дни преди това се е обърнал и все още е стационарен. В секстил с ретро Юпитер в Скорпион. Ори мен срещата на Марс с р.Плутон е в секстил със СЛВ. А тр.р.Юпитер съвпада с възела и нат.Венера в 8 дом.

А следващата им среща, когато са директни  е в съвпад и с Юпитер :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #22 -: Юли 24, 2017, 11:59:47 am »


Слънце/Марс попада в 11-ти дом и е в тригон с Луната У11  :)

11.08.2002 г Слънце- Марс  18* Лъв
27.07.2017 г Слънце- Марс  4* Лъв

Акрукс, можеш да се върнеш назад и да разгледаш къде и каква събитийност е активирал цикъла, един път докосвайки точки в картата ти, втори път, като продължителност или какво  е "натворил" в тези 15 г. ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #23 -: Юли 24, 2017, 06:58:56 pm »
Рени, защо ми даваш цикъл Слънце-Марс от 2002г, какво общо има с настоящия

...защото началото на всеки нов цикъл, всъщност  е краят на предходния такъв- така разбираме за причината и следствието.
Акрукс, благодаря, за споделеното- полезно е.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #24 -: Юли 26, 2017, 09:12:37 pm »
Относно съвпадар цикълът на Марсб Слънце от 2002- 18 градуса Лъв е бил върху наталният съвпад на Тайсън Фюри Слънцерб Луна в 19 градуса лъвр а днес е обявил окончателният край на кариерата си -нали утре е завършека на този цикъл в рамките ,на който той изживя кариерата и световната титла . Отделно, така коментираното регулско затъмнение е в/у Меркурия му в 29 ,3 градуса Лъв. https://www.astrotheme.com/astrology/Tyson_Fury

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #25 -: Юли 26, 2017, 11:18:09 pm »
Wow, това е било точно в съвпад с Луната ми и в квадрат с Венера, а Юпитер върху нат.Сатурн. Жалко,че грам нямам спомени от нещо съществено. Мисля, че правех опити да прилюча връзката, в която бях.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #26 -: Април 26, 2018, 11:14:35 am »
За шести пореден път Марс и Плутон се срещат   в Козирог като този път в 21 * със секстил от Юпитер и тригон Луна. Началото на цикъла/ съвпада е в 5-ти дом от картата с обещанието да насочим волята и да сме силно активни в дейности, които ни карат да сме радостни и да се чувстваме щастливи в кожата си, да сме обсебени, да създаваме/да ковем действителността така че, като на първо място поставяме себе си, да доминира нашето Аз. Да сме сексуално изразителни, така че сексуалното ни излъчване, сексуални връзки да допринасят за усещането ни за власт и успехи. Как ще използваме тази концентрирана енергия- съзидателно или разрушително, зависи доколко сме подвластни на инстинктите си или на волята си за нещо конструктивно. Добър период за нативи с изразени лидерски качества, за онези , които имат ясно изразена кауза, които се съревноват да изявяват себе си на външен план. За някои периода може да е предприемчив в посока ремонтиране, оборудване на дома или да"разчисти" ненужното в личния си живот. Може да се избягва прекалената гордост и високо мнение за себе си. Може би трябва да се брои и квадратурата с Уран ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #27 -: Април 26, 2018, 01:14:16 pm »
Първородната ми дъщеря е с Венера 21*52' и Сатурн 20*47' козирог 8-ми дом

Сатурн У8, У9, У10, а Венера У12, съу%- има заключени везни в 5д.
Този цикъл как би ѝ се отразил, във вторник записа курс(семинар) при един художник, за който миналата година не успя да се дореди, че местата били заети- имало наплив, става дума за Антонио Лопес, курса е след месец

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #28 -: Април 26, 2018, 02:15:38 pm »
Akruks, ако няма твърди аспекти към Венера/Сатурн, може да направи впечатление, да се включи  в някакъв конкурс или да се конкурира с другите, да създаде творба, която да й донесе успех, да бъде забелязана, но може да се ядосва, че в началото ще я третират като ученичка, начинаеща, след това да я предложат/ поканят в група, обществено място, където за в бъдеще да участва в някакъв проект, преди да е завършила курса, зависи колко силно иска всичко това. Когато се свържат Венера и Марс винаги акцента е върху интереса, влечението. Толкова много Козирог на едно място в 8-ми дом и ангажирани домове над хоризонта-амбициите  стигат връх, стига да не стане крайна в тази област. 8-ми дом е приветлив за Марс и Плутон, стига да не правят твърди аспекти към Светилата, У АСЦ, тогава действат деструктивно. Може в творбите да има присъствие на някаква болка, страх, но и много страст. Помниш ли какво пише Леви за дните около този съвпад на двете планети - заградете с червено тези дати ? :) Аз й пожелавам да привлече вниманието на този, който ще й отвори врати за нещо, което да й донесе кариера в бъдеще, без да се страхува да наложи себе си, да си застрахова място един вид за по-нататък.Няма да й липсват финансови постъпления, да има финансова подкрепа
В близките връзки може да изглежда доминираща , агресивна или сега да даде воля на скритите си желания.
Тя има ли някакви кожни проблеми или такива на репродуктивните органи ? Хубаво е да е предпазлива откъм инциденти, вируси. Водолей е на к10, така ли и сега същия ще е с квадрат към съвпада в 8-ми откъм 11 или 12-ти дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #29 -: Април 26, 2018, 03:02:40 pm »
Водолей е на к10, така ли и сега същия ще е с квадрат към съвпада в 8-ми откъм 11 или 12-ти дом ?
Да, с водолей е на К10, Слънцето е в 10д, на 5*  от МС , Меркурий У1, У5 в 9д. също водолей на 4* 40' , август ЛЗ ще е на него, а в 11-ти и 12-ти няма нищо, К12 е 2* 25' телец, тр Уран като влезе в телец от 11д ще спусне секстил към Юпитер У7 в 1д и опозиция към Луната У2, У3 в 5д. , а когато  преминава през 12-ти дом ще спуска тригони към 5-те кози планети в 8д.
Те му казват курс, но при нас му казват обучителен семинар на това, което е няколко дни- миналото лято имаше такъв при американска художничка, която го проведе в Барселона, усвои интересна и модерна техника за рисуване на портрети, сега при този ще рисуват жив модел с бои, досега е рисувала живи модели в университета, но с моливи и въглен.