Автор Тема: Уран в Телец по зодиакална дължина  (Прочетена 15879 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #15 -: Май 20, 2018, 12:35:42 am »
Мулатка в английския кралски двор  :)
Да точно това се замислих днес 😁

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #16 -: Май 20, 2018, 01:06:59 am »
  погледнах от есента на 2010-та, понеже съм запомнила, че тогава Уран влезе в Овен  :017:
 А те са имали среща в този знак на 8-ми юни 2010 -  Юпитер/Уран 0* 17' Овен

Цикълът в Овен е бил в моя 7д, следващия в Телец ще е в 9-ти

По тяхната воля тогава започна раждането на големия ми син  :012:

Значимите аспекти в личен план, докато Уран се разхода в Телец:

-съвпад с К2 и квадрат към нат.Сатурн (от 2 гадус)
-Уранова опозиция (от 6 градус)
-опозиция с нат.Венера (18 гр) и квадрат с нат.Луна
-съвпад с ЮЛВ

Не толкова съществени - тригон с нат.Меркурий  и оста на взаимоотношенията.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #17 -: Май 20, 2018, 02:36:52 pm »
Не толкова съществени - тригон с нат.Меркурий  и оста на взаимоотношенията.
Защо да не е съществен тригонът с Меркурий, като навремето, когато тр Уран беше в козирог и извърши тригон от 5д. с моя девишки Мерк У1, У10 имах много хубави събития и изяви, свързани със спорт и творчество, беше уникален период, и по урановски неочакван- не съм търсела тогава популярност и успехи, сами ми се натресоха и подкопаха устоите на семейната идилия, в която се бях потопила.  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #18 -: Май 20, 2018, 02:44:38 pm »
Красивия ти ум роди ли нещо тогава или още нямаше хайку байку  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #19 -: Май 20, 2018, 04:04:18 pm »
Красивия ти ум роди ли нещо тогава или още нямаше хайку байку  :012:
  :012: пишех статии за в-к Културизъм, все се каня да ги сканирам и пусна във фейса  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #20 -: Май 20, 2018, 04:36:08 pm »
Защо да не е съществен тригонът с Меркурий, като навремето, когато тр Уран беше в козирог и извърши тригон от 5д. с моя девишки Мерк У1, У10 имах много хубави събития и изяви, свързани със спорт и творчество, беше уникален период, и по урановски неочакван- не съм търсела тогава популярност и успехи, сами ми се натресоха и подкопаха устоите на семейната идилия, в която се бях потопила.  :012:

Благодаря, Акрукс, дано :) Като, че ли - покрай тригоните няма напрежение, а по-скоро "попътен вятър" и не ги усещаме така силно и разтърсващо, както твърдите аспекти :)

Сега Уран тригонира МС при мен, това, което виждам, като изява, са нови възможности за коренно различна работа. Предложенията дойдоха внезапно и изненадващо. Помислих ги малко и се успокоих, че не е като да нямам алтернатива. Но след добро обмисляне - не направих крачката. Е, може би предстои :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #21 -: Май 20, 2018, 07:15:28 pm »
Направих си сега отметки в ЗЕТ - за значимите събития при движението на Уран. Има доста време до опозицията му към нат.Венера, но при нея ще има тр. нодална ос в опозиция на натаната - тр.СЛВ в съвпад с нат. ЮЛВ. В скорпион ще бъдат нат.Венера, нат.СЛВ и тр. ЛВ, а в опозиция в Телец - тр.Уран, тр.СЛВ и нат.ЮЛВ.  Но има много време до тогава :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #23 -: Май 20, 2018, 11:35:41 pm »
Имаха и в Овен 2010 г. в 0 * Овен.
При мен началото на този цикъл “ отпуши “ много затлачени зони. Случи се в 10-ти, Юпитер У6, Уран У9 и диспозитора на Слънцето.
Бях наясно, че не мога и не трябва да оставам на тогавашната си дългогодишна работа и почнах да се оглеждам за нова, при нас наемането започва началото на септември и успях да започна нова, чувствително по- високоплатена ...Е, година по- късно горчиво съжалявах, но това е друг въпрос.
Започнах шофьорски курс по това време, това беше изправяне срещу страха ми от сънувани катастрофи. Типично по Урановски, се отказах на финала заради кормуването - не успях да надмогна тревогата зад волана.
По това време се залюбих с един Овен с Водолейски Марс и Юпитер съвпад Слънце/ тук вече имах и про Луна в 5-ти/ .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #24 -: Май 21, 2018, 05:36:16 pm »
покрай тригоните няма напрежение, а по-скоро "попътен вятър" 



Устойчиви аспекти, при които човек винаги търси баланс, смисъл, стига да не е изкушен да се примири с даденото му.Винаги има подкрепа при тригон и се измъква от рутината.Ти си Слънчев Стрелец за теб всеки тригон е важен, защото носи природата на Юпитер. При теб по натал има ли връзка Меркурий-Уран: Уран във връзка с 3-6 домове, Меркурий с 11-ти ? Не забравяй, че Меркурий ти управлява ъгъл- ДСЦ, нали, значи всеки аспект към него е важен. Уран придава на онова, което се докосне индивидуален отпечатък,жажда за нещо ново   и вълнуващо, от което човек има нужда, при теб заангажиран 7-ми дом, може  да влезеш в сътрудничество свързано с астрологията, примерно, да  започнеш да  правиш неща,  за които си искала ,много отдавна, а не само да мислиш върху тях, да поемеш риск с  някоя твоя връзка, партньорство, да станеш неочаквано популярна с твое запознанство, публикация, да разбереш за какво или кого наистина искаш да мислиш, да експериментираш по един лек  свободен начин и по отношение на връзки, на всичко за което си забранявала да мислиш.
Не подценявай действието на тригона, същия може да те облагоденства да откриеш хора, места, групи, общества и дейности, които да стимулират социалните ти интереси, да си привлечена  от нови тенденции, да се проявиш като говорител-пропагандатор или разпространител. Да пожънеш плодовете на една мъчителна победа в сферите, които участват Меркурий и Уран. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #25 -: Май 21, 2018, 06:28:41 pm »
Рени, благодаря за коментара  :08: Твоите включвания са ми, като учебно помагало :engel016: :38:

Точно от рутината имам нужда да се измъкна - сега в ежедневието, и това вече е факт, а предвиждам и за напред в работата, чрез нови партньорства, чиито основи полагам сега в настоящето. Меркурий държи два ъгъла и дом - 3, 4 и 7 дом и е на К11, но от към 10 дом. А Уран е У12 в 8 дом. Между тях има по-широк секстил - 67 градуса. В интерес на истината нещата се случват, както ги описваш, само дето аз не съм ги асоциирала с това :) Когато дойде времето на тригона - Тр.Уран към нат.Меркурий, то пр. Меркурий вече ще е директен и аз мисля, че това обръщане - ще е показателно за промяната в нагласата ми. Новата дейност е свързана и с природата на Меркурий, и с новаторски неща - по Уран, и е нещо, което наистина много искам да правя и ме вълнува, но не се чувствам дорасла. Сега тригона към Слънцето - работи както в полза на работата, така и за ежедневието, тъй като Слънцето ми е У6 в 10 дом :)

Сега съм по-оптимистично настроена  :38: :58: :-* Благодаря ти :)
« Последна редакция: Май 21, 2018, 06:30:44 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #26 -: Май 21, 2018, 07:12:12 pm »
Алена, и аз благодаря за споделеното, аз  пък така се уча.  :38:  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #27 -: Май 21, 2018, 11:03:48 pm »
Направих си сега отметки в ЗЕТ - за значимите събития при движението на Уран. Има доста време до опозицията му към нат.Венера, но при нея ще има тр. нодална ос в опозиция на натаната - тр.СЛВ в съвпад с нат. ЮЛВ. В скорпион ще бъдат нат.Венера, нат.СЛВ и тр. ЛВ, а в опозиция в Телец - тр.Уран, тр.СЛВ и нат.ЮЛВ.  Но има много време до тогава :)
може би има значение Венера кои домове управлява и къде се намира- преди 3г точно имах опозиция на Тр Уран с нат. Венера У2, У9 във 2д- по това време отпечатах първата си книга с поезия, беше красива, платих си за издаването, за да си начеша егото да имам издадена книга, продадоха се на представянето едва 4 броя, всичките отидоха за подарък- този се примоли, онзи се помоли, аз давах, давах... нали Венерката ми натално е опозе с Юпитер, широкопръста  :012: Поне ме представиха безплатно, че други автори дават луди пари на редактор, а после за представянето, за наем на зала , почерпка и т.н.
тр. СЛВ сега видях, че е бил точно върху нат. Слънце У12 във 2д. - излязох на светло пред лит. кръгове, че дотогава пишех из интернет с разни псевдоними  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #28 -: Май 21, 2018, 11:17:12 pm »
Радвам се за теб  :08:

Моята Венера е У2 в 8 дом, може да ударя някое наследство  :85: Надявам се да не е някой нов заем, че все така ми върви. Юпитер сега, като е в съвпад с нат.Венера - наистина ми помага. Първо здравата работа я свърши Сатурн, като започна нов цикъл Венера-Сатун върху нат.Слънце - и много яко затегнах колана и въведох железен финансов ред. А после Юпитер ми погали Венерата и в събота дори внесох 50% за предсрочно погасяване на последния заем, за сметка нa срока. Още година и половина ще го изплащам ... и край надявам се  :012:

Венера е и съуправител на 7 дом, Везните са интесептирани, но там много не се вглеждам до сега.
« Последна редакция: Май 22, 2018, 03:24:00 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Уран в Телец по зодиакална дължина
« Отговор #29 -: Май 22, 2018, 01:10:22 pm »

Венера е и съуправител на 7 дом, Везните са интесептирани, но там много не се вглеждам до сега.
А трябва, точно Уран вади на показ скритите неща, ще размърда заключените Везни при всички положения  :)
« Последна редакция: Май 26, 2018, 02:59:13 pm от akruks »