Автор Тема: Лилит  (Прочетена 18097 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Лилит
« Отговор #30 -: Март 05, 2014, 10:50:36 am »
Тъндър, Лилит и коравосърдечност?

Транзитната наскоро беше квадратирала себе си, нат. Венера, после и Марс, тригон Слънце-нищо изкушаващо  :( Сега ще квадратира и Луната с Плутон


mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Лилит
« Отговор #31 -: Март 06, 2014, 10:14:29 am »
Мойта госпожица е в стрелец между слънцето и венера  ::) Слънце 8* Лилит 13* и Венера 16* :) (не мога да я тълкувам), но в момента съм в период на изучаване на дирекции и си смятах аз нещо прогресиите на Плутон и при съвпада на Плутон с Лилит имам тригон към Юпитер в 7, куинконкс към К7, Плутон ми е в 10 управител на 10 - и по мойте тълкувания ми понамирисва на промяна в социалния статус със К7, може и брак... ама главните виновници Плутон и Лилит малко ме притесняват  :D
« Последна редакция: Март 06, 2014, 11:56:26 am от mail »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Лилит
« Отговор #32 -: Ноември 06, 2014, 12:57:08 pm »
 Моята Лилитка е в Телец в 9-ти дом, в опозиция със Скорпионски Марс и в квадрат с Водолейски Юпитер. Каквото и да значи това... Някой да даде идея откъде може да почерпим инфо за аспектите и?  :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лилит
« Отговор #33 -: Ноември 06, 2014, 06:59:37 pm »
Видях, че Лилит ще е в съвпад с Юпитер и ще участва от Големия воден тригон юли месец  :)
Какви наблюдения имате за транзитите на Лилит?
Къде е нат. ви Лилит, какви аспекти прави и как я усещате?
Нямам наблюдения с транзити на Лилит, в момента транзитната е в моя 12д, но не прави аспект
Наталната е в скорпион в 3д, както си пише за това разположение- враговете са съседи, братя сестри, братовчедки, което си е така, но след като го знам съм се примирила с обстановката

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Лилит
« Отговор #34 -: Май 27, 2015, 10:27:23 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Лилит
« Отговор #35 -: Май 27, 2015, 10:31:07 pm »
Верм, сложи си линка в електронни книги, моля

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Лилит
« Отговор #36 -: Май 27, 2015, 10:34:55 pm »
Ок. Сори :) Просто попаднах на темата

Happy58

  • Гост
Re: Лилит
« Отговор #37 -: Май 28, 2015, 10:04:00 am »
Тук е сякаш доста изчерпателно написано
http://static1.squarespace.com/static/530f3fd3e4b00ea7829010d2/t/531f6aade4b04709d61ca19a/1394567853204/Black+Moon+A+Guide+to+Healing+the+Shadow+Side.pdf

Благодаря :)

интересна и май добра книга .... при мен Лилит е доста акцентирана натално, защото е в опозиция със стелиума ми и в съвпад с Хирон. Освен това, в момента тр Лилит точно преминава над него, като прави опозиция към себе си. Ще прочета книгата и ще докладвам с ОВ :). Но тя май транзитира бързичко, та не знам, доколко важни ще са събитията от нейния транзит.

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Лилит
« Отговор #38 -: Януари 21, 2016, 04:29:56 pm »
Здравейте аз съм нов тук и страшно много се интересувам от астрология и като логичен и разумен човек смятам, че за да науча нещо и да почна да го разбирам, трябва да го обсъждам с други които знаят и разбират. Като подходяща тема за случая избрах тази която ми е най боса, а именно Лилит и нейните контрасти в натала. Усещам странни и силни неща. Мисля че сънувам и предвиждам неща в бъдещето и то много ясно. Изпитвам и много силни и дълбоки емоции които варират от мрачни мисли до много страст. ще започна с това че Лилит ми съвпада с Плутон в знака Скорпион 4дом и заедно са в съвпад с ИЦ на 1 и 3 градуса съответно. Дали може да ми дадете мнения и да обсъдя идеи с вас.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лилит
« Отговор #39 -: Януари 21, 2016, 04:35:12 pm »
Състоянията, които описваш, може да даде и силен Плутон на ИЦ, защо Лилит? Плутон има ли мажорни аспекти с Луната, Меркурий? Какви са му аспектите в натала? Лилит е фиктивна точка - това е апогеят на лунната орбита. В повечето случаи има психологическо тълкуване, в руската школа се акцентира върху нейния "кармичен" оттенък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лилит
« Отговор #40 -: Януари 21, 2016, 04:46:27 pm »
Хм, при мен Лилит е първодомна и в Овен. Намирам доста от себе си в текстовете на Вещичка. Като, че ли съм асоциирала тази си същност до сега с осмодомната, скорпионска Венера в съвпад със СЛВ и точен квадрат с лъвската Луна. Но ето, че и Лилит се нарежда до тях за разкош :)



minister_of_magics, би ли се самоопределил, като обсебващо-доминиращ?
Над силата е само умението да я владеем!

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Лилит
« Отговор #41 -: Януари 21, 2016, 04:58:01 pm »
Състоянията, които описваш, може да даде и силен Плутон на ИЦ, защо Лилит? Плутон има ли мажорни аспекти с Луната, Меркурий? Какви са му аспектите в натала? Лилит е фиктивна точка - това е апогеят на лунната орбита. В повечето случаи има психологическо тълкуване, в руската школа се акцентира върху нейния "кармичен" оттенък.

Благодаря за намесата ти. Няма аспекти с Луна или Меркурий, а само квадрат с Ацендент и Венера и опозиция на МЦ, както предполагам вече си се досетила.

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Лилит
« Отговор #42 -: Януари 21, 2016, 05:07:08 pm »
Хм, при мен Лилит е първодомна и в Овен. Намирам доста от себе си в текстовете на Вещичка. Като, че ли съм асоциирала тази си същност до сега с осмодомната, скорпионска Венера в съвпад със СЛВ и точен квадрат с лъвската Луна. Но ето, че и Лилит се нарежда до тях за разкош :)



minister_of_magics, би ли се самоопределил, като обсебващо-доминиращ?

По скоро като манипулиращо-доминиращ

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лилит
« Отговор #43 -: Януари 21, 2016, 08:46:31 pm »
Усещам странни и силни неща. Мисля че сънувам и предвиждам неща в бъдещето и то много ясно.

А Нептун и Уран какви аспекти в хороскопа имат - със светилата, Меркурий? Лунните възли как са поставени, техните мажорни аспекти какви са?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Лилит
« Отговор #44 -: Януари 21, 2016, 10:50:07 pm »
А Нептун и Уран какви аспекти в хороскопа имат - със светилата, Меркурий? Лунните възли как са поставени, техните мажорни аспекти какви са?

Нептун и Уран са в съвпад, северен възел е в квадрат с Плутон.