Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 109096 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #480 -: Май 07, 2018, 08:55:57 pm »
Здравейте,

СЛВ ми пресече асц. и сега му предстои съвпад с У5 в 12 дом.
Притеснява ме, че преди 18 год. направих аборт и си разбих сърцето.
Пак ли такова нещо да очаквам...

Предстои ти да направиш избор в следващите 18 месеца какво като намерение, дейност, поведение ще демонстрират твоята индивидуалност, така че да се разграничиш от общото/универсалното, правейки те успокояваща и с повече въображение. Среща с хора, които са идеалисти, състрадателни, но и уклончиви, с изразена чувствителност. Повишена свръхчувствителност, копнеж  към романтични изживявания. Може житейската ти посока да е леко замъглена, да се чувстваш като изгубена, когато се налага да заемеш позиция, решение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #481 -: Май 07, 2018, 10:20:41 pm »
Здравейте,

СЛВ ми пресече асц. и сега му предстои съвпад с У5 в 12 дом.
Притеснява ме, че преди 18 год. направих аборт и си разбих сърцето.
Пак ли такова нещо да очаквам...
Преди 18г Плутон е бил в Стрелец, Нептун и Уран във Водолей, което предполага около ДС, Уран в 7-ми е транзитирал, Сатурн в Телец в 10ти и така, съвсем други тежки транзити си имала, няма как да се повтори същото събитие, още повече възлите не носят, а насочват- темите по кой дом ще са активни.

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на възлите
« Отговор #482 -: Май 08, 2018, 02:14:38 am »
Рени не знам как го разтълкува, но има много истина в думите ти. Благодаря!
Akruks, права си за транзитите. Благодаря, че ми го напомни🙂

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Транзити на възлите
« Отговор #483 -: Май 08, 2018, 08:05:16 am »
Тр.СЛВ ми е на ИЦ.Преди 18г.се "разделих" с близки хора .От сл.затъмнение през септември 2016г.съм в стрес и напрегнати очаквания.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #484 -: Май 08, 2018, 12:49:06 pm »
Хепи, стига бе, да внимава в кой се влюбва...тя да не е робот
Пък и абортът понякога може да е спонтанен, заради родители (натиск) и т.н. Ние нали сме астролози, не съдници

Само една потребителка тука нон-стоп провокира да й се чете конско, няма да я назовавам

Няма значение каква е причината - има случка. За мен е много важно да се учим от грешките, които сме направили преди ХХ време. Иначе си оставаме в същото блато.

Не чета конско на никого - най-малкото, защото ми е все тая, кой какво ще прави с живота си. Зададен е въпрос и аз отговарям така, както мога и знам - като всички други тук. И винаги подкрепено с астрологична обосновка - за разлика от много тук.
На който не му харесва начина, по който използвам астрологията и разсъждавам, и пиша и т.н., да не ме чете - има функция игнор :).

Нито обиждам, нито нападам, нито наранявам - не виждам причина за забележката ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #485 -: Май 08, 2018, 01:30:14 pm »
Тр.СЛВ ми е на ИЦ.Преди 18г.се "разделих" с близки хора .От сл.затъмнение през септември 2016г.съм в стрес и напрегнати очаквания.

Значи ти предстои да влезе в 3-ти дом- нова посока на ума или всички процеси, свързани с него,разграничаване на ума от тялото,както и със сродниците, всички форми на комуникация, писане (ти искаше да пишеш  :) ), говорене, информационен обмен, къси пътувания. Съвпадът с ИЦ може да рефлектира в 10-ти дом, препоръчителни са  дейности, които да подхранват живота на чувствата, да анализираш психологията на душата си, да си водач на личния си живот. СЛВ през ъгъл винаги обръща житейската посока,  в посочените 2 противоположни сфери. Следи как се активира Луната ти в тези 18 месеца.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Транзити на възлите
« Отговор #486 -: Май 08, 2018, 04:17:32 pm »
Значи ти предстои да влезе в 3-ти дом- нова посока на ума или всички процеси, свързани с него,разграничаване на ума от тялото,както и със сродниците, всички форми на комуникация, писане (ти искаше да пишеш  :) ), говорене, информационен обмен, къси пътувания. Съвпадът с ИЦ може да рефлектира в 10-ти дом, препоръчителни са  дейности, които да подхранват живота на чувствата, да анализираш психологията на душата си, да си водач на личния си живот. СЛВ през ъгъл винаги обръща житейската посока,  в посочените 2 противоположни сфери. Следи как се активира Луната ти в тези 18 месеца.
Рени, благодаря! 😊

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #487 -: Май 10, 2018, 12:09:50 pm »
Как оценихте транзита на СЛВ през натален Сатурн? Как поставени при Вас?

Като начало на цикъла СЛВ -Сатурн, като сега ми предстои намаляващата квадратура след 2 г.
Сатурн ми управлява 2,3 домове, поставен в 5-ти-запознах се с астрологията в научния й вариант, чрез хора, които ме въведоха в нея и които са със значителна разлика във възрастта; започнах да съм по-отговорна към начина, по който изкарвам парите си, станах по-практична; развих тревожност; учех много, станах по-уверена в това, което мислех и като идеи; разбрах как мога на практика да изразя творческата си енергия; в романтичната сфера удрях на камък. Понеже Сатурн ми е част от стелиум с Луна и Венера, преживяванията имат оттенък и от тяхната природа. Имаше много Козирози/Сатурнови личности около мен. Всеки съвпад бележи нов цикъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Транзити на възлите
« Отговор #488 -: Май 10, 2018, 01:35:45 pm »
Ооо, при теб е било интересно Рени -Сатур барабар с Луна и Венера-твърде лично, неизбежно. :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на възлите
« Отговор #489 -: Май 11, 2018, 02:41:13 am »
Хепи, стига бе, да внимава в кой се влюбва...тя да не е робот

Влюбването е въпрос на лична воля. :012: Мен друго ми е интересно. По какви критерии някой смята, че може да избира и знае кой може да се окаже грешка от предварителна гледна точка към някакъв бъдещ момент. Как разбира че става дума за жаба, а не за Принц ? Да не ходят с табелки на челото ? Без да допуснеш взаимоотношенията, няма как. Жабите са нещо следварително, след вече направен избор и преживян опит. За да се застрахова напълно човек от грешки и разочарования най-добре е да избягва мъжете или жените.
Всъщност намирам за безсмислено да се четат лекции следварително, да се осъжда и насажда вина на човек, че е направил грешен избор. Няма човек който да ти каже предварително на 100 процента, че някакъв избор е правилен.
« Последна редакция: Май 11, 2018, 03:03:42 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #490 -: Май 11, 2018, 11:53:39 am »
Как разбира че става дума за жаба, а не за Принц ?

Нептун/ Юпитер тригон Венера- не разбира
Нептун/Юпитер квадрат/опозиция Венера- разбира
ПР Луна тригон/съвпад Венера, Марс, АСЦ/ДСЦ-разбира.
ПР Луна квадрат/опозиция Венера, Марс, Нептун- не разбира
Примерно.
Някои хората никога не разбират, че живеят с жаба, защото не се страхуват да я целуват , други си визуализират Принца. По Луна, Венера, Марс може да се даде отговор на този въпрос.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на възлите
« Отговор #491 -: Май 12, 2018, 09:45:12 am »
Влюбването е въпрос на лична воля. :012: Мен друго ми е интересно. По какви критерии някой смята, че може да избира и знае кой може да се окаже грешка от предварителна гледна точка към някакъв бъдещ момент. Как разбира че става дума за жаба, а не за Принц ? Да не ходят с табелки на челото ? Без да допуснеш взаимоотношенията, няма как. Жабите са нещо следварително, след вече направен избор и преживян опит. За да се застрахова напълно човек от грешки и разочарования най-добре е да избягва мъжете или жените.
Всъщност намирам за безсмислено да се четат лекции следварително, да се осъжда и насажда вина на човек, че е направил грешен избор. Няма човек който да ти каже предварително на 100 процента, че някакъв избор е правилен.

Нептун/ Юпитер тригон Венера- не разбира
Нептун/Юпитер квадрат/опозиция Венера- разбира
ПР Луна тригон/съвпад Венера, Марс, АСЦ/ДСЦ-разбира.
ПР Луна квадрат/опозиция Венера, Марс, Нептун- не разбира
Примерно.
Някои хората никога не разбират, че живеят с жаба, защото не се страхуват да я целуват , други си визуализират Принца. По Луна, Венера, Марс може да се даде отговор на този въпрос.

ако по натал ти е даден жабар,просто приеми френската кухня, панирани жабешки бутчета -риба и пиле в едно,като вкус
разбрал,не разбрал,важното е как приел-неприел избора си,за да няма повторки


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #492 -: Май 12, 2018, 10:11:14 am »
Стреличка, един куинконкс  между Венера, Луна, Марс, Нептун, много често връща, преповтаря и потретва избора ни, особено, ако картата е с Подвижен акцент. 
Но си права, че колкото по-рано и разбираемо приемеш какво ти е сервирано толкова по-бързо се научаваш да настройваш вкуса си. 

 :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на възлите
« Отговор #493 -: Май 21, 2018, 10:33:30 pm »
ако по натал ти е даден жабар,просто приеми френската кухня, панирани жабешки бутчета -риба и пиле в едно,като вкус
разбрал,не разбрал,важното е как приел-неприел избора си,за да няма повторки

Жабата е метафора за мъж, с който не намираш щастие в любовта. Иначе всяка жена среща жаби, те са част от менюто. Малцина са онези които още от първи опит са открили Принца.

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на възлите
« Отговор #494 -: Май 22, 2018, 07:17:46 am »
Нептун в 5 дом за мен е предпоставка за идеализиране и заблуди, другото което съм разбрала за мен е У5 Юпитер в 12 дом...може би аз съм жабата в крайна сметка.