Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 30738 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Комбин или Davison relationship chart
« -: Май 08, 2015, 10:09:22 pm »
Една съфорумка ме запали тези дни. Благодарности за което.
Преди съм разглеждала комбините набързо, но не в подробности.
Дават доста информация за връзката и потенциала й. Имаме си тема за синастрии. Предлагам тук да гледаме комбини.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #1 -: Май 09, 2015, 08:40:01 am »
Ето една карта, друга подобна за този формат не съм срещала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #2 -: Март 13, 2016, 02:07:32 pm »
Една съфорумка ме запали тези дни. Благодарности за което.
Преди съм разглеждала комбините набързо, но не в подробности.
Дават доста информация за връзката и потенциала й. Имаме си тема за синастрии. Предлагам тук да гледаме комбини.
Комбин или Davison relationship chart е различно от Композит гледам,  предполагам и тълкуването име различно?
В композита ми с моя мъж имаме Слънце на Иц (откъм 3д), Уран на АСЦ дева (откъм 1д), Луната в 10д я дават в опозиция на Слънцето, макар с малко над 8* орбис , а в комбина АСЦ е водолей, Слънцето е пак на Иц, но откъм 4д, Луната е пак в 10д, но е в стрелец, в композита е в близнаци, а Уран и Плутон са в 7д - комбина да не е обърнато на композита  :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #3 -: Март 13, 2016, 02:41:52 pm »
Не е  обратното, композита се строи чрез мидпойнтите между всяка планета и точка в едната карта и съответната планета или точка в другата карта, т.е. до голяма степен е въображаема карта.

Комбина е реална дата и реални транзити в дадения ден.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #4 -: Март 13, 2016, 03:05:38 pm »
Не е  обратното, композита се строи чрез мидпойнтите между всяка планета и точка в едната карта и съответната планета или точка в другата карта, т.е. до голяма степен е въображаема карта.

Комбина е реална дата и реални транзити в дадения ден.
Композита знам какво е и според тълкуването му в астрокома много точно ни описва като двойка с моя мъж, но този комбин не ми е ясен- гледам го и в момента- написано е моята дата + неговата, но как от негов АСЦ в дева + моя АСЦ дева се е получил АСЦ водолей?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #5 -: Март 13, 2016, 05:12:12 pm »
Композитът е карта, построена със средните точки на планетите в картите на участниците в него (може и да са повече от двама). Тоест, композитът е математика.

Комбинът е карта, построена със средните дати на участниците в него (може и да са повече от двама). Пример: средната дата на човек роден през февруари 1988 г. и друг роден през октомври 1979 г., е декември 1983. На същия принцип се определят денят от месеца и часът.

Доводът за втория метод е, че построената карта е реална, одушевена - на "продукта" на участниците. Докато при първият метод се прави карта на база математическо изчисление на точки. Така математически можем да направим хиляди производни карти, като се вземат предвид различни принципи.

П.П. Ако някой има желание мога да кача композит с участници с точни часове. Като се наупражнявате ще дам ОВ какви са били отношенията, развитието им и достигнатият етап, как са се напаснали двамата и до къде е довел този контакт.
« Последна редакция: Март 13, 2016, 05:15:36 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #6 -: Март 13, 2016, 06:57:40 pm »
Композитът е карта, построена със средните точки на планетите в картите на участниците в него (може и да са повече от двама). Тоест, композитът е математика.
Композитът написах, че ми ясен- средата на мой и негов асц и т.н.
Попитах за комбина, а така както го обяснявате не намирам разлика от композита, а реално разлика има, щом ми излизат различни карти, като първата ми ясна, а втората не

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #7 -: Март 13, 2016, 08:30:44 pm »
Е, обясних ги, защото може да има някой, на когото нито една от двете не му е ясна.

При комбина картата образно казано е на "реална личност" - в този ден и в този час все някой се е родил. И животът на отношенията аналогично се гледа като животът на някой роден в този ден.

Дай свой комбин с някого и на практика да покажем как се разглежда.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #8 -: Март 13, 2016, 08:34:05 pm »
Е, обясних ги, защото може да има някой, на когото нито една от двете не му е ясна.

При комбина картата образно казано е на "реална личност" - в този ден и в този час все някой се е родил. И животът на отношенията аналогично се гледа като животът на някой роден в този ден.

Дай свой комбин с някого и на практика да покажем как се разглежда.
Композита да не би да е на мен с кучето, нали е пак на мен и мъжа ми за рождените дати и карти?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #9 -: Март 13, 2016, 08:48:16 pm »
Да, обаче отношенията ви се разглеждат по друга система.
Синастрията е един метод, комбина втори, композита трети.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #10 -: Март 13, 2016, 09:08:12 pm »
Композитът е карта, построена със средните точки на планетите в картите на участниците в него (може и да са повече от двама). Тоест, композитът е математика.

Комбинът е карта, построена със средните дати на участниците в него (може и да са повече от двама). Пример: средната дата на човек роден през февруари 1988 г. и друг роден през октомври 1979 г., е декември 1983. На същия принцип се определят денят от месеца и часът.

Доводът за втория метод е, че построената карта е реална, одушевена - на "продукта" на участниците. Докато при първият метод се прави карта на база математическо изчисление на точки. Така математически можем да направим хиляди производни карти, като се вземат предвид различни принципи.

П.П. Ако някой има желание мога да кача композит с участници с точни часове. Като се наупражнявате ще дам ОВ какви са били отношенията, развитието им и достигнатият етап, как са се напаснали двамата и до къде е довел този контакт.

The_One, благодаря за разясненията. Аз не знаех разликата между тези карти, не съм ги ползвала. Качи композит, щом имаш такъв,  да се пробваме, кой колкото може. Ще е интересно :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #11 -: Март 14, 2016, 08:38:01 am »

П.П. Ако някой има желание мога да кача композит с участници с точни часове. Като се наупражнявате ще дам ОВ какви са били отношенията, развитието им и достигнатият етап, как са се напаснали двамата и до къде е довел този контакт.

И защо като темата е за комбин?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #12 -: Март 14, 2016, 09:12:36 am »
Композита да не би да е на мен с кучето, нали е пак на мен и мъжа ми за рождените дати и карти?

Акрукс, ето разликите:

композит - средните математически точки, от картата, знаеш го - това е карта на самата връзка/взаимоотношение, като отделна единица, без да се отчита влиянието на участниците.

комбин - взимат се не срединните точки от картата, а средното време на раждане и усредненото географско положение - това не мога да го формулирам точно, но Лила го е написала добре в другата тема (има още една за комбин и композит). Един вид, как си взаимодействат.

http://astra.la/forum/index.php?topic=886.0
« Последна редакция: Март 14, 2016, 09:14:36 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #13 -: Март 14, 2016, 11:38:45 am »
Акрукс, ето разликите:

композит - средните математически точки, от картата, знаеш го - това е карта на самата връзка/взаимоотношение, като отделна единица, без да се отчита влиянието на участниците.

комбин - взимат се не срединните точки от картата, а средното време на раждане и усредненото географско положение - това не мога да го формулирам точно, но Лила го е написала добре в другата тема (има още една за комбин и композит). Един вид, как си взаимодействат.
Вече го разбрах, както си го формулирала- благодаря!
(личи си, че сме от една школа- ВМЕИ Владимир Илич Ленин )
 :012:

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #14 -: Март 14, 2016, 02:08:04 pm »
Вече го разбрах, както си го формулирала- благодаря!
(личи си, че сме от една школа- ВМЕИ Владимир Илич Ленин )
 :012:

Моля :)

ееей като не ми излизат лайкчетата на този браузър ....