Автор Тема: Гледане на кафе  (Прочетена 57464 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Гледане на кафе
« Отговор #105 -: Май 11, 2017, 10:17:27 pm »
Прекрасна тема с голяма познаваемост !Има ли още специалистки по чашките да се допитам за един десен ву чашата ми с айрян  :012:

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Гледане на кафе
« Отговор #106 -: Май 17, 2017, 03:13:16 pm »
На какво ви прилича фигурката в средата

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Гледане на кафе
« Отговор #107 -: Май 17, 2017, 07:41:42 pm »
Мерси за идеите Виви. На мен ми беше трудно да го оприлича какво точно е. Приличаше ми на дервиш, жена в шпагатна поза или някой плаващ с кану. Иначе си права, имам близък стрелец с когото си помагаме.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Гледане на кафе
« Отговор #108 -: Май 17, 2017, 07:56:45 pm »
Едната ми асоциация е с танцьорка, примерно на фламенко, във вихъра на танца с развени поли.
Другата- жена на кон, който е непокорен, извил глава към нея, но тя вече го е победила и покорила.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Гледане на кафе
« Отговор #109 -: Май 18, 2017, 10:19:45 pm »
Пиян дервиш танцува над огромен скорпион с петелска глава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гледане на кафе
« Отговор #110 -: Май 18, 2017, 10:26:54 pm »
Пиян дервиш танцува над огромен скорпион с петелска глава.

Бека, много близо си до моите асоциации, но за дервиш, при това пиян, не се сетих.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Danimarianova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Гледане на кафе
« Отговор #111 -: Септември 06, 2017, 12:58:31 pm »
И аз се включвам ..  :58:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гледане на кафе
« Отговор #112 -: Септември 06, 2017, 01:56:26 pm »
Тази тема е за гледанки за забавление, не е съставена от професионални врачки и предсказатели. Даже бих казала, че тук няма нито един човек с такива способности, форумът е с астрологична насоченост. Така че, в случай ако се направи опит да се разчете картинката, на Ваше място не бих го приемала твърде сериозно.

Съвсем накратко. Вътрешните ръбове на чашата отразяват действителността – от минало през настояще към бъдеще. Зависи в коя част е разположена картинката. Утайката в дъното показва най-съкровените ни мисли, чувства, емоции, мечти и страхове, притеснения.

В горната част на чашата успях да различа лице на красива млада жена. Изглежда добре поддържана, усмихната  и доволна от живота. На главата ѝ има или много висока прическа, или нещо като тюрбан, но е наклонен вляво.  И от лявата ѝ страна има птиче с добродушен вид, прилича на патенце. Ако е патенце, тогава обичайно се тълкува като помощ от приятел или приятел, на който може да се разчита.

Има и друг вариант – птичето да е паун, а въображаемият тюрбан на главата на жената е разперена опашка. Тогава значението се променя – предполага се някакъв успех, популярност, охолен живот, задоволство. Не мога да кажа обаче хронологично на какъв времеви отрязък отговаря – минало, настояще или бъдеще.

В долната част на чашата на пръв поглед няма нищо интересно. Но ако се увеличи картинката, се вижда, че дъното е обрамчено от една продълговата фигура, която преминава в глава на хищно животно. За мен това е крокодил.

Крокодилът е предупреждение да се пазите от врагове или някакво предателство, измама. И обикновено това са хора, които не нападат директно, действат скришом, но са изключително добри стратези, прикриват се, преструват се. Умни, хладни и пресметливи, планират си ходовете. И подли. Не е никак приятно да се сдобиеш с такъв недоброжелател, а още повече "приятел". Може да бъде и завист, враждебност, конкуренция – както в приятелството, така и в бизнеса, в професията. Независимо дали представлява отделен човек или група хора, той/те не действат директно и не казват нещата в прав текст. А това е място в чашата, което отразява най-съкровеното. Помислете на кого сте се доверили, кого сте допуснали твърде близо и му споделяте тайните, очакванията и страховете си. Това Ви прави уязвима. А хора от "крокодилския" тип винаги са в позиция да дебнат от засада и да се възползват от слабостите на отсрещния човек, в един удобен или изгоден за тях момент. Ако информацията е само проективна, рисунката в дъното на чашата може да отразява и някакви Ваши притеснения и страхове, без да има връзка с някоя реална личност. Но все пак се поогледайте кой стои най-близо до Вас, пред кого се разкривате.

По-надолу, в краката на алигатора, има някакви неясни бели фигури, но не мога да ги дефинирам. Приличат на някакви дребни животинчета, на вид добродушни. Точно там, където свършва устата на крокодила, има светла фигура с неясни очертания. Ако малко пофантазираме, прилича на женска глава. Млада, симпатична жена. И сякаш влечугото се опитва да я захапе. Жената обаче гледа в друга посока, а крокодилът сякаш идва изотзад. Изглежда някак безгрижна или замислена, с леко приповдигната глава. А може да бъде и толкова увлечена от собствената си персона, че да не забелязва какво се случва около нея и какви представители на човешкия вид е допуснала в близкото си обкръжение. Някак ми изглежда толкова ангажирана със себе си и личните си преживявания, че не забелязва нищо наоколо. Но ми прилича на млада жена, както и на рисунката по-горе. Увлечена от нещо, което силно желае, и може би смята, че това ще ѝ донесе голям успех. Ако реално е успяла или очаква скорошна положителна промяна в живота си, бих посъветвала да внимава с какви хора споделя радостта си. Или на какъв човек се доверява. Не мога да кажа със сигурност кой е този човек – някой мъж, с който е близка, или фалшива приятелка, или недобронамерени колежки, но има вероятност някой да се възползва от наивността или доверието ѝ. Нейната гордо вдигната главица буквално се намира в устата на крокодила, но тя въобще не е наясно с това.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui