Автор Тема: Краят и началото  (Прочетена 26035 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #15 -: Януари 17, 2015, 09:20:14 pm »
на човек, ако му минават такива мисли, последното което му трябва е да му сритват з/ка и да му размахват пръст.  :-X
Бейби, ако се чувстваш толкова зле потърси помощ. помисли за себе си  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #16 -: Януари 17, 2015, 09:26:21 pm »
Не е нужно да се сритва з-ка, а по-скоро човек да се изкара от вакуума, в който се намира, мислейки че той е най-зле от всички. Моят подход в такива случаи е да изтъкна и предимствата, някои положителни страни /каквито и да са те/, било то и чрез сравнение с не по-малко тежки съдби и животи. Далеч не всичко е загубено, има за какво да продължи напред, има и изход от ситуацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #17 -: Януари 17, 2015, 09:32:03 pm »
Хайде, да не коментираме чуждата дреха  дето не сме я носили. Най-добре е който е минал ТОЧНО  същата житейска опитност, да сподели как става извътре оправянето.
Този се справял добре, онзи-също, ама ТИ като не си бил вътре, не знаеш какво е.
Милки,Бейби-Риби е тежка програма, избрала си я да се справиш, няма накъде. Имаш плутонови аспекти, жизнеутвърждаващ асцендент!
Ако си на дъното, време е да се оттласнеш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #18 -: Януари 17, 2015, 09:39:53 pm »
Не съм тръгнала да я коря и назидавам, напротив - опитвам се да я пробудя, да я мотивирам да се бори. Пък дали ще има резултат, не знам.

А сега да кажа нещо извън казуса на Бейби.

Към мен са се обръщали приятелки и познати за съвет или просто да споделят за проблеми. И в повечето случаи знаете ли какво ми прави много силно впечатление? Изход винаги има и не е чак толкова труден и невъзможен, но тях просто така ги устройва. И продължават да живеят по същия начин, оплаквайки се.

Просто няма достатъчно силни и борбени жени, това е моето впечатление. Иначе всички можем да мрънкаме, но от това животът ни няма да се промени. И на мен често ми писва - едно е сам да се вкараш в патова ситуация, друго е някой да те вкара, някой преднамерено да ти навреди. Когато не си бил достатъчно осъзнат и адекватен при вземане на важни решения, е изцяло твой проблем и последиците трябва да поемеш за своя сметка. И аз искам да дойде добрата фея, да вдигне магическата пръчица и да оправи л-ната, в които други хора са ме вкарали, ама няма как - трябва да живея с последиците! Да оцелявам, да се боря и някак да вървя напред. Разбира се, моята ситуация е несравнима нито с тази на Бейби, нито с друга майка.

И що пък да съм длъжна да давам обяснения?  :012:










Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #19 -: Януари 17, 2015, 09:48:58 pm »
Трябва да си бил на някой в кожата, за да разбереш напълно тежестта и безизходността на ситуацията, в която се намира или някога се е намирал. Отстрани винаги ни се струва, че изход и пътища има, но когато си вътре и усещаш цялото бреме на гърба си, вижданията ти ще са други. И мен са ме съдили и са ми давали акъли, но все хора, които никога не са били в такава патова ситуация, надали някога ще им се случи. А ако се случи, ще се счупят, сигурна съм. То е лесно да даваш акъл, когато на тебе не ти е дошло същото на главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #20 -: Януари 17, 2015, 09:54:48 pm »
И що пък да съм длъжна да давам обяснения?  :012:
ми нали си споделяме, нужни са пояснения  :)

имам съученичка, везни, като мене, но с луна в рак- грижи се повече от 25г за двете си болни момчета- големия син от олигофрения, малкия чака за трансплантация на бъбрек, но дали ще я дочака.. ходи си с катетъра и пликчето урина в джоба
честно казано винаги съм се чудила как издържа тази жена, но от друга страна като помисля сама е направила този избор- бащата на децата е бил хроничен алкохолик, не е изтрезнявал от сутрин до вечер, правил е и двете деца пиян, но в крайна сметка не я изнасилил зад блока, че той живееше в блока зад нейния, а тя доброволно му е пристанала- сватба с духова музика и всичко останало, но до там- после неговите родители не я поглеждаха, децата също, а мъжът и умря от многото пиене... Колкото хора, толкова и съдби!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #21 -: Януари 17, 2015, 10:00:49 pm »
При тежки депресии суицидните мисли не са безобидни, а и никой не е застрахован от депресията. Преди известно време, и аз щях да кажа, че е пълна лигавщина, но не е, това е болест, която променя химията в мозъка и те прави различен. И който не е страдал от депресия да не се прави на много велик, щото от страни е лесно, ама ако ви се случи няма да сте толкова отворени :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #22 -: Януари 17, 2015, 10:01:42 pm »
И аз се надявам Бейби да се стегне и да разчупи проклетата си рутина, да я махне тази черупка от себе си и да се прероди.

Видно е, че никой не е в ситуация подобна на Бейби. Но всички имаме своите мъченически моменти, изпитания, липса на вяра.
И всички по различен начин го изживяваме - с мрънкане, с мълчание, с гняв.
Някои се справят бързо, други се справят по-бавно. И това е без значение.
Важното е да се прави нещо, когато и да е, но да има някаква елементарна промяна.

Често получаваме големи дарове от Вселената след огромни кризи.
Бейби, твой ред е да получиш своите подаръци, направи крачка към тях.  :-*
Възползвай се от съпричастността на толкова хора във форума. Всеки един от нас би се радвал искрено на дребни постъпки от твоя страна, с които ще търсиш щастието си, ще се освобождаваш от ненужното. Може да не получиш подкрепа от роднини, но тук винаги ще има поне един човек, който искрено ще ти се зарадва и ще е съпричастен. Не си чак толкова сама. Да, ще минеш сама по този път, но той е твой, трябва да го извървиш. Няма как друг да го мине вместо теб, за да чакаш. Сигурна съм, че има по-запознати със законите, които ще ти услужат със съвет, ако ти е необходимо. Ще има хора, които ще ти дават начален тласък и ще искат да събудят твой хъс за борба. Ще има и съпричастни емоционално. Но не може без теб, Бейби. Всички сме декор, ти си в главната роля.

Желая ти успех. Животът може да е красив. Дори и труден. Винаги може да намериш причина да се усмихнеш.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #23 -: Януари 17, 2015, 10:04:31 pm »
съгласен съм , за някого  нещо , което може да изглежа твърде лесно и безобидно , за друг може да е голяма болка. Всеки човек, сам вътрешно може да си усети нещата. Не бива да съдим , а да дадаме само подкрепа. Бейби , не се отчайвай , наистина изпращам ти подкрепа. Мисля , че ако потърпиш още малко , ще дойде слънце и на твоята улица и ще бъдеш щаслива.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #24 -: Януари 17, 2015, 10:05:44 pm »
Лили, рИспектната съм към асц. скорпион, наистина, живея с такова чудо. Невероятно самообладание и сила в трудна ситуация,
Обаче Риби си имат едно нараняване често и при това неосъзнато поради идеята да помагат и да се самопожертват. Те хем се разтварят в другите, хем по този начин бягат да бъдат себе си. Колкото по-късно го разберат, по-трудно става, но пък и победата си е чист нипон.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #25 -: Януари 17, 2015, 10:06:24 pm »
Не проявявам съчувствие нито към себе си,нито към другите,за да се призовава човещина.Има само едно нещо в главата ми и то е,че трябва да се борим с каквото ни е дошло до главите до дупка!Или то нас,или ние него!

Дракон много ми харесва това, да дам като пример, има и хора дори оцелели Аушвиц , човек трябва да се бори до края.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #26 -: Януари 17, 2015, 10:07:05 pm »
Защо не подходите астрологично към проблемите на Бейбиблу, да се види кога ще има светлинка, в каква посока, такива неща, би било по-полезно според мен
Вие много съчувствате, а накрая постовете се обръщат в посока лични и съседски драми, което не е фокусът точно сега

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #27 -: Януари 17, 2015, 10:10:41 pm »
Много ви благодаря ,че така човешки сте написали какво мислите...трогната съм,че сте толкова и мили и реални и земни и трезви.

Благодар Папи.
Искам наистина това да разбера,ще имам ли светлина в съвсем близкото бъдеще.....за която да се хвана.
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 10:12:16 pm от Babyblue »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #28 -: Януари 17, 2015, 10:11:33 pm »
Според мен в такива случаи не е чак толкова лесно да се види кога ще има светлинка - вече се убедихме, че юпитеровите транзити също не минават гладко и човек не е застрахован от трудности. Но в хороскопа поне може да се види кога е дошъл моментът, в който човек може да направи кардинална промяна... стига да пожелае. Ако не пожелае, продължава си по старому. Мисля, че при Бейби транзитният Сатурн в опозиция със съвпада Луна/Марс е натиснал спусъка, не толкова опозицията му с Венера, която се случи малко по-рано. Тогава можеше да се действа, да се мобилизират всички защитни сили и инстинкти.
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 10:13:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Re: Събития и транзити
« Отговор #29 -: Януари 17, 2015, 10:15:19 pm »
Бейбиблу, или друг, който е запознат с картата-нека даде линк или я сложете, аз лично я нямам, макар че съм я виждала

Лили, на теб точно няма да ти обяснявам, че не е задължително добрите неща да са по юпитер, нали така
Могат да се очертаят някакви периоди, по-благоприятни за промяна поне