Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601668 пъти)

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #4050 -: Май 10, 2019, 04:24:51 pm »
Здравейте към каква работа може да се насоча ? Имам интерес към Автомобили,Търговия и Компютри.. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4051 -: Май 10, 2019, 09:50:37 pm »
Wiserneuron,Ребека,Tagetes,Акрукс ,Благодаря ВИ!Момчето е мой съученик и съсед.Жена му беше бременна,вървяли по тротоара,имало паднал кабел и той го хванал,за да го премести.Удря го ток,високо напрежение.Бил скъсан кабел от стълб,не бил изключил,незнайно защо,обикновено когато се скъса жица от стълб,автоматично прекъсва напрежението.Беше 24.06.1992г.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4052 -: Юни 19, 2019, 12:20:17 pm »
Здравейте,
Това е наталната карта на племенницата ми.
Сестра ми се оплаква, че е доста дива и непослушна и все още отказва да говори на български.
Използва срички и думи на английски. Живеят си в България.
Ходи гола, боса, съблича се постоянно :D
Сестра ми се пита как да процедира с нея, за да я разбере.

Благодаря.

Здравейте отново.
За съжаление се съмняват в аутизъм при племенницата ми.
Ще помоля за коментар на картата и, защото сестра ми е в шок и паника и не знаят какво да правят.
Аз се съмнявам, че има такова заболяване. Нямам доказателства за това, просто интуиция. Аз и сестра ми като малки деца около 5-6 годишна възраст сме ходили на логопед. Като аз съм започнала също да говоря по-късно, но както каза майка ми "Кой ти мислеше тогава че има такива болести изобщо".
Много Ви благодаря за отделеното време и коментари.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #4053 -: Юни 19, 2019, 01:57:48 pm »
Здравейте отново.
За съжаление се съмняват в аутизъм при племенницата ми.
Ще помоля за коментар на картата и, защото сестра ми е в шок и паника и не знаят какво да правят.
Аз се съмнявам, че има такова заболяване. Нямам доказателства за това, просто интуиция. Аз и сестра ми като малки деца около 5-6 годишна възраст сме ходили на логопед. Като аз съм започнала също да говоря по-късно, но както каза майка ми "Кой ти мислеше тогава че има такива болести изобщо".
Много Ви благодаря за отделеното време и коментари.

Децата в днешно време по-късно проговарят, една от причините твърде динамичният поток от информация, който получават. Забелязвам, че масово от децата започват да говорят към 2 и половина, 3 години. Съседката се беше притеснила за нейното момиченце, проговори от скоро, на почти 3 годинки е. Бях сигурна, че не е аутизъм, защото детето разбираше всичко, просто не искаше да говори.
Аз съм проговорила на около година, но съм говорила, само ако искам, с което съм изкарвала всички извън нерви, защото най-често не съм била в настроение да говоря /то и сега е така, мога с дни да мълча, Меркурий в 12-ти дом, квадрат Нептун/. Те си ми задават въпроси, аз си мълча, като Риба и това е  :012: На три години съм била и съм докарала леля ми до степен да иска да ми врътне един шамар, защото ми задавала един и същи въпрос 10 пъти, аз даже не съм я поглеждала и накрая съм се обърнала и съм казала "Лельо, какво да ти кажа, като не ми се говори" и разговорът приключил. Това не е еденичен случай  :012:
По картата на детето не се наемам да поставям диагнози. Луната тук е много емоционална, динамична, може да има проблем с концентрацията, би било добре според мен да се намали гледането на тв, достъпа до телефони и таблети, повече четене на книжки и различни игри, за да се "дресира" концентрация, общуване с други деца и изразходване на излишната енергия.
С две думи, проблемът е трудности с концентрацията, излишък на енергия, все едно е бръкнала в контакта и от там неспособност да я контролира.
Нептун в 10-ти, си витае в друга вселена, рядко е на земята /имам такъв/ опозиция с Меркурий в 4-ти, че и възлите там, не бих изключила вариант детето просто да не иска да говори, защото не му е интересно.
После пак ще пиша, че съм през телефона и това набързо

П.с. извинявам се за правописа, ама трудно нацелвам буквите

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #4054 -: Юни 19, 2019, 02:01:36 pm »
А да пуснат изследване за нивата Б12
Детето ходи ли на ясла/градина?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4055 -: Юни 19, 2019, 02:20:18 pm »
А да пуснат изследване за нивата Б12
Детето ходи ли на ясла/градина?

Satin,
Много, много ти благодаря! Успокои ме малко, но и аз така мислих, че заради това, че е много емоционална.
Ходи на ясла, но не иска да говори и там. Да постоянно е била с телефон и ТВ, тъй като при всеки опит да и направят нещо- я да сменят памперс, я доктор да я прегледа са били изключително големи писъци, истерии и крещене, бягане, скачане и съответно събличане гола. Самата температура на тялото и е по-висока и постоянно ходела гола и боса. Но обичала много водата, онзи ден 3 часа, едвам са я изкарали и съответно днес е със сополи.
А когато са ходили при психиатър, имало 3 стола въртящи за възрастни и един малък за деца. Племенницата ми поискала да седне на стола на психиатърката и тя и казала "Не, това е моят стол" и от там започнал адът- 1 час пищене, биете, бутане, скубане и то на психиатърката, която е непозната.
Ще и кажа да и пуснат едно Б12.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Натални карти
« Отговор #4056 -: Юни 19, 2019, 03:07:16 pm »
Wiserneuron,Ребека,Tagetes,Акрукс ,Благодаря ВИ!Момчето е мой съученик и съсед.Жена му беше бременна,вървяли по тротоара,имало паднал кабел и той го хванал,за да го премести.Удря го ток,високо напрежение.Бил скъсан кабел от стълб,не бил изключил,незнайно защо,обикновено когато се скъса жица от стълб,автоматично прекъсва напрежението.Беше 24.06.1992г.

Много буквално -уранова квадратура и тр. уран до куспидата на 3ти дом.

fortunades, със сигурност има нещо различно при възприемане, осмисляне и вербализиране при племенницата ти, като изрично подчертавам, че това не означава аутизъм, заболяване или нещо подобно. Ясно ти е че е заради Меркурий, който управлява асцедента, ретро в собствен знак и в съвпад с възела. Като гледам, но ти провери точно в ефимеридите - следващата година му предстои да стане стационарно директен по прогресии и дори да има първоначално влошаване (заради стационарната фаза) би трябвало впоследствие нещата да се подобрят.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4057 -: Юни 19, 2019, 03:26:19 pm »
Много буквално -уранова квадратура и тр. уран до куспидата на 3ти дом.

fortunades, със сигурност има нещо различно при възприемане, осмисляне и вербализиране при племенницата ти, като изрично подчертавам, че това не означава аутизъм, заболяване или нещо подобно. Ясно ти е че е заради Меркурий, който управлява асцедента, ретро в собствен знак и в съвпад с възела. Като гледам, но ти провери точно в ефимеридите - следващата година му предстои да стане стационарно директен по прогресии и дори да има първоначално влошаване (заради стационарната фаза) би трябвало впоследствие нещата да се подобрят.

Terry,

Точно заради Мерка и аз предполагах, същото и се опитах да и обясня на сестра ми. Аз също съм с асц.Близнаци, но Мерка ми е в Риби-все си фантазирам разни неща или по-скоро знам какво ще стане и кой какво мисли и защо го мисли.
Това, че и ти потвърждаваш съмненията ми относно Меркурий, ме кара да мисля в положителна насока и че нещата не са толкова зле, колкото казват докторите. Имало около 120 симптома на децата аутисти, а тя имала само 4 от тях. Така, че ще започнат да работят в тази посока.
Благодаря ти!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Alina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4058 -: Юни 19, 2019, 04:16:21 pm »
Terry,

Точно заради Мерка и аз предполагах, същото и се опитах да и обясня на сестра ми. Аз също съм с асц.Близнаци, но Мерка ми е в Риби-все си фантазирам разни неща или по-скоро знам какво ще стане и кой какво мисли и защо го мисли.
Това, че и ти потвърждаваш съмненията ми относно Меркурий, ме кара да мисля в положителна насока и че нещата не са толкова зле, колкото казват докторите. Имало около 120 симптома на децата аутисти, а тя имала само 4 от тях. Така, че ще започнат да работят в тази посока.
Благодаря ти!
Моята дъщеря е на 12 години и не може да говори. Има генетичен проблем. В нейната карта има съвпад на Слънце и Меркурий в 10 дом в Дева. Но мисля, че по-скоро в моята карта би трябвало да има указание.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #4059 -: Юни 19, 2019, 04:40:30 pm »
Satin,
Много, много ти благодаря! Успокои ме малко, но и аз така мислих, че заради това, че е много емоционална.
Ходи на ясла, но не иска да говори и там. Да постоянно е била с телефон и ТВ, тъй като при всеки опит да и направят нещо- я да сменят памперс, я доктор да я прегледа са били изключително големи писъци, истерии и крещене, бягане, скачане и съответно събличане гола. Самата температура на тялото и е по-висока и постоянно ходела гола и боса. Но обичала много водата, онзи ден 3 часа, едвам са я изкарали и съответно днес е със сополи.
А когато са ходили при психиатър, имало 3 стола въртящи за възрастни и един малък за деца. Племенницата ми поискала да седне на стола на психиатърката и тя и казала "Не, това е моят стол" и от там започнал адът- 1 час пищене, биете, бутане, скубане и то на психиатърката, която е непозната.
Ще и кажа да и пуснат едно Б12.

А сестра ти как е с нервите и какво и е отношението/подходът към детето?
Ситуацията с психиатърката ми прилича просто на нервен изблик, защото не знае как по друг начин да се наложи и да получи това, което иска. А овчата луна, много много не и харесва да не получава това, което иска и то веднага. И много ясно, че ще иска на нейния стол, сигурно е бил най-хубав  :D

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4060 -: Юни 19, 2019, 05:06:06 pm »
Моята дъщеря е на 12 години и не може да говори. Има генетичен проблем. В нейната карта има съвпад на Слънце и Меркурий в 10 дом в Дева. Но мисля, че по-скоро в моята карта би трябвало да има указание.

Alina,
Благодаря ти, че сподели!

А сестра ти как е с нервите и какво и е отношението/подходът към детето?
Ситуацията с психиатърката ми прилича просто на нервен изблик, защото не знае как по друг начин да се наложи и да получи това, което иска. А овчата луна, много много не и харесва да не получава това, което иска и то веднага. И много ясно, че ще иска на нейния стол, сигурно е бил най-хубав  :D

Satin,
Сестра ми е майката-орлица!
Но е доста мързелива и не и се занимава, не може да се наложи.
Но бащата също е пък още по-мързелив: когато Мира иска да си играе с него, защото тя умира за баща си, той и давал телефона и искал да си почива.... А сестра ми с нервите не е много добре, даже предната година и със сърцето не беше добре. Не знам как станаха така нещата, че да се стигне до там. Но главна вина имат родителите, които позволяват на децата си да играят с телефоните. Знам, че с Луна в Овен е адски трудно и че емоциите са много експлозивни.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #4061 -: Юни 19, 2019, 05:36:05 pm »
Alina,
Благодаря ти, че сподели!
Satin,
Сестра ми е майката-орлица!
Но е доста мързелива и не и се занимава, не може да се наложи.
Но бащата също е пък още по-мързелив: когато Мира иска да си играе с него, защото тя умира за баща си, той и давал телефона и искал да си почива.... А сестра ми с нервите не е много добре, даже предната година и със сърцето не беше добре. Не знам как станаха така нещата, че да се стигне до там. Но главна вина имат родителите, които позволяват на децата си да играят с телефоните. Знам, че с Луна в Овен е адски трудно и че емоциите са много експлозивни.

Всичко това ми прилича на неправилен подход към детето. Ако сестра ти си позволява да си изпуска нервите пред него, да и подвиква, да и се кара, вместо да говори, обяснява и да отвлича вниманието, нормално и детето да е изнервено и да изпада в истерии. Да сменят подхода и отношението според нуждите на малката, и повече внимание, разходки, игри, говорене, четене на книжки вместо тв и телефони.
Не съм нито психолог, нито психиатър, но в повечето случаи в родителите е проблемът, не в децата, независимо, че никой няма да си го признае.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #4062 -: Юни 19, 2019, 06:07:59 pm »
Здравейте,
имам едни малки въпроси, които обаче доста ме интересуват. Гледам Марс и се чудя дали е неаспектиран (Венера също, защото трите мажорни аспекта, които има са доста широки). Виждам, че Марс прави секстил с Нептун, но не разбирам защо секстилът не е отбелязан на картата. Защото е твърде широк за да се смята за аспект ли? Тогава защо аспектите на Венера, които са дори по-широки са отбелязани? Липсата на аспекти при Марс и Венера ме кара да се чувствам така сякаш ми лиспва нещо, което другите имат, а аз сякаш не заслужавам да имам. И ако наистина са неаспектирани, чудя се как това може да се превърне в плюс?
« Последна редакция: Юни 19, 2019, 06:56:17 pm от Aquarius »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4063 -: Юни 19, 2019, 07:28:01 pm »
Здравейте,
имам едни малки въпроси, които обаче доста ме интересуват. Гледам Марс и се чудя дали е неаспектиран (Венера също, защото трите мажорни аспекта, които има са доста широки). Виждам, че Марс прави секстил с Нептун, но не разбирам защо секстилът не е отбелязан на картата. Защото е твърде широк за да се смята за аспект ли? Тогава защо аспектите на Венера, които са дори по-широки са отбелязани? Липсата на аспекти при Марс и Венера ме кара да се чувствам така сякаш ми лиспва нещо, което другите имат, а аз сякаш не заслужавам да имам. И ако наистина са неаспектирани, чудя се как това може да се превърне в плюс?
Марс Не прави секстил с Нептун,Марс е по-бързата планета,аспектът е разходящ.Марс има аспект с Венера,според мен.Венера е по-бърза от Марс ,сходящ.Марс е на к6 -планета на връх на дом действа силно ,за добро,или за зло и не е неаспектирана.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Натални карти
« Отговор #4064 -: Юни 19, 2019, 07:37:21 pm »
В тази карта планетите са свързани чрез рецепции..., разбира се
има сложности в тълкуването, но планетите освен чрез аспекти се свързват, чрез рецепция, терми, и др.
начини.... :)