Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601451 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3810 -: Април 16, 2018, 10:50:25 am »
Аз не мога да се оплача от "не  случване", но няма радост от това, когато Сатурн държи Венера, и удобство, спокойствие, когато държи Луна.
Колко късно, ха, ха ?!?  ;)
Някъде там не е ли Уран сега....новолуние?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3811 -: Април 16, 2018, 10:51:23 am »
Ако наистина е в 5 дом. Но ако не вижда Асцендента, хм... както е при мен и при Рени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3812 -: Април 16, 2018, 10:56:35 am »
Ако наистина е в 5 дом. Но ако не вижда Асцендента, хм... както е при мен и при Рени.
Тия неща с кой кого вижда не го разбирам,нещо антисия,мидпойнти,минорни и др.няма ли там все пак.И колелото се върти,прогресии,дирекции,транзити.
« Последна редакция: Април 16, 2018, 10:59:00 am от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3813 -: Април 16, 2018, 10:58:02 am »
Има, но това са различни системи и нещата се гледат поотделно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3814 -: Април 16, 2018, 10:58:45 am »
Някъде там не е ли Уран сега....новолуние?

Венусарът ми започна с мундания цикъл Венера/Уран върху натална Венера, но Лили е права- първо гледаме натала, там като няма "посочено"... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3815 -: Април 16, 2018, 11:01:03 am »
С моя пълен 5 дом имах големи очаквания, но до един момент. После "прогледнах" за друга астрология и илюзиите се изпариха.  ???
Всъщност всичко това работи на ниво психология, личностни качества, но не и на ниво съдба.
« Последна редакция: Април 16, 2018, 11:02:55 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3816 -: Април 16, 2018, 11:01:31 am »
Венусарът ми започна с мундания цикъл Венера/Уран върху натална Венера, но Лили е права- първо гледаме натала, там като няма "посочено"... :)
В моя натал какво е посочено?Дали всеки го вижда?Тц.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3817 -: Април 16, 2018, 11:06:12 am »
С моя пълен 5 дом имах големи очаквания, но до един момент. После "прогледнах" за друга астрология и илюзиите се изпариха.  ???
Всъщност всичко това работи на ниво психология, личностни качества, но не и на ниво съдба.
Лили,не разбирам много,обаче си мисля,че при теб силните светила ти "пречат".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3818 -: Април 16, 2018, 11:13:00 am »
Лили,не разбирам много,обаче си мисля,че при теб силните светила ти "пречат".

Поне едното да беше по-слабо, за да търся компенсация навън. А аз не търся, всичко е вътре в мен.

Но тази самодостатъчност с възрастта се е проявила, особено след поредица от неприятни, меко казано, преживявания. В по-млада възраст бях много социална, но още от дете имам повишена нужда от лично пространство, където да се усамотявам и да оставам необезпокоявана. И сега съм отворена към нови контакти, но вече подбирам по качество. А това се оказа най-невъзможният критерий.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3819 -: Април 16, 2018, 11:20:47 am »
Поне едното да беше по-слабо, за да търся компенсация навън. А аз не търся, всичко е вътре в мен.

Но тази самодостатъчност с възрастта се е проявила, особено след поредица от неприятни, меко казано, преживявания. В по-млада възраст бях много социална, но още от дете имам повишена нужда от лично пространство, където да се усамотявам и да оставам необезпокоявана. И сега съм отворена към нови контакти, но вече подбирам по качество. А това се оказа най-невъзможният критерий.
[/size] Какво печелиш от това и какво губиш? Губиш от удоволствията на живота,заради "твоята оценка" на другите. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3820 -: Април 16, 2018, 11:31:55 am »
Сафо, радостта и удоволствието изгубих отдавна, в обкръжението и компанията на такива хора. Какъв е смисълът да се поддържат "приятелски" отношения с хора, чиито възгледи и отношение не харесваш, само заради едната куртоазия? С малки изключения /все още ги има/ такива приятелки ще ти бият шута, когато вече не си им полезна, не представляваш интерес или ще те вкарат в някоя интрига. Именно доброто познаване на техните нрави ме пази от тях, но това също е дошло с времето и опита.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3821 -: Април 16, 2018, 11:52:37 am »
Дали всеки го вижда?Тц.
Не разбира се, но това не означава, че същото не действа на съзнателно или подсъзнателно ниво.:)
Ето един примерен прочит:
 Огнените хора често са твърде горди, за да признаят, че и те имат потребности. Под огнени разбирам, онези със Слънце, АСЦ, МЦ, стелиум в огнени знаци.
Стресирана планета или конфигурация в огнени знаци, е наложително да контролира импулсивността си и егоцентричното си поведение и да развие любов, скромност, да признава слабостите си и най-дълбоките си потребности и как да моли за помощ, когато страда.
Така, аз по натал хем имам огнена доминанта, хем същата е стресирана от Сатурн , хем Луната е част от тази комбинация, а когато Луната е стресирана на човек му е трудно да се приспособява към живота, при мен и към обществото, да изрази спонтанно и естествено своята същност. Нямам лек аспект към тази конфигурация и единствения лек аспект ми е тригон Слънце-Нептун- каква е моята представа за себе си, дали е обективна- не, каква е представата на другите за мен, дали е реална- пак не ( Нептун на АСЦ, у АСЦ Юпитер в 10-ти срещу Слънце с нодална ос). Аз  не мога да се представям хармонично, за да могат другите да реагират положително спрямо мен , това по натал е заложено, но с годините както каза ти, част от това съм го надраснала, за което е "виновна" и средата ми, и първия аспект на Луната с дневна планета, така че вече мога да се изразявам балансирано в действията си спрямо публиката и да имам ясното усещане за това, какво й харесва. Или както се казва, цитирам :" Когато човек интуитивно реагира на другите както трябва, те на свой ред му реагират по положителен начин" . Имам един лек аспект и го ползвам максимално силно, без да съм знаела за него преди няколко години, нали -затова се нарича и лек аспект ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3822 -: Април 16, 2018, 12:24:32 pm »
Рени,ти се познаваш най-добре.Слънце/Венера рецепция по екзалтация как го усещаш.Слънце паралел Уран.Слънце тригон асц.,секстил дц.Венера паралел Плутон(точен).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3823 -: Април 16, 2018, 12:43:02 pm »
Цитат
Слънце/Венера рецепция по екзалтация как го усещаш.

Цитат
Плувам в червеното без да се давя.
 

Цитат
Слънце паралел Уран
Капризна и вечно съпротивляваща се.


Цитат
Слънце тригон асц.,секстил
Бързо възстановявам, при занижен рожден виталитет; светя.

Цитат
Венера паралел Плутон(точен)

Не знам. :)

« Последна редакция: Април 16, 2018, 12:44:36 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Натални карти
« Отговор #3824 -: Април 16, 2018, 01:01:55 pm »
Там където се намира Сатурн и ако аспектира лични планети, има някакво пренатягане. Човек е с висока летва спрямо себе си. А всъщност не се чувства достатъчно добър. Комплексите за малоценност могат да са катализатор за големи постижения.