Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 748427 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Любовни хорари
« Отговор #4035 -: Юли 03, 2018, 06:47:35 pm »
И за мен е Да, гледам Луната като негов У5 и съответно нова тръпка, между У1 - теб и У7 има квадратура - нещата не вървят гладко.
Възможно е да е някой флирт, мимолетна тръпка, онлайн задявка.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Любовни хорари
« Отговор #4036 -: Юли 03, 2018, 06:57:32 pm »
Ще продължи ли започнатото?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Любовни хорари
« Отговор #4037 -: Юли 03, 2018, 09:58:49 pm »
Ще продължи ли започнатото?
да

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4038 -: Юли 03, 2018, 10:09:30 pm »
Lilla, много благодаря :-*
много изчерпателно , и така е по-разбираемо.

Сега проверих, няма и антисии. Според мен не, все още нищо съществено не се е случило зад гърба ти.
Дори ако е имало някакво тайно запознанство, чат, според мен не е довело до нищо и е приключило. Евентуално преди 9 единици време, ориентировъчно. Но според мен има слаба вероятност нещо да е имало.
« Последна редакция: Юли 03, 2018, 10:17:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Любовни хорари
« Отговор #4039 -: Юли 03, 2018, 10:29:50 pm »
И според мен той просто си е помечтал за любов.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4040 -: Юли 03, 2018, 10:40:48 pm »
И според мен той просто си е помечтал за любов.

Или е малко помечтал, или е початил. Но май не е имало кекс на чужд терен.  ;D

При всички положения Луната близо до К7 сигнифицира някоя жена. И тя е с активна позиция, може да повлияе върху квезита. Според мен това по-скоро е питащата, тя си го обича – намира се в знака на неговата обител. Предстои сходящ тригон с Юпитер, така че има шанс отношенията да се затоплят. Повече клоня да отредя на Венера ролята на любовница/друга жена.

Обаче и сигнификаторът на кверента, който е и часови управител, върви към опозиция с Марс. После ще направи квадратура с Юпитер /у7/. Не е изключено между двамата да има размяна на остри реплики, може и питащата да поиска от квезита някакво обяснение, да го провокира с нещо. У1 и У7 са във фиксирани знаци, не ми прилича да си играят на шикалки и да се лъжат един друг. Но има напрежение във връзката.

« Последна редакция: Юли 03, 2018, 11:12:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zefira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Любовни хорари
« Отговор #4041 -: Юли 04, 2018, 08:15:58 am »
Благодаря на всички, много ми е полезно да ви чета. Така научавам повече за астрологията, от колкото от книгите. :-*

Leyla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Любовни хорари
« Отговор #4042 -: Юли 04, 2018, 09:56:30 am »
Харесва ли ме това момче, назовно по име?
У5 за него са в мой 1ви дом, но доколкото разбирам Марс е в разходящ квадрат с негов Уран У8 и опозиция с негов Меркурий У3 - нещо не му е допаднало от моето държание може би??  Който има желание нека да коментира с обосновка, за да мога да проследя логиката.

Благодаря предварително!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Любовни хорари
« Отговор #4043 -: Юли 04, 2018, 12:01:13 pm »
Харесва ли ме това момче, назовно по име?
У5 за него са в мой 1ви дом, но доколкото разбирам Марс е в разходящ квадрат с негов Уран У8 и опозиция с негов Меркурий У3 - нещо не му е допаднало от моето държание може би??  Който има желание нека да коментира с обосновка, за да мога да проследя логиката.

Благодаря предварително!
Не мисля, че показва някакво харесване, може би по-скоро мисли за секс - У1 за него в негов 8 дом, между У1 и У5 няма разходящ аспект, а предстои сходящ секстил. По тази карта не излиза ти също да си на любовна вълна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4044 -: Юли 04, 2018, 02:05:01 pm »
Харесва ли ме това момче, назовно по име?

Часови управител Луна, радикална карта.
Луната управлява 7 дом, но според мен младежът е представен от Слънцето там. А Луната разглеждаме като сигнификатор на въпроса. Ти си представена от ретро Сатурн на АС, това не е благоприятна позиция. Не работи в полза на питащия. Но в случая може да говори и за някаква неувереност, свързана с въпроса.

Между светилата има партилен тригон, но вече разходящ. Би трябвало нещо да е послужило като повод за задаване на въпроса. За скорошно запознанство ли става въпрос, някаква среща? Има ли някаква предистория? Опозицията Слънце/Сатурн показва нещо, което вече се е случило. Нещо от миналото. Но Луната има разходящ хармоничен аспект с двете планети.

За магнетизъм и силни чувства не бих казала, че има. Твоят сигнификатор е в собствен знак, заточва Луната /у7/. Луната се намира в знак, където той няма достойнства, дори по триплицитет. Предстои само тригон с Юпитер, който е със слаб статус и няма пряко отношение към въпроса. Но Луната е часови управител, тъй че е възможно по този тригон някаква среща да има. Все пак Юпитер екзалтира на К7, а Луната е разположена в неговата обител. Но засега нещата ще са с посредствен резултат. Не е класически тип любовен хорар.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zefira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Любовни хорари
« Отговор #4045 -: Юли 04, 2018, 02:43:14 pm »
В момента Не. От колко време сте заедно?Къде има белег,на лицето, на стъпалото?По име ли го назова?

Сафо, вчера бях много заета и сега препрочитайки / тези въпроси съм ги пропуснала/ Кажи моля те къде личи за белег - цялото  му лице е на големи белези/

Благодаря

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Любовни хорари
« Отговор #4046 -: Юли 04, 2018, 05:20:09 pm »
Сафо, вчера бях много заета и сега препрочитайки / тези въпроси съм ги пропуснала/ Кажи моля те къде личи за белег - цялото  му лице е на големи белези/

Благодаря
И аз ти благодаря за това,че отговаряш на въпросите.За да разсъждаваме правилно,винаги е нужна комуникация.В натална карта,когато има планета в 1 ви дом,тялото,или лицето е белязано по някакъв начин,може да е родилно петно,белег,бенка,лунички,или просто трапчинки.Зависи коя е планетата и какъв е знака.В картата с твоя въпрос и в 7 дом(партньора),и в 11 дом(приятеля) има планети.В седми-Луна и Нептун,а в 11д.-Слънце,Меркурий,което категорично заявява ,че квезита е белязан.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4047 -: Юли 04, 2018, 05:32:17 pm »
Благодаря на всички, много ми е полезно да ви чета. Така научавам повече за астрологията, от колкото от книгите.
така може да научиш много грешни и непроверени неща
1. Хорар се тълкува по един начин, натална карта по друг
2. Това с планета в 1-ви дом, че е белязала натива по лицето и тялото не е вярно.
Някои хора грешно интерпретират думичката "бележи" , в смъсъла, че придава някои специфични черти на човека, като например Венера в 1д го прави обаятелен, Марс- напорист, Меркурий- сръчен и аналитичен, и т.н. , а го приемат като белег по лицето и тялото. Чети си книгите с разбиране, сверявай написаното с теб и близките, които познаваш добре, това е пътят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4048 -: Юли 04, 2018, 05:49:31 pm »
Доколкото се сещам, в традиционната хорарна астрология има фрагменти, където се правят предположения за външния вид, темперамента и състоянието на кверента и квезита. Може би при У. Лилли го има, не съм го чела.

Но в една стара немска книжка по хорарна астрология /издадена през 1920/ е включен раздел, посветен на сигнификаторите, където изрично е посочено какво влияние оказват те върху кверента и квезита, в зависимост от знака и планетата., а също от аспектите. Включено е описание какъв е човекът, който пита или за когото се пита. Това е цяла глава от книга.

Не съм го проверявала на практика, но го има в книгите на по-стари астролози.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Любовни хорари
« Отговор #4049 -: Юли 04, 2018, 06:24:33 pm »
Доколкото се сещам, в традиционната хорарна астрология има фрагменти, където се правят предположения за външния вид, темперамента и състоянието на кверента и квезита. Може би при У. Лилли го има, не съм го чела.

Но в една стара немска книжка по хорарна астрология /издадена през 1920/ е включен раздел, посветен на сигнификаторите, където изрично е посочено какво влияние оказват те върху кверента и квезита, в зависимост от знака и планетата., а също от аспектите. Включено е описание какъв е човекът, който пита или за когото се пита. Това е цяла глава от книга.

Не съм го проверявала на практика, но го има в книгите на по-стари астролози.
Да.Джон Фроули ми е любим. :)