Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429684 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #30 -: Януари 18, 2016, 09:32:04 am »
моя приятелка чака близнаци след инвитро и 1 аборт.
за трудности при забременяването виждам индикации, но за близнаци не. освен, че е с ац близнаци, а меркурий е и у5. У9 е във взени и е сатурн в 5ти. слънцето й също е във везни и в 5ти дом, но е У4. може би все пак си е показало силата в дома
в транзитите сега има активност по 5ти и 7ми.
« Последна редакция: Януари 18, 2016, 09:38:15 am от Kler »

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #31 -: Януари 20, 2016, 02:34:41 pm »
Кратък уводен курс по основи на астрологията за начинаещи: http://www.alwaysastrology.com/learn-astrology.html

How to interpret a birth chart

/изисква се елементарно ниво на английски/

Благодаря! Много е полезно. Поне има обяснение за тези аспекти, че са ми много неясни.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #32 -: Януари 20, 2016, 09:27:03 pm »
За жена, която има близнаци по кой дом ще се гледа евентуално следващо дете?

Според мен, по това което съм наблюдавала досега, 5-ти дом (управител, алмутен) си остава като закономерност да е активиран всеки път. Производните вършат работа, но не е нужно непременно да търсиш акцент върху следващ дом и т.н. Естествено, не е достатъчно да се гледа само той, защото при една бременност 4-ти и 8-ми също са в играта. Сама ще кажеш после, то ще си покаже.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #33 -: Януари 22, 2016, 12:49:22 pm »
 :) Здравейте и тук в тази тема. Не намерих по подходящо място да задам този на пръв поглед лесен въпрос. все съм мислел че за да мога да чета на друг език трябва да знам самия език и думите му.  :012: Та въпросът ми е какво означават тези У1 и К5 и К2 и т.н. А толкова да ми е интересно да прочитам по нещо.... когато успявам да разбера какво е.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #34 -: Януари 22, 2016, 12:51:29 pm »
У1 означава управител на 1 дом, а К5 е куспида, т.е връх на 5 дом  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

minister_of_magics

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #35 -: Януари 22, 2016, 01:24:22 pm »
Благодаря ти. За У се досещах, но въпреки това попитах, а до колкото се отнася за К щеше да ми отнеме време да се досетя.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #36 -: Януари 22, 2016, 02:31:54 pm »
Благодаря ти. За У се досещах, но въпреки това попитах, а до колкото се отнася за К щеше да ми отнеме време да се досетя.  :)

К идва от "куспида", което идва от френски ако не се лъжа

У (управител) може понякога да го срещнеш и като Г (господар)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2016, 10:35:08 pm »
Ако гледаме Марс, той определено е с подчертано присъствие в твоята карта - намира се в собствен знак, диспозитор на Луната и Северния лунен възел. А ако Асцендентът е ректифициран правилно, тогава влиянието на Марс става първостепенно.

Наред с него, като втора доминанта бих определила Юпитер - силен есенциално, разположен в горната хемисфера на хороскопа, където е силен при дневно раждане, в 11 дом се води "в радост", а и си е доста издигнат, макар и да не е около МЦ. Няма обаче мажорни аспекти нито с господаря на Асцендента, нито със светилата. Обаче, от друга страна, "вижда" МЦ и неговия управител - Сатурн.

Докато Марс е в мажорен аспект и с Луната, и със Слънцето.

По терми пак Марс и Юпитер излизат на преден план. Юпитер е в терма на Марс, Луната е в терма на Юпитер. Ако гледаме термите на Птоломей, има рецепция между Марс и Меркурий /по египетски терми - няма/.



« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 10:48:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2016, 10:48:03 pm »
Точно това е другият ми въпрос, как точно се определят терма, трипицлет, декада. Имам таблица на Птоломей. Ясно ми е, че градусите са основни, но много се обърквам, кое е терма, трипицлет и декада?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #39 -: Февруари 14, 2016, 01:52:15 am »
Тук по-скоро има смесено влияние.

Марс диспозира най-много планети в картата, при нощно раждане влиянието му е по-силно изразено. Има и рецепция със Слънцето - управителя на изгряващия знак.

Юпитер пък е в силна знакова и домова позиция, най-издигнат в картата. Има мажорен аспект със стелиума в Скорпион /Марс също/. Ако се гледат египетските терми, има рецепция по терма между Марс и Юпитер.

Според мен енергията прелива между Слънцето, Марс и Юпитер основно.

Интересна карта - тип купа, но без дръжка. Отсреща няма планета, която да е катализатор. Но може и Лунните възли да играят такава роля - модерният управител на скорпионския стелиум е в съвпад със СЛВ, а в другата половина на хороскопа се намира само ЮЛВ.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #40 -: Февруари 23, 2016, 07:57:50 pm »
Луна-Уран е странна комбинация. Такива хора са с усещането, че са твърде различни от другите, което прави емоционалното свързване трудно и проблемно. Това е аспект на ирационалните емоции. Например човекът може да се зарежда докато страда или гони някаква утопия да не е способен да се отпусне и да му е добре.
Наблюдавала съм аспекта в четири карти - две женски и две мъжки. И четиримата са с тежки взаимоотношения и в по-зряла възраст остават сами. Много ми е интересен съвпада и опозицията.
Анализ на цялата карта не ми се прави. Новолунен скорпион с Уран и СЛВ-Плутон...това е мазало. Дава много материален човек, тайни, двойнствен живот.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #41 -: Февруари 23, 2016, 08:22:37 pm »
Не.
Към кого ще се прояви - аз няма как да разбера.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #42 -: Февруари 24, 2016, 08:48:26 am »
Оказа се, че часът е бил неточен, за което се извинявам!  ??? Ето я и новата карта с точен час на раждане. В тази карта има много вода и липса на земя. Личността е здраво стъпила на земята, но не и в личния живот. Там е силно емоционална. Интересен ми е съвпадът на юпитер с асцендента, който управлява 6-ти и 10ти дом. И все пак юпитер е в 12-ти. Това означава ли работа и кариера извън България? И като цяло силно емоционален човек, но изглеждащ за другите хора винаги положитено настроен. Като Буда, но в емоционален план...  :012: Има и стелиум в 5-ти дом, но не е ли източник отново юпитер?

по маркираното за Юпитер - при мен е така, но Юпитер е директен и в 1 дом. Работя изключително за чужди фирми, все някакви чужди езици използвам (без да имам особен афинитет за тяхното изучаване).
Дали ще живее в чужбина - У4 е в 5 дом и няма връзка с 9 дом, но пък е в Стрелец. Понеже и при мен У4 е Меркурий и е и У12 - имала съм периоди в чужбина, но не ми е някакъв приоритет или мечта. Тук има акцент на 5 дом и Скорпион - това е по-интересното. :)

синьо маркираното идва от Юпитер в Рак на асцедента. И за мен хората си мислят неща, за които аз дори и не предполагам - мен ме измъчват и разкъсват някакви вътрешни дилеми, а хората си мислят, че всичко ми е ОК и се чудят какъв ми е проблема (ако въобще разберат, че имам такъв)
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 08:57:07 am от Happy58 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #43 -: Февруари 24, 2016, 08:52:27 am »
Защо новолунен?

Луната е в един знак със слънцето и в сходящ съвпад с него.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #44 -: Февруари 24, 2016, 04:47:00 pm »
Извенете ме, но незнам как да вмъкна цитат и това което пиша да не излиза като такъв!

натискаш "цитат" и като ти излезе, с мишката отиваш отдолу, под текста и под думичката "[/quote]". Ти пишеш преди тази думичка