Автор Тема: Види веди в астра  (Прочетена 3649 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Види веди в астра
« -: Февруари 06, 2022, 08:41:55 am »
Джаганатха хора, астрологична програма
Въведение във ведическата астрология
Джйотиш речник
Индийска (ведическа) астрология
Портал за ведическа астрология и култура, на руски
Накшатри, на руски
Накшатри, на руски

Доколко си кореспондира описанието на накшатрата на някаква планета - тема (плюс нейния управител) или тези на лагна и специфичното за тях в живота Ви ?

« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 01:07:02 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Види веди в астра
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2022, 04:35:28 pm »
Аз знам само, че Накшатра на Луна е Ревати. Сега прочетох, че управителят на същата е Меркурий, четвърта пада, управлявана от Юпитер. Имам и Юпитер съвпад Кету, които генерират енергия, подобна на енергията на накшатра.
професии
. Юпитер ли ми е управител или Меркурий, но от прочетеното повече се припознавам в темите на Юпитер- подкрепа към другите и подкрепа на другите към мен, гуру, съветник, склонност към милосърдие, щедрост,  оптимизъм, праведност, ентусиазъм, щастие,  чувство за дълг, популярност, екстравагантност, екстремизъм,  склонност към излишества, показност, прекомерен либерализъм,  разточителство.

Асцендентата е в Накшатра  Анурадха, управител Сатурн- болестите, обичам числата, математиката, високи изисквания, успех/резултати.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Види веди в астра
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2022, 08:57:16 pm »
Асцендента ми е в Никшатра на Слънцето-Криттика.
Луната ми е в Никшатра на Марс-Мригашира.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Види веди в астра
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2022, 12:16:32 am »
Мисля си, че логиката е следната:
- лагна по знак - общи обстоятелства
- управител на лагна (лагнеш) -  под мотото на какво се развиват тези общи обстоятелства
- накшатра, в която попада лагна, планета - понеже става въпрос за лунни стоянки, конкретната тема в контекста на общите обстоятелства, която възприема съзнанието
- пада - детайли
- Управителят на накшатрата - планетата, която движи конкретните обстоятелства
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 12:26:37 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Види веди в астра
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2022, 12:44:28 am »
Рени, в контекста на макрорамката, може би твоето внимание грабват темите на Юпитер, а в конкретика те се движат от Меркурий - меркуриеви дейности. Микроскопът, детайлите като метафора. Анализ на синтеза. Да пренесеш инфо на едно по-достъпно, разбираемо ниво.

Цитат
Ревати — последняя накшатра. Тот факт, что Ревати в переводе обозначает «богатый», - предмет многих споров, потому как достаточно трудно связать эту часть космоса с богатством. Как бы то ни было, есть и другая трактовка этого значения - «превосходство».

Двойственная сущность данной накшатры отражена и в символах: её символы — 2 плывущие рыбы и барабан. Рыбы олицетворяют путешествие душ по космическому океану: пока Земля находится в данной накшатре, души путешествуют.

В отличие от барабана, на котором играют руками, на барабане Ревати играют барабанными палочками. Во многих культурах барабан использовался для обмена информации, обучения и для церемоний. Таким образом, данный символ олицетворяет связь данной накшатры с общением и передачей знаний.

В этой части космоса властвует солнечное божество Пушан. Он дарует свет этому краю, облегчая путникам их странствия. Этим обусловлено влияние накшатры Ревати на всё, что связано с путешествиями. Возможно, и связь данной накшатры с богатством обязана покровительству Пушана.

Именно тот, о ком пойдет речь, дарует богатство и изобилие. Бог Вишну, защитник Троицы. Он также покровительствует этой накшатре. Его функция — собирать жизненные силы и сознания, когда они покидают материальный мир. Под его влиянием и накапливается богатство во всех его формах: в материальных ценностях, опыте и знаниях. Източник

Какви са ти впечатленията от маха даши, антар даши, пратянтар даши на Меркурий и Юпитер ?


« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 01:05:02 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Види веди в астра
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2022, 01:15:36 pm »
Рени, в контекста на макрорамката, може би твоето внимание грабват темите на Юпитер, а в конкретика те се движат от Меркурий - меркуриеви дейности. Микроскопът, детайлите като метафора. Анализ на синтеза. Да пренесеш инфо на едно по-достъпно, разбираемо ниво.


Какви са ти впечатленията от маха даши, антар даши, пратянтар даши на Меркурий и Юпитер ?

Стар, да, препоръката ти е в добра посока за мен. Благодаря.
Не съм запозната с термините от ведическата и не знам какво ме питаш с :маха даши, антар даши, пратянтар даши на Меркурий и Юпитер ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Види веди в астра
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2022, 03:40:30 am »
Затова съм пуснала бързи препратки, за улеснение и който не знае, а има желание да прочете.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Види веди в астра
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2022, 12:04:10 pm »
Ще прочета и споделя.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Види веди в астра
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2022, 06:55:25 am »
Няма ли да е по-лесно да се построи карта и да се разглежда и обяснява?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Види веди в астра
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2022, 02:07:09 pm »
Сафо, ако искаш пусни карта. На  човек, който добре познаваш, за да направим обратна връзка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Види веди в астра
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2022, 04:47:08 pm »
Много карти се получават, незная коя е точната... Това съм аз.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Види веди в астра
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2022, 10:16:31 am »
D-1 рождената карта, нейния потенциал, основната карта
D-9 - вътрешния двигател да го пресъздадеш

Това Джаганатха хора ли е ? Моята визуално изглежда малко по-различно. Може и по-новите версии да изглеждат по този начин.

Като влезеш в меню Basic горе отдясно  излиза списък кое в каква нашкатра и коя пада е. Нагласено е да се показват данните за D-1. С десният бутон в това поле можеш да промениш производната карта - divisional chart и да видиш накшатрите в D-9 примерно. От графиката се вижда кой знак къде е т.е. управителите на домове са ти известни. Също и домофикацията им. Знаеш коя планета, кой дом управлява, къде се намира. Започваш да си редиш пъзела от управителят на лагна, къде се намира и в какъв знак е и неговата накшатра. Това е в общи линии. 

Като влезеш в меню Dasas ти излизат управителите на времевите периоди.
Разбирането се придобива с наблюдения и опит. Понеже моя не е много голям - импровизирам. Така на теория е малко суховато. Разгледай си по-значими житейски периоди. Каква махадаша е била актуална тогава, антардаша, рождените планети управители на тези времеви периоди, в каква накшатра попадат и как и дали се вързва събитието с планетата управител на накшатрата.

Период на Юпитер бил ли ти е важен за любовта брака, взаимоотношенията ?
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 10:43:58 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Види веди в астра
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2022, 04:05:37 am »
Стар,благодаря!Много сложно за мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Види веди в астра
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2022, 07:58:21 pm »
Стар,
Цитат
Какви са ти впечатленията от маха даши, антар даши, пратянтар даши на Меркурий и Юпитер ?
На Меркурий -всичко започнато, случило се в периода е било за сметка на здравния ми и профисионален статус със знак "-".
На Юпитер- въпреки риска, необмисленото, без усилие- винаги е имало подкрепа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“