Автор Тема: Цигарите  (Прочетена 18274 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #15 -: Май 31, 2013, 08:49:24 pm »
има и друг вариант
хора, които трудно се отказват/променят навиците си

тук вече неподвижните акценти биха имали повече приоритет

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #16 -: Май 31, 2013, 08:57:18 pm »
Аз бих заложила на нуждите от тези навици ,или оста 4/10 Луна /Козирог към 6/12 Дева/Риби ,като заместител на нещо "липсващо"
Винаги една зависимост се замества с друга ,така е и с навиците .Тук съм съгласна с теб,относно акцент на неподвижност ,че такива карти по-бавно и късно във времето правят замяна на същите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Цигарите
« Отговор #17 -: Декември 09, 2014, 09:57:03 am »
Papy,аз не съм нервачка ,но също пушех .Сега ми липсва не самата цигара и тютюневият вкус,а отношението ми към самото пушене,защото винаги е било свързано със страстно ,изкусително преживяване.
Индикации при теб:6/12 -ти домове Риби /Дева-зависима от навиците ,Меркурий /Юпитер в квадратура 4/7 -ми ,подчинена ,зависима на собствен морал,маниер,като пушене в случая (може и да е друго),Луна в аспект с Юпитер ,нодална ос Скорпион/Телец 2/8-ми ,упр.12 -ти в 4-ти .Това стига мисля ,като индикации .
Като включим в играта и Плутон ,и Нептун си "6" . ;)

щеше да е добре, ако по-рано бях прочела темата, а не да се напъвам да ги отказвам пустите му цигари :)

4/10 в Дева/Риби, нодална ос Скорп/Телец, Луна в козирог с аспект към Юпитер, Нептун съвпад нодална ос, У12 в 4-ти ..... спирам да се тормозя - ще си пуша :)

Рени, благодаря за дефинирането :) - а случайно да имаш идея за преодоляването на тези зависимости? Освен волята, естествено  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #18 -: Декември 09, 2014, 02:46:38 pm »
Заместваш с друга такава, нали за това е зависимост-няма бивши пушачи, наркомани, алкохолици, гладници, секс-маниаци и т.н.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цигарите
« Отговор #19 -: Декември 09, 2014, 02:49:32 pm »
И защо задължително една зависимост трябва да се замести с друга? А при хората, които нямат по-изразени зависимости? Но всички сме зависими от навиците си - забелязвам, че това нещо най-трудно се променя и с голяма съпротива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #20 -: Декември 09, 2014, 03:08:56 pm »
Аз мисля, че сме коментирали тук, темата за зависимостите при хората- всички имат такива, но по-често се спрягат онези, които обществото е наложило като порочни. Зависими сме от нуждите, потребностите на организма си и физиологически, и психологически и когато същите станат крайни на практика тялото и психиката ни реагират по познатите ни (не)приятни начини-Луна, астрологически. Всички имаме такава в натала си-някой е зависим от портфейла си, друг от обяда си, трети от алкохол, четвърти от астрологичен форум и т.н. Луната винаги е "гладна" за нещо си, като неосъзнато надълбоко някъде там в нас, а осъзнатото излиза на повърхността, облечено под формата на зависимост,затова, Лили се получава тази смяна, подмяна на типа зависимост.Така сме устроени, а състоянието на Луната в натала показва как се случва, кога и защо този процес.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #21 -: Декември 09, 2014, 03:55:21 pm »
Оцеляващите на самотен остров вероятно нямат луна...
Зависимост е нещо, което предопределя постъпките ти и е различно от "искам да..."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цигарите
« Отговор #22 -: Декември 09, 2014, 04:48:44 pm »
Всъщност сървайвърите са голямо изпитание не само за Марса, а и за Луната.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Цигарите
« Отговор #23 -: Декември 09, 2014, 05:03:42 pm »
Според мен силният въздух е отговорен за цигарите, както и близнаците. Аз имам Марс в близнаци и поради тая причина ръцете ми винаги трябва да са заети, ако няма с какво за ги направя заети и лапвам "лайното". Това е - кеф до дупка и хич не ми дреме, че някой ги осъждал като порок...  :043: :043: :043:

Отказах мъжете, отказах алкохола и кво ся и цигарите ли да откажа... ми то гробищата са наблизо, направо да ходя да си лягам там... Айде нема нужда!  :d030: :d030: :d030:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #24 -: Декември 09, 2014, 05:24:33 pm »
И аз бях отказала алкохола, ама после си викам "защо пък да се лишавам" :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Цигарите
« Отговор #25 -: Декември 09, 2014, 05:51:00 pm »
Ама, Папи, не ми се пие така, както едно време бе. Ей така най-много веднъж в седмицата да се сетя да си налея 50гр водка или уиски и го разреждам с вода и туй то - плюнча му се цяла вечер... Къде беше то на млади години като жмуцвах литър водка и ставах и си ошетвах къщата...  :043: :043: :043: Имам татювия ген и колкото и да пия няма напиване. Хваща ме чак на другия ден и ме държи три дни...  :D :D :D :D :D А бе шантав метаболизъм...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Цигарите
« Отговор #26 -: Декември 09, 2014, 06:40:41 pm »
Като малък бях пристрасрастен да паля огън. :D :D Веднъж бях запалил пердетата на баба ми и добре, че имаше човек наблизо иначе къщата щеше да изгори. И сега много обичам да си играя с огън, да паля камината в нас или поне да си играя с кибрит. Много обичам да ми мирише на барут.

Цигари не обичам - даже не понасям, а с алкохола много се уважаваме. ;D Бързо се напивам и бързо изтрезнявам. :)
Марс в 12-ти дом прави квадратура с Нептун на МЦ. Слънце и Сатурн са в 12-ти. При мен пийването е средство за отпускане на насъбраната агресия. ;D
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 06:43:15 pm от Теодор »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Цигарите
« Отговор #27 -: Декември 09, 2014, 09:25:36 pm »
Като малък бях пристрасрастен да паля огън. :D :D Веднъж бях запалил пердетата на баба ми и добре, че имаше човек наблизо иначе къщата щеше да изгори. И сега много обичам да си играя с огън, да паля камината в нас или поне да си играя с кибрит. Много обичам да ми мирише на барут.
Ей го на-тронов Марс!Как може да не обича да му мирише на барут или да си пали огън!  :012: :38: :-* :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #28 -: Декември 09, 2014, 10:40:57 pm »
Като малък бях пристрасрастен да паля огън. :D :D Веднъж бях запалил пердетата на баба ми и добре, че имаше човек наблизо иначе къщата щеше да изгори. И сега много обичам да си играя с огън, да паля камината в нас или поне да си играя с кибрит. Много обичам да ми мирише на барут.

Цигари не обичам - даже не понасям, а с алкохола много се уважаваме. ;D Бързо се напивам и бързо изтрезнявам. :)
Марс в 12-ти дом прави квадратура с Нептун на МЦ. Слънце и Сатурн са в 12-ти. При мен пийването е средство за отпускане на насъбраната агресия. ;D


Телец-много носят и на (й)едене, и на пиенье, и на ...12-ти дом и Марс ги  остави за други веселби. ;)
Лунаааааа...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Цигарите
« Отговор #29 -: Декември 09, 2014, 11:04:17 pm »
Хич не държа на пиене, Рени. ;D По близнашки го преработвам алкохола - рязко пия и бързо "смилам", но между последните две действия е силен ефекта. Най - хубаво е като се пие на екс. Какво ще го чакам да ме трови малко по малко. ;D