Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168588 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #675 -: Февруари 08, 2019, 11:03:10 pm »
Аз умея. Правила съм несъзнателно, сега го правя съзнателно. Слънце във воден знак, във воден дом с тригон Нептун на АСЦ в аспет с Юпитер; стелиум в огнен знак с диспозитор в 1-ви дом, Юпитер ми държи и АСЦ. Не е до липсата на комплекси и от тях имам, по-скоро е от потребност и мироглед; имат значение и среда, и гени. Но за някои  може  да е и начин да заявят себе си, да бъдат забелязани с такава постъпка. На жертвена постъпка е по-склонен водния темперамент( особено такива със Слънце във воден знак, това е нещо като тяхна мисия), планети във водни знаци защото на същите им е по-лесно да се отъждествят с другите, с идеите, каузите, желанията, интересите на другите, да се изгуби в тях, така добивайки някаква форма за собствената си (уж) реална идентификация. Огненият темперамент и планети в огнени знаци се впускат през глава в новото, защото така завземат главната роля, стават център и за да са първи, не го правят заради другия-ите или общото благо, но често куража и смелостта им се приема за жертвоготовност.

 :38: :-*

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #676 -: Февруари 08, 2019, 11:35:41 pm »
Повече планети в горната хемисфера, източни, но и западни и Слънце във въздушен знак, особено Водолей е много по жертвогоотовно. Важни са и термите на Асц, главни оси, Слънце и лични планети. Уинстън Чърчил  е пример за жертвоготовност в полза на обществото и той има качествата, за да е истинска саможертвата. Не всеки, който се жертва допринася с това. За голяма саможертва, такава която има цена се иска интелигентност, знания не само готовност. За водните знаци, мисля че те стават жертва на собствената си саможертва и все са жертва. Имат нужда да се сливат, но това е тяхна нужда. Друго си е по призвание да си с потенциал за по-мащабни дела, които допринасят за цялото. Но тук е въпрос на желание, готовност дали ще се лишиш от личното щастие.
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 11:55:42 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #677 -: Февруари 09, 2019, 12:22:49 am »
При Чърчил има огнен акцент, Юпитерово влияние, в  точно какво се изразява  неговата жертвоготовност, ей така без нищо, заради спорта ?!?  В своята природа Водолеят е готов да помогне на всеки от чисто човешки подбуди, но това не го прави жертвоготовен, освен, ако не е майка Водолей. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #678 -: Февруари 10, 2019, 07:05:17 am »
Ами ,който има данните на Исус,нали се е жертвал .........
Майка Тереза също.За какво се е жертвала?Или какво е пожертвала?
Онзи от библията дето ще заколя детето си в имато на Бог,не го разбирам.Може би е воден...... :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #679 -: Февруари 12, 2019, 02:54:18 pm »
И двамата са жертвали личен живот.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #680 -: Февруари 12, 2019, 04:19:29 pm »
И двамата са жертвали личен живот.
Да.И Лили Иванова също. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #681 -: Февруари 12, 2019, 04:22:14 pm »
Митът за Ахил който е чел е запознат с дилемата пред  която е поставен.Да умре в битка и да се прослави,или да е безсмъртен ,но незнаен.Той избира първото.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #682 -: Февруари 12, 2019, 07:26:17 pm »
Отново искам да благодаря за отговрите,но аз задавам въпроса - гледайки към реалността,към сега,а не гледайки към митове и легенди. Задавайки този въпрос гледам към реални случки от живота,към реални личности,затова попитах и как си обяснявате това нещо астрологично. Рени ми даде страхотен отговор,такива отговори очаквам,от този род.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #683 -: Февруари 20, 2019, 05:25:07 am »
Кои са предпоставките за силно изразено дедуктивно мислене в натална карта? Дали предсказателите, учените, детективите, астролозите или дори творци известни в по-мащабен план? Може и големите бизнесмени, които са и добри финансови анализатори, и крупни предприемачи? Как мислите вие и имате ли лични впечатления?
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 05:49:03 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #684 -: Февруари 20, 2019, 10:28:21 am »
Уилям Делберт Ган - финансов анализатор и астролог

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #685 -: Февруари 20, 2019, 02:34:40 pm »
Благодаря, starinthenightsky!  :58:

Много интересна личност.  :72: С баща производител на памук- имал е силен старт в живота. Освен това е масон. Методите му за прогнозиране на пазара чрез астрономия, астрология, геометрия и древна математика са били много полезни. Един от най-успешните стокови трейдъри. Изключително умен, мислещ човек и роден под щастлива звезда, Регул.
Слънце /10д, неговия диспозитор Меркурий в знак на Мц и съвпад от 9-ти. Венера на трон в Телец/ 9д. Упр на 6-ти в 8-ми и упр на 8-ми в 6-ти, взаимна рецепция по дом. И как точно планетите са Сатурн и Юпитер. Рокфелер има същата позиция на Юпитер/6-ти и Сатурн/8-ми, взаимна рецепция на двете планети, на трон и екзалтация. Много интересно наистина, има какво да се разглежда.
И аз имам Сатурн в 8-ми/ Стрелец, но Юпитер е в 11-ти на трон, взаимно са в квадрат. Няма да ме бъде. :012:
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 04:42:24 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #686 -: Февруари 20, 2019, 03:26:54 pm »
Май гледаме различни карти  :017:  Аз виждам Слъце в 12, Меркурий в 11, Сатурн на МЦ и Юпитер в 8ми. Ти къде гледаш бе Лемур  :012:  http://www.myastrodata.com/library/william-delbert-gann-izvestniyat-trader-milioner-astrolog/

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #687 -: Февруари 20, 2019, 03:36:12 pm »
Astrothem и astro.com

Хахаха, Лемур.  :012: :57:

И сега, коя е вярната карта?  :017:
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 03:50:12 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #688 -: Февруари 20, 2019, 05:33:06 pm »
Кои са предпоставките за силно изразено дедуктивно мислене в натална карта?

Би трябвало Меркурий, Луна, у1, да са във връзка с Юпитер, с 9-ти, 12-ти домове и да има акцент Земя/Въздух. Меркурий и/или Юпитер да са силно поставени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #689 -: Февруари 20, 2019, 05:43:13 pm »
Защо 12-ти?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг