Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168543 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #690 -: Февруари 20, 2019, 05:52:58 pm »
12-ти дом има връзка с миналото и бъдещето. За да се изведе нещо ново в 1-ви, се вади от натрупаното общо в 12-ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #691 -: Февруари 21, 2019, 06:00:13 am »
Рени,ако връзката между у1и у9 е квадрат?Управителят ми на 1 ви -меркурий е в 9дом,във връзка с Юпитер и със Сатурн упр. на 9,но връзката е квадрат.
« Последна редакция: Февруари 21, 2019, 06:03:41 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #692 -: Февруари 21, 2019, 01:01:59 pm »
Сафо, всеки аспект показва отношение, а типа аспект какво е качеството на това отношение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #693 -: Март 21, 2019, 08:03:41 pm »
Мм...
Така,мисля,че думата страст е известна както за мъжете,така и за жените,тоест онова хищническо желание. Та... въпросът(ми) е какво е любовта? Как ще познаем,по какво може да се познае любовта? Има ли разлика с обичта? Човек може да обича брат си,баба си,леля си,приятелите си,кучето си,себе си,професията си,но какво е любовта? Страстта,ако страстта е по Скорпион и е позната както на мъжете,така и на жените,Любовта по Лъв ли е? И,любовта и страстта не са ли взаимно изключващи се? Защото,ако съдя по себе си,аз не изпитвам любов или обич към... дадена особа,ако изпитвам страст към нея... То има логика със Скорпиона и Лъва понеже са в квадрат(ура)... Тогава,ако Лъв е Любовта,която трябва да има признаци,знаци,по които да се разпознава,та Ако  Любовта е по Лъв  и Страстта е По Скорпион,какво остава за останалите два фиксирани знака? Телец какво е? Телец е просто познанство,формалност? Понеже това е земен,твърд знак,знак със граници,а при Любовта и Страстта няма граници. А,Воодлей какво е? Водолей би трябвало да бъде Шеф и подчинен,където Водолеят е шефът или по-висшият.
Та,въпросът ми,за който очaквам помощ от вас,е как да познаем Любовта? И може ли да се каже,че любовта е по знака Лъв,а страстта по знака Скорпион?

Благодаря ви!
« Последна редакция: Март 21, 2019, 08:07:53 pm от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #694 -: Март 22, 2019, 07:32:22 pm »
Мм...
Така,мисля,че думата страст е известна както за мъжете,така и за жените,тоест онова хищническо желание. Та... въпросът(ми) е какво е любовта? Как ще познаем,по какво може да се познае любовта? Има ли разлика с обичта? Човек може да обича брат си,баба си,леля си,приятелите си,кучето си,себе си,професията си,но какво е любовта? Страстта,ако страстта е по Скорпион и е позната както на мъжете,така и на жените,Любовта по Лъв ли е? И,любовта и страстта не са ли взаимно изключващи се? Защото,ако съдя по себе си,аз не изпитвам любов или обич към... дадена особа,ако изпитвам страст към нея... То има логика със Скорпиона и Лъва понеже са в квадрат(ура)... Тогава,ако Лъв е Любовта,която трябва да има признаци,знаци,по които да се разпознава,та Ако  Любовта е по Лъв  и Страстта е По Скорпион,какво остава за останалите два фиксирани знака? Телец какво е? Телец е просто познанство,формалност? Понеже това е земен,твърд знак,знак със граници,а при Любовта и Страстта няма граници. А,Воодлей какво е? Водолей би трябвало да бъде Шеф и подчинен,където Водолеят е шефът или по-висшият.
Та,въпросът ми,за който очaквам помощ от вас,е как да познаем Любовта? И може ли да се каже,че любовта е по знака Лъв,а страстта по знака Скорпион?

Благодаря ви!

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #695 -: Март 23, 2019, 10:51:43 am »
Страстта и любовта не са специално дадени на никой знак-всеки може да ги прояви,без значение дали имаме акцент в Лъв или Скорпион.

Прав си че има разлика между любов и обич,вече всеки индивидуално си усеща кога кое какво е.

Един жокер-любовта на първо място означава свързаност...
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #696 -: Март 23, 2019, 02:15:53 pm »
Ъгхм...
Да продължа въпроса си... Представете си типичен представител на зодия Лъв... - типичен с всичките му качества - ЛЪВ.
А,Сега си представете по същия начин един Скорпион. Всъщност,много по-добре би било ако познавате реално такива хора. И сега искам да сблъскаме двата знак в стил кой е по по и най. Кой?
Още нещо жената Лъв,привлича Скорпиона(мъж),но всъщност всички мъже намират за привлекателни жените... Обърквам се... Едно и също ли е... Мъжете искат колкото се може повече жени... И за огрoмно съжаление излежда,че и жените искат колкото се може повече мъже...
Но аз исках да попитам друго.. Лъвът(жената) може да привлече Скорпиона,но Скорпионът може ли да привлече Лъва? Като пак да подчертая - говорим за много добър акцент На Лъва и на Скорпиона,тоест типични представители.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #697 -: Март 23, 2019, 04:02:50 pm »
Смисълът на нещата в живота е да се занимаваш с това, което обичаш, провокира в теб любов и правиш със страст. :)
« Последна редакция: Март 23, 2019, 04:49:49 pm от starinthenightsky »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #698 -: Март 23, 2019, 05:05:49 pm »
Смисълът на нещата в живота е да се занимаваш с това, което обичаш, провокира в теб любов и правиш със страст. :)

Ъa,в момента въпросът не е точно това.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #699 -: Март 24, 2019, 12:23:57 am »
:57:

Има зададен въпрос,ако може мнение.. Мнение да се даде... Моля..

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #700 -: Март 24, 2019, 09:22:04 am »
И излиза,че Лъв не може да бъде впечатлен от Скорпион,така ли? И следователно,Скорпионът е ниско стъпало за Лъва,така ли? И при сблъсък Лъвът ще смачка Скорпиона,така ли?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #701 -: Април 04, 2019, 09:23:03 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=Ot-b0aL3qHA

Огънят... Излгежда,че превъзхожда Водата...
И не само...
Водата - елементът Вода,сякаш е последната дупка на кавала. Първо - Огън,после произхождащият от Огъня - Въздух,след което Земя и накрая съдържащата се в и лежащата върху Земята - Вода... :(

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #702 -: Април 15, 2019, 04:32:34 am »
В рождената карта Плутон в аспект с лични планети, в зависимост от символиката им, се изразява чрез преекспониране на техния принцип и води до съответното пристрастяване, до степен на обсебеност.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #703 -: Април 20, 2019, 03:23:22 am »
Как мислите, вербалното, психичното насилие по-силно ли е от физическото? И има ли натални предпоставки за насилник- жертва?

Лично, моето мнение е, че психическото насилие е по-жестоко и потерпевшия няма избор, колкото и да е силен и уверен, когато е нападан от много близък последователно. Мислила съм за енергиен вампиризъм, но малко ми е несериозно това. Слабост, ревност или страх от другата, изнудваща страна е най - вероятно.
« Последна редакция: Април 20, 2019, 03:38:18 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #704 -: Април 20, 2019, 07:30:44 am »
Вероятно зависи от темперамента на човек. От нивото на емоционална чувствителност. От това какво всеки индивидуално разбира като енергиен вампиризъм. Психическото насилие е по-тежко, защото метафорично казано шамарът няма да ти остави белег, но отношението, които стои зад него - да.
 
За мен като деликатен и чувствителен човек, емоционалната подплата на нещата, вложеното отношение, са водещи. В младежките ми години, това бяха постъпките. Уверила съм обаче, че думите рядко се припокриват с действията, но отношение трудно може да се изиграе, дори и да е поставено в добре звучаща или изглеждаща "опаковка". 
В такъв смисъл, вербалната агресия особено емоционално подплатената, от моя гледна точка може да се определи като енергиен вампиризъм.

Предаването на Виктор Ангелов за мен е чиста проба мазохизъм за този, който го гледа. Пример за вербална агресия, която за мен е напрягаща. Готвенето е изкуство и трябва да се прави с любов и грижа, за да ядеш сготвеното с кеф, а не да те боли стомахът, защото готвачите готвят под напрежение и в агресивна атмосфера.
« Последна редакция: Април 20, 2019, 07:36:49 am от starinthenightsky »