Автор Тема: Възврат на Юпитер  (Прочетена 26396 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #60 -: Юни 21, 2019, 06:15:04 pm »
Здравейте,
През Декември ми предстои Юпитеров възврат,който горе-долу мога да си разчета.Същевременно обаче, Слънчевото затъмнение попада  точно върху възврата.
Някой има ли идея как се тълкува това? ;)
Построй карта на възврата на Юпитер, подобно на солар за мястото, където се намираш, после го разгледай с натала, а съвпада със СЗ ще направи по-ярък възврата, съвпад с Юпитер е хубав аспект при Новолуние, но на К8 може да засегне осмодомни теми, които не винаги са нещо хубаво. Всъщност затъменията през юли са по-опасни за теб, едното попада над У1, следващото в 8д опозиция на Марс

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #61 -: Юни 24, 2019, 05:47:44 pm »
Построй карта на възврата на Юпитер, подобно на солар за мястото, където се намираш, после го разгледай с натала, а съвпада със СЗ ще направи по-ярък възврата, съвпад с Юпитер е хубав аспект при Новолуние, но на К8 може да засегне осмодомни теми, които не винаги са нещо хубаво. Всъщност затъменията през юли са по-опасни за теб, едното попада над У1, следващото в 8д опозиция на Марс


Права си за Юлските затъмнения, и аз отбелязвам че изискват повишено внимание.
Относно Юпитеровия възврат си мисля,понеже планираме със съпруга ми покупка на  нов дом -( К8 общи финанси)..може би нещо в тази връзка ще да е.
Благодаря за включването :)

Amazong

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #62 -: Август 16, 2019, 11:26:09 am »
Здравейте,аз също имам юпитеров везврат,но като се върна 12 години назад ми се случиха много лоши събития.В  баталната ми карта Юпитер е в 6 дом-Везни. Дата на раждане 27.11.1980.Благодаря предварително,ако разгледаме заедно нещата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12466
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #63 -: Август 17, 2019, 10:24:08 am »
Здравейте,аз също имам юпитеров везврат,но като се върна 12 години назад ми се случиха много лоши събития.В  баталната ми карта Юпитер е в 6 дом-Везни. Дата на раждане 27.11.1980.Благодаря предварително,ако разгледаме заедно нещата.

Трябва карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #64 -: Август 17, 2019, 10:40:40 pm »
Здравейте,аз също имам юпитеров везврат,но като се върна 12 години назад ми се случиха много лоши събития.В  баталната ми карта Юпитер е в 6 дом-Везни. Дата на раждане 27.11.1980.
Възврат на планета (Слънце или Луна) имаме когато транзитната съвпадне с рождената. Твоят рожден Юпитер в кой знак е и на колко градуса, защото транзитният сега е в Стрелец, тъй че възрат си имала най- вероятно около преди 3г.

Amazong

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #65 -: Август 19, 2019, 12:12:44 pm »
Това е баталната ми карта,благодаря за отговора

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #66 -: Август 19, 2019, 01:46:56 pm »
Юпитеров възврат е имало преди около 2.5г.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Amazong

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #67 -: Август 19, 2019, 01:51:33 pm »
Много мило,благодаря за отговора.Дано съм си изкарала тежките събития.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #68 -: Август 19, 2019, 02:15:22 pm »
Много мило,благодаря за отговора.Дано съм си изкарала тежките събития.
Юпитер е планета бенефик, т.е. положителна, не се свързва с тежки събития като Сатурн например. Прочетете началото на темата, какво се има предвид под възврат на Юпитер, как се построява картата на възврата и какво се гледа в нея.
Информация за възврати http://astra.la/forum/index.php?topic=1180.msg174269#msg174269
« Последна редакция: Август 19, 2019, 02:29:34 pm от akruks »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #69 -: Декември 01, 2020, 03:04:57 pm »
Искам да ви попитам за Юпитеровата опозиция. Ясно, че е свързана с цикъла на Юпитер, започнал при възврат.

Възможно ли е да донесе ограничение и липса на ресурси, на които човек е разчитал? Нямам спомени отпреди 12г, но се загледах в картата си и догодина предстои Юпитер да е ретрограден в опозиция на наталното си положение. Тоест, той оттам ще мине 3 пъти, като дори спира стационарно-ретрограден.
Единственото, с което свързвам предишното му ретродвижение през 4д, е съдебното решение за фактическия ми развод, но дори тогава не беше направил опозиция с наталния. За самата опозиция нямам ясен спомен.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #70 -: Декември 02, 2020, 12:05:42 am »
Искам да ви попитам за Юпитеровата опозиция. Ясно, че е свързана с цикъла на Юпитер, започнал при възврат.
Възможно ли е да донесе ограничение и липса на ресурси, на които човек е разчитал?
на мен ми донесе пари и пътуване в чужбина, но при мен натално Юпитер е опозиция на Венера, тъй че когато транзитен Юпитер е опозиция с наталния, съвпада с Венера- моя внук е роден с Юпитер съвпад на моята Венера и Венера, съвпад с моя Юпитер  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #71 -: Декември 02, 2020, 11:03:37 am »
Искам да ви попитам за Юпитеровата опозиция. Ясно, че е свързана с цикъла на Юпитер, започнал при възврат.
Възможно ли е да донесе ограничение и липса на ресурси, на които човек е разчитал?
на мен ми донесе пари и пътуване в чужбина, но при мен натално Юпитер е опозиция на Венера, тъй че когато транзитен Юпитер е опозиция с наталния, съвпада с Венера- моя внук е роден с Юпитер съвпад на моята Венера и Венера, съвпад с моя Юпитер  :)

При мен при опозиция почти ще съвпадне с Меркурий У 9/11. Значи да се надявам да ми донесе пътувания за удоволствия с приятели :) евентуално....
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #72 -: Юни 17, 2022, 12:15:24 pm »
Мислих си, че тр. Марс при мен ще е кофти през 1 дом и върху съвпада Слънце/Юпитер, а то като че ли реално тр. Юпитер/У1,10 е по-зле, въпреки уж на пръв поглед късметлийския съвпад...
В добавка и от пълнолунието, което беше в мой 10 дом и активира МС, както и нат. аспекти - Сатурн/У11 и Уран/У12 в 10 дом квадрат към Слънце/Юпитер в 1 дом.

Преди 2 дни имах Юпитерово възвръщане.

Наложи се да ходя на изпити. И на двата имах проблеми. За малка грешка бях яко окастрена, а колежка с недопустими пропуски обявена за отличничка. И на другия, сходна ситуация. Не издребнявам за оценки, но мразя несправедливостта. Общо взето - труден период в образователната сфера, за мен. В работата също - напрежения и интриги.
Нещо взех да си променям мнението и за т.нар. духовни хора.
Странно ми е и че вчера бях блокирана от една известна астроложка - като цяло я харесвах, имам ѝ книгите, ходила съм на нейно астро обучение. Рядко пиша във фб, но вчера не се стърпях и не се съгласих с нейна публикация, в която твърдеше, че виждайки хората на площада духовният егрегор на българите се бил събудил. Като идеята ѝ е тези сегашните да се махнат, за да се върнат предишните, които да поведат България ::) В последствие видях, че и други хора ги сполетя същото. Тя е известна с роднинската си връзка с определени хора от статуквото, но чак толкова да не търпи различно мнение не очаквах.
« Последна редакция: Юни 17, 2022, 12:22:17 pm от romantica »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #73 -: Юни 17, 2022, 01:10:48 pm »
Според индийците Юпитер в момента не може да си изрази добрите качества, защото е заобиколен от два малефика - между Сатурн и Марс. Ража-нещо си йога го наричат и правят аналогия с ножица. След месец някъде Сатурн по сидерал се връща обратно в Козирог, Марс също ще е сменил знак. Тогава би трябвало да видим благотворното влияние на Юпитер. Та..не се отчайвай romantica, плодовете на Юпитер към есента и началото на другата година ще ни засипят след ретроградието му.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12466
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #74 -: Юни 17, 2022, 01:13:56 pm »
Романтика, хората с ъглов Юпитер, Юпитер-Слънце, не търпят/-им критика, не приемат/-ме съвети, чужда гледн точка, философия.
Юпитер за да носи вреда, трябва да е : в знаци на заточение, падение, пелегрин със слаб диспозитор, и такъв да хвърля аспект от нещастните домове, да е извън хайз, да получава аспект от Марс, Сатурн, от намаляваща Луна в дневна карта, от слабо Слънце в аспект с Марс и/или Сатурн, да е  невидим, стационарен. В момента, в който е започнал при теб възврата на Юпитер, нищо от по-горните не е в сила. Юпитер не носи в природата си по презумпция, да е лош.  :)
Аз като не съм съгласна с твое мнение, по-малко духовна ли ме прави, ако да съм била в твоите очи ? Сега ще ме блокираш ли ?
Може да помислиш върху това, защо така лично си приела това блокиране- период, нагласа, преценка, интерес.
Аз съм в пъти по-язвителна, директна към статиите и мненията на посочения от теб астролог, не ми е блокирала коментари, но и аз преценям, къде искам да бъда " на гости". Трябва да има равновесие: мен ме блокират, значи и аз някъде някой съм блокирала; аз го приемам лично и някъде някой също го е приел лично.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“