Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194294 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Дирекционни планети и аспекти
« -: Февруари 16, 2014, 09:07:10 pm »
Нека отворим и такава тема, не видях да има.


Дирекционната ми Луна навлезе в Близнаци... Ако не беше в 8ми дом, може би щях да й се зарадвам... Някой да е усетил някакви промени при подобен ингрес? Аз от седмица съм много добре, нещо не ми е толкова инатливо, както преди, но не ми се вярва да е точно от този аспект... Самочувствието ми определено е различно, без видими причини  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2014, 09:53:50 pm »
Кои дирекции визираш?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2014, 10:00:44 pm »
До колкото знам, знакът в който се намира дир.планета не влияе върху нея

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2014, 10:58:34 pm »
Слънчевите, Папи.

Сатин, влияе, така, както влияе смяната и на дома. Имам много голяма промяна от периода на Венера в Телец и Венера в Близнаци... и не само това.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2014, 11:55:24 pm »
Дирекциите по-често се използват за предсказване на истински събития, не състояния
Основно има значение при преминаване през куспидата на дом, както и при мажорни аспекти със слънце, луна, осите

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2014, 02:01:37 pm »
Как бихте тълкували смяна на знак на дирекционни 2/8домове в картата на малко дете?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2014, 05:00:41 pm »
Бих погледнала управителите им. 2-ри си е ос на уменията-какви таланти притежава, осми го свързвам и с интуицията и с всички чужди неща

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2014, 05:53:36 pm »
По-скоро гледай съвпади с планети. Много автори споделят, че куспидите са "размити" и се отделя внимание само на главните оси. Иначе ще си е промяна на ценностна система, способности. Да не забравяме, че е 2-8 е и вземам- давам-)))
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2014, 04:09:51 pm »
За "розовата дирекция" дир.Венера(у3,8 натално) опозиция нат. Нептун/5-11 дом/ какво мислите - пак филм или здравословен проблем ?
Смяната на знак при СД куспида /в случая на 5 дом/ трябва ли да и обръщам по-специално внимание ?
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 04:18:02 pm от Santi »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2014, 04:14:26 pm »
Тази година имах дир. Нептун в квадрат към нат. Венера и въпреки че в натала са в тригон, не мога да споделя положителни впечатления. Дано в твоя случай не е така, Санти.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2014, 05:04:19 pm »
Лили, надявам се и аз на положителни развръзки все пак, макар че при опозицията е възможно абсолютно всичко, но трудното в случая е че СД Слънце ще квадратира нат. Юпитер(У10) и СД АСЦ квадратира нат. Уран в момента (У1) и не се знае къде ще избие с това мунданно каре Уран-Плутон в/у Луната ми.
Например доскоро имах наличието на СД Уран в опозиция с нат. Марс(у2,9) по остта 11-5 дом - оттам се появи и "хобито ми с игра на борси и спекулативна дейност", като имах доста спънки като цяло в самото начинание - веднъж нещата отиваха към крах, в друг момент нагоре, но имах в същото време и дир. Юпитер секстил нат. Марс, който "да спасява положението" и поне за момента съм сух.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2014, 12:05:09 pm »
В края на лятото тази година ще имам квадрат на дирекционен Меркурий (У4 в натала) с натална Венера (У3 и У8). Мислите ли, че това предполага смяна на местожителството (по солар имам Марс в 4 соларен дом) или по-скоро е индикатор за нещо друго?
Въобще никой ли не може да каже нищо за този дирекционен аспект? Как би трябвало да се тълкува?

Това е интерпретацията за дир. Меркурий квадрат натална Венера от астро програмата която ползвам, превеждам буквално: " През този период  е много вероятно да мислите за любов и романтика, но времето не е подходящо за изясняване или започване на нови романтични отношения.  Може да ви липсва мотивация и желание за самоизява. Възможно е сега да бъдете и по- лекомислен от обикновено. Неподходящо време за публична изява или създаване на нови социални контакти".

Не знам доколко ще ти помогне, това е в съвсем главна насока, ти вече опитай да интерпретираш според домовете които са засегнати.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2014, 12:30:49 pm »
В края на лятото тази година ще имам квадрат на дирекционен Меркурий (У4 в натала) с натална Венера (У3 и У8). Мислите ли, че това предполага смяна на местожителството (по солар имам Марс в 4 соларен дом) или по-скоро е индикатор за нещо друго?
Въобще никой ли не може да каже нищо за този дирекционен аспект? Как би трябвало да се тълкува?

Това е интерпретацията за дир. Меркурий квадрат натална Венера от астро програмата която ползвам, превеждам буквално: " През този период  е много вероятно да мислите за любов и романтика, но времето не е подходящо за изясняване или започване на нови романтични отношения.  Може да ви липсва мотивация и желание за самоизява. Възможно е сега да бъдете и по- лекомислен от обикновено. Неподходящо време за публична изява или създаване на нови социални контакти".

Не знам доколко ще ти помогне, това е в съвсем главна насока, ти вече опитай да интерпретираш според домовете които са засегнати.

Mayflower,а каква е интерпретацията СД Меркурий съвпад Венера ,а СД Венера  квадрат Меркурий ?!?
Благодаря ,предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2014, 01:40:52 pm »
В края на лятото тази година ще имам квадрат на дирекционен Меркурий (У4 в натала) с натална Венера (У3 и У8). Мислите ли, че това предполага смяна на местожителството (по солар имам Марс в 4 соларен дом) или по-скоро е индикатор за нещо друго?
Въобще никой ли не може да каже нищо за този дирекционен аспект? Как би трябвало да се тълкува?

Това е интерпретацията за дир. Меркурий квадрат натална Венера от астро програмата която ползвам, превеждам буквално: " През този период  е много вероятно да мислите за любов и романтика, но времето не е подходящо за изясняване или започване на нови романтични отношения.  Може да ви липсва мотивация и желание за самоизява. Възможно е сега да бъдете и по- лекомислен от обикновено. Неподходящо време за публична изява или създаване на нови социални контакти".

Не знам доколко ще ти помогне, това е в съвсем главна насока, ти вече опитай да интерпретираш според домовете които са засегнати.

Mayflower,а каква е интерпретацията СД Меркурий съвпад Венера ,а СД Венера  квадрат Меркурий ?!?
Благодаря ,предварително.

СД Меркурий съвпад натална Венера: " През този период може да имате силно развито чувство за красота и хармония, както и силно изявени творчески наклонности. Социалните контакти и връзките с обществото са хармонични, възможно е запознанство със силно интелектуална натура, която по някакъв начин да промени начина ви на мислене."

СД Венера квадрат натален Меркурий " През периода често ще мислите за любов и романтика, ако имате някакви творчески таланти, сега те ще се проявят с пълна сила. На моменти ще ви липсва такт и премереност в начина по който се изразявате".

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2014, 02:15:41 pm »
Mayflower,благодаря  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“