Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65879 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #15 -: Май 28, 2018, 01:18:04 pm »
Меркурий е източен и без сходящи аспекти, докато не влезе в Близнаци- имате ли усещането, че вербално не се те разбрани или че говорите на различен език с вашите събеседници, че ако имате нови идеи, същите не са в синхрон с действията ви, че в контактите ви сякаш ви попарват импулса, че не можете да изкажете всичко онова, което мислите, не и без да го премислите, че информацията не достига до желания адресат ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Меркурий
« Отговор #16 -: Май 28, 2018, 01:42:46 pm »
Абсолютно, дори си мислех, че все едно е ретро или сенчест, толкова е натрапчиво .

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Меркурий
« Отговор #17 -: Май 28, 2018, 02:43:38 pm »
Ще има една сходяща опозиция с Луната, като за последно в Телец. :) Конфликт на разума и емоциите, липса на обективност и психическа устойчивост и т.н.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #18 -: Май 28, 2018, 06:45:29 pm »
Загледах се в предстоящия горен съвпад на 6 юни - ще бъде в знак на Меркурий, в 1 дом, на събитието, а асцендентът в началото на първия градус от знака. Вероятно ще се набере инерция за нещо ново. И в квадрат с Нептун - без измислици-премислици - съвсем реалистично... Уран (горната октава на Меркурий) в първия градус на Телец също ще дава тласък на новаторско мислене :) И Междувременно Марс ще е в съвпад с ЮЛВ на МС - ще има енергия, напоритост за изяви на база на познати практики; ще бъде и в секстил с р.Сатурн - с благоволението на авторитетите. А Венера ще е в кулминация в цикъла си с Плутон - ще има финансова подкрепа, смисъл/залог ...

Следващият горен съвпад ще е в края на Дева ...
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #19 -: Май 28, 2018, 08:11:24 pm »
Ще има една сходяща опозиция с Луната, като за последно в Телец. :) Конфликт на разума и емоциите, липса на обективност и психическа устойчивост и т.н.
и много катастрофи по пътищата днес - един пропуснал знак Стоп преди да излезе на главен път, друг кара през мантинелата и влиза в насрещното- този ТИР го сънувах тази сутрин, точно както го дават с изкривената червена каросерия, говорех с починалата миналата година в катастрофа братовчедка, която ми каза за нейната майка, че е познала за Х. , че ще умре (Х е името на съученичка и приятелка на братовчедка ми). По едно време в съня се появи и малката ми дъщеря, та цял ден бях на тръни, да не се случи нещо с нея, а тя ми се обади по телефона да си полафим, прибираше се от разходка с бебето, ходила да пазарува, та малко се успокоих, но точно след разговора с нея рекох да видя какво става по света и у нас, влизам в новинарски сайт и ужас...  :o Меркурий днес беше съвпад с Алгол -
Променливата звезда има природата на Юпитер и Сатурн.
"Очите на Медуза на Горгона", или Дявола. Тя е свързана със Сатурн, Лилит, Нептун. Дава отклонение от истинския път. По пътя на човека всичко става зловещо. Често дава различни видове лудост, вкл. параноя, мания, съблазняване
« Последна редакция: Май 28, 2018, 11:16:05 pm от akruks »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Меркурий
« Отговор #20 -: Май 28, 2018, 09:46:50 pm »
и много катастрофи по пътищата днес - един пропуснал знак Стоп перди да излезе на главен път, друг кара през мантинелата и влиза в насрещното- този ТИР го сънувах тази сутрин, точно както го дават с изкривената червена каросерия, говорех с починалата миналата година в катастрфона братовчедка, която ми каза за нейната майка, че е познала за Х. , че ще умре (Х е името на съученичка и приятелка на братовчедка ми). По едно време в съня се опяви и малката ми дъщеря, та цял ден бях на тръни, да не се случи нещо с нея, а тя ми се обади оп телефона да си полафим, прибираше се от разходка с бебето, ходила да пазарува, та малко с еуспокоих, но точно след разговора с нея рекох да видя какво става по света и у нас, влизам в новинарски сайт и ужас...  :o Меркурий днес беше съвпад с Алгол -
Променливата звезда има природата на Юпитер и Сатурн.
"Очите на Медуза на Горгона", или Дявола. Тя е свързана със Сатурн, Лилит, Нептун. Дава отклонение от истинския път. По пътя на човека всичко става зловещо. Често дава различни видове лудост, вкл. параноя, мания, съблазняване
Много неприятна статистика. Един заспал, друг му потънал крака. Наскоро и с Емилия  случката, доведения й син си отива на 19. То с такива новини само страховити сънища му идват на човек, но важното , че всичко е наред с дъщерята и бебо.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Меркурий
« Отговор #21 -: Май 28, 2018, 11:37:40 pm »
И аз го чакам да мине в Близнаци и да направи съвпад с наталния ми веднага след това.

В момента цялата комуникация просто влиза и излиза без достигане на резултат (като да ти мине през едното и да ти излезе през другото ухо)
Повтаря се едно и също - като развалена грамофонна плоча.
И уж се говори за много важни неща и накрая не се достига до действия.

На целия този фон, продължаваме да отговаряме на купища мейли, съгласявайки се все по-автоматично с условията, наложени от GDPR. А трябваше да е в защита на потребителя. А те го принудиха - потребителя де, да цъка насляпо, само и само да му се махнат от главата всичките форми и чек-боксове, съгласия и несъгласия.  :ecomcity:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #22 -: Юни 12, 2018, 10:11:33 pm »
Днес получих нещо, като "слънчев удар" - от една следобедна разходка ... адска беше. Сега отварям картата - Слънце в съвпад с нат.Марс, а Меркурой - анаретен, в опозиция на нат.Слънце У6  ??? Пиша в тази тема, тъй като се загледах в перспектива за хода на Меркурий в Рак. Първо (от 4 дом) опозиция на тр. Сатурн и тригон с нат. Уран. Тук нещо по работа мога д аочаквам или мъжът ми да ми стане колега :)  А после застава на К5 - и заформя голям огнен тригон с тр.Нептун на АС и тр.Юпитер и нат.Венера. Нещо креативно, може би ще се роди :)  В този момент точно имам и опозиция Слънце-Слънце.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Меркурий
« Отговор #23 -: Юни 12, 2018, 10:51:47 pm »
На опозиция тр. слънце към натално се реализира заложеното в солара за годината
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #24 -: Юни 12, 2018, 11:33:38 pm »
Благодаря, Terry  :72: Точно това си мислех, като го видях  и разгледах темата на солара. Сатурнов е - нов цикъл Слънце Сатурн - върху Слънцето ми  7 соларен дом и сол.Венера край тях. Две предложения за партньорство по работа лежат пред мен - явно ще взема решение тогава. Предвид големия воден тригон с Непун на АС, Меркурий на К5 и Юпитер с нат.Венера ... може да взема емоционално решение, натоварено с идеалистични очаквания. А съм реалист и не хвърлям сляпо. Но ... скоро е - ще видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #25 -: Юни 19, 2018, 02:18:18 pm »
Кулминация на цикъла на Меркурий, както и на този на Слънцето. Продадохме старата ми кола. Меркурий е У3. Близък приятел отдавна я искаше - аз исках да ни остане резервна о нямам протаках. Днес вече е негова. Мислеше да я стегне и препродаде, но е решил да си я остави. Много ми е мъчно, но се радвам, че отиде при читав човек. Беше споменал, че има 50% от парите, другите по-нататък ... което за мен е горе-долу "никога". Но се оказа, че има пълната сума, което много ме учуди.  Happyend за всички :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7263
Re: Меркурий
« Отговор #26 -: Юли 01, 2018, 07:12:33 pm »
На 16.09 2017г. в 7* дева съвпад Меркурий/Марс,сега предстои кулминация,или опозиция по оста лъв-водолей 8*(05.07.18г.).Намесени са възлите,за диспозиторите знаем.
Съвпадът при мен беше на к5.Имах събитие/я.Напрегнати.
Сега опозицията ще е на ИЦ/МЦ.
Ръшман пише,че 7*дева е градус на разврата.Имате ли наблюдения?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #27 -: Юли 01, 2018, 07:46:02 pm »
Ръшман пише,че 7*дева е градус на разврата.Имате ли наблюдения?

Ех, размина ми се само с един градус! Пада ми се близо до МС.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7263
Re: Меркурий
« Отговор #28 -: Юли 01, 2018, 08:23:47 pm »
Ех, размина ми се само с един градус! Пада ми се близо до МС.  :012:
Ха,ха....ама като си помисля,че живот има още да се живее...на к5 ми е,може пък наследникът ми да е р......

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #29 -: Юли 01, 2018, 08:44:16 pm »
Кулминацията при мен ще бъде на К6/К12 Меркурий ще бъде на К6. Междувременно Слънцето застава на К5 в опозиция на нат.Меркурий. Нодалната ос квадратира нат.Уран. Получават се две опозиции на две куспидни оси - едната тр.Марс/тр.Меркурий на К12/К6 и втората - тр.Слънце/нат.Меркурий на К5/К11. Уран и той е на К3, в квадрат с нат.Сатурн, абе ... ще има "опъване" на нерви май.
Над силата е само умението да я владеем!