Автор Тема: Цигарите  (Прочетена 18288 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Цигарите
« -: Май 31, 2013, 03:24:56 pm »
Днес е един от дните в годината, когато ни призовават в световен мащаб да откажем цигарите




Преди време един професионален астролог ми каза, че пушачите често имат ранен меркурий, и по мои скромни наблюдения е вярно

Нервните хора често имат нужда от отдушник, вероятно това е обяснението

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #1 -: Май 31, 2013, 03:39:57 pm »
Не е вярно.
Това е вид зависимост ,така че няма нищо общо с Меркурий .Нептун /Плутон ,но понеже ти искаш да сме "класически" -Риби ,Скорпион 8/12 ,Луна ,мъжки планети в женски знаци .В момента не мога да визуализирам точно с какво свързвам тютюн ,цигара и самото изживяване от пушенето ,но като ми щукне ще ти дам отговор. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #2 -: Май 31, 2013, 04:02:35 pm »
Аз не искам вие да сте класически :)
Вие можете да сте каквито си искате, искам аз да стана класическа...от класа :)

Изброените от теб в моята карта не са много акцентирани, а пуша (няма да казвам колко, че ме е срам)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цигарите
« Отговор #3 -: Май 31, 2013, 04:51:13 pm »
Никога не съм харесвала цигарите, но като цяло съм много толерантна към пушачите.

Израснала съм с възрастни хора без вредни навици - алкохол, цигари... Дори кафе не се пиеше.
От тийнейджърска възраст нататък живеех под един покрив с двама активни пушачи, така че съм свикнала пасивно да вдишвам цигарен дим.

Няколко пъти съм запалвала по една цигара, но така и не можах да им свикна, просто не ми харесва усещането, нищо особено. Да не говорим за това какъв неприятен вкус остава в устата после в течение на следващите два-три дни, когато си непушач и чувствително усещаш разликата.

В картата ми има подчертан плутонов и нептунов акцент, но въпреки стандартните тълкувания нямам вредни навици и пристрастяване в посока алкохол, цигари, захарни изделия и пр. По-скоро съм човек, който изключително трудно се пристрастява към каквото и да било, вкл. и към определен начин на хранене - мога да ям, мога и да не ям.

Неприятно ми е обаче да вляза в заведение, където от цигарения дим направо ми се насълзяват и парят очите, а после дори гащите ти вонят на цигари.  ;D


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #4 -: Май 31, 2013, 07:18:20 pm »
Papy,аз не съм нервачка ,но също пушех .Сега ми липсва не самата цигара и тютюневият вкус,а отношението ми към самото пушене,защото винаги е било свързано със страстно ,изкусително преживяване.
Индикации при теб:6/12 -ти домове Риби /Дева-зависима от навиците ,Меркурий /Юпитер в квадратура 4/7 -ми ,подчинена ,зависима на собствен морал,маниер,като пушене в случая (може и да е друго),Луна в аспект с Юпитер ,нодална ос Скорпион/Телец 2/8-ми ,упр.12 -ти в 4-ти .Това стига мисля ,като индикации .
Като включим в играта и Плутон ,и Нептун си "6" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #5 -: Май 31, 2013, 07:24:39 pm »
Хмм-какво ли щеше да кажеш преди 15 години, когато ги пропушвах бавно и мъчително в продължение на година
Ей сега вече ме ядоса и ги отказах :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #6 -: Май 31, 2013, 07:31:35 pm »
Никога не съм харесвала цигарите, но като цяло съм много толерантна към пушачите.

Израснала съм с възрастни хора без вредни навици - алкохол, цигари... Дори кафе не се пиеше.
От тийнейджърска възраст нататък живеех под един покрив с двама активни пушачи, така че съм свикнала пасивно да вдишвам цигарен дим.

Няколко пъти съм запалвала по една цигара, но така и не можах да им свикна, просто не ми харесва усещането, нищо особено. Да не говорим за това какъв неприятен вкус остава в устата после в течение на следващите два-три дни, когато си непушач и чувствително усещаш разликата.

В картата ми има подчертан плутонов и нептунов акцент, но въпреки стандартните тълкувания нямам вредни навици и пристрастяване в посока алкохол, цигари, захарни изделия и пр. По-скоро съм човек, който изключително трудно се пристрастява към каквото и да било, вкл. и към определен начин на хранене - мога да ям, мога и да не ям.

Неприятно ми е обаче да вляза в заведение, където от цигарения дим направо ми се насълзяват и парят очите, а после дори гащите ти вонят на цигари.  ;D

Няма такива хора без вредни навици и налични зависимости,поради факта ,че всички имаме 6/12 -ти домове ,Риби /Дева ,Нептун ,Плутон ,Луна ,просто при всеки проявлението е различно -пиенето на кафе по цял ден из кафенетата ,четенето на книги почти през цялото денонощие ,непрекъснатото сърфиране из интернет  пространството и други са вид зависимости също;а относно лошите навици е относително -тук много може да се сподели. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #7 -: Май 31, 2013, 07:41:58 pm »
Хмм-какво ли щеше да кажеш преди 15 години, когато ги пропушвах бавно и мъчително в продължение на година
Ей сега вече ме ядоса и ги отказах :)

Не съм те ядосала ,а провокирала . ;)
Преди 15 г. въобще нямах време да казвам нищо ,само показвах  :D

Какво е различното в картата ти преди 15 г и сега ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #8 -: Май 31, 2013, 07:46:55 pm »
Най-простият отговор е прогресивното слънце
Сега е в зависимите риби и край-няма да има оттърване

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цигарите
« Отговор #9 -: Май 31, 2013, 07:47:44 pm »
Да, със сигурност имам поне един вреден навик - целоднено сърфиране в Интернет. Но и работата ми го предполага, тъй че просто няма как, няма съвършени хора.  ::)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #10 -: Май 31, 2013, 07:49:32 pm »
Papy,аз не съм нервачка ,но също пушех .Сега ми липсва не самата цигара и тютюневият вкус,а отношението ми към самото пушене,защото винаги е било свързано със страстно ,изкусително преживяване.


А по този повод да коментираме квадратът меркурий/марс  ;) ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #11 -: Май 31, 2013, 07:55:51 pm »
Papy,аз не съм нервачка ,но също пушех .Сега ми липсва не самата цигара и тютюневият вкус,а отношението ми към самото пушене,защото винаги е било свързано със страстно ,изкусително преживяване.


А по този повод да коментираме квадратът меркурий/марс  ;) ?

Относно пушенето или нервността?   
Ти ,интерпретирай ,аз ще  помагам :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #12 -: Май 31, 2013, 08:01:51 pm »
Най-простият отговор е прогресивното слънце
Сега е в зависимите риби и край-няма да има оттърване

Това единствено е показател ,че егото ти в следващите 30 г.ще се изразява ,включвайки и особеностите на Риби /Нептун .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #13 -: Май 31, 2013, 08:25:14 pm »

Относно пушенето или нервността?   
Ти ,интерпретирай ,аз ще  помагам :)

Как "или" :))

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цигарите
« Отговор #14 -: Май 31, 2013, 08:30:13 pm »

Относно пушенето или нервността?   
Ти ,интерпретирай ,аз ще  помагам :)

Как "или" :))

Добре ,давай без "или "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“