Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429736 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1455 -: Ноември 11, 2019, 03:44:16 pm »
Здравейте, има ли шанс по външни белези и личностни характеристики на човек, който познаваш да предугадиш какъв му е асцендента. Реално нали колебанията са около 3 планети / сутрин, следобедно или вечерно раждане /?

Да, може да се предугади.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1456 -: Ноември 11, 2019, 04:04:42 pm »


1. Когато к4 е в подвижен и въздушен знак, а У4 е и ретрограден, това означава ли множество премествания?
2. Когато У7 е подвижен и ретрограден и по оста 1-7 дом имаме вмъкнати домове, това означава ли множество връзки?
3. Всъщност когато една планета е ретроградна тя води ли се "засегната"?
4. Какво мислите за Хюман Дизайн?



1. Подвижен знак на к4 може да е предпоставка за нужда от премествания, но не и без да се разгледа Луната , в случая и Меркурий в коя част от цикъла е ретрограден, какви аспекти прави, в кой знак, дом. Сатурн също.
2. Означава, че има тенденция за това, стига всички сигнификатори да го потвърждават.
3. Когато една планета е ретроградна, типичното за нея няма, не намира  външен израз и човек се "засяга" на тема Венера, Меркурий, Юпитер и т.н, които са ретро по натал. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1457 -: Ноември 11, 2019, 06:24:46 pm »

Рени,

Благодаря ти!  :-*
Много изчерпателна и много помагаща.
Аз си направих съответните изводи, благодарение на твоята помощ.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1458 -: Ноември 12, 2019, 07:25:45 am »
Да, може да се предугади.

Ще можеш ли да ми помогнеш, ако ти изпратя данните на лични? Мога да там като важни събития раждане на дете или външни характеристики  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1459 -: Ноември 14, 2019, 11:36:48 am »
Ще можеш ли да ми помогнеш, ако ти изпратя данните на лични? Мога да там като важни събития раждане на дете или външни характеристики  :-*

https://www.astro-seek.com/

Тук има модул за ректификация на хороскопа. Иначе, за определиш знака на АСЦ, много често това се случва при здрависване, ако си запозната с реакциите, поведението, което е характерно за зодиакалните знаци. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1460 -: Ноември 16, 2019, 05:56:14 pm »

Здравейте,

Къде мога да прогресирам композитна карта?
Гледам, че в астро.ком няма такъв вариант, а само композит.
Но не и как се развива този композит във времето, чрез прогресии или дирекции.
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1461 -: Ноември 16, 2019, 06:01:38 pm »
Fortunades, под прогресии има Progressed Composite Chart. За дирекции няма в астрото.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1462 -: Ноември 16, 2019, 06:25:20 pm »
Fortunades, под прогресии има Progressed Composite Chart. За дирекции няма в астрото.

Благодаря.  :38:
Ей сега ще видя, явно съм го пропуснала..  ::)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1463 -: Ноември 16, 2019, 06:27:05 pm »
Да, малко е забутанко и аз даже съвсем скоро го видях случайно  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1464 -: Ноември 16, 2019, 09:42:07 pm »
Да, малко е забутанко и аз даже съвсем скоро го видях случайно  :)

Да, намерих го.
Сега остана да успея да разбера какво следва хаха :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1465 -: Ноември 18, 2019, 04:53:43 pm »
Затъмнение съвпад слънце у4. Дирекция Сатурн съвпад Луна в 1ви.Дирекция слълце съвпад марс. Прогресивна луна съвпад марс. Дирекция луна на к4, лъв. Дирекция к8 съвпад  сизигия. К4/к10 смениха знак. К10 вече в овен. Сатурн Плутон цикъл на дирекция к7. Какво друго е нужно за да умре човек. Някоя лунация?! Бърз транзит. Тр. Уран съвпад нат. Сатурн.

Alena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1466 -: Ноември 18, 2019, 08:37:04 pm »
https://www.astro-seek.com/

Тук има модул за ректификация на хороскопа. Иначе, за определиш знака на АСЦ, много често това се случва при здрависване, ако си запозната с реакциите, поведението, което е характерно за зодиакалните знаци. :)

Полезен линк, благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1467 -: Ноември 20, 2019, 01:30:42 pm »
Какво друго е нужно за да умре човек.

Нужното и за всеки друг тип събитие- необходимо и достатъчно условие. Достатъчно условие е това, при което си сигурна, че ще има събитие, защото има данни за него в натала, а необходимо условие е съчетание от няколко фактора, които ще го осъществят. Пример по казуса : сигнификатори за края на натива са активирани в периода, това е необходимо условие, но достатъчно ли е за посоченото събитие, ако не са аспектирани специфично всички тези сигнификатора ? У8 получава квадратура от тронов Юпитер и тригон от тронов Сатурн-как ще тълкуваме резултата/събитието ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1468 -: Ноември 21, 2019, 04:42:18 am »
Нужното и за всеки друг тип събитие- необходимо и достатъчно условие. Достатъчно условие е това, при което си сигурна, че ще има събитие, защото има данни за него в натала, а необходимо условие е съчетание от няколко фактора, които ще го осъществят. Пример по казуса : сигнификатори за края на натива са активирани в периода, това е необходимо условие, но достатъчно ли е за посоченото събитие, ако не са аспектирани специфично всички тези сигнификатора ? У8 получава квадратура от тронов Юпитер и тригон от тронов Сатурн-как ще тълкуваме резултата/събитието ?
Резултата:Умирай трудно :012:
Рени,незная,ти като един Сократ -на въпроса с въпрос.Ясно е ,че ще се мре,но да е подготвен човек е по-добре.Бях изчислила около 68 год.възраст,ама може да съм объркала.С транзитен Меркурий в скорпион все тая тема ме вълнува.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1469 -: Ноември 21, 2019, 11:59:42 am »
Щастливка си Сафо, че темата те вълнува от скоро ,някои сме умиращият лебед от деца  :012: Мен ме вълнува от дете, откак за пръв път бях всмукана  от мъртво вълнение в яма и успях сама да се измъкна ,заради мисълта ,колко непоносим ще стане живота на родителите ми ,ако умра  :012: И така- до днес ..моята, смърта на другите ,животът във смърта и прочие скорпионски разяждания отвътре ,без драматичната показност и драма на лъвска луна  ;D