Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277563 пъти)

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Синастрии
« Отговор #1410 -: Юни 10, 2018, 09:12:34 pm »
Има ли бъдеще тази връзка?Благодаря!
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1411 -: Юни 10, 2018, 11:55:50 pm »
Има ли бъдеще тази връзка?Благодаря!

Това е за тема "хорарни въпроси", целта на  синастрията не е  да дава такива отговори.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1412 -: Юни 11, 2018, 12:30:14 am »
Има ли бъдеще тази връзка?Благодаря!
Да, има добра съвместимост.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1413 -: Юни 11, 2018, 07:05:54 am »
Има ли бъдеще тази връзка?Благодаря!

Синастрията е анализ за това как си  взаимодействат двама  човека. Астрологично - две натални карти. Два момента на раждане. И ти и човекът, с който си правиш синастрия, обаче се срещате в момент различен от рождените Ви дати. Именно този момент е отправната точка, която може да даде насоки за евентуалното Ви някакъв вид съвместно бъдеще. Иначе и наглед хармонична синастрия може  да не доведе до връзка между двама души. Другояче казано синастрията е без особено значение, ако за момента на срещата и то едновременно, двамата човека нямат допирни точки.

За някакво развитие на връзката са необходими подходящите  условия и време.
« Последна редакция: Юни 11, 2018, 07:31:40 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1414 -: Юни 11, 2018, 05:13:48 pm »
Другояче казано синастрията е без особено значение, ако за момента на срещата и то едновременно, двамата човека нямат допирни точки.
И като се отдалечат тези допирни точки, ако нямат добра синастрия натално, ще си останат с допирането.  Примери за това много- съвпад на прогр. Луна на единия с пр. Слънце на другия- изкушение голямо, Луната решава, че е срещнала принца на бял кон, женят се и после наталната Луна в Овен си троши рогата с наталния слънчев Козирог години наред, докато слънчевите ѝ капони капитулират.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1415 -: Юни 11, 2018, 10:55:25 pm »
Синастрията е олицетворение на карта обещание, но е пасивна, ако няма подходящ момент и синхрон между двете карти,  които да предложат обещаното. В такъв контекст конкретна синастрия е нещо вторично, в режим на изчакване. И ако няма реализирана интеракция във времето и пространството, куца синхрона и има разминавания, какво остава да търсим в нея хипотетичното обещано бъдеще, например брак, по-сериозно обвързване, ако индивидуално периодът предполага леки флиртове, неангажиращи връзки за двамата или единия.

Синастрията може да опише типът взаимообмен, чиято първа среща се случва в подходящият за конкретната синастрия период и като такава си идва с неговия идеен замисъл, който си му е по мярка. Има само подходящи за нещо синастрии. Съобразно периода. Синастрията е негово следствие т.е. спецификата на връзката, отговаря на актуалните потребности на периода и индивидуално на участниците в нея.


 
« Последна редакция: Юни 12, 2018, 08:32:00 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1416 -: Юни 12, 2018, 01:55:48 pm »
  mims, първо се разглеждат наталните карти на двамата участници в синастрията, за да се установи доколко всеки един от тях е способен да установи близка връзка. В случая за  натива с акцент Телец е важно да има стабилни, надеждни, устойчиви взаимоотношенията, поради силния акцент върху знак на Венера, втория натива му е по-трудно да установи лична връзка и не без да рискува нещо в себе си, поради силния акцент върху Лъв, тук е важно завоюването, играта, забавата, не толкова продължителността и отговорността в една връзка. Но като се вгледаме виждаме, че и при двамата акцентите върху Телец и Лъв са маркирани от Уран, което веднага придава друга окраска и поставя ударение върху общи нужди от жизненост, пъргавина, ексцентричност и при двамата като очакван желан образ от другия. Това като пример и така разглеждаш всичко,което може да има сходство между двете карти- двамата имате Венера в различни знаци и в квадратура, но и двете Венери са в аспект с Юпитер, единият е с Марс Рак, другия с ИЦ в Скорпион. Ти си Телец, а на партньорът Венера е на АСЦ, той е Лъв, а твоето Слънце е в знака на неговия АСЦ. По същия начин откриваш дали има и кои са несходствата. Ти си със силен акцент Земя, но Луната ти е в огнен знак, той е силен акцент Огън и в началото може да задоволяваш нуждите му от сигурност, но той винаги ще иска да му даваш много енергия, да показваш инициатива, да си енергична, което донякъде може да се случи, защото имаш съвпад Слънце- Марс. При теб липсва стихията Вода, като има лека компенсация от Луна в 12-ти и може да се вкопчиш във водния му Марс в Рак и част от стелиума в 4-ти дом, възхищавайки се на тези негови качества, отразяващи водната стихия. Ти искаш от всичко по малко ( Земя, Телец), желаеш някакъв тип сигурност и близост, при него липсва стихията Въздух, няма и опозиции,което е предпоставка  за известна доза егоцентризъм, той е важния, ако това те устройва е добре. Липсва аспект благоприятен аспект между Светилата.
След това разглеждаш действащите транзити, дирекции, прогресии към картите на двамата, дали сте настроени и двамата към връзка в период от една година, какво вълнува през периода всеки от вас. Ето например, участника с акцент Лъв е под въздействието на затъмненията по оста Лъв-Водолей, като упр. на АСЦ, к5 са активирани, участника с акцент Телец пък има възврат на нодална ос и затъмнения по оста АСЦ- ДСЦ, върху Луна, което оказва влияние върху партньорската сфера на всеки един от двамата. Разгледай по същия начин и с прогесивните и дирекционни карти, един път какви аспекти има към наталните ви и след това синастрично прогресвино-дирекциона към наталната на другия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1417 -: Юли 07, 2018, 02:54:27 pm »
Акрукс, явно заради тези марсове не ни се получават нещата... Ние сме само ей така  :014:  :014: Уморих се вече и му събрах багажа... Чакам го всеки момент да дойде и да си взима багажа... То се е видяло, че най - добре е да съм сама..
Ами не, не са ви виновни марсовете за   :014: , транзитни Меркурий и Марс провокират неговия Меркурий и твоя Марс. Имаш Уран в 7д, който затруднява установяването на постоянна връзка, провокира към честа смяна на партньорите, от друга страна съвпадът Слънце-Юпитер ти вдъхва прекален оптимизъм, завишена самооценка, напомпва егото, а до такъв човек е трудно да живее една марсова натура, като твоя избраник.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Синастрии
« Отговор #1418 -: Юли 07, 2018, 04:57:14 pm »
Ясно... Значи съм обречена на самота...
Къде пък ти каза,че си обречена на самота?Я прочети по-добре.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1419 -: Юли 07, 2018, 05:21:08 pm »
Уморих се вече и му събрах багажа...
То се е видяло, че най - добре е да съм сама..
Ясно... Значи съм обречена на самота...
Е, нали си писала, че ти е най-добре сама, после пък обречена си била...

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Синастрии
« Отговор #1420 -: Юли 14, 2018, 02:23:36 pm »
Здравейте,

Успях да намеря датата на раждане на моят шеф и градът, единствено не знам в колко часът е роден, но това не пречи да ми кажете няколко думи за нашите работни взаимоотношения.
Ще пусна и карта на първа среща т.е. интервюто. Тази работа за мен е много важна и да кажа, че е мечтаната. Само че като всеки един шеф и този си е нервен от време на време и си го изкарва на мен. Но това за сега не е толкова важно, колкото за бъдещата ни работна атмосфера. Като той има собствен бизнес, в който жена му по документи е собственик и си е и управител и работи там, а аз работя за тях в онлайн платформата и съответно той е изпълнителен директор на още една фирма и там е на договор.
Моля за мнението Ви, защото понякога много се потискам и нямам представа дали този човек ме оценява и дали разбира какъв човек съм и какво мога.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1421 -: Юли 14, 2018, 05:41:59 pm »
Само че като всеки един шеф и този си е нервен от време на време и си го изкарва на мен.
Не, не всеки шеф е нервен комплексар. А че си изкарва нервите на теб е видимо- неговият Уран е кацнал на твоята К6. Недей да задълбаваш толкова, като не ти е комфортно- намираш си друг шеф и продължаваш. В крайна сметка навсякъде и всеки иска да му се работи по много и да плаща малко- свиквай с това!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Синастрии
« Отговор #1422 -: Юли 14, 2018, 06:11:31 pm »
Не, не всеки шеф е нервен комплексар. А че си изкарва нервите на теб е видимо- неговият Уран е кацнал на твоята К6. Недей да задълбаваш толкова, като не ти е комфортно- намираш си друг шеф и продължаваш. В крайна сметка навсякъде и всеки иска да му се работи по много и да плаща малко- свиквай с това!
akruks,
Е, не съм казала че е комплексар, напротив.
Имаме много идеи и виждания, които ни съвпадат. Просто ми се иска да разбера  що за човек е и как да смекча нещата между нас. Бих искала да знам какво да очаквам от него и определено да не приемам всичко толкова лично. Не искам да сменям работата, тази е мечта за мен. Комфортно ми е, но искам да си предвиждам нещата още повече. Имам чувството, че не ме приема на сериозно, защото съм жена, а и защо ме нае тогава за оперативен мениджър, като в по-голямата част от времето той си прави каквото си иска, въпреки че съм му казвала да не го прави. Говоря за неща с които съм си играла да направя цял ден и той изведнъж решава да изтрие всичко, да прецака страницата и да ми каже "Ама аз не мога да се справя и да го поправя и оправя, моля те ти да го върнеш в предния вариант" и айде пак цял ден и след това ме форсира за други неща, до които аз не мога да стигна, защото той предния ден оплесква всичко.
За това говоря, не за друго. Дали той ме приема за сериозен подчинен или по-скоро не.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1423 -: Юли 14, 2018, 06:28:08 pm »
fortunades
Ей, оправяй се сама.
Нямам време за губене в  :ecomcity: :ecomcity: :ecomcity:

SILVESTA

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Синастрии
« Отговор #1424 -: Юли 23, 2018, 04:11:51 pm »
Здравейте, има ли смисъл да продължи тази връзка?Изморих се ... Ще бъда благодарна на всеки, които се включи. :-*
« Последна редакция: Юли 23, 2018, 04:19:19 pm от SILVESTA »
Не ходи по чужди стъпки, няма да оставиш следа...