Автор Тема: Родова карма  (Прочетена 9622 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Родова карма
« -: Февруари 14, 2014, 04:20:38 pm »
Даже се чудя дали да не направя тема за родовите аспекти как се наследяват, защото тази тема все по-силно ме вълнува и започнах да проследявам разни неща назад в поколенията.

Провокирана от Смарта, но и аз самата, с голям интерес към тази тема, я откривам за разискване. Има ли нещо, което се придава като аспект и знак в рода ви и което определено ви притеснява и ви очерна живота.  :57: Как се е преработило нещо във вашия род, ако е направена стъпка към преработката. Ако не, как се е усложнило нещо в поколенията след вашето и какво трябва да се направи, за да се реши проблема?

При мен родовата карма си е доста важна, тъй като поради някакви Вселенски желания или мои уклони, хороскопът ми прилича на една ужасна селекция на водещите знаци в рода на майка ми и баща ми. Проблема е, че тези знаци са абсолютно несъвместими.

Родът на майка ми е горещ, страстен, емоционален. Преобладават огнените слънца, водните луни. Емоцията е на максимум.
Родът на баща ми е обратното - в него се предава повече въздух и земя. Предава се и един отвратителен Марсов проблем, но за мое щастие не съм го наследила - явно се наследва само от мъжете. Марсовете на три поколения назад са силно акцентирани, но са и деабилитирани, ретроградни.

Та ето как съм се пръкнала аз - създадена да развия някоя шизофрения вероятно - защото като изключим Плутон, всичко останали мои планети са в опозиционни стихии (Рак-Козирог; Лъв - Водолей). Интересно е да се отбележи, че майка ми е стелиумен Овен, баща ми е стелиумна Везна, та според мен има нещо общо това с моята конфигурация.

Прикачам отдолу тази невероятностна красота, която представлява натала ми.  :012: :012:
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 04:26:31 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Родова карма
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2014, 04:42:34 pm »
В моя род по линия на майка ми доста назад в поколенията се предава силен водолей/Уран, но интересното е, че само на жените. И ако при другите е просто силен като акцент в хороскопа, то в моята карта се е взривил направо  :012:. Ас на дъщеря ми е водолей също  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Родова карма
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2014, 04:48:03 pm »
Тъндъре, за вещици не знам, ама наскоро разбрах, че прабаба ми е била известна гледачка на карти и от цяла провадийска околия са ходили при нея  :57:. Тя доколкото си спомням беше със Слънце във водолей. Пропи се на 84 години за първи път през живота си и до смъртта си на 98 години не спря да фирка  :D :D :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Родова карма
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2014, 05:10:28 pm »
На 84 не беше ли урановото завръщане? Това го казвам по повод бабата, която се е пропила на достолепна възраст.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Родова карма
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2014, 05:20:33 pm »
При всички има активирани на  осите Телец/Скорпион и Овен/Везни като главни такива и стелиум там,няма поколение без Марс/Плутон и от страна на майка ми ,и от тази на баща ми.При всички Луната е по същите оси Овен/Везни или Телец/Скорпион.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Родова карма
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2014, 05:38:52 pm »
Странното е че при мен, всичко унаследено като родова карма, идва от страната на баща ми. Аз, той и сестра ми, имаме оси в едни и същи знаци, с минимална разлика в градусите, както и доминиращ елемент Огън. Картата на майка ми е абсолютно различна, при нея има много силно влияние на Вода и водни знаци, което никой от останалата част не притежава. Дори физически, аз и сестра ми,  сме унаследили качествата на баща ми и неговия род, очевидно там е поставен кармичния акцент.

Иначе всички сме със Слънца и Луни в различни домове и знаци.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Родова карма
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2014, 05:39:39 pm »
На 84 не беше ли урановото завръщане? Това го казвам по повод бабата, която се е пропила на достолепна възраст.  ;D

Я, па ти! Верно ли на толкова беше? Забравила съм вече  :012:. Ами нищо чудно, то си мислех, че има някакво завръщане на планета или поне някакъв точен аспект, ама си мислех, че Нептун има пръст в пропиването  :D, но и Уран върши работа де  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Родова карма
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2014, 05:54:53 pm »
На 84 не беше ли урановото завръщане? Това го казвам по повод бабата, която се е пропила на достолепна възраст.  ;D

Я, па ти! Верно ли на толкова беше? Забравила съм вече  :012:. Ами нищо чудно, то си мислех, че има някакво завръщане на планета или поне някакъв точен аспект, ама си мислех, че Нептун има пръст в пропиването  :D, но и Уран върши работа де  :012:.

Уран няма общо с пропиването ,но има общо с ускоряването на същото ,с откриването на същото ...и все в този необичаен порядък. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Родова карма
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2019, 04:41:26 pm »
При мен стана нещо интересно. Баба ми от страна на баща ми , когато е трябвало да се ожени е оставила един на който е била обещала и е отишла при дядо ми, който е година по-малък от нея. На мен ми се случи почти същото. Влюбих се в един мъж по малък от мен с една година, който пък е същия като баща ми. Говори като него, обича неща, които той обичаше, имаме и еднакви случки в животните си. Аз не мога да спра да го мисля, вече две години. Жалко, че не знам кога е родена баба, само годината знам. Там е ключа. Усещам го.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Родова карма
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2019, 08:58:29 pm »
Къде в картите ви го пише?

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Родова карма
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2019, 09:28:51 pm »
Не ми е ясно в картата пише ли го. Говоря какво е. Така си мисля.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Родова карма
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2019, 01:14:45 pm »
А външният червен кръг планети какви са, на баба ти?

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Родова карма
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2019, 01:40:32 pm »
 Не, на баба ми не знам датата на раждане. Това е синастрия та между мен и мъжа, когото харесвам. С когото мисля, че имам някаква карма да чистя. Външният кръг съм аз.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Родова карма
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2019, 02:31:32 pm »
. С когото мисля, че имам някаква карма да чистя. .

Това какво означава ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Родова карма
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2019, 02:43:26 pm »
Ами не знам, но ще се разбере. Такива са ми усещанията. Мисля, че не е случайно. Аз го виждам отвътре някак си.Още от първата среща си говорим неща, които само на него ги казвам. И той ми споделя такива неща. Много си прича с баща ми, който не е между живите, много. Не толкова външно, колкото като характер и изразяване.