Автор Тема: "Правим ли си сметката ?"  (Прочетена 6935 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
"Правим ли си сметката ?"
« -: Юни 18, 2017, 01:53:35 pm »
От една -две седмици в окръжаващото все чувам това " трябва да си правиш сметката" ? Във всички сфери ли има "сметка", кой умее, кога има тенденция да "я направим тази сметка " ? Навън обстоятелствата са такива в периода : Венера Телец, Венера секстил Марс( фаза от цикъла им в Дева), Венера сескиквадрат Сатурн, Юпитер Везни, Венера куинконкс Юпитер, Венера секстил Нептун, Венера полусекстил Уран, Венера тригон Плутон, Венера квадрат нодална ос, Венера Зорница, видима, Венера и Меркурий на трон.

Аз лично много добре смятам, но не умея да си "правя сметката" . Трудно ми е да се свържа с физическия свят, там трябва да полагам много усилия- 2-ри дом е Козирог, Сатурн в падение с Венера в заточение,  Луна в огнен знак, донякъде у АСЦ в земен дом от време на време и  пр. Луна в земен знак, дом ме подсещат за физическите нужди и толкова.

Вие как усещате сега периода има ли, според вас, връзка с казуса, който маркирах ? И въобще, как е при вас " сметката" и къде я има или няма ?  :)
 

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #1 -: Юни 18, 2017, 01:58:27 pm »
Сатурн е по сметките, на мен прагмата ми куца. Меркурий/Сатурн, светило/Сатурн, особено на видно място в хороскопа. На Меркурий/Марс също добре му сече пипето по тази част, понякога дава и добри аналитични способности, зависи от силата на двете планети. На по–ниско ниво – тарикатлъци на дребно, блъф, неискреност.

Научих се да си правя сметката, колкото да ми излязат месечните сметки и да събера дължимото за положения труд, едва след като останах съвсем сама и разчитам само на себе си. Но пресметливи изпълнения винаги са ме отблъсквали, дистанцирам се и от такива приятелки, вече не търпя.
« Последна редакция: Юни 18, 2017, 02:00:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #2 -: Юни 18, 2017, 02:26:33 pm »
Не си правя сметката и в това ми е проблемът (драмата на живота ми, така да се каже). Другите си правят сметката в отношенията с мен. Много съм наивна. Трябва да стана егоистка като по-голямата част от обкръжението ми. Та, в преносния смисъл не си правя сметката, в прекия - да. Математиката ми е силна страна. :012:

Ако спамя, ме изтрийте.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #3 -: Юни 18, 2017, 02:34:12 pm »
Математиката ми е силна страна. :012:

По ирония на съдбата и аз съм отгледана от преподаватели математици. В семейство, където стриктно се следяха разходите и нямаше широкопръсти изпълнения. Сред четиримата им внуци съм човекът, който най–малко си е направил сметката. При другите трима има акцент на фиксирани знаци – Телец и Водолей, силно влияние на Сатурн, акцентиран втори дом и силна есенциално Венера.

Мира, щом си правят сметката в отношенията с нас, значи са решили, че имаме какво да даваме, от недоимък не страдаме.  ;D

Имам и друг проблем – винаги много евтино съм си оценявала труда. А тия, дето пробутват кокошка за кон, си го оценяват много по–високо.



« Последна редакция: Юни 18, 2017, 02:36:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #4 -: Юни 18, 2017, 02:40:54 pm »
Това с ниското оценяване на собствения труд е кофти, Лили. И аз съм така. Квадрат Венера/Сатурн. А тъкмо бездарните тарикати, дали като компенсаторен механизъм, дали като друго, се пъчат най-много и си придават най-голяма важност. Привидно те не страдат от занижена самооценка.

Напоследък много се оплаквам, знам. Трябва да предприема действия вместо да се жалвам, знам. Периодично чистя такива хора от обкръжението си, но повечето нови, които влизат на тяхно място, са пак същите. Явно не си научавам урока и затова проблемът персистира и хронифицира.
« Последна редакция: Юни 18, 2017, 02:44:18 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #5 -: Юни 18, 2017, 02:45:28 pm »
Аз и със Сатурн не мога да го оправдая, не ми е доминиращ в хороскопа. Семейно възпитание и вродена скромност, все се притесняваш как ще ти бъде оценен труда и даваш най–доброто възможно от себе си. При мен Сатурн е в специфична позиция и винаги ми е носил много съдници – и в семейството, и в професионалните среди, и сред приятелки, познати. Не ми е ясно какво проектират, но умират от кеф да ме съдят директно или индиректно и да ми го навират под носа.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #6 -: Юни 18, 2017, 02:58:30 pm »
Аз донякъде съм от хората, правещи си сметка дали си струва или не. Сатурн в Рак на К2, опозе Мерк/Венера в Козирог.
Понятието го свързвам с разумност по отношение на даване и получаване на материални и нематериални активи, в никакъв случай с пресметливост и стиснатост.
Приказката" Залудо работи, залудо не стой" не ми харесва и неизгодните положения ги игнорирам.
При наличие на много оферти е нормално да подбереш най- изгодната, та и със сметката е така.
Малко си противореча, например избрах място с възможно нй- ниска заплата, но добър психоклимат сред колектива, но то пак е сметка- по- добре ОК с нервите, отколкото 100 лв отгоре.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #7 -: Юни 18, 2017, 03:02:39 pm »
За работни предложения вече и аз си правя сметката, научих се най–сетне. И даже си подбирам поръчките според това доколко са рентабилни. Нископлатените, но пипкави и трудоемки директно ги отказвам, за да не си губя времето, ако по същото време имам някоя по–обемна поръчка. Отсявам зърното от плявата. Прекалено много време бях експлоатирана за жълти стотинки или на безвъзмездни начала, при това с очаквания за 24/7 ангажираност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #8 -: Юни 18, 2017, 03:26:38 pm »
Аз се оправям много добре с парите, бюджетирането ми е завидно, но като цяло венерините сметки не са по моя вкус и в моята природа, Венера като цяло ми е много далечна. Не съм интересчийка и егоизмът ми е чужда дума, но затова пък и покрай мен в живота само примери, от които да се уча, ама нейсе. Аз съм тотален тъпанар, който се мята в дълбокото за (едва ли не) всички останали, то дори не е комплекс на Супермен, а някакъв дебилен идеализъм тип "спаси мажоретката, спаси света"... ::) Тъпо.
//впрочем, много страня от работа с пари, банки, етц. (отбелязвам го това тук в тези скоби)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #9 -: Юни 18, 2017, 03:35:41 pm »
С пари и финансови институции и аз не мога да работя. Но много обичам да ги печеля... и да ги харча.  ;D
По въпроса, свързан с харчене и раздаване, нямам сподвижници в близкото си обкръжение. Това са хора със съвсем други навици и начин на мислене. Бедният духом все живее с усещане за материални липси, независимо от това с колко средства разполага и с колко имоти е обрасъл.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #10 -: Юни 18, 2017, 03:55:45 pm »
Да,категорично - да,като се погледна сега и като се замисля,правя си сметката... С напредване на времето все  повече и повече си правя сметката...
Вие сте непреки свидетели на това... Толкова колебания и размисли,толкова предпазливост,разсъждения,тревоги... Аз това го наричам правене на сметка и все не ми стигат и не ми стигат сили. Аз съм го казвал и сега пак ще го кажа,хората независимо от това дали на мен или на друг се случва това,та хората - по-силните,точно затова си позволяват и да обиждат,да се подиграват,дори да потъпкват правата на другите ,като казвам другите имам предвид по-слабите от тях,те просто преценят на какво си способен и като видят,че си много по-надолу започват едва ли не да се забавляват на твой гръб. Това е също като имунната система и болестите,организмът отслабне ли и започват атаки от вируси,бактерии и така нататък.
Съвсем друг е въпросът,че не всички по-силни са такива,например аз също съм по-силен от едни или други хора,но никога не съм показвал неуважение към  никого,защото си давам сметка,че времената се менят,всички сме хора,но... не всички мислят като мен.
« Последна редакция: Юни 18, 2017, 03:57:47 pm от Ali_Lun »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #11 -: Юни 18, 2017, 06:24:25 pm »

 ако си правиш сметката ,но не  я плащаш, съдия изпълнител ще почука на вратата ти

така,че не си правя сметката,ако не мога да я погася,пожарникарски принцип :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #12 -: Юни 18, 2017, 08:11:35 pm »
Добър математик съм, но лошо си правя сметките.
Лоши математици много добре си правят сметката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #13 -: Юни 18, 2017, 08:20:45 pm »
Моята сметка е едно към гьотере. Лош математик съм и пишман икономист.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: "Правим ли си сметката ?"
« Отговор #14 -: Юни 18, 2017, 11:24:32 pm »
Правя си сметката, често добре. И смятам прилично