Автор Тема: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"  (Прочетена 20681 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #15 -: Декември 10, 2013, 06:46:01 pm »
Не съм тръгнала да разгласявам, а и доколкото виждам, други посетили курса подхвърлят сламки.  Разбира се, не става въпрос да се изнесе целият лекционен материал тук - говорим само за точките, в които се проектират неподвижните звезди.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #16 -: Декември 10, 2013, 06:49:39 pm »
Не съм тръгнала да разгласявам, а и доколкото виждам, други посетили курса подхвърлят сламки.  Разбира се, не става въпрос да се изнесе целият лекционен материал тук - говорим само за точките, в които се проектират неподвижните звезди.

Ок. Всеки си преценява. Говоря, че аз го спазвам и затова не се впуснах по-подробно относно горното си мнение. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #17 -: Декември 10, 2013, 06:51:02 pm »
...винаги са си там...и винаги ще си бъдат там...

Rahu, някои от звездите, които виждаме в нощното небе, може и отдавна вече да не съществуват... Но поне докато сме живи, ще ги зяпаме...  ;D

Сега щом сме тръгнали да обсъждаме тази тема, доколкото мога, с малко повече конкретика да допринеса - вижте прикачените файлчета.

ПП. Пфууу, много бавно се прикачат тия файлове.

« Последна редакция: Декември 10, 2013, 07:15:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #18 -: Декември 10, 2013, 07:04:35 pm »
"Човек вижда само онова ,което може и чува ,само онова ,което иска ".

А ,пък звезди и звездобройци навсякъде -и над нас ,и до нас ,и под нас ,и за нас и от Р.К. ,и от К.С. и от ,К.П. и ... :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #19 -: Декември 10, 2013, 07:13:33 pm »
Кой какво разпостранява и какви сламки?

Цитат
A fixed star conjunct the Ascendant or Midheaven was what the ancients primarily looked for. Aspects other than the conjunction were seldom used.[vii] And a conjunction should be close – to within only a few degrees. According to Anonymous of 379, a fixed star conjunct the other angles (i.e. the Descendant or Nadir) is likewise of some importance. The same author notes conjunctions with the Moon as vitally important,[viii] to which we might add the Sun as well. Similarly, in Hindu astrology the nakshatras which are conjunct the Moon and the Ascendant are the ones which are of primary interpretive importance.

http://kennethjohnsonastrology.com/main/articles/the-lore-of-the-fixed-stars/

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #20 -: Декември 10, 2013, 07:17:56 pm »

Но ако Луната съвпада с Антарес, може да се усеща и марсово влияние -  “червената звезда“, в сидеричния зодиак минава в Скорпион. Имам наблюдения върху моя близка, нейната Луна беше в точен съвпад със звездата и имаше много подчертано марсово влияние в темперамента, без да има ъглов или силно аспектиран Марс, нито акцентиран Овен/Скорпион.

питаш ли ме мен със слънце съвпад антарес на к4 в каре марс на асц.,

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #21 -: Декември 10, 2013, 07:20:55 pm »
питаш ли ме мен със слънце съвпад антарес на к4 в каре марс на асц.,

Да, но Луната е по-"лична".

Цял живот да живееш с "жената войн" да не би да е много лесно?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #22 -: Декември 10, 2013, 07:21:06 pm »
Papy,периода е  под 'шапката" на Уран/Марс/Плутон -питай по друг начин или въобще не питай  ;)

Както разбра, всички имаме планети в кардинални знаци ,макар и изпъкваща да е Венера , но не може да ги удържи тримата ,колкото и да е пърхаща с миглички и диполматична,макар в Овен да е далеч от тези си прояви. :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #23 -: Декември 10, 2013, 07:23:28 pm »
питаш ли ме мен със слънце съвпад антарес на к4 в каре марс на асц.,

Да, но Луната е по-"лична".

Цял живот да живееш с "жената войн" да не би да е много лесно?  ;D

Ами ако си "мъжът-вестоносец" ,не е трудно :)
Ако питанката е в посока интимно партньорство.

А при мъжка Луна така поставена какво се случва ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #24 -: Декември 10, 2013, 07:24:27 pm »
питаш ли ме мен със слънце съвпад антарес на к4 в каре марс на асц.,

Да, но Луната е по-"лична".

Цял живот да живееш с "жената войн" да не би да е много лесно?  ;D

 от майка овен на жената войн е лесно за  скорпион

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #25 -: Декември 10, 2013, 07:27:07 pm »
Че кой на кого има право да забранява да разпространява информация в днешно време, когато дори въпроси, касаещи националната сигурност на САЩ, изтекоха в нета? Той ви е споделил дадена информация, вие сте си платили за нея. Имате право да я разпространявате, разбира се. Но ако информацията е плод на негов труд, трябва да го цитирате непременно.

Знанието трябва да е свободно достъпно. Например, обучаващи материали, които аз съм правила (не са по астрология), съм поставила в интернет с Creative Common лиценз за свободен достъп и ползване.
Значи никога няма да посетя курсовете на този човек, щом така ревностно си пази златната кокошка със златните яйца. Хора с толкова изразен финансов мотив не са ми по вкуса.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #26 -: Декември 10, 2013, 07:47:06 pm »
Да ви кажа дотук стигам до същия извод, който и преди ми се струваше. Май само потвърждават наличното в картата. Аз също имам близък с Луна съвпад Антарес. Но там Марс е ъглов, плюс аспектира Луната. И без звездата е очевидно влиянието. Но има време да се проверява с повече примери.   

Знанието трябва да е свободно достъпно.

И аз преди години така наивно смятах, но после се убедих защо известна част от знанието винаги се е пазело като нещо свещено. В случая, както писах, за мен обещанието си има тежест. А неговите мотиви определено не са финансови.


       
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #27 -: Декември 10, 2013, 07:51:36 pm »
А какви са, знаеш ли? Ако съм го обвинила нестраведливо, да знам поне истинската причина.

Ти си дала обещание и го спазваш. Разбирам тази мотивация и я споделям. Затова аз никога не бих дала това обещание, след като не споделям философията, стояща зад него.

Човек е преходен, знанието е вечно.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 07:53:48 pm от Mirabella »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #28 -: Декември 10, 2013, 08:05:08 pm »
Че кой на кого има право да забранява да разпространява информация в днешно време, когато дори въпроси, касаещи националната сигурност на САЩ, изтекоха в нета? Той ви е споделил дадена информация, вие сте си платили за нея. Имате право да я разпространявате, разбира се. Но ако информацията е плод на негов труд, трябва да го цитирате непременно.


тъй, тъй - ако работиш за тайните служби може и да ти е забранено по професионална директива :012:
опс, но тук не идеше дума за това, май
тия от националната сигурност на САЩ не са това, което се разпространява, но това е друга тема, като много (всъщност повечето) кухи и тотално изопачени новини, които се публикуват напоследък, ами човещинка - и журналистите трябва да си докарат прехрана, при толкоз жадни и гладни за сензация умове - защо не?!

ако преводачеството е собствен труд - може, все пак малцина са тези със старогръцки и подобни езици :)


Знанието трябва да е свободно достъпно.

и още - ако някой пази знанието като свещения Граал - то, не следва да го оповестява никъде и пред никого, или само да загатва, за тези на които им се мисли евентуално, но без забрани за брак, нъл тъй :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #29 -: Декември 10, 2013, 08:07:12 pm »
Да ви кажа дотук стигам до същия извод, който и преди ми се струваше. Май само потвърждават наличното в картата. Аз също имам близък с Луна съвпад Антарес. Но там Марс е ъглов, плюс аспектира Луната. И без звездата е очевидно влиянието. Но има време да се проверява с повече примери.   

Знанието трябва да е свободно достъпно.

И аз преди години така наивно смятах, но после се убедих защо известна част от знанието винаги се е пазело като нещо свещено. В случая, както писах, за мен обещанието си има тежест. А неговите мотиви определено не са финансови.


     

Sunrain,леко по детски и суеверно звучат вече такива твърдения ,все пак сме 21 в. ,Уран ,Нептун,Плутон правят от 40 г реформи и след 7 г , ще си стиснат ръцете за нещо ,което си струва да се види и изживее.Няма как нещо ,което не  е в теб да го оцениш,така че знанието ,който трябва ще го види, намери,"открадне"  и превърне в познание ,чрез разпространяването му .Няма да продължавам веригата тук всички я знаят. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“