Автор Тема: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове  (Прочетена 2506 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« -: Април 02, 2014, 04:00:22 pm »
В една от съседните теми се спомена за Арабския свят и в тази връзка се сетих за смесени бракове - интернационални, интеркултурни и интеррелигиозни. Познавате ли такива хора? Какво ви прави впечатление в наталните им карти, има ли по-специфични указания?

Във ведическата култура има понятие, наречено Гандхарва Вивах, т.е. това е брак, който не е уреден предварително от родителите на булката. Обикновено се сключва по любов, жената сама избира, без съгласието на родителите. В контекста на съвремието може да се предположи, че това е брак със съществена разлика в социалното положение и/или произхода - партньорът може да е от друга държава, с друг етнически произход или да изповядва друга религия.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gandharva_marriage

Познавам три такива случая - два случая със смесени бракове и един случай с голяма разлика във възрастта със съпругата и против волята на родителите на съпруга. Прави ми впечатление, че в трите карти има влияние на Раху и Кету в 1/7 дом - или У7 е в съвпад с единия възел, или Лагнеш. Също така и Лунните възли може да са разположени по тази ос.

Сега се сетих за една близка приятелка - при нея У7 е разположен в 7 дом в един знак с Раху. Тя самата е от смесен произход, но е родена в България, в семейството й обаче се говорят и двата езика, има роднини в държавата на майката и като малка е ходила там. Що се отнася до нейния брак, със съпруга имат изключително много различия във всяко едно отношение и като цяло доста конфликтно съжителство. И, да, родителите бяха против нейния избор и не приемат съпруга й.

И за още един случай се сетих, разглеждахме тази карта на един астрологичен семинар. Жена с Луна, Сатурн и Кету в Лагна (Козирог) и Марс/Раху в 7 дом (Рак) - омъжена е за мъж от арабска държава, изключително богат. Но относно това какъв е техният брак и как се понасят взаимно не разполагам с информация.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #1 -: Април 02, 2014, 08:46:23 pm »
Ако ви  е интересно,мога да ви дам данните на двама души с такива бракове,за да построите наталните карти по Ведическата ,защото аз нямам програма за същата . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #2 -: Април 02, 2014, 09:24:18 pm »
27.11.1971 г  3:30 ч. Казанлък -мъж
04.06.1969 г. 12:05 ч.Казанлък-жена
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #3 -: Април 03, 2014, 12:59:34 am »
Брех, преди да видя автора, само по заглавието-помислих, че бот ни е налазил :)
Много сложни думи, Лила :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #4 -: Април 03, 2014, 08:54:41 am »
Толкова рядко пускам нови теми, ча наистина може да ме помислиш за бот  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #5 -: Април 03, 2014, 09:28:58 am »
По принцип доказвате теорията: раху показва  чужбина- чужденец

на теория ни  трябва : 1-7- раху, 9 раху, атмакарака- раху, у на 7  -раху, упапада лагна раху, дарапада ( ама не с толкова голяма честота- раху);  венера, като сигнификатор на любовна- раху,  у на 7 в 9 , у на 7  с раху, арудха лагна ( това зашо не знам) пак  по 9  или раху; 12 дом също се свръзва с чужбина .
идеята е, че това е човек, който  има друга култура и скъсва връзките със семейството и твоята по  раху ( като казвам раху и кету може); та освен раху може и някой друг малефик ( защото идеята е малефик да те гази ;D), който управялва 9 или 12 да те разделя със семейството ( корените)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Gandharv Vivaah - интеркултурни бракове
« Отговор #6 -: Април 03, 2014, 12:46:47 pm »
Наблюдаваме и обсъждаме нататък:

Ето я картата на мъжа, женен за  чужденка от данните на Рени.
Чакам и Рени да се включии и дададе житейски подробности за нейния натив, за да можем да сравним с картата. Мене напр. ме интересува дали това е първият му и единствен брак...

Gauri,нямам данните на съпругата,да това е първият му и единствен брак.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“