Автор Тема: 12 Дом - митове и легенди  (Прочетена 18451 пъти)

witch111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
12 Дом - митове и легенди
« -: Юни 24, 2014, 11:13:31 am »
.

« Последна редакция: Юни 03, 2016, 03:51:01 pm от witch111 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #1 -: Юни 24, 2014, 11:18:17 am »
Познавам хора с пълен 12 дом, които изобщо не се интересуват от езотерика, нямат нищо общо със затвори, манастири и болници, не са подложени на жестоки удари на съдбата, нямат проблем с реализацията в живота, не са самотници, не търсят изолация.

Задаваш въпрос, който е много на място. И аз съм се замисляла за лошата слава на 12 дом - на какво са дължи и доколко е вярно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #2 -: Юни 24, 2014, 12:06:16 pm »
Има една книжка, специално посветена на 12 дом - предполагам я знаете. Аз я свалих, но понеже там аз нямам нищо ... още не знам, какво пише вътре :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #3 -: Юни 24, 2014, 12:28:28 pm »
според мен най-напред трябва да видим планетите в 12-ти дом дали всъщност не са в знака на асц

типичното "човек в сянка" може да се изрази в наши дни по много начини, например учители, психолози, психиатри, мафиоти, писатели и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #4 -: Юни 24, 2014, 01:00:24 pm »
Това е домът на скритите сили и вътрешни ресурси.Тук се срещат минало и бъдеще .Тук всичко невидимо е видимо ,когато човек си позволи да се изгуби.Изолацията тук помага да останеш насаме със себе си ,но не  в онзи тривиален смисъл -"седнал да пие чаша кафе на Шанз-е -Лизе" ,а да  настрои бъдещето си за кафе там.
Сам.Самота .(Без)посока.Сам.Самота.Пътуване между вчера и утре.Да виждаш и да не говориш.Тук започват легендите ,но и тук свършват митовете. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #5 -: Юни 24, 2014, 03:22:08 pm »
СЛВ в широк съвпад с Плутон в 12-ти. К12 и АЦ попадат в един и същи знак. Единственото силно проявление по значенията на този дом досега, беше умишлено наложена от мен самоизолация за известен период от време. Всъщност, не е никак случайно, защото точно по това време Сатурн е транзитирал там, така че надали го дължа на натален Плутон и СЛВ в този дом. Никакви трансформации в голяма дълбочина, нито пък дори желание за далечна транс-континентална презокеанска емиграция, която би била възможно най-вероятната изява на 12-ти дом при мен.

Темата за смъртта е много обширна, но възприятията за нея се предопределят до голяма степен от културата на даден натив. Повечето старци в западна Европа например, съвсем НЕ прекарват повече от времето си по гробищата. Нито пък остналата част от обществото се почерня при загуба на близък, драмата е в пъти по-малка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #6 -: Юни 24, 2014, 04:06:19 pm »
Домовете не  изискват ,в тях се   случва  нещо,добива се опитност в тази сфера ,на различно ниво .Попадайки в 12-ти дом някой/нещо ,отначало винаги се лута ,сякаш е загубени и после ако успее да види без очи и да  чуе без уши,намира  светлината -първи дом.Тук има събрана толкова много информация ,че не винаги може да бъде разчетена и използвана ;има толкова много вода ,че не всеки може и/или иска да доплува до брега ;има толкова много образи ,че човек или не знае кой да бъде ,или иска да бъде всички.Тук паралелно си живеят магьосниците и съвременните професори,русалките и митничарките.Тук времето е спряло само за хората,но за другите -не. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #7 -: Юни 24, 2014, 04:43:12 pm »
Някой може ли да даде пример на Сатурн, Уран, Плутон в 12, като управляват важна ос в хороскопа. Интересно ми е как се отразяват на психиката, макар че предполагам.
Имам позната със Сатурн в 12-ти дом - трудни взаимоотношения с бащата и авторитетите като цяло. Иначе, е що- годе силен характер, не съм забелязала да е с лабилна психика.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #8 -: Юни 24, 2014, 04:58:32 pm »
Съни, пример за 12-тодомен Уран.
Управител на 4 дом, в 12 дом. Осиновено дете е.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #9 -: Юни 24, 2014, 05:16:07 pm »
В 12 дом имам една заблудена водолейска Венера, но водолей ми е и АС и още няколко планети в съвпад с него.  Любовта е странна птица. Ама дето вика Тъндъра, па не може всичко да е наред я  :57:. Чакам си принца от друга планета, че то от 12 дом ако е земен трябва да е пиянде, мафиот или психар... Не мерси, предпочитам извънземен  :043: :043: :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #10 -: Юни 24, 2014, 07:22:08 pm »
Някой може ли да даде пример на Сатурн, Уран, Плутон в 12, като управляват важна ос в хороскопа. Интересно ми е как се отразяват на психиката, макар че предполагам.

1. имам с Уран и ретро Плутон в 12 дом - Уран е У4. Съвсем си е нормален човека, но ако имаш конкретни въпроси ....

   Вече е на вълна да заминават да живеят в Германия.

2. детето на този господин има Плутон в 12 дом, У10,11 - ама е още на 6г :)

3. млада дама с плутон в 12, У1 - тук има някакви леки проблеми, но определено не е за освидетелстване - по-скоро, трудност да изрази себе си, трудно ѝ е да се подчини на когото и да било.



« Последна редакция: Юни 24, 2014, 07:26:43 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #11 -: Юни 25, 2014, 08:24:08 am »

С уран в 12 знам, че е добре да практикуват йога или да изучават бойни изкуства.

Правилно знаеш :) - около завършването на техникума е практикувал нещо като кун-фу или подобно (нямам спомен), след което преминава към йога, което го "държи" около 10-15 години и след това преминава към официалната религия и е там и до момента. Интересното е, че сега "медитациите" са опасни - работа на дявола :)

Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #12 -: Юни 25, 2014, 08:29:13 am »
Той Плутон трудно се самоизразява(осъзнава за действие) преди да е бил в съприкосновение с "нещо си от външния свят".Не смятам,че е заради това,че е в 12ти дом У1.На него му трябва натиск дали от добри или лоши аспекти няма значение.Преди да започне да действа много дълго събира впечатления(понеже силата си я има,но е латентна и не знае за нея) и в един момент,когато изкипи за първи път се "събужда"за природата си.Познавам много Скорпиони и производните им. :)
Ако мога да си позволя да изкажа мнение:младата госпожица в случай,че е моя позната бих я насочила към четенето и развитието по 12 дом,но без религията,въпреки,че Плутон бързо би стигнал до същността и излязъл от нея.
 Ако ти е удобно сложи и картата-стана ми много интересна.  :)

от доста години нямам толкова близки контакти с нея и не знам, как точно се случват нещата. Но знам, че има много силна интуиция, с която не знае какво да прави - интересни са й астрологията и нумерологията, чете, но не толкова засилено. Това, което е видно, че въобще не може да се задържи с някой мъж или на някоя работа и оттам животът й някак не я задоволява. Има по рождение лек проблем с едната ръка. Когато е била малка, родителите й се развеждат и това впоследствие също й оказва влияние.

Ето картата:


Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #13 -: Юни 25, 2014, 08:34:23 am »
А тази млада дама с Плутон в 12 как се чувства сега, когато и сатурн й минава оттам? Още по-затворена ли стана?

нямам идея, как й се е отразило. По принцип, още не съм стигнала дотам, да мога да анализирам астрологичната й карта и поради тази причина не съм разпитвала. Пък и той Сатурн всъщност отдавна е в 1 дом. по спомен, когато е влезнал там, май че все нещо боледуваше - поне от откъслечните разговори, които сме имали, това съм запомнила.

Ако стигнем донякъде с анализа, мога да й звънна, и да я разпитам - тя обича да си говори с мен, особено пък на тази тема - ще е щастлива :)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #14 -: Юни 25, 2014, 04:07:12 pm »
Аз мога да развенчая няколко мита за 12 дом. При мен той не действа по нормалния начин  :) Имам Венера в Телец в съвпад с Хирон там. С любовта смея да твърдя не съм имала проблеми, който мъж съм си харесвала, рано или късно съм успявала да го имам. Единствените проявления, за които съм чела и са валидни и при мен, са леката склонност към тайни връзки, като през последните години това доста добре го контролирам и минавам само с мечти и сънища :012:; и трудното изразяване на любовта. Имам и една голяма любов, която живее в чужбина.
Другото противоречие е, че когато транзитният Сатурн е минавал през 12 дом, се запознах с една голяма компания и това бяха най-лудите ми години - много приятели, много купони.
Serve, love, give