Автор Тема: 12 Дом - митове и легенди  (Прочетена 17400 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #15 -: Юни 30, 2014, 10:49:43 am »
имам слънце и сатурн в 12ти.
сатурн ми е в съвпад с ац и юпитер от 1ви. У4 е. не съм сигурна как го усещам точно в 12ти дом, защото съвпадите също би трябвало силно да ги усещам и ми се смесват нещата сигурно. забелязвам, че транзитите на сатурн ми носят важни събития или важна вътрешна трансформация. но това сигурно е при повечето хора, не случайно е една от "трудните" планети.
12ти дом го харесвам, гледам на него в натала си най-вече като на дом на изследване на подсъзнанието и самоусъвършенстването. но У12 е меркурий и е в 1ви дом, а У на сатурн У4 е У1 и У8. т.е при мен са си намесени водните домове и може би от там идва тази ми нагласа.

kristina1221

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2017, 03:06:42 pm »
На 19 този месец  Юпитер ми влиза в 12 дом. Напоследък не съм много наясно какво искам и какво да правя с живота си, дали този транзит ще ми даде яснота според вас?
 :017:

Слънце - Водолей
Асцендент - Скорпион
Луна - Телец

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2017, 03:18:29 pm »
На 19 този месец  Юпитер ми влиза в 12 дом. Напоследък не съм много наясно какво искам и какво да правя с живота си, дали този транзит ще ми даде яснота според вас?
 :017:

Слънце - Водолей
Асцендент - Скорпион
Луна - Телец

Зависи какво търсиш, защото предстои на Юпитер да пресече АСЦ, 1-ви дом- в смисъл какво е онова или онези, които да те вдъхновят дотолкова, че да си готова да повярваш в чудеса. Ако си готова да приемеш това, което ти поднасят обстоятелствата ще изплуваш на брега ( АСЦ), като русалка. Ще имаш ситуация, човек, точния момент,които да "спасят" положението на лутане. Квадратурата Юпитер Скорпион - Слънце Водолей , опозиция Луна Телец, къде се случва откъм 12-ти дом или когато ще влезе  в 1-ви дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kristina1221

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2017, 03:31:52 pm »
когато ще влезе в 1-ви.....

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2017, 09:05:53 pm »
Да си "изтръскам" и моя 12Д тук.
Сатурн, управител на хороскопа - ретро.
Уран, У2 - ретро. Двете планети са в съвпад, орбис 1*, в Стрелец.
Нептун - ретро, Козирог.
Трите са в опозиция на Луна, Венера и Хирон, които са и те в съвпад в 6Д, Рак.
Ос-та 6-12 ми е натоварена.
Трудни, на моменти проблемни отношения с околните. Не съм човек, който споделя. Гледам да скрия всичко от другите. Да не знаят много. Сама си преживявам всичко. Самоцелно се изолирам, особено последната година поддържам минимални контакти лични. Ако не трябва да ходя на работа, даже няма и да изляза от вкъщи. Няма авторитет, който да ценя. Малки проблеми със закона, дребни бих ги нарекла хулигански прояви. Имам богато въображение, на моменти живея в собствен илюзорен свят.
Сега съм в Сатурново завръщане - 12Д. Февруари месец тази година  ми "кацна" на наталния. Замина, после се обърна ретро, директен и сега ноември пак ще се завръща.
Някой път място не мога да си намеря. Друг път си мисля, че съм нормална. Само аз си знам каква е лудница вътре в мен. С моите начални познания по астрология, толкова анализ.  ??? :57:


Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2017, 03:42:32 pm »
На 19 този месец  Юпитер ми влиза в 12 дом. Напоследък не съм много наясно какво искам и какво да правя с живота си, дали този транзит ще ми даде яснота според вас?
 :017:

Слънце - Водолей
Асцендент - Скорпион
Луна - Телец

докато е в 12 дом, едва ли ... но като тръгне да излиза, със сигурност - стига да си готова да видиш/чуеш/усетиш/забележиш какво ти се подсказва :).
Иначе, през това време си дай възможност да се "потопиш" в себе си, за да разбереш отговора на въпроса си - но без да се напъваш, без напрежение, а опитай да се освободиш, да си починеш, да се насладиш на нещо .... 12 дом не обича ограниченията и напреженията.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2017, 11:36:18 am »
Юпитер в 12д предпазва, играе робята на ангел-хранител. Не бой се, но наблюдавай аспектите, които прави.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2017, 05:07:02 pm »
На 19 този месец  Юпитер ми влиза в 12 дом. Напоследък не съм много наясно какво искам и какво да правя с живота си, дали този транзит ще ми даде яснота според вас?
Само една птичка пролет не прави, нужно е да се разгледа цялостно какво се случва в този период, не само един транзит

Esmee

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #23 -: Октомври 26, 2017, 11:03:46 pm »
Аз мога да развенчая няколко мита за 12 дом. При мен той не действа по нормалния начин  :) Имам Венера в Телец в съвпад с Хирон там. С любовта смея да твърдя не съм имала проблеми, който мъж съм си харесвала, рано или късно съм успявала да го имам. Единствените проявления, за които съм чела и са валидни и при мен, са леката склонност към тайни връзки, като през последните години това доста добре го контролирам и минавам само с мечти и сънища :012:; и трудното изразяване на любовта. Имам и една голяма любов, която живее в чужбина.

Имам стелиум в 12-и дом. Ако мръдна часа на раждане с 5 минути, и Плутон ще влезе там, но за сега е в 11-и дом.
У1 Венера е там. Съвпад с Уран, съвпад и с Юпитер. Имам една голяма любов, която живее в чужбина. :)
Самотна съм. Имам пориви за емигриране, преместване в чужбина, но съм тук и няма изгледи да стане. Винаги съм искала да имам работа, свързана с постоянно отсъствие от дома, далечни пътуваниа за дълго, навита съм и на по-близки, но само съм си го искала. В чужбина се чувствам добре и искам да живея в държава с по-висок стандарт от нашата. Колкото по-голям, огромен, е един град, толкова повече ми се живее в него. Не искам да живея в малко уютно градче, където се познават всички и на всеки трябва да кажеш за къде си тръгнал и какво си си купил.
Юпитер ми е У3 - сестра ми пази някакви нейни си тайни от всички и не обича да си споделя с всякакви хора. Като вид параноя някой да не би да я "разнася" и да не й знае нещата. Напоследък даже много й се засилва това качество. А тя няма нищо в 12-и дом.
Когато съм във връзка с някой, а може и да е само на ниво флирт, не обичам да споделям и да запознавам хората с приятеля си. Трябва да стане много сериозна работата, за да започна да го представям като мой приятел.
Уран ми е У5 - няма любов, нямам връзки, живея си сама и се справям сама с всичко.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #24 -: Октомври 28, 2017, 10:33:00 pm »
Не искам да го казвам, но...вероятно сте родени в малък град. Би ми било интересно за цялата карта, ако не е така

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #25 -: Октомври 28, 2017, 10:48:47 pm »
Бих живяла в голям мегаполис, при мен такава тенденция има по Раху и Уран. Но вероятно много бързо ще ми писне и ще изпадна в другата си крайност, да искам да ходя на село, далеч от тъй наречената "цивилизация".  :012:

Малките китни градчета имат своето очарование, но не си представям цял живот в такава инерция. Там обаче се научаваш да се наслаждаваш на всеки миг. Нещо, което в забързаното и динамично ежедневие на големия град рядко можем да си позволим.

То тук няма големи градове с изключение на София. Но и тя е направена изкуствено голяма. А сега и по икономически, демографски причини.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #26 -: Октомври 28, 2017, 11:11:03 pm »
Имам стелиум в 12-и дом.
Уран ми е У5 - няма любов, нямам връзки, живея си сама и се справям сама с всичко.
Луната как е поставена ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #27 -: Октомври 28, 2017, 11:28:18 pm »
Не винаги пълен 12 дом дава тенденция към изолация. Познавам и много социални хора с такава позиция, които буквално ги е страх за миг да останат сами, насаме със себе си. Дори хедонисти.

Но Луната наистина е много важна. В 3, 7, 11 дом би дала тенденция към повече контакти. В 10 дом също дава социална ангажираност, макар че познавам особа със силна Луна в кулминация, която води изолиран живот. При нея обаче стелиум в 4 дом натежава. Луната дава определени потребности, но от друга страна липсват способности да се изяви в социума – не е деен, активен и предприемчив човек.

Сатурн някъде по ъглите също допринася. При съвпад с МС може да даде и човек, раздиран от амбиции да се изяви, реализира и докаже в социума. Но в горна кулминация дава и спънки, препятствия, особено около средата на живота.

« Последна редакция: Октомври 28, 2017, 11:32:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2017, 07:45:28 pm »
И аз съм с Луна и Венера в 12-ти дом, и със Сатурн на МС.

Все още не съм осмислила изцяло значението, но на кратко:

Не ми харесва да говоря публично и гласно за личния си живот. Имало е несподелени любови, имало е драми, не е било спокойно. Преживявала съм ги тежко, безкрайно дълго, страдала съм като за 100 човека. Питала съм и съм търсила, защо, как, и т.н. Явно е било необходимо и не случайно. Простила съм на всички и ми е по-леко. Разбрах, че не винаги любовта ни към някого ще бъде върната обратно към нас по начина, по който искаме. Всеки си има път и цел, и никой не е длъжен да изпълни моите. И това вече не ми пречи. Все някога Венерата ми ще срещне някой Марс, който ще я обикне, такава каквато е ;D
От 3г. любовната тема ми е на заден план и ми е ОК. Мисля си, че е трудно до едно време, после идва друго разбиране за нещата, за което мисля че помогна Сатурновия възврат.
Между другото, никога не съм си поставяла фикс идеи, че трябва да имам определен мъж или на всяка цена да си хвана приятел. Честно казано не съм предприемала и определени действия, като например излизания по барове, дискотеки, ходене по определени места, купони и т.н. По-скоро съм пасивна.

Работата ми е в помагащата сфера. Има интензивност. Голяма комуникация и обмен. Бих казала, че това хем ме изтощава, но и ме зарежда, защото се чувствам полезна. Всеки ден се старая да оставам сама по няколко часа и ми е приятно.

Най-трудното за мен е, че не мога да работя в екип. Това вероятно е от Слънцето и СЛВ в Овен в 1 дом.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2017, 08:52:18 pm »
Не винаги пълен 12 дом дава тенденция към изолация. Познавам и много социални хора с такава позиция, които буквално ги е страх за миг да останат сами, насаме със себе си. Дори хедонисти.

Но Луната наистина е много важна. В 3, 7, 11 дом би дала тенденция към повече контакти. В 10 дом също дава социална ангажираност, макар че познавам особа със силна Луна в кулминация, която води изолиран живот. При нея обаче стелиум в 4 дом натежава. Луната дава определени потребности, но от друга страна липсват способности да се изяви в социума – не е деен, активен и предприемчив човек.

Сатурн някъде по ъглите също допринася. При съвпад с МС може да даде и човек, раздиран от амбиции да се изяви, реализира и докаже в социума. Но в горна кулминация дава и спънки, препятствия, особено около средата на живота.
Бих искала да те попитам Лили, в горна кулминация Сатурн съвпад с МС ли е?  При мен Сатурн е в съвпад с МС и доста отдавна са ми казвали, че първата половина от живота ще ми е по - трудна а по нататък по- добре..