Автор Тема: "Отработване" на домове  (Прочетена 16304 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
"Отработване" на домове
« -: Август 30, 2015, 02:36:59 pm »
Често става следното: 1) случва се събитие;  2) след някое време внезапно ми хрумва, че най-добре го описва еди-кое си положение в хороскопа ми и 3) започвам да намирам общо между това и други събития, пак в графата на съответния дом (или аспект, все едно).

Може би с пример е най-просто. К7 ми е в Овен, Марс е в Д12. Без изключение, жените, към които съм имал сериозни намерения се случват: обвързани (някои направо омъжени), преживели травма от един или друг вид, интересуващи се или занимаващи се с мистика/езотерика/психология/недотам читави неща… изобщо обстоятелствата около тях, отношенията ни чудесно се описват от XII дом. Случвало се е да знам част от това (никога всичко) предварително, случвало се е и една дума да не сме разменили, но пак да нацеля точно дванадесетдомницата от цялата компания. (Обикновено има и плутонова доминанта, това между другото.)

Продължавайки с примера — приемаме ли за даденост, че XII дом винаги ще играе някаква роля, или може да се надскочи? Доколко може да се промени посоката на въздействие, да се подберат по-невинни влияния, да се поднесат някакви "жертвоприношения" да Д12 (размотаване из институции, библиотеки, йога), а не да се оставя на случая да си избира?

Вярвам, че въпросът важи за всеки дом n={1,…12} и планета в него, просто така ми е най-лесно да конкретизирам.
« Последна редакция: Август 30, 2015, 02:42:15 pm от Reptil »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #1 -: Август 30, 2015, 02:57:52 pm »
Мислех да пускам тема за 12ти дом, или да търся има ли такава, аз имам сатурн там. Също управлява К7 между другото, по старите управители.

Не знам как можеш да отработваш дома - отработваш планетата в него. Планетите в 12ти дом са разтворени, не действат както обикновено или май въобще не действат. Свързани са с преживяното от майката, докато детето е в утробата.

Марс при теб във везни ли е или в дева? За марс в 12ти казват, че е подтиснато напрежение между родителите на детето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #2 -: Август 30, 2015, 03:00:01 pm »
Във Везни е, Тери. В един кюп сме, общо взето :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #3 -: Август 30, 2015, 03:04:14 pm »
Оф :D


Добре, помисли какво може да е преживяла майка ти, докато е била бременна с теб, може да даде някакво обяснение. Да е била обект на енергийна намеса, например?

Дъщеря ми има марс в рак, в 12ти дом. Аз преживях насилие от баща й по време на бременността, при нея марс управлява МЦ и интерсептиран скорпион в 4ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #4 -: Август 30, 2015, 03:13:51 pm »
А, в това също се порових. Неочаквани работи изскочиха, не чак до степен потресаващи, но… неочаквани. Не съм го свързвал с управителя на VII дом.

Думата ми беше, ако и без друго е нужно домът да се изяви, може ли ние да изберем изявата. Поне понякога.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #5 -: Август 30, 2015, 03:14:16 pm »
Reptil, аз ще се включа първо с въпрос - дали правилно съм разбрала въпроса ти - можеш ли да избягаш от наталния модел, който на практика се изявява с това, че си привлечен за сериозно обвързване към жени, които са с афинитет към окултното, вече обвързани и преживели травми?

Дали енергията на Марс, У7 в 12 дом може да се канализира през друг реален ефект и мястото на жената до теб - да се освободи от неговото влияние :)

Според мен отработването е точно да приемеш това и да не се бунтуваш против него. Когато го приемеш - няма да ти пречи. Енергията му ще бъде градивна за теб и ще работи в твоя полза :)

Вероятно Уран в 7 дом провокира тези размисли и те бунтува по статуквото. Но според мен в натала са уроците, които трябва да научим, а не да избягваме, защото ще се повтарят :) Аз виждам каква повтаряемост на грешки имам в своите връзки. Ако избягвам от връзката, за да се оттърва от бремето - няма да съм си научила урока и в следващата връзка ще се натреса на същото. Затова с пот на чело отработвам :)

Дир. Марс е влязъл в скорпион - как мислиш, че няма да те привличат жени с интерес към окултното  :012: Относно това дали ще са обвързани - така се е случвало, но не е задължително :)

Много по-опитен си от мен, за да ти давам акъл точно аз - но все пак споделям какво мисля :) Уча се от Вас :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #6 -: Август 30, 2015, 03:18:24 pm »
Специално за 12ти дом честно да ти кажа не мисля, че можем да избираме изявата. За всеки друго дом - да, но 12ти....не. :)


Замислих се за мъжете, които съм срещала ако погледнем от това, че сатурн управлява 7ми ::) единият беше обвързан, другият го срещнах в религиозна институция. Сатурн на двамата прави напрегнати аспекти с моят натал.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #7 -: Август 30, 2015, 03:33:47 pm »
Замислих се и аз - при мен У7 е в 10 дом, но реално на К11. Бих казала, че значимите мъже съм срещала в соц. среди, но са имали  много общо и с работата ми. С единия имахме и общ бизнес, но не се запознахме край него.
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #8 -: Август 30, 2015, 03:48:48 pm »
Хубава тема, която и мен ме вълнува!

Имам 2 лични планети в 12-ти дом: Луна/У5 и Венера/У3,У8. В интерес на истината и аз не знам как трябва да се случи това "отработване", макар че на моменти има проблясъци.
Израснала съм с доста табута около женствеността, личните отношения и т.н. И никога не съм се стремяла да демонстрирам форми, сексапил и т.н., да се обличам така, че да предизвиквам противоположния пол, а винаги съм се стремяла да ги прикрия и да не изпъквам, а да се слея с другите, осъждайки дълбоко жените, които го правят. Може да звучи супер крайно и много лесно да се преработи, но на мен ми трябваше време да го осъзная и много работа със себе си...
"Нося" си и квадрата Венера/Марс. Никога не е било спокойно с мъжете... Винаги съм избирала възможно най-лудия и най-реално невъзможния. И дотук всички са идвали с цел духовност, но смело мога да твърдя, че са били егоисти, и след тях съм се чувствала наистина сломена.

Преди броени дни на опоз. Юпи/Слънце/Венера срещу наталната Венера бях поканена изненадващо на хубаво събитие на мои близки. И цяла вечер поканените (~20 човека) се занимаваха с мен, правиха ми комплименти, говорихме си. И за първи път се харесах с дантела и на токчета :D Може би изпъкнах от другите, защото бях в местност около манастир, не знам, но беше ми приятно. Не можех да повярвам, че погледите бяха насочени към мен, а не към една лъвица ::)

И си мисля, че като че ли и планетите в 12-ти дом също искат светлинка - бавно и постепенно. Нещо ново и по-възможност ефектно, и изява, вън от комфорта, за да се покажем. Още ми е труден баланса на емоционалното и духовното едновременно, но мисля, че ще успея да го постигна... С 12-ти дом ми се струва, че става бавно, много бавно и постепенно - не може отведнъж.

Дотук това мога да споделя! Ако някой реши да сподели нещо друго - благодаря му предварително :)
« Последна редакция: Август 30, 2015, 03:53:34 pm от romantica »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #9 -: Август 30, 2015, 04:30:50 pm »
Алена, много добре си разбрала, мислех, че пак ще трябва да се обяснявам :)

Всъщност това за дирекционния Марс е много добро попадение — описаните случки са започнали горе-долу по време на ингреса му в Скорпион.

За жалост, да, "обвързани" е неизменна част от пакета: щастливо обвързани, не много щастливо, уж щастливо, но недоволни някак, направо нещастно, неопределено как… Чакал съм, пробвал съм да форсирам раздяла, отказвал съм се да чакам. Без резултат. Наивно продължавам да вярвам, че в крайна сметка ще се намери някоя (относително) свободна :)

Романтика, явно и ти избираш, съзнателно или не, не съвсем подходящи партньори. Светлинката в/около XII дом е малко сложна работа. Твоята Луна поне е близо до асцендента и ти помага в това отношение. Също и У7, нали? Намерила си начин да го направиш :) Хубав съвпад е, въпреки изявите им.
« Последна редакция: Август 30, 2015, 04:53:14 pm от Reptil »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #10 -: Август 30, 2015, 05:26:01 pm »
Reptil, с риск да прозвуча грубо - ако си нейният мъж - "отвързването" ще дойде от само себе си. Аз - в периодите, в които не съм била обвързана с мъж - съм била обвързана с работата си - направо по-омъжена, от колкото съм била с мъж  ;D Та бих казала - винаги съм била обвързана с нещо  :)

И докато дирекционния ти Марс е в темата - от значение ли е според теб, че ляга точно на соларния ти МС  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #11 -: Август 30, 2015, 05:30:33 pm »
Може би с пример е най-просто. К7 ми е в Овен, Марс е в Д12. Без изключение, жените, към които съм имал сериозни намерения се случват: обвързани (някои направо омъжени), преживели травма от един или друг вид, интересуващи се или занимаващи се с мистика/езотерика/психология/недотам читави неща… изобщо обстоятелствата около тях, отношенията ни чудесно се описват от XII дом. Случвало се е да знам част от това (никога всичко) предварително, случвало се е и една дума да не сме разменили, но пак да нацеля точно дванадесетдомницата от цялата компания. (Обикновено има и плутонова доминанта, това между другото.)
Само че твоя 12д за партньорките ти е 6д, затова и са били ангажирани, а ти ги намираш за мистични или приемаш за карма.
При мен Нептун У7 е в 3д., а Юпитер съУ7 в 8д- мъжът ми, а преди него и тригодишната ми сериозна връзка, са ми рисували тялото (бодиарт) докато съм се излежавала в леглото, уморена от секс. Моя 3д е за него 9д -гаджето беше по бащина линия грък, а мъжа ми по стечение на обстоятелствата е в чужбина от доста години насам да прави пари - Юпитер в мой 8д, но за него 2д. В натала на мъжа ми Нептун У7 също е в 3д (пиша му стихчета), а Юпитер съУ7 е в 9д (по майчина линия се водя чужденка), кото за мен е 3д- пак стигнахме до писането.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #12 -: Август 30, 2015, 06:16:59 pm »
Алена, що да е грубо, и аз стигнах до същия извод. Не е щяла, не се е отвързала.

За 2015/2016 г.? Трябва да погледна. Може и да е значимо, защо не.

Акрукс, в VI дом евентуално може да са ангажирани с някаква работа. Това се е появявало като тема, но никога не е било определящо. Броя ги в XII дом, понеже са били мои партньорки в моя хороскоп, гледам откъм моята си камбанария и действително XII им пасва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #13 -: Август 30, 2015, 06:20:41 pm »
Алена, що да е грубо, и аз стигнах до същия извод. Не е щяла, не се е отвързала.

За 2015/2016 г.? Трябва да погледна. Може и да е значимо, защо не.

Акрукс, в VI дом евентуално може да са ангажирани с някаква работа.
6д не включва само работните ангажименти, а също така ежедневните грижи за здраве, дом, семейство, домашен любимец - котки ли са гледали?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #14 -: Август 30, 2015, 06:26:53 pm »
Reptil да  :) предстоящия - въздържам да се коментирам всичко, кеото ми прави впечатление - ти ще си погледнеш най-добре :) Подвизи те чакат  :)
Над силата е само умението да я владеем!