Автор Тема: 6-ти дом и любовта към животните  (Прочетена 6823 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #15 -: Декември 20, 2015, 05:08:22 pm »
много обичам животните, като дете още повече, но майка ми има панически страх от тях и никога не сме имали нещо свободно мърдащо. //но пък имах няколко дузини плюшени кучета:Д

най-голямата ми гордост е, че с татко развихме голям смесен аквариум, с видове, които принципно не могат да виреят заедно. брат ми беше малък и ги уби с храна... след това не сме подновявали, но при първа възможност ще си спретна един. мечта ми е да нощувам в голям аквариум, дори бих живяла в такъв, водата и рибите ме успокояват.
иначе съм гледала папагалчета, няколко поколения лястовички и синигери на балкона, но птиците не са моите хора.

разбирам се с животните, обичат ме, но се случва и да агресират безпричинно срещу мен - да ми скачат (уж)улични кучета в гръб, да ме хапят зверски отзад по краката, etc., но като цяло в картата ми не липсват показатели за привличане на немотивирана агресия.
затова избягвам котки - може да са ужасно сладки, но са дяволски изчадия:Д и хората тип "котки" не понасям:Д венерино-плутонски, блякс:Д

мразя и буболечки. излизам от кожата си при досега си с такива. и влечуги - ийл...

..................
скорпион ми е интерсептиран в 6д, там е и Плутон. у6 Венера е в 9д, Водолей.
подходът ми към животните го виждам по 5д - като творческа дейност, проект за развитие, удоволствие, etc. //иначе ме е грижа и се грижа за всички, не ми трябва фокус за любов и ласки;
Луната ми е на к5, Дева, Меркурий е в съвпад с Нептун в 8д, Козирог.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #16 -: Декември 20, 2015, 09:59:39 pm »
 К6 Стрелец,Юпитер съвпад с Марс до К8,СЛВ Козирог в 6Д.Само кучета пазачи в дома ми и само (Старо)немски овчарки.В моя живот не си представям друга порода до леглото ми.Иначе храня едни добитъци на улицата.Не бих гледала декоративни кучета-това не са кучета в моите представи.
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 10:01:20 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #17 -: Декември 20, 2015, 11:21:08 pm »
Ами нямам какво да споделя-6дом  телец-зверовете са само в хладилника. Иначе Венера е в 5 дом и голямата ми любов е един кокер шпаньол :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #18 -: Декември 21, 2015, 07:11:33 am »
p.s. :57: ужесен ужас, Дракониада. – СЛВ в 6Д

по темата – забелязвам, че само Ребека не сподели истната за своите зверове
Не съм във Ведическата,но се гордея със СЛВ в 6Д и в КЗР,гордея се,че Служа. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #19 -: Декември 21, 2015, 09:21:04 pm »
К6 - Рак, У6 в Рак в 5 дом - досега съм имал само куче и то едно единствено.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #20 -: Декември 22, 2015, 06:38:24 am »
К6 в рак и Луна в 4 дом, в съвпад със Сатурн. Като малка имах само цял аквариум хамстери, но като се омъжих и стадото ми нарасна  :012:. Добре, че бившия имаше моята любов към добитъците и децата ми също. Котки, кучета, папагали, хамстери, морски свинки, рибки, декоративни зайчета... от време на време - предимно есенно  време едно прилепче си влиза в къщи и си виси от тавана, а котката е в пълна истерия, че не може да го докопа. През комина в камината лятно време беше изпаднало и бебе сова - най-лигавото и сладко нещо на света. И как се гушка в теб без да те познава малиии...  :38: :38: :38:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

PADOCT

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #21 -: Януари 08, 2016, 02:48:43 pm »
Моят шести дом в риби, а Нептун съвпада с Луна.
Голяма мъка ми е насилието над животни и страдащи животни. Предполагам, че това се дължи на травма от преживяна стрелба по куче, което се случи пред очите ми от мой познат.
Отглеждам едно мъркащо черно дзверче и се грижа за шест джавкащи. Всичките много ги обичам.
Бездомниците навън не ги броя. Голямо щастие за мен е да виждам как животинки си намират любящи стопани. Категорично съм на мнение, че човек дето не обича животни, не е читав. Това не знам от кой аспект ще да е. Иначе шести дом ми е празен.  :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #22 -: Януари 09, 2016, 10:31:39 pm »
Сега се сетих, че наскоро четох при индийците какви са показателите за любов към животните, човек да се занимава с ветеринарна медицина, да проявява интерес към фауната. Като основни сигнификатори се посочват Венера и Юпитер в качеството им на джива карака /"енергията на живота"/, а също така Лунните възли.

Има и накшатри, които са по-обгрижващи в своята същност - Пушйя, Ревати, Рохини, Уттара Пхалгуни... Ардра се свързва с лова, клането и дивите зверове, но забелязах, че Луна в тази накшатра дава любов към домашни любимци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #23 -: Януари 09, 2016, 10:49:08 pm »
А в западната астрология?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #24 -: Януари 09, 2016, 10:55:56 pm »
Не, по-горе обясних, че съм го чела при индийците. Така че не е в западната, но въпреки това принципът си остава. Може би Луна във връзка с горепосочените фактори дава по-силно изразена тенденция - силна по знак, в знак на Венера, знак на Юпитер, в аспект с тях или с Лунните възли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui