Автор Тема: "Живеят" ли картите и след смъртта?  (Прочетена 13794 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #15 -: Май 07, 2016, 11:43:21 pm »
Сетих се, по тази карта съм пас  :)
Подозирах, че би се досетила :engel016:

Пак от новините, Витцхе :) Рубрика "Некромантия". Там VI, XII дом — нали показват разни неща? :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #16 -: Май 08, 2016, 12:04:51 am »
Хубу де, така като гледате — жив е той, жив е, или съвсем напротив?


Трз Юпитер/У10 квадратира ретрограден МЦ
У12(последен живот),У1 трз ретро Сатурн му съвпада с МЦ.Така,че може да има някакво честване във връзка с живота му,ако не е прозаичният факт,че ние се занимаваме с него.
Остава да ни кажеш дали днес е някакъв специален ден или си го избрал на случаен принцип.Близките съвпади и опозиции на Плутон,който "възкресява" няма да ги гледаме,защото не са много точни.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #17 -: Май 08, 2016, 12:32:17 am »
Да де, не е честно така. Маркс. Честват го с поне два конгреса :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #18 -: Май 08, 2016, 12:49:55 am »
Да де, не е честно така. Маркс. Честват го с поне два конгреса :)
Маркс? Не знаех,че още го чества някой,с приблизително днешна дата,след падането на соц.блока.  :08: Кое не е честно,че ръчкам управителите,за да предположа "възкресение"?  :ecomcity: :-\  :D :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #19 -: Май 08, 2016, 12:57:48 am »
Е, "честват" е силно казано, но и тук, и в Северна Корея има конгрес. Имал е рожден ден на 5.V., не знам дали съвпадението с конгресите е преднамерено или не :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #20 -: Май 08, 2016, 09:19:01 am »
Драко, понякога ме изумяваш колко ограничен поглед имаш върху нещата. Маркс не е бил идол на соц обществата, а философ и идеолог и трудовете му все още се признават в голяма част от обществените науки като основополагащи.

Аз съм го чела по препоръка на преподавателя ми по наказателно право в университета. Доста години след падането на соц режима в България.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #21 -: Май 08, 2016, 10:12:21 am »
"Разбира се, че не умираш, никой не умира, смъртта не съществува. Само достигаме ново ниво на познание, нова реалност на съзнанието, нов непознат свят. Така както не знаеш откъде идваш, не знаеш и накъде отиваш." Хенри Милър
Душата е безсмъртна, но физическият й носител - човешкото тяло е тленно.
Тера инкогнита ли е тази тема? Или аз не зная достатъчно. Но ми стана интересно, какво се случва с картата на човек след "края"?!
Оживелите картини на Ван Гог се местят тук като илюстрация и пример за това, че картата продължава своят живот и след това.

https://www.facebook.com/actupus/videos/1005365092865319/?fref=nf

При Ван Гог - неаспектираното екзалтирало  Слънце/10 дом ,У2,3 не е могъл да уплътни материално таланта си
ако махнем тежкарите и Сатурн У7/почитатели,клиенти/У8- техните активи също висят неаспектирани- сега тр.Плутон активира к7 и цифрите достигат максимално уплътнение
но за слава постмортем У1 Луна съвпад У10 Юпитер тронов тригон У4 Меркурий,кофти дом е съвпада в 6 - не вижда асц.
тр.Сатурн през съвпада събужда славата
но нещо ме човърка,ако душата се преражда,за какво й е тази слава след смъртта,като спомените от предишните прераждания изплуват спорадично до 3 година от живота ,според наблюдаващи и описали случай,след това забравяме
« Последна редакция: Май 08, 2016, 10:17:02 am от strelicka »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #22 -: Май 08, 2016, 11:44:07 am »
Какво значи карта да живее :017: Определението за живот е -,,дишане,хранене,движение и размножаване,,-картата не диша,не се храни,не се размножава ,следователно не отговаря на определението да е ,,жива,, .Ако има някакъв живот това не е биологичен,а виртуален,живот в информационното поле ,акаша ,логос ,това е друг нюанс на думата-по -скоро съществуване като информационна еденица /нещо като душа на картата / .Друг нюанс на думата живот е материалното съществуване и проявление ,взаимодействие с ,,живата материя ,, ,с други думи търсим материално проявление на информационната еденица след биологичната смърт на материалния носител-тяло .Мисля има такъв момент и това са последиците на действията приживе на биологичното тяло ,кармата не е друго а последствия от действия .Въпросът е да има живи обекти отразяващи и резониращи на записаните под различна форма действия/творчество/ на вече липсващия материален носител-биологично тяло .Тези действия-творчество носят естествено специфичния характер на информационния носител-карта .Следователно-когато има резонанс на определено творчество-то живее/в смисъл съществуване/ в материалния свят следствие отразяването ,възпроизвеждането му от информационни носители в материално изражение .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #23 -: Май 08, 2016, 11:50:21 am »
Драко, понякога ме изумяваш колко ограничен поглед имаш върху нещата. Маркс не е бил идол на соц обществата, а философ и идеолог и трудовете му все още се признават в голяма част от обществените науки като основополагащи.

Аз съм го чела по препоръка на преподавателя ми по наказателно право в университета. Доста години след падането на соц режима в България.
Не работя с Маркс в ежедневието си,нито в включен в интересите ми за обща култура,за да знам какво е станало с него след падането на соца.В моя живот той престана да съществува тогава.И забележи:писах за чествания,а не че са изгорени трудовете му или че никой не си чеши мозъчните гънки,за да го чете,нито съм оспорила космическата му значимост в очите на феновете му.
 П.П:Много често се гордея с ограничената си гледна точка-работих доста над себе си,за да я свия
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #24 -: Май 08, 2016, 02:19:21 pm »
Слънцето е направило квадрат с Юпитера също. Стар у на мц.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #25 -: Май 08, 2016, 02:26:47 pm »
Когато транзитен Сатурн застане върху наталния Нептун на Маркс, а транзитен Нептун върху наталния му Сатурн (значи догодина по това време), ще се възродят идеите на Маркс и ще прегърнем отново социализма. :012:

Благодаря на Репс за картата на Маркс. Интересна ми е.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #26 -: Май 08, 2016, 02:27:18 pm »
Мисля може-хората така сме устроени че възприемаме реалността чрез отражение в съзнанието-отразената реалност е виртуална,информационна реалност,,мая,, ,винаги илюзорна,недействителна,изкривена в различна степен,отражението е въпрос на сетива-в различна степен винаги непълна .Въпрос на капацитет на мозъка-няма как да се възприеме реалност превишаваща капацитета му .Според физиката обаче енергията не се губи само преминава от един вид в друг-само сменя качествата си .В този смисъл човешкото съзнание отразено в наталната карта е запис на основните характеристики -програма на конкретния индивид като според законите на астрологията при движението на планетите във времето тази програма се модифицира .Движението на планетите и модифицирането обаче всъщност са предвидими математически ,на което залага астрологията за предвиждане за промените в качествата,характеристиките в бъдеще .В информационното поле на картата всъщност биологичното ,материално съществуване на натива е само един от факторите които са записани .Творчеството,името,славата,популярността имат сигнификатори,отношения помежду си които са записани в картата-те остават и при положение че имаме художник харесван от публиката това означава че записът в информационното поле на картата е пренесен като с пантограф в реалната,материалната картина -произведение .Отношението на публиката е също програмирано в картата-художникът не прави нищо друго освен да възпроизведе информационното поле в програмата си в реалния свят-оттам по обратния път-от материалния носител картина информацията се отразява във виртуалното съзнание на публиката-във същите съотношения на качества и характериситики .Лично съм чел изследване за картините на Ван Гог-как при положителни транзити към съответните сигнификатори в картата му ефектът е повишаване цените на картините му .В случая явно динамиката на транзитите влияе на съзнанието на публиката в положително отношение към картините му,които са презаписаната му на друг информационен носител натална карта .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #27 -: Май 08, 2016, 03:39:55 pm »
Пепел ти на устата, Мирабелке. Освен ако Бърни случайно не стане президент, така приемам.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #28 -: Май 08, 2016, 04:06:42 pm »
И аз реших да гледам на Джон Кенеди при убийството на брат му, авио катастрофата на синът му ,ама има малко играчка, та ме домързя до после, ако още помня :012: Даяна има голям стелиум в 8 дом което е сериозен показател за следгробна активност а в деня на сватбата толяма част от стелиума транзитира в 3ия и дом -посмъртно отново се оказва в центъра на медийният шум слънцето в 4ият и дом -отново се осветяват всякви теории относно кончината и. У5 Венера -1то дете и Меркурий транзитни в з дом, също са част от стелиума фокусирал събитието като номер 1 в света, излъчвано по целия свят ;D :017:
« Последна редакция: Май 08, 2016, 04:24:15 pm от Ребека »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #29 -: Май 08, 2016, 05:57:10 pm »
На мен ми е интересна темата. И мисля съвсем синхронично се случва. Чудя се защо така темата за смъртта и живот след нея вълнува и теб. Дали заради телешкото настъпление. Скорпион е в опозиция на Телец. Може би в опит за някакъв баланс сме я подхванали. Все пак и аз скоро се вълнувах от темата за живот между световете и ме 'грабна' една подредба с карти за минал и настоящ живот. Явно вселенско се опитваме да уравновесим телешкото с опозиция към скорпионската тема.
Чакам си просветлението по твоята тема. С личност, която усетя. За Даяна скоро се разшумя за дъщеря някаква. Конспиративна история беше. Ако видиш в нета кога е започнало това нещо, ще ми е интересно дали са замесени в картата й транзити към у8/12, плутон и нептун.

Едно практично споделяне и от мен, дано да ти е полезно за темата.
Аз скоро вдигах кокалите на мама. На скорпионското пълнолуние. То съвсем беше в синхрон с темата по звучене. Но самото пълнолуние беше в квадрат с луната й у1. И при нея в 4 дом, в съвпад с Нептуна й у9. Темата, която разисквах за нея - емоционалната й настройка към мен, поведението й, отношение в дома и родовите връзки.
И ако пак ще ти е интересно - на тр. луна в съвпад с Дсц й и тр. Венера в каре с Меркурия й, който е у12(6 от 7), баща ми си изгори ръката и лицето - пламна като факла. Тр. Венера е в сходящо каре с Асц/Дсц.

Та така... не знам работи ли си картата, какво е. Но ей на, жената умря 2014 година, а на транзити сега има връзка със случващото се с нас с баща ми.  :)

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.