Автор Тема: Цикъл Марс-Юпитер  (Прочетена 26147 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #45 -: Януари 05, 2018, 02:03:05 pm »
Рени, просто добавих нещо важно за Венера. Не винаги е била с това "лице", което сега познаваме.
А и в интерес на истината там, където е играе личен интерес, доста безскрупулен подход съм наблюдавала именно при венерианците. Разбира се, той е красиво и елегантно опакован. Обаче опаковката не скрива мотива, стоящ зад нея. Не се разтропват като марсовите. Но и да тропаш не винаги е ефективен подход, зависи от мястото и ситуацията, дали и доколко е уместно. Понякога се налага и леко да вдигнеш тон, ако насреща ти крещят. Има го като практика в НЛП, става въпрос за синхронизация.

Не манипулирам и не ми е лесно да го правя, особено съзнателно. Но народът си е доста невъзпитан, озлобен и му липсва култура на колективно взаимодействие. Затова в доста случаи се стига до размяна на негативни вибрации – в групи, колективи, общности. Вече наистина игнорът на всичко това може да се нарече голямо изкуство. Изкуството да не се изцапаш.
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 02:13:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #46 -: Януари 05, 2018, 02:37:34 pm »
Аз манипулирам и съм манипулирала напълно осъзнато, разбрах,че не всеки поддава.В очакване съм на прогресивно новолуние в съвпад  с Марса ми ,за да се отприщя най-после и да се задействам. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #47 -: Януари 05, 2018, 02:39:17 pm »
Рени, просто добавих нещо важно за Венера. Не винаги е била с това "лице", което сега познаваме.

Лили, за мен винаги е полезно, когато се вади нещо от ръкава, особено за вътрешните планети. :08:
Знам за Венера, това е планета -комета с дължина на опашката 45 млн.км, която до 10 в. е носила доста разрушения и смущения в климата на Земята, когато е преминавала на една ръка разстояние, което е оказало влияние обаче и върху културата на всяка съществуваща цивилизация. Аз лично трудно боравя на вътрешно ниво с нея, макар хората да я виждат външно по мен, около мен, затова чета и слушам с интерес за нея. При мен е поставена специфично,и все трябва да полагам усилия, за да задоволявам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #48 -: Януари 05, 2018, 02:42:11 pm »
Съзнателно да манипулирам не ми се получава, не съм си го и поставяла за цел, нямам такива интереси. Може би несъзнателно понякога. Но целенасочена манипулация винаги усещам и забелязвам, даже ми е чудно как 95% могат да се вържат, някак твърде елементарно ми се струва и е видимо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #49 -: Януари 05, 2018, 02:43:45 pm »
Само така , Сафо- би ли споделила, как е поставен твоя Марс ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #50 -: Януари 05, 2018, 02:51:36 pm »
Само така , Сафо- би ли споделила, как е поставен твоя Марс ?  ;)
Марс в 15*на овен 11дом,на два градуса от к12,полуквадрат венера.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #51 -: Януари 05, 2018, 02:56:41 pm »
Кой ще поддаде е въпрос на духовно ниво /степен на осъзнатост/ и на моментно ментално/емоционално състояние. Понякога, ако някой реагира компромисно, на другия/другите може да се стори, че е поддал. А реално той да съзира измамата/манипулацията, но просто да не му се хаби излишна енергия или да не му се развалят отношенията с някого. Обаче това много често поставя манипулиращия в заблуда, та чак се самозабравя понякога, мислейки че мотивите му не прозират. Това също така е продиктувано от подценяване на отсрещната страна, не всички са глупци обаче. Но наистина там, където не става с тропане по Марс, става по венериански. В арсенала на всеки човек има и марсови, и венерини оръжия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #52 -: Януари 05, 2018, 03:01:26 pm »
Кой ще поддаде е въпрос на духовно ниво /степен на осъзнатост/ и на моментно ментално/емоционално състояние. Понякога, ако някой реагира компромисно, на другия/другите може да се стори, че е поддал. А реално той да съзира измамата/манипулацията, но просто да не му се хаби излишна енергия или да не му се развалят отношенията с някого. Обаче това много често поставя манипулиращия в заблуда, та чак се самозабравя понякога, мислейки че мотивите му не прозират. Това също така е продиктувано от подценяване на отсрещната страна, не всички са глупци обаче. Но наистина там, където не става с тропане по Марс, става по венериански. В арсенала на всеки човек има и марсови, и венерини оръжия.
Лили,манипулирала съм ,когато се е налагало.Никога не е било с цел да се облагодетелствам,било е за да се предпазя от нещо.Не харесвам скрити,прикрити хора,злобни,нагли,насилници.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #53 -: Януари 05, 2018, 04:25:41 pm »
При мен стартира точно върху К3  :) Управляваните домове от тези планети са 3,4,7 и 8. Освен това е и разходящ съвпад с Меркурия ми У1,У10. Тъй като от известно време съм започнала със самообучение в няколко посоки, силно се надявам да проявя постоянство и да постигна това което съм решила - Марс е по действията, а Юпитер разширява  :) Дай Боже!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #54 -: Януари 05, 2018, 04:31:55 pm »
На 07.01.2018 г. Марс и Юпитер стартират с нов цикъл в  17 *55' в Скорпион по зодиакална дължина (23*49' Везни) .
За какво или каква кауза ще се борим, как ще овладяваме положението в убежденията си, ще водим ли и как битки да разширяваме възможностите си и ще получаваме и желаното, само когато сме силно  изкушени ?
И двете планети са видими сутрин на източния хоризонт, което дава тенденция за издигане в техните сфери , чрез заслуги и уважение,подкрепени са от Светилата и Венера, Нептун и Плутон.
при мен в 3д. на 4гр от наталния ми съвпад на Марс/Нептун
на градус точен квадрат с нат. Сатурн У5 в 5д, предполагам ще се боря за включването на мои творби в издаването на нов брой лит. списание/алманах, макар че не ми се бори, по-скоро може да се преборя със себе си, за да се навия да участвам
А споменатият цикъл е в квадрат с нодалната ос, като юлв е в/у моя Сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #55 -: Януари 05, 2018, 05:22:04 pm »
Понякога е нужно да се манипулира ситуацията, за да се тушира нечия агресия или да се потуши конфликт. Или да се споразумеят страните, да стигнат до консенсус. Но на такива позиции обикновено работят хора с нужните умения, не е за всеки. В моята професия основното изискване е максимална яснота и за всяка неточност отговаряш. Случвало се е брокери и юристи да ме склоняват да не предам правилно информацията в документа, нещо да се премълчи, да се изопачи смисълът. Упражнявали са ми такъв натиск и по време на сделка, макар че съм външно трето лице и не съм страна. Но съм отказвала да влизам в техните игри. Това обаче можеш да си го позволиш, когато си независим, не работиш под един покрив с тях. Но и работейки на свободна практика, ако на някой не му се сториш достатъчно "услужлив", т.е. с гъвкава ценностна система, следващия път може да не те потърсят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #56 -: Януари 05, 2018, 05:39:49 pm »
Кой ще поддаде е въпрос на духовно ниво /степен на осъзнатост/ и на моментно ментално/емоционално състояние. Понякога, ако някой реагира компромисно, на другия/другите може да се стори, че е поддал. А реално той да съзира измамата/манипулацията, но просто да не му се хаби излишна енергия или да не му се развалят отношенията с някого. Обаче това много често поставя манипулиращия в заблуда, та чак се самозабравя понякога, мислейки че мотивите му не прозират. Това също така е продиктувано от подценяване на отсрещната страна, не всички са глупци обаче. Но наистина там, където не става с тропане по Марс, става по венериански. В арсенала на всеки човек има и марсови, и венерини оръжия.

 :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #57 -: Януари 05, 2018, 05:56:54 pm »
Akruks и irko birko, успех и късмет  в инициативите и "битките" ви.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #58 -: Януари 05, 2018, 08:21:53 pm »
Благодаря ти Рени!  :)

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #59 -: Януари 05, 2018, 09:53:42 pm »
Здравейте,
При мен съвпада на Марс-У9 и Юпитер-У5 е в 4 дом, върху натален съвпад Венера У3,10 и Уран У7. Не мога ди го разтълкувам, но се надявам да няма скандали в дома ::)