Автор Тема: Сънищата и Лунния календар  (Прочетена 38757 пъти)

GauriGanDevi

  • Гост
Сънищата и Лунния календар
« -: Април 23, 2015, 10:43:33 am »
Често ми се  случва на Новолуние да сънувам един и същи персонаж.. Напоследък даже  идва като по разписание.. Щом е Новолуние, непременно той е герой на сънищата ми.. Понякога си спомням сюжетите, понякога не съвсем. Но винаги щом се събудя  на другата сутрин след Новолуние имам  усещането, знам, че е идвал на сън.
По принцип сънищата на Новолуние се считат за "празни" или "напразни"... Нещо, което не се сбъдва.. Но какво още..???
Предлагам в тази тема да обсъдим и споделим опит за сънищата според Лунния календар.. В кой ден какво сънуваме, какво означава това...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #1 -: Април 23, 2015, 09:04:22 pm »
а това реален човек ли е?
ако да - може да има недовършено, един вид - иска ти се да беше приключила еди-как-си отношенията с него...?

аз напоследък пак рядко сънувам, но това е идея - да видя дали пък когато ми се случи изобщо, не е по някоя повтаряща фаза..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #2 -: Април 23, 2015, 09:22:34 pm »
Не съм наблюдавала пълнолунията, на за сънищата по новолуние имам наблюдения, че тогава най-често материализират някой образ от миналото - на човек, с който има или е имало по-силна емоционална свързаност. По новолуние или балсамична /изчезваща/ Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #3 -: Април 23, 2015, 10:43:40 pm »
Дори имам спомен, че след смъртта на майка ми по-често духът й се спускаше нощем при мен по новолуние или балсамична Луна, т.е. когато е невидима в небето. И като цяло съм я сънувала по-често по време на тези фази.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #4 -: Април 23, 2015, 10:47:32 pm »
И така от полувин година..И се притеснявам, дали не е някаква лудост..:)

както го разказа, прилича на копнеж по младежките години, да не си пренатоварена и да искаш да идеш на гарата и да хванеш 1-я влак в неизвестна посока...

преди другото новолуние пробвай с няколко дена съзнателен релакс да видим пак ли ще дойде

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #5 -: Април 23, 2015, 11:12:14 pm »
Аз сънувам много около новолуние и пълнолуние. През останалото време също сънувам. Но при лунациите са по няколко сънувания на нощ. Будя се, заспивам и продължавам да сънувам нещо различно. Тогава са по-ярките ми и многоцветни сънища. Претрупано с детайли.
Не съм засичала кое се материализира.
Но често има подсказки за предстоящи събития.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #6 -: Април 23, 2015, 11:32:27 pm »
И аз, като Папи, мисля, че е копнеж по онези години. Изследвала ли си какво се случва след тези сънища? Предполагам, че сюжетът им е различен.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #8 -: Април 23, 2015, 11:40:05 pm »
Аз имам също един повтарящ се образ- не съм изследвала в каква фаза на Луна го сънувам, защото не е често. Смущаващото е, че е жена- загинала при насилствена смърт, а която, в будно състояние, не се сещам.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #9 -: Април 26, 2015, 09:13:25 am »
Отново сънувах родното място на баща ми - и все го сънувам по време на нощта, и все съм около къщата му.   :017:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #10 -: Април 26, 2015, 09:23:37 am »
Отново сънувах родното място на баща ми - и все го сънувам по време на нощта, и все съм около къщата му.   :017:
Имате ли нещо, което виси като въпрос по отношение на този имот?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #11 -: Април 26, 2015, 09:46:20 am »
Имате ли нещо, което виси като въпрос по отношение на този имот?

Единственото, което мисля че е, относно прехвърлянето. Бяхме се разбрали да е за мен, но доста неща се промениха от тогава и вече нямам желание да е мой. Като цяло уговорката други я обърнаха в тяхна полза, така да се каже.
Не обичам да ходя там, защото къщата не е изцяло на баща ми, пък и роднините ме дразнят...
То на мен все друг ми виновен.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #12 -: Август 12, 2015, 01:40:59 pm »
Често ми се  случва на Новолуние да сънувам един и същи персонаж.. Напоследък даже  идва като по разписание.. Щом е Новолуние, непременно той е герой на сънищата ми.. Понякога си спомням сюжетите, понякога не съвсем. Но винаги щом се събудя  на другата сутрин след Новолуние имам  усещането, знам, че е идвал на сън.
При теб Луната (ти) в кой дом управлява, а Слънцето (той)? Щом един и същ персонаж сънуваш по Новолуние, когато Луната се слива със Слънцето, дали не излиза на повърхността желанието ти от младостта да сте заедно с този човек? Имала ли очаквания навремето във връзка с него?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #13 -: Април 14, 2016, 11:09:47 am »
Аз имам също един повтарящ се образ- не съм изследвала в каква фаза на Луна го сънувам, защото не е често. Смущаващото е, че е жена- загинала при насилствена смърт, а която, в будно състояние, не се сещам.
А познавала ли си я, докато е била жива? Но дори непозната да ти е била, може би в съня ти иска нещо да предаде чрез тебе, ако не е открит извършителя на престъплението например може да те насочи към това... Навремето моя колежка (риби с луна скорпион) ми беше разказвала как на няколко пъти сънувала мъж, който бил влюбен в нея, дори се бил развел заради нея, но тя го отхвърлила защото много пиел, а той пък съвсем се пропил и починал. Сънувала го как се оплаквал, че не му е удобна възглавницата, на която са го поставили и какво ще искал да му оставят. Накрая колежката е казала на майка му, като са се засекли на гроба му, а майка му платила на гробарите да отворят гроба и главата му била изкривена на една страна върху възглавницата, сигурно когато са затворили ковчега са му изкривили главата.
С тази колежка имах странен сън когато почина сестра ми- сънувам как си говоря с нея пред блока на сестра ми и ми обясняваше, че е паднала на стълбите, до тях в градинката имаше стебла зелени домати, а реално в тази градинка винаги е имало сезонни цветя. Събуди ме тогава домофона в стаята на общежитието- мъжа ми слезе на телефона при пропусквателната на входа, върна се блед като платно и ми каза, че трябва да се приберем в нашия град. Аз веднага си помислих, че сигурно баща ми е починал, а той ми каза, че е друго, но не искал да ми казва сега, като се прибера ще науча. По-късно разбрах, че баща ми се е обадил по телефона, когато извикаха по домофона мъжа ми и му е разказал същото, което колежката ми обясняваше в съня ми, че сестра ми е паднала по стълбите и починала, пресъздаваха го пред мен като нелеп инцидент, а аз още същата вечер чух свекърва ми да си говори по телефона със сестра си да казва "абе май се е хвърлила, ама лъжат, за да не разбере ... (името ми)"

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Сънищата и Лунния календар
« Отговор #14 -: Юли 05, 2016, 09:03:58 am »
У.Лилли в "Християнска астрология" има тълкуване на сънища.

Разгледай 9 дом, той показва сънят. Ако някоя от 7те планети се намират там, това е сигнификатора на съня.                                               
Ако Сатурн е там, сънят е свързан с вещи, които ни плашат или ни ужасяват, или може да са някакви необичайни явления.
Ако там е Южният Възел- създава още по-силни страхове.
Ако изгрява някой от знаците на Сатурн-Козирог, Водолей, то страха възниква от самият човек. Ако тези знаци са на върха на 2 дом, страха възниква заради финансово състояние.
Козирог и Водолей на върха на 3 дом, сънят е възникнал от някакво събитие касаещо неговите братя, родственици, или съобщения. И така разгледай всички домове по реда, както по-горе те запознах с 2 и 3 дом. И така ще намериш причината за съня.
Ако няма планета в 9 дом- разгледай в 10 дом, има ли планета, и направи заключенията, както за 9 дом. Ако няма планета в 10 дом погледни Асцендента, има ли планета в този знак, ако няма, погледни в 7 дом, ако няма планета и в 7 дом, погледни в 4 дом, ако и там няма, виж в 3 дом….
Празни сънища се показват от 2,5,6,8,11, и 12 домове, или че няма да има последствия от съня, колкото и да е страшен.
Най-верният начин за тълкуване на съня, какво е влиянието му, това е управителя на 9 дом и планетата в 9 дом да съзерцава управителя на Асцендента. Когато аспекта е квадрат, или опозиция питащият ще има неприятности