Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436665 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #885 -: Август 07, 2018, 12:18:39 pm »
Като спомена Мира Кунева, тя е единствената, чиито статии и клипове чета и гледам.
Разбираемо, с усет поднесено, много ми допада.
А Лили е потребител с най- правилен изказ и безукорен правопис, браво за постиженията с езика ни, изобщо не е логично.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 12:22:15 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #886 -: Август 07, 2018, 01:04:25 pm »
Да, то това е ясно. Но защо определят МЦ-то като области в които можеш да се развиваш по-добре, например.

МЦ е метафорично казано индивидуалното усещане за място под Слънцето. Там Слънцето е в зенита си. Съответно човек се чувства удовлетворен, когато се занимава с дейности, в които може да блести най-високо както го прави Слънцето. Знакът на куспидата може да описва условията и обстоятелствата, които изисква това място. Водолей сам по себе си не говори много за индивидуалното място, освен че човекът ще е твърдоглав, свободолюбив, неотстъпчив, методичен, организиран, когато преследва някаква цел. При ос 1- 7 в Близнаци - Стрелец, нищо чудно че си избрала търговия.
Нищо не знаем за останалата част на картата. Най-малкото в какъв знак е Сатурн, Уран, какво е тяхното местоположение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #887 -: Август 07, 2018, 01:09:27 pm »
Срещнах един мъж - отново африканец, но този път изглежда по-сериозен. Или поне така си мисля ... Въпросът ми е дали ще имам сериозна връзка с него ?


Предполагам ще имам двойка на написаното. Ще ми червенее от грешки есе-то.   :017:
Но вашето мнение какво е, ще има ли нещо сериозно между мен и господина ?
Не ти четох "есе-то" , че като цяло писанията ти ме натоварват и избягвам да те чета.
Помолих те вече веднъж, хорарните си карти да публикуваш в съответните теми, в случая това е хорар за любов. Твоето тук не е въпрос на начинаещ, след като пишеш подробни анализи!

По въпроса ти ( за пореден, надявам се последен, път правя изключение да ти отговарям тук, където не му е мястото на този хорар) : Не, няма да имате никаква връзка с човека, за когото питаш, нито сериозна, нито несериозна. За него предстои промяна в лиюен план и по отношение на интимния живот. Ако досега тези области са представени от Венера в падение, скоро ще е на трон по знак, съответно ще доминира и има своите изисквания, няма да му се налага да си търси секс, колкото да не е на сухо, както досега.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #888 -: Август 07, 2018, 01:31:08 pm »
Подробна информация наистина не откривам.
Потърсих в гугъла – сайтът на Пими вече е завирусен, Нодът директно го блокира.

Мира е постнала много хубава статия, там е описан алгоритъмът на разглеждане по тази тема от натала.
Да, и аз доста се рових, но така и нищо не открих. Иначе от Мира по съвет на моя близка приятелка, ми беше направен хороскоп но беше преди 12 години. Имаше попадения, но тогава изобщо не съм разбирала от астрология и не съм могла да преценя.

Като спомена Мира Кунева, тя е единствената, чиито статии и клипове чета и гледам.
Разбираемо, с усет поднесено, много ми допада.
А Лили е потребител с най- правилен изказ и безукорен правопис, браво за постиженията с езика ни, изобщо не е логично.

Все още не съм гледала клипчета, но чета страницата и и да доста така плавно и разбираемо обяснява нещата.

МЦ е метафорично казано индивидуалното усещане за място под Слънцето. Там Слънцето е в зенита си. Съответно човек се чувства удовлетворен, когато се занимава с дейности, в които може да блести най-високо както го прави Слънцето. Знакът на куспидата може да описва условията и обстоятелствата, които изисква това място. Водолей сам по себе си не говори много за индивидуалното място, освен че човекът ще е твърдоглав, свободолюбив, неотстъпчив, методичен, организиран, когато преследва някаква цел. При ос 1- 7 в Близнаци - Стрелец, нищо чудно че си избрала търговия.
Нищо не знаем за останалата част на картата. Най-малкото в какъв знак е Сатурн, Уран, какво е тяхното местоположение.
Определено силата ми е в търговията, но и да доста твърдоглава съм, което не е добре, ако имам шеф. Иначе съм изпълнителна и си върша работата доста усърдно, и даже малко повече отколкото трябва, но тя ми доставя удоволствие. Определено търся свобода на действията си, но такива които се зачитат от шефа, иначе не.
Ще ти пусна картата си, ако имаш време да я разгледаш, ще се радвам да я обсъдим като пример за начинаещите. А и честно да си призная, ми е трудно да "гледам" сама на себе си.
Доста ме интересува кариера и работа, а не деца и семейство, което ме е срам да си призная. Но някак си не се виждам като майка все още, въпреки че влязох в 30-те си години.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #889 -: Август 07, 2018, 01:58:12 pm »
МЦ е метафорично казано индивидуалното усещане за място под Слънцето. Там Слънцето е в зенита си. Съответно човек се чувства удовлетворен, когато се занимава с дейности, в които може да блести най-високо както го прави Слънцето.

При мен по Меркурий като управител на МС могат да напаснат нещата.
По Дева като избрана професия – не чак толкова, но има изявен стремеж към точност и перфекционизъм, на който дължа успеха си в сегашната професия. По знака на Меркурий като естествена сигнификация нищо не съвпада. Ако се гледат елементът и качеството, има повече съответствия - кардинален огън. Работа, в която има някакъв творчески елемент и елемент на свобода, която с нещо да ми е интересна. Сегашната ми професия е свързана повече с рутина, прецизност и почти експертни познания в някои области /право, медицина/, тук вече се включват Дева и Сатурн /в кулминация/. Но съм избрала тази професия заради свободата, която ми дава /огнен елемент/. Пак си зависим – от клиенти, възложители, посредници, от редица обстоятелства и дори от икономическата конюнктура като цяло... Но няма нищо общо с труда на наемния персонал, работещ в регламентирана среда и с фиксирано работно време. Сама си определям работното време и сама преценявам за каква дейност по колко време да отделям в рамките на деня. Нещо, което не можех да си позволя като наемен служител. Това си има и съответната цена - няма да го докараш до пенсия. Ще работиш, докато си жив и докато те слуша главата. Освен ако не се преквалифицирам и не стана гуру, но за това е нужен силен Юпитер, някъде близо до кулминацията.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #890 -: Август 07, 2018, 02:43:18 pm »
Ние само се срещаме, а повече говорим по телефона. Не ме натиска за секс изобщо. А по какво се вижда дали ще е сериозна и по какво пе ще е само за секс?
По това че е в пети дом ли показва несериозното му отношение ?
Неговият сигнификатор Венера е в 12-я му дом- това предполага скрити , тайни отношения, може да крие нещо от теб.
Твоите са в негов 5-ти и 8-ми/ Луната/ , което не е зле, но предвид квадратурата между негови У1 и У5 , не ми прилича на влюбване, а само интерес.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #891 -: Август 07, 2018, 05:34:47 pm »
Акрукс, видях и предишната забележка , но помислих че е за Фортуна. Щото аз съм толкоз далече от астрологията че си мислех че съм точно за тази тема.

А с кое те натоварвам?


Неговият сигнификатор Венера е в 12-я му дом- това предполага скрити , тайни отношения, може да крие нещо от теб.
Твоите са в негов 5-ти и 8-ми/ Луната/ , което не е зле, но предвид квадратурата между негови У1 и У5 , не ми прилича на влюбване, а само интерес.

И на мен ми прилича на интерес  иначе. Нещо тръпка няма. А и виждам че крие. Усещам че нещо не е наред.
Ок, да видим ко ще стане.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #892 -: Август 07, 2018, 08:07:27 pm »
Ние само се срещаме, а повече говорим по телефона. Не ме натиска за секс изобщо. А по какво се вижда дали ще е сериозна и по какво пе ще е само за секс?
По това че е в пети дом ли показва несериозното му отношение ?
В картата не е отразено да се срещате и да имате добра/постоянна комуникация, тъй като вашите У3 са в разходящ квадрат, който ще се повтори още два пъти, тъй като Меркурий е ретрограден, което предоплага, че срещите /разговорите ще спрат.
По въпросите ти, които си задавала в анализа си:
Между Марс и Венера има тригон.
Не, няма тригон, защото това не е натал, където да се отчита аспекта по дъга, а се гледат разходящи и сходящи аспекти в рамките на знака, в който се намират сигнификаторите, когато е зададен въпроса.
Какво показва този 6ти дом ?
Твоят 6д е за него 12-ти дом, въпросът ти не е за работа, че да го гледаш като работен дом.
В случая Венера е У1, У8 в негов 12д- прикрива себе си и интимния си живот, склонен е към аморални прояви, към тайни сексуални връзки.
но пък новият управител на Овен е Плутон
Овен се управлява от Марс, Плутон е нов управител на Скорпион
На мен ми се струва че сякаш той ще захапе повече по мен /ако правилно съм ги изтълкувала нещата/
Няма как да захапе, след като вашите У5 са в разходящ куинконкс, а неговият У1- Венера, като смени знак ще извърши квадрат с неговия У5 Сатурн, затова написах, че ще има други предпочитания в любовта, ако досега те е харесвал, скоро това ще се промени, затова и написах, че любовна връзка не се очертава да имате.
Може ли и от мене един въпрос за начинаещи- ти като сподели, че си се занимавала през последните 4г с Таро, пари вземаше ли?
И защо ние тук безплатно трябва да те правим хораристка, а накрая едно "Мерси!" да не казваш, защото не си получила отговора, който искаш да прочетеш.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 08:10:20 pm от akruks »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #893 -: Август 07, 2018, 08:27:05 pm »
Не, няма тригон, защото това не е натал, където да се отчита аспекта по дъга, а се гледат разходящи и сходящи аспекти в рамките на знака, в който се намират сигнификаторите, когато е зададен въпроса.

akruks,

До сега никой не го беше обяснявал или описвал по този разбираем начин, за което ти благодаря. Сайта, който ми даде, вече много ми помага за да видя сходящи и разходящи аспекти и по този начин мога да видя резултата.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #894 -: Август 08, 2018, 04:39:31 am »
Entice, олекна ли ти, по-добре ли се почувства като ми се качи на главата, за да извикаш отвисоко, колко си the best?
Де го чукаш, де се пука... Искала да се научи сама, ама не учи, а се дърли...
От моите коментари само това ли прочете "рязка в изказа, нападателна, атаки и бля бля" ???
После пита с какво ме натоварвала... Параноя ли имаш?
Весо, доколкото разбрах, не иска да го намесваш по никакъв начин, нещо си го разочаровала и го разбирам. Човек, на когото си подал пръст, а ти хапе ръката, няма как да очарова.
Натала съм ти го гледала преди 4г, наскоро пак- няма какво повече да му гледам. Родена си в 29-ти лунен ден, което обяснява някои неща. Лунното затъмнение наскоро е било върху твоя Марс, което обяснява изкускането на парата с повод или без, в случая е целенасочено търсен повод. Пази се от инциденти. Енергията от транзитен Марс над твоя може да ти идва в повечко, а предстои още два пъти да го премине и да активира съвпада с ЛЗ. Спокойна нощ!

Баси, изпуснах парата и после го изтрих, ама не очаквах да си будна .....  :012:

Няма значение, няма да коментирам повече, не ми се ще да съм в негативна енергия. Имам си достатъчно грижи на главата. А за Веско и за мен изобщо нищо незнаеш също ама айде ..... Спирам, че на дълбоко ще идем....

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #895 -: Август 08, 2018, 05:00:24 am »
Entice, олекна ли ти, по-добре ли се почувства като ми се качи на главата, за да извикаш отвисоко, колко си the best?
Де го чукаш, де се пука... Искала да се научи сама, ама не учи, а се дърли...
От моите коментари само това ли прочете "рязка в изказа, нападателна, атаки и бля бля" ???
После пита с какво ме натоварвала... Параноя ли имаш?
Весо, доколкото разбрах, не иска да го намесваш по никакъв начин, нещо си го разочаровала и го разбирам. Човек, на когото си подал пръст, а ти хапе ръката, няма как да очарова.
Натала съм ти го гледала преди 4г, наскоро пак- няма какво повече да му гледам. Родена си в 29-ти лунен ден, което обяснява някои неща. Лунното затъмнение наскоро е било върху твоя Марс, което обяснява изкускането на парата с повод или без, в случая е целенасочено търсен повод. Пази се от инциденти. Енергията от транзитен Марс над твоя може да ти идва в повечко, а предстои още два пъти да го премине и да активира съвпада с ЛЗ. Спокойна нощ!

Между другото не е без повод. А напротив, опитвам се да се въздържам.
Иначе относно Марс, по-скоро ме удря в секса отколкото в агресия ако това си мислиш. Не ме свърта на едно място и все съм по срещи с мъже, по купони. Правя ужасно много секс и все не ми стига. Незнам за инциденти, но това, което ме притеснява повече е да не хвана някоя тежка венерическа болест, че много разюздано съм го раздала. По-скоро така ми се отразява. Нямам агресия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #896 -: Август 08, 2018, 05:09:48 am »
Между другото не е без повод. А напротив, опитвам се да се въздържам.
Иначе относно Марс, по-скоро ме удря в секса отколкото в агресия ако това си мислиш. Не ме свърта на едно място и все съм по срещи с мъже, по купони. Правя ужасно много секс и все не ми стига. Незнам за инциденти, но това, което ме притеснява повече е да не хвана някоя тежка венерическа болест, че много разюздано съм го раздала. По-скоро така ми се отразява. Нямам агресия.
И това е вариант да изразходваш излишната енергия, като не спорт, то секс, само че ползвай презервативи- едно, че предпазват от болести, друго- от забременяване, вместо после да се радваш, че в Англия правели аборти и в 6-тия месец, това не е аборт, абортите са до 3-ти месец, след това е предизвикано израждане, а недоносеното бебе умъртвяват или доотглеждат в кувьоз, ако има желаещи бездетни родители.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #897 -: Август 08, 2018, 09:30:30 am »
Права е Лиз Грийн, че Сатурн бил най-надървената планета :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #898 -: Август 08, 2018, 11:50:14 am »
Entice Овен ли е Скорпион ли е,толкова страст.. от где...?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #899 -: Август 08, 2018, 11:57:13 am »
Права е Лиз Грийн, че Сатурн бил най-надървената планета :D

Чакам си сатурнианеца! Вселено, не се стискай!  :D :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui