Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 839704 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #60 -: Декември 10, 2013, 11:15:00 am »
Аз ще ти правя компания,и при мен Марс във Везни дига яка пушилка из картата ми ,нищо че не съм Овен  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #61 -: Декември 10, 2013, 11:40:20 am »
Прогресивните ми Венера и Меркурий са 2-3 гр. след на Лили Венерата, нат. Меркурий в 5-ти. Съмнявам се, че ще има раздвижване, още повече че ще е положително, но да видим :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #62 -: Декември 10, 2013, 11:47:45 am »
Ти по натал /темперамент колко си "раздвижена" и как приемаш кризите-като възможност или опасност ?!? Водните Светила "пускат" ли Огъня да се изявява и да нарушава идилията на "любовната двойка" ?!?

Няма да излагаш Марс в Овен в 1-ви дом ,тъкмо сега ще се подготвиш за екшъна като ти стъпи върху АСЦ/Венера/Марс .Нещо друго в кардинални знаци имаше ли по натал и има ли аспект към "дивата' конфигурация ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #63 -: Декември 10, 2013, 06:59:28 pm »
Satin,нодалната ос иска да и обърнеш внимание ,да хванеш посоката ,Луната ти бушува -нахрани я с разходка на по-далечна дестинация,късмета ти чака ,да му дадеш възможност,МЦ -да си смениш премяната пред обществото , в очите на другите...

-Нодална ос съвпад Луна,куинконс Меркурий ,квадрат Юпитер,секстил Нептун,сескиквадрат Слънце
-Плутон съвпад МЦ,в 10-ти дом
-Нептун тригон Луна/Плутон,в 11-ти дом
-Сатурн съвпад ЮЛВ,тригон Слънце,в 7-ми до
-Юпитер тригон Венера,куинконс Уран ,в 4-ти дом
-Марс опозиция Меркурий

Прогресии:
Меркурий съвпад Венера с К12
Слънце тригон Уран
Луна съвпад ЮЛВ ,отива към куинконс Марс,съвпад Сатурн,съвпад К8
Марс куинконс Уран

Транзити към прогресивни планети
Плутон /Уран квадратурата към К12 ,Меркурий /Венера ,като Уран ще спре върху тях,
Нептун съвпад К11
Марс опозиция Венера /Меркурий ,съвпад К6
Затъмненията са били по оста 1/7-ми като лунното е било в градус на Венера

Дирекции
Меркурий опозиция Плутон
Сатурн тригон Марс
Нодална ос опозция Уран ,квадрат Слънце

Тук вече сама можеш да определиш кой какво къде се намира .Изведох ти ги ,за да видиш къде е акцента -Венера/Марс ,възли ,главни оси.Като казах кризи имах в предвид , че когато тежки планети активират кардиналните домове ,същите са неизбежни и в зависимост от това по какви са  аспектите ,човек ще  гледа на случващото се .Ще  реагира от позиция на натала си,ще влезне в ситуацията по начин ,доколко съзнателно приема същата ,ще излезе от нея ако първо я приеме и после види в нея възможност ,или няма да излезе ,ако види в нея опасност."Патерицата " в такива силно активни ,бих казала смазващи периоди е познатото от миналото ,как си се или не си се справила в такава ситуация или ако няма такава ,търсиш какво сега я налага на дневен ред.И пак по същия начин ,ако те мързи ,оставяш за следващите там периоди когато се падат ,с условие ,че ще платиш по-голяма сума за обяда .Ползвай в момента Сатурн не като враг ,а като помощник-един път ти 'чука " по нещо не свършено ,но важно за теб (съвпад с ЮЛВ) ,втори път  тригон Слънце -ще придаде форма на онова ,което искаш да изразиш чрез някой мъж важен за теб;още миналата година е започнал да те подготвя за транзита на Уран през 1-ви дом;Нептун не ти мъти посоката,Уран се е отместил от Меркурий,Плутон също ,единствено виждам по дирекция Меркурий опозиция Сатурн -така че е време да вземеш решението ,което отлагаш от две години ,но заради този аспект ще се наложи да се съобразиш с работа,семейство и ..ха ,пак мъж,но всичко това да е свързано с път.Извървиш ли това ,очаква те Плутон в 10-ти-честито на печелившите.:)))

Аааа ,написах си домашното от 10 ти клас по литература,ей това е Сатурн -връща за не свършена работа  :86:
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 07:12:01 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #64 -: Декември 10, 2013, 07:13:04 pm »
при мен стациото на тр.уран/в 8 дом ,У6/ е в каре към прогр.венера /в 4 дом ,У2,9/ :-\
а пълнолудието на 17.12 е върху Нодалната ос

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #65 -: Декември 10, 2013, 07:16:56 pm »
Охо ,доста ураново стана тук ,ще има прозрения,откровения,настроения и творения -любимите ми :)


Стреличка ,а Венера при теб как е аспектирана ,в Скорпи беше нали и Уран на АСЦ ?
Везни на К2 ,Телец на К9 или обхваща и МЦ ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #66 -: Декември 10, 2013, 07:31:32 pm »
Охо ,доста ураново стана тук ,ще има прозрения,откровения,настроения и творения -любимите ми :)


Стреличка ,а Венера при теб как е аспектирана ,в Скорпи беше нали и Уран на АСЦ ?
Везни на К2 ,Телец на К9 или обхваща и МЦ ?

венера е в секстил с марс,уран,съвпад с луна/нептун
не обхваща МС
а тр.уран ми тригонира слънцето до скоро

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #67 -: Декември 10, 2013, 07:55:14 pm »
Охо ,доста ураново стана тук ,ще има прозрения,откровения,настроения и творения -любимите ми :)


Стреличка ,а Венера при теб как е аспектирана ,в Скорпи беше нали и Уран на АСЦ ?
Везни на К2 ,Телец на К9 или обхваща и МЦ ?

венера е в секстил с марс,уран,съвпад с луна/нептун
не обхваща МС
а тр.уран ми тригонира слънцето до скоро

На 21 г или някъде там +/- 1,2 г. сети се какво вълнуващо събитие/ситуация са се случили и сега ги повтори ,но като автономна личност ,но в посока ценз.На емоционално ниво ,може да откриеш потребност у себе си да си моногамна ,а пък може на има "бум" в личния живот,ако Сатурн още не настъпил стелиума в Скорпион.
Активни са 1/3/4/6/8 -ми домове ,ами свързвай се с ...не знам как им е етимологията ,аз му казвам 'получаваш  факсове" ,първо за собствено удовлетворение ,след това за да видиш света ,така както иска един Стрелец и не ба последно място смени си навиците,в противен случай ,обстоятелствата ще те принудят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #68 -: Декември 10, 2013, 08:38:08 pm »
Mirabela,даде посоката -Прометей ,прототипа на Уран,да откраднеш Огъня ,но и да имаш смелостта и отговорността да го разпространиш  ,за да превърнеш в познание ,съчетание в едно като мъдрост-себепознание и ...истина.
Огън-Земя-Въздух-Вода ,camino ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #69 -: Декември 11, 2013, 02:08:07 am »
Прогр. и аз имам в обхват - Марс, но ще е "бум" на квадрат. Пък след това ще повтаря също такъв с нат. Венера, като се случи по-рано, ми се намести в солара, че да ме държи цяла година.

п.п. на 17.12 Уран все още е стац., отпушва се на следващия - "афтър парти" за пълнолунието; ама още след 15-ти ще се завихри;
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #70 -: Декември 11, 2013, 02:35:16 am »
е, ама аз моята Луна съм я игнорирала тотално! Тя е на 8,12 градуса в Лъв, точен тригон с Уран.  :85:
:57: А, добър ден.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #71 -: Декември 16, 2013, 02:21:35 pm »
Пълнолуние по оста Близнаци/Стрелец,с воден тригон Юпитер/Сатурн и опозиция Марс/Уран -решенията ще бъдат ли "правилни " и ще осъществят ли започнатото в сферата на комуникациите ,споразуменията/договорите,близките връзки ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #72 -: Декември 18, 2013, 12:41:42 am »
Доста нервно го изкарах пълнолунието, нещо което не ми се беше случвало скоро, надявам се това да не е довело до грешни решения /пълнолунието на около ~2 гр. от нат. Слънце, в/у нат. опозиция Слънце У7-Уран У1/ .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #73 -: Декември 18, 2013, 08:50:32 am »
Днес имам Марс в кадрат към нат. Луна, ще трябва да се пазя от психически нестабилни жени.  ;D

Може и в офиса да мине малко по-напрегнато денят, знам ли, но надали ще е нещо извън обичайната логорея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #74 -: Декември 18, 2013, 08:53:02 am »
Доста нервно го изкарах пълнолунието, нещо което не ми се беше случвало скоро, надявам се това да не е довело до грешни решения /пълнолунието на около ~2 гр. от нат. Слънце, в/у нат. опозиция Слънце У7-Уран У1/ .


Комбинацията Меркурий/Близнаци-Уран ,винаги носи нервно напрежение ,заради повишеното количество информация ,получена/преминаваща през нас със "скоростта на светлината" за миг.Резултатът-"преяждане" или засищане на потребности (Луна),зависи картата как си "хапва". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“