Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429934 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1485 -: Ноември 27, 2019, 07:05:41 pm »
Така наречените кофти аспекти, по-скоро водят до развитие и еволюция, докато по-скоро мазните, леки ,хармонични аспекти на Юпитер водят до ниско проявление .Точно хармонични и лесни са падналите ангели  :012:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1486 -: Ноември 27, 2019, 07:14:32 pm »

A например по дом и в знак, пак ли гледаме?
Да кажем един натален Юпитер в Овен, сега транзитира през 8-мият ми дом.
Прави квадратури към наталното ми Слънце и Юпитер, секстил с Венера във Водолей в 10-ти дом и съвпад с наталните Сатурн и Уран в 7-ми дом.
Сега четох, че в единия момент може да даде увеличаване на богатството, финансова помощ, добри инвестиции и недвижими имоти от съпруг.
А в друг момент-точно обратното.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1487 -: Ноември 27, 2019, 07:32:24 pm »
Така наречените кофти аспекти, по-скоро водят до развитие и еволюция, докато по-скоро мазните, леки ,хармонични аспекти на Юпитер водят до ниско проявление .Точно хармонични и лесни са падналите ангели  :012:

Ами дано да е така, моя уж е силно поставен, но с кофти аспект към Венера. Има я тази разточителност и си плащам сега прескъпо, но всичко е илюзия.  :012: И този цикъл техния много рязко започна, чувствам се много прецакана.  :012:
« Последна редакция: Ноември 27, 2019, 07:38:41 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1488 -: Ноември 27, 2019, 10:49:28 pm »
Как се определя "ниско" ниво на планетата?
От какво зависи това?
В руската литература само това пише напр. "на ниско ниво Юпитер дава разточителност.."

Благодаря.
когато е с напрегнати аспекти към Венера дава разточителност, към Луна- лакомия и чревоугодничество, към Меркурий- обещава на думи повече, отколкото може да даде и т.н.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1489 -: Ноември 28, 2019, 08:47:49 am »
когато е с напрегнати аспекти към Венера дава разточителност, към Луна- лакомия и чревоугодничество, към Меркурий- обещава на думи повече, отколкото може да даде и т.н.
Ясно.
А съвпадът със Слънце в моя случай високо его, но не и егоизъм?

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1490 -: Ноември 29, 2019, 12:28:29 am »
Ясно.
А съвпадът със Слънце в моя случай високо его, но не и егоизъм?
напомпано самочувствие, макар че при теб нещо не се усеща така, както при други мои познати с такъв съвпад, в други знаци - може да е от знака, нали Слънцето е заточено във Водолей и Юпитер да компенсира, като прекалява с компенсацията, знам ли...
Слънцето в Овен е екзалтирано, няма нужда от надувкото Юпитер, за да се чувства самоуверено

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1491 -: Ноември 29, 2019, 03:31:58 pm »
напомпано самочувствие, макар че при теб нещо не се усеща така, както при други мои познати с такъв съвпад, в други знаци - може да е от знака, нали Слънцето е заточено във Водолей и Юпитер да компенсира, като прекалява с компенсацията, знам ли...
Слънцето в Овен е екзалтирано, няма нужда от надувкото Юпитер, за да се чувства самоуверено

akruks,
При мен по-скоро е много голямо чувството за дълг т.е. ако не свърша нещо както трябва и по най-добрия начин и най-хубавия, се чувствам зле.
Искам да докажа способностите си, но това не е добре за околните, тъй като изглежда че се надувам и имам високо его.
Но не е така, наистина както ти си го усетила. Спорта при мен е създал състезателна натура. Пречи ми определено, защото много неща правя, за да свърша работата, а това че се изморявам и изтощавам не е в мой плюс.
Благодаря :)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1492 -: Ноември 29, 2019, 10:38:25 pm »
Ако искаме да направим предположение за вероятни теми, които могат да се паднат на изпит, какво бихте наблюдавали освен Луната и Меркурий? Ако в деня на изпита имаме изгорен ретро Меркурий как бихте го тълкували?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1493 -: Ноември 29, 2019, 11:22:33 pm »
Ами темите ако са по химия примерно не знам как ще се тълкуват  :012: По какво-история, литература, анестезия  :012: Иначе изгорен ретро Меркурий бих тълкувала ,че темата ще бъде вид уловка ,капан ,въпрос формулиран неправилно и ,на който не може да се даде правилен отговор ,но ще подхлъзне пишещите към грешни разсъждения -дрън, дрън навиват ,но не отговарят на темата, защто темата е зададена некоректно .
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 11:27:39 pm от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1494 -: Ноември 29, 2019, 11:30:28 pm »
По литература изгорен ретро Меркурий-Иван Вазов по история -нещо за Пайсий Хелендарски  ;D нали го рисуват до едно кандилце да пише  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1495 -: Ноември 29, 2019, 11:34:43 pm »
Юпитер-Плутон -наказателно право  :012: Нептун -Луна -океанология и винопроизводство Сатурн Плутон-патоанатомия  ;D Юпитер-Лилит -благославяне на абортите от църквата  :012: Ако е шофьорски -марс каре Меркурий  :D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1496 -: Ноември 29, 2019, 11:54:42 pm »
Беки... :012:
За химия и биология става въпрос. Аз си мисля, че независимо от естеството на изпитите и сферата би следвало да се гледа Луна и Меркурий - Луната, като най-бързо движещето се небесно тяло и Меркурий като основен сигнификатор :017:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1497 -: Ноември 30, 2019, 10:45:53 am »
В конфигурация с Юпитер сигурно ,нали той е по 9ти .Ама според мен всичко е важно и най вече главата на изпит-вания  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1498 -: Декември 04, 2019, 05:55:28 pm »
съвпадът като аспект е най-силен,за добро ,или за зло
да отворим ли нова тема за съвпадите,или тук да ги нищим?!
Например:Марс в съвпад с друга планета винаги ли дава операция,инцидент,секс на екс?
Марс съвпад Венера винаги ли нативът има трапчинки?
Марс съвпад Плутон винаги ли има насилие/изнасилване?
Марс съвпад Меркурий винаги ли е шофьор,майстор,мисъл-действие?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1499 -: Декември 04, 2019, 08:20:30 pm »
Цитат
Марс съвпад Венера винаги ли нативът има трапчинки?

При мен са в квадрат, но имам леки трапчинки на бузите и бенка от едната страна. Чела съм, че е характерно за Венера в съвпад с АС и ако това е така при мен пасва.