Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 301753 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1230 -: Януари 23, 2017, 12:56:02 am »
а , килограми? ???

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1231 -: Януари 23, 2017, 01:10:57 am »
а , килограми? ???

Амииии, да ти кажа и тогава съм била с колебливи килограми и все не в нормата по моя критерий.

Това, което ме вкара в норма и направо във форма (физическа) е квадрата на тр. Уран към Asc и нат. Марс. Но, за жалост това е единственото му хубаво проявление на този квадрат до момента. Всичко друго е  :91:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1232 -: Януари 23, 2017, 11:48:27 am »
какво бихте споделили за транзит на Юпитер през 11-ти натален дом?

сбъдва мечти и проекти,ако ти е добре поставен  в натала
добре дошла при нас  :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1233 -: Януари 23, 2017, 12:38:37 pm »
И при мен е в 11 дом, опозиция с Венера и наближава съвпад със СЛВ. Нищо конкретно не е сбъднал дотук, но тоя месец усилено кандидатствам за работа. Досега все удрях на камък, а в рамките на този месец получих две покани за интервю. И двете отказах – едната поради обективни причини, а другата поради лични впечатления за работодателя. Преди малко ми се обадиха с покана за интервю в юридическа кантора, топло местенце с фиксирано работно време и работа с бумащина. А не да се чудиш как да оцеляваш от поръчка до поръчка, все по-малко стават. Но след като разбрах името на нотариуса, любезно отказах да се явя на събеседване. Изключително неприятна личност и с гадно отношение, имам лични впечатления след неколкократно посещение на въпросната кантора с клиенти. Та това е – дотук два шанса получих, но и двата не струваха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1234 -: Януари 23, 2017, 12:46:15 pm »
сбъдва мечти и проекти,ако ти е добре поставен  в натала
добре дошла при нас  :08:

Мерси , Стреличка. :)
А може ли да се очаква нова среда , нови контакти ?
и ако да , то можем ли да определим каква би могла да бъде средата , хората.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1235 -: Януари 23, 2017, 12:57:55 pm »
По принцип Юпитер отваря вратички и привидно дава благоприятни възможности. Никога обаче човек не може да бъде сигурен в какво ще се обърне дадената му възможност впоследствие. Понякога тръгваш зареден с оптимизъм и добри намерения, а ситуацията се преобръща в един момент. А относно средата, в която попадаме – тя е заложена в натала. Транзитите само отключват някакъв потенциал и носят определени възможности, в засегнатите сфери. Ако в натала ти е заложена среда по аналогиите на 6 дом, трудно ще се се катериш по стълбичката на 10 дом, дори с юпитерови транзити и дирекции. В една силна и успешна карта юпитеровият транзит през 11 дом ще даде повече и по-качествени плодове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1236 -: Януари 23, 2017, 01:09:35 pm »
По принцип Юпитер отваря вратички и привидно дава благоприятни възможности. Никога обаче човек не може да бъде сигурен в какво ще се обърне дадената му възможност впоследствие. Понякога тръгваш зареден с оптимизъм и добри намерения, а ситуацията се преобръща в един момент. А относно средата, в която попадаме – тя е заложена в натала. Транзитите само отключват някакъв потенциал и носят определени възможности, в засегнатите сфери. Ако в натала ти е заложена среда по аналогиите на 6 дом, трудно ще се се катериш по стълбичката на 10 дом, дори с юпитерови транзити и дирекции. В една силна и успешна карта юпитеровият транзит през 11 дом ще даде повече и по-качествени плодове.

ако приемем , че Юпитер управлява 2 ри дом , а се намира в 8 ми в близнаци какво ще кажеш за транзита през 11 ти дом?
Знам ,че Юпитер не е хубав в близнаци.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1237 -: Януари 23, 2017, 01:26:39 pm »
Чрез наблюдение установих, че обикновено изпълнява това, което е заложено по Юпитер в натала, според силата му и посока на влияние. В 11 дом може да акцентира и на някакви проекти, свързани с финансови вложения и очаквани приходи/разходи. Ако наталната карта предполага по-широк мегдан за инициативи и повече финансови възможности. Ако не предполага, тогава може да е просто вратичка към нещо. Зависи и дали съвпада с някоя неподвижна звезда и с коя – с Ригел ще е едно, с Бетелгейзе ще е друго. При мен е в Плеядите и носи тенденция към обрати и загуби, държи се много непредсказуемо, затова вече никъде не тръгвам с голямата кошница.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1238 -: Януари 23, 2017, 01:32:52 pm »
а тези звезди не се ли ползват само в сидералните карти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1239 -: Януари 23, 2017, 01:45:43 pm »
Защо? Те са си неподвижни, но се ползват и в двата вида астрология. Имат си позиция във фиксирания Зодиак и с добавена прецесия в тропическия /подвижния/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1240 -: Януари 23, 2017, 11:21:05 pm »
месалина, извини ме, ако съм те подвела с коментара си оносно проявлението на транзитите на Юпитер!

strelicka е права, Юпитер трябва да е добре поставен в картата и тогава вероятно идват подаръците.

Моят Юпитер е зле поставен - в съвпад с ЮЛВ - съответно в опозиция със Северния.
Слънцето ми също е в съвпад с ЮЛВ и опозиция на СЛВ.
С търсене и четене разбрах колко кофти са тези аспекти (Изключвам сам по себе си съвпада на Слънце - Юпитер. Визирам аспектите с възлите.) и защо в живота ми има такава огромна тапа и в личен и в професионален план, въпреки неимоверните напъни от моя страна да променя ситуацията.

Та, не вземай предвид моите впечатления, моля те!  :)
« Последна редакция: Януари 23, 2017, 11:36:42 pm от lina »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1241 -: Януари 23, 2017, 11:37:19 pm »
А може ли да се очаква нова среда , нови контакти ?
и ако да , то можем ли да определим каква би могла да бъде средата , хората.
средата не, но може да разшири кръга на приятелите

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1242 -: Януари 24, 2017, 09:27:20 am »
Мерси , Стреличка. :)
А може ли да се очаква нова среда , нови контакти ?
и ако да , то можем ли да определим каква би могла да бъде средата , хората.
виж прогр.луна в знак,дом,по знака привличаме нови хора в обкръжението,по дом и асп. емоционалната ни реакция спрямо околната среда
прогр.спрямо натална луна също опр.емоц. баланс/дисбаланс
венера ,като диспозитор на юпитер и сигнф. на взаимоотношения по принцип също
тр.Нодална в съвпад и опозе показва кой влиза или вече не е част от  живота ни
щом е в близнаци рождения ,а транзитния юпи в 11 /везни е в тригон,може да разшири познанията ти по астрология и появата тук е факт,
да черпиш знания чрез специализирани форуми,по теми,който те интересуват,откога се интересуваш от астрология
много нови виртуални приятели - астроманиаци :08:
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 09:38:17 am от strelicka »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1243 -: Януари 29, 2017, 10:07:49 pm »
Днес понеже съм се отдала на самосъжаление и мрънкане 'ше се поизходя и в тази тема, после ще се изтрия. Искам само да кажа, че също, както онази мижитурка Сатурн, дето ми прави уж големите тригони и нищо не ми дава, Юпитер ми прави големите опозиции и също нищо не ми дава. Явно нещо, за да ми се размърда трябва някой здрав квадрат да ме отпере - като този на Плутон, или тежък съвпад като на Уран. Стоя и искам да живна и каквото и да опитвам..ни-що, ниии-що.
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 10:18:45 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1244 -: Януари 29, 2017, 11:03:23 pm »
Скука? ::) :engel016: Ами може от другаде да изскочи драмата, ако драма се търси, гледам, че колко лунното затъмнение през август се очертават:

1. прогр.Марс от 1 дом в точен квадрат с нат.Луна
2. прогр. Луна в съвпад с Прогр.Венера
3. Ингрес на прогр. Луна в 5 дом  :29:
5. ингрес на оста на взаимоотношенията по дирекции, заедно с тройката на асцендента  :29:

Струва ми се, че няма да ти е скучно  :38:
Над силата е само умението да я владеем!