Автор Тема: Храната  (Прочетена 103497 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #45 -: Юни 20, 2014, 01:35:37 pm »
Ето една книга

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #46 -: Юни 20, 2014, 01:36:21 pm »
Излязох-Кафа-Вата. Като първата ми е в много голям процент, втората повече ме описва като нагласи, характер. Има вярно. Но препоръките на двете доши си противоречат-хранителния режим.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Храната
« Отговор #47 -: Юни 20, 2014, 01:38:50 pm »
Енигма, ще хапваш в зависимост от това какво искаш да засилиш.  ;)

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #48 -: Юни 20, 2014, 01:55:46 pm »
Излязох-Кафа-Вата. Като първата ми е в много голям процент, втората повече ме описва като нагласи, характер. Има вярно. Но препоръките на двете доши си противоречат-хранителния режим.

естествено, че ще си противоречат :) При висок процент Кафа, трябва да спазваш режим, който я намаля, значи за балансиране на кафа

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #49 -: Юни 20, 2014, 01:56:29 pm »
 :72:Да.
Интересно, че харесвам точно препоръчаните неща като вид храни. Сладко не обичам, не ям от 1000 години.
Или, интуитивно се напипва с кои неща се чувстваш добре и здрав, ето намерих потвърждение.
Той, който има дева-акценти няма как да не е търсил, правил, сменял режими.
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 02:17:38 pm от enigma »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Храната
« Отговор #50 -: Юни 20, 2014, 02:10:48 pm »
Нещо не разбирам - аз съм Пита- Вата и Кафа е съвсем малко. Значи трябва да консумирам храни Кафа, защото е малко или храни Пита, защото това е основната ми доша?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #51 -: Юни 20, 2014, 02:13:48 pm »
Нещо не разбирам - аз съм Пита- Вата и Кафа е съвсем малко. Значи трябва да консумирам храни Кафа, защото е малко или храни Пита, защото това е основната ми доша?

ако най-големия процент е пита, това означава, че Пита е нарушена и трябва да се балансира. това означава режим (не само хранителен), за уравновесяване на Пита - във форума има тема за дошите, но общо - без пържено, горещо, червено и подобни .... пита е огън и този огън е много и предизвиква проблеми - целта е да се "потуши" в някаква степен. И в този случай вата и кафа не те интересуват.

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #52 -: Юни 20, 2014, 02:16:32 pm »
ето това е книгата, която най-добре описва аюрведа на разбираем език. Имам няколко, но тази е за "широката публика" и с практическа насоченост.

Имам още една, в която има много добър тест, но все забравям да го сканирам .... другата седмица трябва да я свърша тази работа :) - ако не го направя и някой чака, нека просто да ме подсети :)

http://www.helikon.bg/books/90/-%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%90%D1%8E%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B5_112235.html

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Храната
« Отговор #53 -: Юни 20, 2014, 02:17:19 pm »
ако най-големия процент е пита, това означава, че Пита е нарушена и трябва да се балансира. това означава режим (не само хранителен), за уравновесяване на Пита - във форума има тема за дошите, но общо - без пържено, горещо, червено и подобни .... пита е огън и този огън е много и предизвиква проблеми - целта е да се "потуши" в някаква степен. И в този случай вата и кафа не те интересуват.
Благодаря, Хепи  :)
А как обичам люто и пикантно  :57: Ще трябва първо това да огранича.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Храната
« Отговор #54 -: Юни 20, 2014, 02:35:06 pm »
При мен са - Питта  - 31/ Вата - 36 / Кафа - 33 . Нещо трябва ли да балансирам според теб, Хепи? И какви проблеми може да донесе непотушеният огън, евентуално?

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #55 -: Юни 20, 2014, 02:39:17 pm »
При мен са - Питта  - 31/ Вата - 36 / Кафа - 33 . Нещо трябва ли да балансирам според теб, Хепи? И какви проблеми може да донесе непотушеният огън, евентуално?

не, при теб са си почти идеално балансирани.
Ако чувстваш в нещо дискомфорт, вече трябва да се направи сравнение между рожденната констелация (ако не бъркам думата) и текущата.

питата в повече е равно на овен/марс в повече :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #56 -: Юни 20, 2014, 02:42:08 pm »
Хепи, хайде познай ми ина мен, че имам едно подозрение, а не съм чела много за дошите. Много кафа-на какво отговаря астролоигчно?

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #57 -: Юни 20, 2014, 02:48:32 pm »
Хепи, хайде познай ми ина мен, че имам едно подозрение, а не съм чела много за дошите. Много кафа-на какво отговаря астролоигчно?

хе-хе, вие изпитвате ли ме :) кафата ми е малко неясна, но по принцип, там има "задържане" на енергия - трупа се маса, енергия, бавна е. Може би някаква комбинация на Плутон и Юпитер? (на първо четене)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Храната
« Отговор #58 -: Юни 20, 2014, 02:51:14 pm »
не, при теб са си почти идеално балансирани.
Ако чувстваш в нещо дискомфорт, вече трябва да се направи сравнение между рожденната констелация (ако не бъркам думата) и текущата.

питата в повече е равно на овен/марс в повече :)

Не, даже физически и психически ми е по-добре от преди. Но напоследък повече изживявам нещата и се вкарвам и панирам за някакви филми, за които преди ... изобщо нямаше да ми пука. Това ме приближава повече до нормално човешко същество, но от друга страна съм леко ядосана, де. Но явно двете неща са скачени, няма как човек да е активен и бърз (а ми се иска да съм повече) и едновременно с това вътрешно да не го гонят лудите.  :012: :012: :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #59 -: Юни 20, 2014, 02:52:43 pm »
Има!
И още-прави слуз-задържана вода? здрав сатурн-непреклонно вироглав