Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1021761 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #30 -: Август 14, 2013, 09:51:53 pm »
това е само хрумване, не съм сигурна, просто споделям :)

Да, разбирам. Понеже и за конкретни казваш примери, може някога да проследим какво им има толкова, че не са се сбъднали.

Не отричам прозрения, но като цяло май не съм съгласна. Считам, че на всеки хорар, който е напълно значим за питащия, а не просто игра, може да се отговори. Има и такива, които са противоречиви, някой си навързва в главата много теми наведнъж, получават се подвеждащи карти. Пак могат да се изцедят, ако се изяснят обстоятелствата. Друг е въпросът, ако сгрешим при разсъжденията си, което е по-вероятната причина обикновено.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #31 -: Август 14, 2013, 10:02:16 pm »
принципно съм съгласна

по-скоро мислех за изключенията

"не ми работят хорарите" - кога, защо и т.н.
вярно, грешката може да е изцяло при тълкуващите, но пък ако все на твоя хорар всички бъркат вероятно се усложнява прекалено въпроса, или - както казах, засяга нещо продължително (като варант)


моите лично си ми работят, но аз рядко прибягвам до тях

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #32 -: Август 14, 2013, 10:10:19 pm »
аз мисля,че разбирам, има такъв проблем, случва се...затова в правилата за хорари се казва да се пита за конкретни, текущи въпроси. Такива от рода на "Ще напиша ли книга?", "Ще имам ли дете-НЯКОГА и по принцип?" съдържат някаква неопределеност откъм време и не са подходящи за хорар...понякога заради силно желание и въжделение към другия в любовни хорари започват през седмица да модифицират въпроса, без същностно да се е променила ситуацията и така картите стават уклончиви-разочарование от часовата астрология. 8) Също когато А пита дали Б е влюбен в С от чисто любопитство, без последните двама да са му толкова близки.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #33 -: Август 14, 2013, 10:12:51 pm »
моите лично си ми работят, но аз рядко прибягвам до тях

Да, те някои ги накъсват като дъвка в устата, а после твърдят, че не им работят (даже забравят, че са питали същото). Странно, въз основа на какво е изводът, на лични наблюдения или на отговорите на околните, които са снизходили да им услужат с времето си. То и затова се изисква малко уважение към материята.

Не познавам конкретния случай, за да кажа повече, би било само празни приказки. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #34 -: Август 15, 2013, 11:34:44 am »
Всеки път, когато усетя, че ме обзема снизхождение към хорарната астрология, си напомням, че някога, когато почти никой "незнатен" не е бил наясно не само с часа, но и с датата си на раждане, астролозите са му "врачували" за съдбата и целия жизнен път посредством часова карта, построена към момента на срещата/консултацията им. Тоест, изглежда хорарната карта е имала потенциал да разкаже не само конкретни процеси, а целия живот на натива, при липса на точна или каквато и да било натална карта.

Правила съм тестове с хорарна карта без конкретен въпрос - просто какво е състоянието/как ще се развиват различните житейски сфери на човека. Върши си работа, прилично, без кой знае какви чудеса, но се хващат тенденциите. Хорарната карта може да описва процеси и може да говори за продължителни периоди, но изисква да се разглежда отвъд стандартните "забрана-курс-рецепция-аспект". Може да има отговор на въпроса ще си намеря ли работа (тази година, някога), но вероятно ще трябва да се проследи състоянието на Луната и другите сигнификатори няколко знака след този в хорарната карта - тоест, да се пренебрегне една от основните "забрани" за тълкуване. Или да се каже, че човекът трябва да смени нагласата си, че трябва да се ориентира към определена сфера на работа, която ще го приеме, ще е подобаваща на състоянието му в момента, или че трябва да си занижи очакванията, и т.н.

Аз много често греша при четене на хорари. Основно защото все давам шанс на кверента ;). Ако не става и не става, пледирам за нерадикалност, както казва Мирабела. Втората ми най-честа грешка е, че пренебрегвам показанията в картата, като часови управител, място на Луната и т.н., когато са в противоречие с това, което се пита. Във форум няма как да се очаква пълна откровеност при поставянето на въпроса, затова е много важно да се провери чрез картата какво точно интересува кверента, и то много често няма нищо общо с изказания въпрос. Третата ми е, че никога не задавам уточняващи въпроси, преди да отговоря - струва ми се важно да оставя въпроса девствен - така, както е зададен, неопетнен от обяснения и допитвания. Истинските астролози питат и разпитват, докато изкопчат всяка запетайка от предхождащите обстоятелства и чак тогава се захващат с картата.

De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #35 -: Август 15, 2013, 12:46:22 pm »
Да, и то точно това е ролята на онези съображения... Часовият управител служи за проверка точно на това - ако той не съответства на естеството на въпроса, явно и сигнификаторите на квезита няма да са устойчиви. Мястото на Луната по дом, макар и да не е сред изброените съображения, също е такъв знак. Мястото на сигнификатора на кверента по знак (есенциалните му "привързаности" към една или друга тема) също издават къде точно го стяга чепикът. Оттам нататък обаче следва изборът на астролога - дали ще реши да каже на кверента - в момента те интересува по-точно това и това и по този въпрос (а не по зададения гласно) нещата са такива и такива, или ще се придържа стриктно към зададения въпрос, с риск да даде некоректен отговор, или ще приеме, че картата е нерадикална и точка...

Аз, поради личните си дебилитации ;), обикновено се придържам към вариант номер 1 и обикновено отговорът ми не хваща дикиш или предизвиква бурно и обидено отрицание. Напъвала съм се и за вариант 2, и тогава най-често греша. Вариант 3 ми е най-труден, защото то, колко да е нерадикална една карта - все едно да е нерадикална наталната - всяка карта все ще може да разкаже някаква история, нали? Но се уча де, да слушкам.

Всичко това е възможно само поради факта, че не съм практикуващ астролог и разчитам, че отстрещният, ако иска професионална консултация, ще я потърси на по-адекватно място. Ако имах отговорността на астролог, комуто това е професия, щях да съм много затруднена. Все пак, клиентът плаща, за да чуе конкретен отговор на конкретен въпрос, а не да му разказват, че той не го интересува в момента. От друга страна, не ми се вярва някой да си плаща за консултация за нещо, което не му е важно. По-скоро би се опитал да прикрие истинските си мотиви за въпроса, интереса си от едно или друго развитие на темата.
« Последна редакция: Август 15, 2013, 12:48:16 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #36 -: Август 17, 2013, 09:58:57 am »
Ще си извади ли международни сертификати съпругът ми? Въпросът го задавам аз.
Да доуточня: Засега само го подкукоросвам. Не е започнал курсове. Става въпрос за кораби.
« Последна редакция: Август 17, 2013, 10:07:45 am от Uran »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #37 -: Август 18, 2013, 09:09:08 pm »
Картата се връзва с Марс в Рак за съпруга ти. Часовият управител също е Марс. Показва добре, че е прясна идея с тези планети в първи градуси.
Бях затруднена с определянето на домовете. И най-вече, че не съм сигурна дали трябва да използвам производни домове за сертификатите, тоест да ги броя от седми, или да реша, че понеже са си някакъв вид "универсални" сертификати, еднакви за всички, а не специално за съпруга ти... не трябва да си ползвам стандартните домове. И по двата начина ми се получава идентичен отговор - мисля, че съпругът ти ще получи сертификати, като разчитам повече на рецепциите, отколкото на аспектите. Обаче не го виждам мъжът ти да започне курсове, та ми се струва, че ще опита да намери някакъв друг начин - да не се окаже, че е преминавал вече в миналото някакво подобно обучение, което да му позволява да се сдобие с въпросните документи по облекчена процедура - примерно само да се яви на тест или подобно - знам ли и аз какво се прави за целта.
De omnibus dubitandum est

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #38 -: Август 18, 2013, 09:59:44 pm »
Благодаря, Дияна. :) Той е слаботоков инженер и се съмнявам, че това ще е достатъчно. Дано да се случи нещо подобно, че не ги виждам добре тук в Бг нещата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #39 -: Август 29, 2013, 02:09:40 pm »
"Да купим ли старата по-малка къща ?"

Поставям две карти ,защото ми зададоха въпроса от чужбина и не знам ,кой час  се ползва при хорара.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #40 -: Август 29, 2013, 02:39:42 pm »
Като се има предвид, че Луната е без курс, предполагам, че решението вече е взето - възможно е да са подписали някакви предварителни документи преди ден-два или така или иначе вече да са решили да купуват и въпросът да е само търсене на алиби.
Явно са си харесали имота, и като цяло са в по-силна позиция от продавача.
Но да имат предвид, че при него обстоятелствата са се променили и той вече може да не е толкова загорял и да не бърза да продава.
Що се отнася до състоянието на къщата - да проверят отново ВиК инсталации, основите на сградата - да не е в терен, който е периодично наводняван/заблатяван например, да иска нова инсталация за отпадни води, или подобни тегоби, които ще изискват разходи. И да ги има тия проблеми, това няма да намали стойността на къщата в очите на купувача, но поне ще му даде основание за предоговаряне на цената. Инак, имотът има потенциал, като се пооправи, да качи цената си в бъдеще, ако гледат на него като на инвестиция или ще търсят препродажба. Но не драматично, де, да не надценяват очакванията си.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #41 -: Август 29, 2013, 02:54:21 pm »
Diyana,много ти благодаря за вниманието. :)
Аз трябваше да дам малко информация,може би .Те (семейството ) се колебаят между две къщи ,като тази за която питат имат желание да я стегнат и да я продадат ,докато ако се спрат на втората ,ще живеят в нея.
Още не са подписвали документи ,само са били на оглед на съответните недвижими имоти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #42 -: Август 29, 2013, 03:08:38 pm »
Предположих, че има някаква такава история и макар да ми е трудно да преценя с тези интерсептирани домове, все пак ми се струва, че макар голямата да им е по на сърце, все пак са взели решение в полза на малката. Замисълът им е осъществим и цената, която биха й взели по-късно също е добра, просто няма да е толкова добра, колкото очакват - ще се наложи да се поохарчат повече, за да я стегнат. Просто да проверяват внимателно всичко по нея.

Някакси излиза от картата, че малката вече им е "дошла" в ръцете, докато голямата вече са я изпуснали/зарязали.

Но Луната без курс си е трики, пък и аз не хорарствам много активно напоследък, та да не те подведа ???
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #43 -: Август 29, 2013, 03:12:36 pm »
Още веднъж много ти благодаря и аз  като теб мисля ,но разглеждайки в периода транзити ,прогресия към натала . 8) :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #44 -: Септември 13, 2013, 09:16:53 pm »
По-скоро да
Друг въпрос е дали ще ти хареса срещата

Давам обратна връзка за хорарния въпрос-не се срещнахме. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“