Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429649 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #75 -: Март 23, 2016, 10:57:44 pm »
Понякога животът ни поставя в трудна ситуация, за да ни спести някоя още по-трудна по-нататък.

Гледах му картата и се чудех какво би го провокирало да извърши такава не особено "мъжка" постъпка. Бих казала, че по вашите карти и синастрията ви личи, че първоначално отношенията може да са се зародили поради силно привличане, магнетизмът е бил водещ, но в един момент, когато се стига до по-рутинни и изпълнени с битови елементи отношения, искрата сякаш угасва. Не е изключено нещо да не му е допаднало във вашия съвместен живот /като двойка/ или да се е разминало с неговите представи и очаквания. Също така единият партньор може да се е оказал твърде взискателен в очите на другия или изискващ цялото внимание за себе си, а може би и малко по-неуравновесен, склонен към гневни изблици.

А що се отнася до картата на Ани, там има да се решава друга житейска дилема, която се проиграва в по-сериозните връзки /и при брачно съжителство/ - кой ще е водещата фигура и как ще са разпределени ролите в отношенията. От гледна точка на ведическата философия има какво да учи по темата, свързана с ролята на жената в брака, семейството и в живота на любимия мъж.

Ако се разгледа неговата карта малко по-задълбочено, бих казала, че именно в партньорските/съпружески отношения той има да решава доста емоционални проблеми, негови лични. Също така може да е получило, че избраната половинка се е оказала с по-непредсказуем, сприхав и неотстъпчив характер, който би попречил на "идеалната симбиоза", в която впрочем е заложен и елемент на емоционално изнудване /двупосочно или едностранно/, поставяне в зависимост и за всеки от партньорите е отредена определена роля.

Дали ще се съберете отново, как, кога, при какви обстоятелства и за колко време е трудно да се предскаже със сигурност, за една такава прогноза са нужни часове /дори по-скоро дни, когато се работи с непозната карта/, както и доброто познаване на двете натални карти - дали часовете на раждане са точни или имат нужда от ректификация, на какви прогностични техники най-силно реагират и т.н.





« Последна редакция: Март 23, 2016, 11:10:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #76 -: Март 23, 2016, 11:03:23 pm »
И синастрия

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #77 -: Март 23, 2016, 11:09:27 pm »
Благодаря ви! На всички ви. Извинявайте за притеснението и наистина благодаря. Така е - каквото има да се случва, ще се случи. Ще се разминем с момчето, а дано детенце да не страда от това. Определено таткото успя да събори целия ми характер и да ме постави на колене, което бе грешка, вероятно, защото това го превърна в груб, агресивен, обиждащ и безцеремонен. Както и да е. Понакога човек трябва да стисне зъби и да продължи напред - болката е тази, която ни учи на много неща. Явно си ми е кармичен урок :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #78 -: Март 23, 2016, 11:13:25 pm »
Виж, Ани, тази връзка може да ти се струва много важна сега, но тя не е кармична в астрологичен смисъл. Тоест-за да следвате съдбата си, както и детето да изгради своята, не е важно дали ще бъдете физически един до друг.
Обаче е хубаво да подредиш малко приоритетите-искаш ли твоето дете да има плачеща, разочарована и депресирана майка? Отчуждена и незаинтересована? Ти си още много млада и ще срещаш още мъже. Вярно, ще ти бъде трудно, но този мъж би жертвал доста за собствени амбиции и блясък. И ако бяхте заедно, щеше още по-трудно да го приемеш. Забавата щеше да отстъпи място на тормоза. Имате общи точки, но нямаше да прежалите егото.
Та...моят съвет е да гледаш напред, себе си, детето си, то има право на щастие, нито ще е първото с разделени родители, нито последното. И ти е единствено (засега), а мъже има много-дай си шанс

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #79 -: Март 23, 2016, 11:23:40 pm »
А що се отнася до бебока, мисля че ще е с достатъчно устойчив характер. Да, има опозиция Луна-Сатурн, но е важно в кои домове попада. В пъти повече би навредила по оста 4-10 дом, а не в 3-9. В хороскопа отношенията с бащата се виждат като по-трудни, а може детето по-нататък и да няма особено желание да общува с татко си. Връзката с майката ще е по-силна, по-изграждаща за личността и бих казала, че на това трябва да се наблегне.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #80 -: Март 23, 2016, 11:29:19 pm »
Papy, благодаря! Да, така е - вероятно днешната ситуация след време ще е просто един спомен, но все още е много прясно :( Осъзнавам, че не е първият, нито последният мъж. Осъзнавам и се опитвам да се стегна за бебо. За щастие все още много малък и се надявам да не помни сълзите ми, а да помни усмивката ми. Няма да се жалвам, просто периодът на бреченността и следродилният такъв са трудни за една жена, дори от хормоналните сблъсъци.
Много неща счупихме с таткото и въпреки моето пречупване и омекотяване на характера ми, той до ден днешен търси конфронтация с мен, заплахи как няма да разписва разрешителни за пътуване ма детето и как ще ми се налага да се съобразявам с него за всяко решение. Не ми се водят дела засега, за да уредим родителските права. Страхувам се да не му присъдят детето се приспиване още от 2 ходила възраст, защото адвокатката така ми каза, че може да се случи. Изобщо, лащкач се между емоции, страх от това какво ще се случи с детето, как ще му обяснявам на това дете тази гадна ситуация и т.н. Аз съм живяла в здраво и много хубаво семейство.
Тази ситуация е много трудно смилаема от мен. Но както и да е.
да не превръщам този прекрасен форум във вестник "Лична драма" :) Благодаря на всички ви! Страхотни сте и имате много хубав, Подреден и отговорен форум!
Witch111 - благодаря за солара и коментарите!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #81 -: Март 24, 2016, 10:00:39 am »
Ани, успех и кураж. Намиери сили в себе си да преодолееш случващото се с този мъж. Имаш детенце, дай му любов.  :-*
Ще разгледам картите по-късно.
Не е нужно да фиксираш живота си в едно желание - да върнеш мъжа до себе си. Така ограничаваш светогледа си, възможностите си. Дай си шанс да бъдеш щастлива с детенце. Щастието не винаги идва от общоприетите човешки взаимоотношения.  :38:
Хайде, орисвам те на повече светлина в душата!  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #82 -: Март 24, 2016, 04:40:58 pm »
Твоята и на бебето карти
Да ти е живо и здраво, аз съм малко суеверна, затова втората я качвам само информативно
Рару, няма да го урочасаме по една карта бебо, да е жив и здрав! В неговата карта е заложено родителите му да не са заедно- Луната У4 в опозиция със Сатурн У7
В нейния натал също е заложено да няма успех с партньорствата, по-конкретно първия брак- Меркурий У7 квадрат Нептун У1

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #83 -: Март 24, 2016, 04:59:08 pm »
Имам много проблемна житейска ситуация - с бебе на 2 месеца и баща, който си тръгна от нас. Още по време на бременността ми...
Бях във втория месец.
Това е най-глупавото нещо, една жена да се надява, че като роди ще задържи или върне мъжа до себе си, покрай детето!
Аборти правят до края на 3мес. от бременността, сама си избрала да задържиш бебето и да бъдеш самотна майка, няма какво да се оплакваш от избора си- сега ли се сети, че детето може да страда, като не расте в нормална семейна среда? То в днешно време е трудно на двама да гледат дете, ако нямат помощ от родители и собствено жилище, та какво остава на сама жена?
Времето скоро ще се оправи, излизай с бебето на разходки, погрижи се за себе си, за да е добре и то- в крайна сметка в природата женската се грижи за потомството, мъжкия опложда и дотам.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #84 -: Март 24, 2016, 05:01:50 pm »
А картата на мъжа не изглежда чак толкова лоша, но понякога така се получава - като се съберат в двойка трудно съвместими характери или хора със съвсем различни потребности, на повърхността започват да излизат най-нелицеприятните страни на личността. И един по-проблематичен характер може да се прояви по-силно или по-слабо в зависимост от типа партньор.

В картата на Ани така е заложено, че за да бъде във връзка, ще ѝ се налага да прави или съществени компромиси за другия, или със себе си. И едно от по-важните предизвикателства е да се научат да комуникират на един "език" с половинката, да се търсят взаимно приемливи решения в ситуации, в които се намесват и редица външни обстоятелства. Иначе на ниво инстинктивно/сексуално взаимодействие всичко си е наред, но дилемата е друга в случая - не на ниво плътско/физическо взаимодействие с мъжете, а на подсъзнателно/архетипно/ролево. Последното е ключ към по-успешни партньорски отношения.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #85 -: Март 24, 2016, 06:04:01 pm »
Абортът е вариант за онези, които могат да приемат подобно нещо. За мен е трудно, дори невъзможно да взема такова решение.
С Дани имахме хубава връзка. Дори на ниво разбирателство. Истината е, че той се промени на 180 градуса. Трудно ще разберете защо още тая надежда. Не съм целяла да го задържа с детето. Той, типично за везна, ту идваше, ту си тръгваше. Сипеше обиди по мен, започна да се вижда отново с бившата си, започна да ме съди за предишни мои връзки, блокираше ми телефона... Накрая идваше и ми предлагаше да отидем на море, например. И като отидем, само търси повод да се заяжда с мен. Последния път, отново решил, че ще се събираме, но после май размислил, та егати скандала ми вдигна, че наричам детето с галено име, което той не харесвал. Ами, аз съм му майка... Дали имам това право? Както и да е. С него компромиси много съм правила. Никога не си позволих да го обидя, простих му всички обиди и крещене по мен. А той никога не се извини. Моя си е грешката, че допуснах това, но винаги съм мислела, че по-добре да простя, отколкото да лиша детето си от възможността мама и тате да са заедно.
Все тая! Не всеки би постъпил като мен. И не съдя онези, които не одобряват начина ми на мислене.
За мен семейството е ценност... Най-голямата. И ако зависи от моите компромиси, съм готова на това, само и само детето да расте в нормален дом и среда.
Благодаря на всички.
Имам един второс. Какво адтрологията приема за партньорство? Имам една седем годишна връзка, четири от които живяхме заедно. Това би ли могло да се приеме като първо мое партньорство? А случаят сега като второ?
« Последна редакция: Март 24, 2016, 06:08:30 pm от any_kzl »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #86 -: Март 24, 2016, 06:09:02 pm »
Имам един второс. Какво адтрологията приема за партньорство? Имам една седем годишна връзка, четири от които живяхме заедно. Това би ли могло да се приеме като първо мое партньорство? А случаят сега като второ?

Според мен може да се приеме.

Интересно какво го е накарало толкова рязко и необратимо да си промени отношението към теб? Други хора и обстоятелства случайно да са се намесили? Той предразположен ли е към чуждо влияние?

Всъщност не разбрах - за теб роденото наскоро бебенце второ дете ли е?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #87 -: Март 24, 2016, 06:28:37 pm »
Първо родено дете ми е. Затова казах, че аборт не бе вариант. Първата бременност прекратих, защото беше от мъж, с който бяхме от скоро заедно. Не е от партньорът ми с когото бях 7 години.
Бях млада, уплашихме се и двамата. Втори път не бих повторила този кошмар да преживея стреса от един аборт, нито да поема риска да стане гаф и да ми се отнеме възможността да имам деца.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #88 -: Март 24, 2016, 06:33:14 pm »
Втори път не бих повторила този кошмар да преживея стреса от един аборт, нито да поема риска да стане гаф и да ми се отнеме възможността да имам деца.

Да, така е, правилно си постъпила. С баща или без баща, ще го отгледаш. Кой знае, по-нататък можеш да срещнеш и друг партньор, който да те приеме с детето и да го гледа като свое.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #89 -: Март 24, 2016, 06:34:46 pm »
И да - лесно се влияе. Не виня никого, майка му не бе особено щастлива, когато разбра, че съм бременна. Той е силно свързан с нея. В неговото семейство бащата е много негативна личност и той не веднъж е споделял, че го мрази. В ответ пък е силно свързан с майка си, дори до преди 3 месеца все още живееше в дома на родителите си. Майка му също е силно привързана към децата си, собено към него, общо взето често го третира като партньор, не като дете. Вменява му чувство за грижа към нея и братята му, все още му оправя дори леглото и всеки ден му се обажда да го попита дали ще се прибира и надълго и широко му обяснява какво е сготвила за него. Сменя му чаршафите, пере му дрехите... Както и да е. Това си е тяхна работа
:)
Предполагам, че тя доста се постара за това да няма "нас". На мен лично ми обясни колко по щастливи ще бъдем, ако се разделим...