Автор Тема: Възврат на Юпитер  (Прочетена 28178 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Възврат на Юпитер
« -: Февруари 23, 2014, 12:05:31 pm »

Аз пък искам за Юпитер, че скоро ми предстои такъв. 

 :012: Моя възврат на Юпитер-в 9дом,ме срещна с астрологията.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2014, 08:54:05 am »
Моя предстои след няколко месеца :) даже преди това ще мине през Асц. Ще ми се нещо ново, ама не знам какво :) Абе аз май знам какво, ама не знам как :)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2014, 02:27:22 pm »
Моя предстои след няколко месеца :) даже преди това ще мине през Асц. Ще ми се нещо ново, ама не знам какво :) Абе аз май знам какво, ама не знам как :)
А-а, ето защо си Happy- имаш Юпитер в 1д, щастлив/а по рождение

по-скоро имам късмет, който ме измъква и ме държи над повърхността. За щастие не бих могла да говоря - не и в този смисъл, в който се представя по книгите за Юпи в 1 дом :)

Но определено съм благодарна на съдбата :), и да, хепи съм, по собствен си, странен начин :)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2014, 02:36:01 pm »
по-скоро имам късмет, който ме измъква и ме държи над повърхността. За щастие не бих могла да говоря - не и в този смисъл, в който се представя по книгите за Юпи в 1 дом :)

Но определено съм благодарна на съдбата :), и да, хепи съм, по собствен си, странен начин :)
Това ме радва, моята голяма дъщеря е също с Юпитер в 1д и е родена в четвъртък- ден на Юпитер
и аз съм родена в четвъртък, но с Меркурий У1 в 1д съм сръчко по многостранен начин, късметът ми върви назад по прогресия в 8д  :012:

и сигурно си доста приказлива :), по-точно, в компания си приказлива :)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2014, 03:10:52 pm »
и сигурно си доста приказлива :), по-точно, в компания си приказлива :)
Тц, с Плутон на АСЦ съм леко темерутеста и в компания скенирам хората
не съм по приказките, но пък си умирам да пиша от малка, а сега да щракам по клавиатурата
радвам се от сърце на бялата ми клавиатура Aple, която моя мъж ми подари есента в комплект с многофункционална мишка, с която громя игрите във фейса  :043:

еее, този Плутон ми разби опита за анализ :) :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2014, 09:05:13 pm »
Happy, сега ти видях радикса в другата тема, много готин този Юпитер при тебе бе :) В 1-ви дом в Рак, че и в анаретен градус, късметлийски е! Аз с моята мания по Юпитер, като видя чужда карта, все неговия статус търся първо :012:

Аз имах възврат на Юпитер в 9-ти дом на 3-ти градус в Рак, миналото лято.Възвратната карта я разглеждам по общите правила на възвратните карти, позиция по дом, знак, аспекти, У на АЦ и т.н. После налагам и върху натала. Между другото и аз съм родена в четвъртък-ден на Юпитер :)

Това е картата на последния възврат, добре е да се построяват тези карти, защото важат за следващите 12 години.
Вижте Юпитер каква хубава позиция е заел на МЦ, жалко че е в опозе с Плутон!

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2014, 09:32:43 pm »
Happy, сега ти видях радикса в другата тема, много готин този Юпитер при тебе бе :) В 1-ви дом в Рак, че и в анаретен градус, късметлийски е! Аз с моята мания по Юпитер, като видя чужда карта, все неговия статус търся първо :012:

Аз имах възврат на Юпитер в 9-ти дом на 3-ти градус в Рак, миналото лято.Възвратната карта я разглеждам по общите правила на възвратните карти, позиция по дом, знак, аспекти, У на АЦ и т.н. После налагам и върху натала. Между другото и аз съм родена в четвъртък-ден на Юпитер :)

Това е картата на последния възврат, добре е да се построяват тези карти, защото важат за следващите 12 години.
Вижте Юпитер каква хубава позиция е заел на МЦ, жалко че е в опозе с Плутон!

ами аз само него си имам :) той е тоа, което ме спасява (+правоъгълника де) - иначе планети в падение, изнание, аспекти сатурн, комбинации аспекти :)

само за инфо - 4-5 пъти ангелите (предполагам юпитер) са ми спасявали живота - доста мога да разкажа, аз дори помня страшно много - и то по години горе-долу :)

без този Юпитер .... не знам, айде, пу-пу, да не го урочасаме :)

а аз не съм родена в четвъртък - една дъщеричка тук е родена тогава, аз съм в събота - познай само от веднъж, кой е тогава :)

ще е интересно да направя и аз една такава карта на възвръщането - само да опитам.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2014, 11:19:15 pm »
Ееей заради тази тема досега се рових в ефемеридите да си намеря кога е бил възврата на моя Юпитер  :012:. Ма тя хубава карта се получи - едни телешки АС-та, Венерата съвпад със Слънце и СЛВ в 10 дом, тука едно придобиване ще пада, направо не си е работа  :57:... Юпито в 11 дом и само 2 секстила за цвят - с АС-то и Луната. Абе доволна съм  :38:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2014, 08:37:18 am »
При Юпитеров възврат родих сина си. Юпитер е в 5 и управлява 6
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2014, 08:54:24 am »
И аз сега направих карти на предишните ми 2 възврата на Юпитер - невероятно е каква информация дава :) после ще ги кача и ще ви разкажа кое-как :) Толкова време се чудех, защо нещата от предния възврат не са довели до нищо, а то .... Юпито в 12 дом :) - е какво да стане :)

Mayflower , thank you very very much за тази идея :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2014, 09:31:53 am »
При последния възврат Юпитер е в девети дом (Водолейски е) в знаков тригон с диспозитора си и с Луна от Дева и в съвпад с Меркурий.
Юпитер управлява МС в Риби и включен в шести дом Стрелец в натала и е в осми натален. Сатурн ми е У7, У8 и У9, седи на асц.

Всички останали планети във възвратната карта са струпани в 12-ти и 2-ри дом от Юпитер.

Основни събития малко преди началото на цикъла - след длъжко прекъсване на чужбинските ми служебни пътешествията, месец преди това започна поредица от командировки в източна посока, първото пътуване на сина ми със самолет зад граница (беше с мен, де), седмият ми дом работеше в чужбина през този период за доста дълго време, правихме операция на сина ни - вече след възврата, стабилност на финансите - погасихме някакви ипотеки. В работата нахлуха много чуждестранни партньори - тя така или иначе винаги е била свързана с такива, но тогава започнаха някакви натегнати продължителни преговори и проекти и практически ежедневно си живяхме с разни чужденци по света и у нас.

По същото време обаче всичко без Сатурн се разхожда между седмия и деветия ми дом, така че те са активирани от много успоредни влияния.

Профекционният асц. е Близнаци, а натален Меркурий отговаря за 12-ти и 4-ти дом, и седи в 5-ти.
Соларният ми асц. за същата година е в Скорпион, с Марс в 12-ти соларен и Меркурий в 11-ти соларен.
De omnibus dubitandum est

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2014, 11:44:50 am »
Много интересно това с възвратните карти. Направих си и аз за два възврата назад и за следващия след 3 години. Много интересно! Ето текущия ми. Още не мога да го осмисля, толкова много информация е всичкото това, и солари, и затъмнения, и карта на сатурновия си направих... сега не мога да се отърва от Девата в себе си. След малко ще си редактирам поста да кажа няколко думи по тази карта.

Тъкмо написах и замина... Домовото положение ми се повтаря. Юпитер във 2, пари все отнякъде се намират, даже когато Сатурн се върна по родните си места и омаза финансовото положение. По едно време изкарвах много, но с Уран в 6 има голяма нестабилност на работните места. Промени ми се много ценностната система в периода, особено след сатурновия възврат, който съвпадна с юпитеровата опозиция на този цикъл. Плутон и Слънцето на ИЦ донесе постоянни ремонти на всякакви жилища, смяна на местоживеенето (пак), отделихме се с мъжа ми самостоятелно (съвпадът е върху наталния Нептун У7), семейството ми ми влияеше прекомерно, намесваше се много, после се отърсих. Гледах възрастна роднина докато почина, това беше тежко. Напоследък се сближих с баща ми, отношенията ни търпят много голяма промяна.

Иначе периодът и на преживяване е като по карта - на квадратчета. С години се чувствах блокирана в ситуации, от които не мога да мръдна, особено в работата - квадратите на Уран от 6 към Меркурий У/АС/МС и Луната. Не можах да се дипломирам навреме от много работа.

Следващият ми Юпитеров възврат ми изглежда много по-приятен и дано да е такъв.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 02:41:46 am от Smarta »

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2014, 12:23:35 pm »
Много често срещам мнения, в които всъщност се използва старата система за управителите на домовете (като Дияна тук). В този случай нещата доста се променят - как намирате баланс в тази ситуация?

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2014, 12:36:48 pm »
Умното момиче :) - тук имаш рожденна дата и си позволих да ти видя и нумерологичната карта :) как си се виждат основните неща :) .... кефя се :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2014, 01:18:04 pm »
Много често срещам мнения, в които всъщност се използва старата система за управителите на домовете (като Дияна тук). В този случай нещата доста се променят - как намирате баланс в тази ситуация?

В какъв смисъл да намирам баланс - ако Плутон, Уран и Нептун са много аспектирани/особено в съвпади с лични планети и по ъгли - ги броя по подобен начин като съвпадите с фиксирани звезди. Следя транзитите им през разни домове и планети - прихванах например Уран, че е много активен при обучителски и местожителски въпроси при мен, но никога не е действал сам; Плутон е изгазил всичките ми лични планети лично и конюнктивно, но е моткалив и нямам търпение да го дебна кога къде се е наместил, а Нептун през целия ми живот до тук се е движил само из слепите знаци в картата и не ме е тормозил с нищо - като е минал през Дсц. съм била невръстна още у школото, а наскоро върху Юпитер - нищо особено. Тригони и квадрати хич и не съм му ги броила. Тоест, транссатурните не ми пречат и не им забелязвам. Не съм усетила липсата им нито като първи, нито като втори и т.н. пети и десети управители и съуправители на знаци нито в натали, нито в хорари и т.н.
De omnibus dubitandum est