Автор Тема: Възврат на Юпитер  (Прочетена 28410 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2014, 04:34:15 pm »
Много често срещам мнения, в които всъщност се използва старата система за управителите на домовете (като Дияна тук). В този случай нещата доста се променят - как намирате баланс в тази ситуация?

В какъв смисъл да намирам баланс - ако Плутон, Уран и Нептун са много аспектирани/особено в съвпади с лични планети и по ъгли - ги броя по подобен начин като съвпадите с фиксирани звезди. Следя транзитите им през разни домове и планети - прихванах например Уран, че е много активен при обучителски и местожителски въпроси при мен, но никога не е действал сам; Плутон е изгазил всичките ми лични планети лично и конюнктивно, но е моткалив и нямам търпение да го дебна кога къде се е наместил, а Нептун през целия ми живот до тук се е движил само из слепите знаци в картата и не ме е тормозил с нищо - като е минал през Дсц. съм била невръстна още у школото, а наскоро върху Юпитер - нищо особено. Тригони и квадрати хич и не съм му ги броила. Тоест, транссатурните не ми пречат и не им забелязвам. Не съм усетила липсата им нито като първи, нито като втори и т.н. пети и десети управители и съуправители на знаци нито в натали, нито в хорари и т.н.

ами едно е МС в Риби да е с Управител Юпитер, а съвсем друго е Управителят да е Нептун. Съответно, анализа е друг.

визирах ето това тук

При последния възврат Юпитер е в девети дом (Водолейски е) в знаков тригон с диспозитора си и с Луна от Дева и в съвпад с Меркурий.
Юпитер управлява МС в Риби и включен в шести дом Стрелец в натала и е в осми натален. Сатурн ми е У7, У8 и У9, седи на асц.



Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2014, 04:54:26 pm »
И аз сега направих карти на предишните ми 2 възврата на Юпитер - невероятно е каква информация дава :) после ще ги кача и ще ви разкажа кое-как :) Толкова време се чудех, защо нещата от предния възврат не са довели до нищо, а то .... Юпито в 12 дом :) - е какво да стане :)
На последния възврат, на който съм поместила картата тук, както и на предпоследния, Юпитер е У8 в 12д, а АСЦ е телец  :) Не се оплаквам, може моя да е скрил някой лев от мен през годините, под формата на покупка за него от рода на скъп часовник, телефон и аудио техника, но и за мен е имало достатъчно, така че...
При следващия въврат Юпитер ще е У7 в 11д ако съм в бг, а ако съм в Мадрид ще е пак У8 в 12д, и пак АСЦ в телец- значи ще съм там, както съм я подкарала

след малко се прибирам вкъщи и ще кача трите възврата за справка - с обяснение. Всъщност, правя го единствено и само от гледна точка на обучение - старите неща не ме вълнуват вече, новите - те ще си станат така или иначе, обаче мозъка дълбае, дълбае ... иска знания и отговори :)




Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2014, 04:58:47 pm »
Всъщност, я да качвам сега

а ето това са събитията (повторение от другия форум), които се случиха през месеците преди Юпитер да мине Асц и след това себе си:

- нов обожател (българин в чужбина) с предложение за брак
- на почивка в чужбина (ама наистина далечна) с новия обожател
- напуснах работа
- завърших следдипломна квалификация
- започнах нов проект за печелене на пари
- кратък курс за опресняване на чужд език
- получих инфо за 2 предишни живота :), ама за третия не щяха да ми кажат :)

За мен е интересно, защо нищо от това горе не получи резултат - а все пак не е малко. Възврата през 1990 даде много - и него ще поместя после.

Изхождам от презумцията, че Юпитер дава възможности за неща, които подлежат на развитие - човек само трябва да ги хване и да действа. А тези събития си останаха просто с моментните случки. И следващите 12 години (до момента) са си години на единочество, в БГ, без ентусиазъм, без любов, без стабилност. НО! Започнах дълбаенето в езотеричната литература - това стана вече след самия възврат и през всичките тези 12 години е било нещо като "мото" в живота ми.

А ето го този проблемния от 2002г :)


« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 05:02:39 pm от Happy58 »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2014, 05:17:27 pm »
ами едно е МС в Риби да е с Управител Юпитер, а съвсем друго е Управителят да е Нептун. Съответно, анализа е друг.

Разбрах, че това имаш предвид  :72:. Но ако изначално не  ползваш транссатурновите за целта на управлението на домовете, не би трябвало да ти се губи балансът. Според теб до какви заключения би трябвало да ме доведе Нептун в Стрелец в шести като управител на МС?
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2014, 06:22:28 pm »

а ето това са събитията (повторение от другия форум), които се случиха през месеците преди Юпитер да мине Асц и след това себе си:

- нов обожател (българин в чужбина) с предложение за брак
- на почивка в чужбина (ама наистина далечна) с новия обожател
- напуснах работа
- завърших следдипломна квалификация
- започнах нов проект за печелене на пари
- кратък курс за опресняване на чужд език
- получих инфо за 2 предишни живота :), ама за третия не щяха да ми кажат :)

За мен е интересно, защо нищо от това горе не получи резултат - а все пак не е малко. Възврата през 1990 даде много - и него ще поместя после.

А ето го този проблемния от 2002г :)
А я виж къде са малефиците в този период- тр СЛВ и тр Сатурн в 12д в опозе с тр Плутон в 7д , а тр Уран в 10д в натала- събитията ти са точно по тях, а не по юпитеров възврат, който се е случил няколко месеца по-късно.
Юпитер е голямото щастие, щом гореизброените събития не са се развили при неговия възврат в 1д при теб е било за твое добро! Представи си за момент живота ако се беше омъжила за българина в чужбина и ако беше останала на тогавашната работа, мм?

Благодаря ти за участието - значи просто тези събития не са по Юпитер - ето това си мислех и аз, но в другия форум ми приказват, че още на няколко градуса преди аспекта той си действа - да, действа си, ама явно не съвсем, или по-скоро, трябва да се гледа цялата картинка на пейзажа :)

Ха-ха, българна - още на 1 месец след възврата се разбра, че бившата му е бременна и нашата уговорка отпадна :)

А пък на работата се върнах, ама години по-късно - когато Юпито беше в 7 дом вече :)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2014, 06:25:02 pm »
ами едно е МС в Риби да е с Управител Юпитер, а съвсем друго е Управителят да е Нептун. Съответно, анализа е друг.

Разбрах, че това имаш предвид  :72:. Но ако изначално не  ползваш транссатурновите за целта на управлението на домовете, не би трябвало да ти се губи балансът. Според теб до какви заключения би трябвало да ме доведе Нептун в Стрелец в шести като управител на МС?

е, да, ако не ги ползваш, но ... тогава защо пък ги има ... ако няма да ги ползваме - според мен си има много основателна вселенска причина те да бъдат открити и да влезнат в инструментариума на астрологията.

У10 в 6 дом? Ти се майтапиш с мен - та дори и аз го знам това, колкото и да съм начинаеща.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2014, 06:50:03 pm »
У10 в 6 дом? Ти се майтапиш с мен - та дори и аз го знам това, колкото и да съм начинаеща.


Не, ни най-малко не се майтапя! И сега съвсем ми изостри вниманието какво би трябвало да е това?
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #22 -: Февруари 26, 2014, 07:11:11 pm »
Я едно поздравче за всички по темата на Юпитер :)    :58: :58: :38:

Yves LaRock - Rise Up

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #23 -: Февруари 26, 2014, 07:13:55 pm »
У10 в 6 дом? Ти се майтапиш с мен - та дори и аз го знам това, колкото и да съм начинаеща.


Не, ни най-малко не се майтапя! И сега съвсем ми изостри вниманието какво би трябвало да е това?

кариерата, призванието, образа в обществото е в дома на службата, в добавка Нептун :) - работа, която е свързана със служба (а не генерален директор, примерно :) ), и ще използваш Нептун - примерно аптекар, мед сестра, може би джи-пи - знам ли, нещо такова :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2014, 07:36:40 pm »
... че работата и позицията е пряко свързана с таланта да натискаш подходящите омайващи бутончета.  ;D

 :d030: пък аз го джиросвах това на "човеколюбивия" осмодомен Юпитер ("консултант/съветник") и скорпионестия петодомен екзалтатор плюс доооста Меркурий ей така, за разкош (Меркурий е единствената ми планетка с някаква положителна "есенцийка", няма как да не ме спасява в разни важни ъглови работи). Освен това - работя с хора и за хора, даже с много широк реципиент - "обществото", но не в прожекторите - няма връзка между седми дом и Нептун, но пък има прилична смесена рецепция между управителя на седми дом и Юпитер с точен 150 гр. аспект към У7 и Кету; работя сред/за професионална общност, която обичайно се свързва с модерните сигнификации на Водолей (даже на Уран/Плутон според най-модерните), не на Стрелец, занаятът ми е по модерните сигнификации на Венера+Юпитер - и двете са в знаци на слабост, затова не съм юрист/гуру или артист - не ми е съден "висшият идеал", а нещо по-"паразитно" от тейзи възможности. Работя си по специалността от висшето образование - отново връзката У10+У9+У1...

И накрая, въпреки онзи двоен/мутабелен/подвижен МС, с подвижния му модерен управител Нептун, имам много устойчива и непроменлива сфера на дейност/професия - от първия ми ден трудов стаж все една и съща дейност в една и съща професионална сфера, макар и в различни фирми. И предишните ми (преди "трудовата книжка") работи са пак същите по същество - все хуманитарни, свързани със словото/езика - майчин и чужди.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2014, 07:46:15 pm »
...аптекар, мед сестра, може би джи-пи - знам ли, нещо такова :)

 :012: Това съм го намислила за след пенсия - ще изкарам някакви курсове за парамедици и ще меря кръвното на бабите в едно любимо родопско село, които ми гледат биосалатки в каменната къщичка... Еееех, мечти, само и едно езерце да имаше пред къщичката, съвсем да рахатяса Нептуна. Но дотогава може и да ми построят язовир...
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2014, 08:36:11 pm »
... че работата и позицията е пряко свързана с таланта да натискаш подходящите омайващи бутончета.  ;D

 :d030: пък аз го джиросвах това на "човеколюбивия" осмодомен Юпитер ("консултант/съветник") и скорпионестия петодомен екзалтатор плюс доооста Меркурий ей така, за разкош (Меркурий е единствената ми планетка с някаква положителна "есенцийка", няма как да не ме спасява в разни важни ъглови работи). Освен това - работя с хора и за хора, даже с много широк реципиент - "обществото", но не в прожекторите - няма връзка между седми дом и Нептун, но пък има прилична смесена рецепция между управителя на седми дом и Юпитер с точен 150 гр. аспект към У7 и Кету; работя сред/за професионална общност, която обичайно се свързва с модерните сигнификации на Водолей (даже на Уран/Плутон според най-модерните), не на Стрелец, занаятът ми е по модерните сигнификации на Венера+Юпитер - и двете са в знаци на слабост, затова не съм юрист/гуру или артист - не ми е съден "висшият идеал", а нещо по-"паразитно" от тейзи възможности. Работя си по специалността от висшето образование - отново връзката У10+У9+У1...

И накрая, въпреки онзи двоен/мутабелен/подвижен МС, с подвижния му модерен управител Нептун, имам много устойчива и непроменлива сфера на дейност/професия - от първия ми ден трудов стаж все една и съща дейност в една и съща професионална сфера, макар и в различни фирми. И предишните ми (преди "трудовата книжка") работи са пак същите по същество - все хуманитарни, свързани със словото/езика - майчин и чужди.

Е, че какво не ти харесва с това, което казах:) - ето, ти сама си казваш
- не си в прожекторите - У10 в 6-ти, тип занаят
- Стрелец е включен в 6-ти, значи на куспидата е Скорпион - използваш чуждите езици в модерното тълкуване на Плутон
- Нептун в 6-ти - служба в хуманитарна област
- 10 дом в Риби - обществена професия - това, че трябва да е неустойчива сфера не съм съвсем съгласна - и моя е същия, но нямам кой знае каква променливост - мисля, че е по-скоро хуманитарността тук
- 8 дом неми е много ясен, затова ще си замълча за него

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #27 -: Март 01, 2014, 09:20:53 pm »
и аз си чакам възврата тази година ... предишния съм била на 12 и честно казано нямам много спомени  :engel016:7
надявам се да е хубав период ... така си го тълкувам моя господин Юпитер е в 7 дом (интерсептиран лъв) тригон Слънце и Венера 11 дом (стрелец) , малко само ме притеснява квадрата му с Плутон в 10 дом (скорпион) ....ще бъда внимателна в работата да не изхвърча  :engel016: 

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #28 -: Март 01, 2014, 09:44:50 pm »
Нещо много почнах да пълнея.  :( Юпитер ми е в 11, но ми е в 1 дом на солара, това може ли да е причината? Т.е. достатъчна ли е?

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #29 -: Март 01, 2014, 09:50:56 pm »
Точно заради този Юпитер в солара в 1 дом миналата година качих и аз, колкото и да го мислих, не открих друга причина, освен много да се внимава друго не знам.