Автор Тема: Възврат на Юпитер  (Прочетена 26450 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #45 -: Март 02, 2014, 03:45:00 am »
Една малко пренебрегната карта от мен/доста интересна е впрочем/, а я пазя от толкова време  :012: - "Какво ще ми "не" подарява до 36-тата ми годишнина Юпитер според вас" ?
Външния кръг не съм аз  :) .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #46 -: Март 02, 2014, 08:41:08 am »
Flora,аз мисля,че с времето ще развиеш ,заложеното ти търпение ,просто ти трябва да натрупаш опит.Опозицията Луна/Марс те дърпа към емоционално неудовлетворение ,другата Луна /Нептун да проецираш настроенията си върху другите и Луна/Уран -тук малко психосоматика сякаш има.Може би трябва да не робуваш на навиците си ,а непрекъснато да "ковеш" нови ,така хем ще си в мир със Слънцето си ,защото ще твориш професия,хем ще намираш отдушник на Марс ,без да губиш посока и да чакаш някой друг или ситуация да те мотивират -Марс/Нептун.На повърхността си корава ,но отдолу си доста хлъзгава като темперамент-ползвай го това като коз-бъди жена-саламандър. ;)

Не знам как се тълкуват възвратни карти ,в смисъл какъв е алгоритъма-просто импровизирах с твоята,хареса ми стелиума в Риби в 3-ти дом,а сега видях че и по натал имаш сходно звучене,значи има синхронизация в периода и трябва да ти се "сбъдват" амбициите по 10-ти дом ,но ако се настроиш на вълна "Ще бъда" . ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #47 -: Март 02, 2014, 11:57:06 am »
Flora,аз мисля,че с времето ще развиеш ,заложеното ти търпение ,просто ти трябва да натрупаш опит.Опозицията Луна/Марс те дърпа към емоционално неудовлетворение ,другата Луна /Нептун да проецираш настроенията си върху другите и Луна/Уран -тук малко психосоматика сякаш има.Може би трябва да не робуваш на навиците си ,а непрекъснато да "ковеш" нови ,така хем ще си в мир със Слънцето си ,защото ще твориш професия,хем ще намираш отдушник на Марс ,без да губиш посока и да чакаш някой друг или ситуация да те мотивират -Марс/Нептун.На повърхността си корава ,но отдолу си доста хлъзгава като темперамент-ползвай го това като коз-бъди жена-саламандър. ;)

Не знам как се тълкуват възвратни карти ,в смисъл какъв е алгоритъма-просто импровизирах с твоята,хареса ми стелиума в Риби в 3-ти дом,а сега видях че и по натал имаш сходно звучене,значи има синхронизация в периода и трябва да ти се "сбъдват" амбициите по 10-ти дом ,но ако се настроиш на вълна "Ще бъда" . ;)



Рени, благодаря за анализа  :). Да, наситина добре си описала нещата- опозициите на луната са ми  най-проблемни. Наскоро си мислех, че най- зле е опозицията с нептун но сега след като имам много голямо марсово влияние по транзити отвсякъде  и прогресивна луна в опозиция на натален марс, не съм много сигурна. Но пък това неудволетворение движи напред. А настроенията наистина ми се менят по рачешки, може би ги проектирам въху другите, но и те ги проектират върху мен, най-вече техните ми влият, както и средата. Иначе мога лесно да се модифицирам. За възвратните карти и аз не съм много сигурна, но мисля, че се гледа позицията в случая на юпитер, кои домове са най-активни, асц и управителя му, в случая сигурно къде попадат и риби/стрелец. ( при венерин възврат сиг ще се гледат телец/везни ). Дано наистина "да стана", в момента още не съм напълно, но пък "ще бъда" си го повтарям винаги. А по втората карта точно около възврата имах събитие. И да дам добър пример с квадрата на юпи и сатурн в натала. Тогава получих положиелен отговор за една социална студенстка стипендия ( помощ),едни пари, които рално погледнато годините преди това сама си ги изработих, положих много усилия и така. Та, в следващите три години това ми даде шанса да работя по-малко, съответно да си завърша по-бързо образованието. Но на същия ден  в който получих отговора ми пратиха и едно неочаквано известие, 1/4 от парите тогава отидоха за др, неща. Трябваше да се плаща един данък, а беше станал петорен, че и повече, защото господата в продължение на година ми пращали писма на неактуален адрес, който съм сменила официлано ( и понеже нямало отговор, лихвите нарастват). Опитах се да ги атакувам с адвокат, защото мислех, че все пак закона е направен както трябва за тяхната грешка, но се оказа, че в случая на хартия не мога да го докажа- абе, един вид, Бог дал, Бог взел е работата.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2017, 05:59:19 pm »
Минаха 12години.Първите шест безгрижно щастливи,следващите ми се видяха като хилядолетие.
« Последна редакция: Ноември 25, 2017, 08:50:54 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #49 -: Ноември 25, 2017, 07:36:18 am »
Сафо, без натална карта възвратна карта как се тълкува ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #50 -: Ноември 25, 2017, 08:55:36 am »
Сафо, без натална карта възвратна карта как се тълкува ? :)
трудно,но не невъзможно
Благодаря!

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2017, 10:07:26 am »
трудно,но не невъзможно
Благодаря!
Възвратна карта се тълкува спрямо натална карта. Важно е къде попада АСЦ, в кой натален дом.
Какъв е упр. на АСЦ -добър, зъл, как са разположени планетите спрямо наталната карта.
И най-важното, дали тази планета, която се възвръща попада в Хронократорите за периода на възврата и  т. н.
Без натална карта е стъкмистика.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #52 -: Ноември 25, 2017, 05:45:30 pm »
Възвратна карта се тълкува спрямо натална карта. Важно е къде попада АСЦ, в кой натален дом.
Какъв е упр. на АСЦ -добър, зъл, как са разположени планетите спрямо наталната карта.
И най-важното, дали тази планета, която се възвръща попада в Хронократорите за периода на възврата и  т. н.
Без натална карта е стъкмистика.
Благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #53 -: Ноември 25, 2017, 11:03:32 pm »
Кое, какво "завъртате", че да получите точната за вас възвратна карта ?!? Крем карамел без яйца, захар и прясно мляко , но важното, че е някакъв крем в нови огнеупорни чашки- същото е  и възвратна карта без натална такава ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #54 -: Ноември 26, 2017, 01:06:24 pm »
Акрукс, нужна е отправна точка за всякакъв тип карти, различни от наталната и всички те се завъртат около нея като тенденция или иначе казано като прогностични. Стреличка е била точна в прогнозата защото е наясно с наталната ти карта. Аз също тълкувах картата на Марсовият ти възврат паралелно с наталната ти карта-това е начинът, да се тълкуват всички символични карти: прогесивна, дирекционна, лунар, солар и т.н. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #55 -: Юни 20, 2019, 12:31:48 pm »
Здравейте,
През Декември ми предстои Юпитеров възврат,който горе-долу мога да си разчета.Същевременно обаче, Слънчевото затъмнение попада  точно върху възврата.
Някой има ли идея как се тълкува това? ;)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #56 -: Юни 20, 2019, 06:22:04 pm »
Възвратна карта се тълкува спрямо натална карта. Важно е къде попада АСЦ, в кой натален дом.
Какъв е упр. на АСЦ -добър, зъл, как са разположени планетите спрямо наталната карта.
И най-важното, дали тази планета, която се възвръща попада в Хронократорите за периода на възврата и  т. н.
Без натална карта е стъкмистика.
Аз  тази година имам три възвръщания на Юпитер, коя карта се гледа?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #57 -: Юни 20, 2019, 08:06:25 pm »
Здравейте,
През Декември ми предстои Юпитеров възврат,който горе-долу мога да си разчета.Същевременно обаче, Слънчевото затъмнение попада  точно върху възврата.
Някой има ли идея как се тълкува това? ;)

т.е. ще имаш затъмнение в съвпад с наталния юпитер. По принцип затъмнения съвпад с нелична планета не се отчитат, но в конкретния случай по всяка вероятност ще зададе определени събития като се има предвид, че юпитер е управител на десцедента. Като гледам нещо свързано с пари от партньорства.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #58 -: Юни 21, 2019, 02:12:58 am »
Аз  тази година имам три възвръщания на Юпитер, коя карта се гледа?
първата, прави се за мястото където си била когато се е случил

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Юпитер
« Отговор #59 -: Юни 21, 2019, 05:28:37 pm »
т.е. ще имаш затъмнение в съвпад с наталния юпитер. По принцип затъмнения съвпад с нелична планета не се отчитат, но в конкретния случай по всяка вероятност ще зададе определени събития като се има предвид, че юпитер е управител на десцедента. Като гледам нещо свързано с пари от партньорства.
Благодаря за отгивора,Тери ☺