Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 624864 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Сънувах...
« Отговор #3450 -: Юли 15, 2018, 05:53:38 pm »
Представих си древен каменен лингам   ;D олицетворение на Слънчевият Бог-мъжкото начало в древните религии. Ама мани, права си, туй със сексовете не е рабата ..виж какво значи- избродирай си шевица за закрила със символа белобог като българските и рунически талисмани  :012: http://tvoylen.ru/index.php?route=product/product&product_id=8165

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #3451 -: Юли 15, 2018, 06:15:47 pm »
Ребекоооо....  :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043:

Иначе интересно за шевицата ама с двете леви... не става.  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Сънувах...
« Отговор #3452 -: Юли 15, 2018, 06:57:07 pm »
Е как нали бродираше в по-добрите си времена  :012: Иначе и аз прочетох легендата за Белобог,Чернобог и още един Родибог май.. Впечатлих се и там изкачаха няква планина с едно дърво отгоре  :017: Явно си покорила духовен връх, брей прости, че си представих величествен каменен обелиск  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #3453 -: Юли 15, 2018, 09:23:12 pm »
Едно е да шиеш гоблен по схема, а съвсем друго да бродираш шевици бре. За първото съм ок (на 10 години веднъж), ама за второто хич и не ме търси.  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3454 -: Юли 16, 2018, 12:51:47 pm »
Здравейте,

От известно време сънувам един и същи сън. Даже бих казала години и все се случва да го сънувам 2-3 пъти в годината.
Сънувам че се качвам на асаньора в блока в родния ми град и натискам етаж 5, на който живеят и сега родителите ми.
Но или не спира на този етаж, продължава да си се изкачва нагоре, и то с по-голяма скорост. И аз трябва да натисна копче, за да спре.
И когато спре, разбира се съм на друг етаж и ако искам да тръгна по стълбите или да вървя изобщо, пода и стълбите започват да се разместват.
Все едно са направени от тънки плоскости от шперплат. И така и не успявам да стигна до моя апартамент.
Конфликт межу твоите житейски цели и очакванията/ангажиментите на/към близките ти.
Семейството, от което идваш, чувстваш ли като спирачка/бреме? Налагало ли се е да правиш  кариерен компромис заради тях или такъв - свързан с образование или статус?
Асансьорите са израстване, според мен, бърза писта, но си зависи от усещането в самия сън. Може да отразяват не конкретна събитийност, а емоции.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3455 -: Юли 16, 2018, 12:52:58 pm »
Редовно сънувам асансьора в родния ми блок. И все или не мога да изляза, или не спира, или спира между етажите, все кошмари.
Разминаване между цели/желания и реалност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3456 -: Юли 16, 2018, 12:58:31 pm »
Здравейте на всичкиииии  :-*

Асансьорите в сънищата обикновено ги свързват с пътуването на енергията по гръбначния стълб. Ако мога да перифразирам - родителите ти са ти дали едно ниво, ти си отишла на друго по-високо (доколкото разбрах се изкачваш на по-горен етаж) и защо изобщо драпаш да се върнеш надолу!?!

Ама Уран е спеца по сънищата де  :012:.

Уранче,
в началото на месеца сънувах нещо много интересно и рових из нета да чета за него, но само една легенда намерих. Името за първи път го чух в съня си. Сънувах, че съм покорила връх Белобог. Стоях отстрани, любувах му се и си се кефех...  :043: :043: :043:
Има връх Безбог не помня в коя планина, май Пирин, но няма значение.
Да не би да си слушала нещо свързано с него?
Фонов шум от еждневието?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Сънувах...
« Отговор #3457 -: Юли 16, 2018, 04:23:24 pm »
Конфликт межу твоите житейски цели и очакванията/ангажиментите на/към близките ти.
Семейството, от което идваш, чувстваш ли като спирачка/бреме? Налагало ли се е да правиш  кариерен компромис заради тях или такъв - свързан с образование или статус?
Асансьорите са израстване, според мен, бърза писта, но си зависи от усещането в самия сън. Може да отразяват не конкретна събитийност, а емоции.

Uran,
Благодаря ти за отговора.
Всъщност моето семейство са спортисти и треньори и винаги са ме ограничавали във всичко. Компромис направих по първото си образование, не исках да уча в първия университет-но ме накараха. А също и в гимназията в родния ми град от 5-8ми клас, също. Мразех училището, защото имаше само богаташчета и там единствено чрез волейбола можех да покажа коя съм. Бях най-добрата във волейболния отбор и в химията и биологията. По другите предмети, не че не знаех, но не исках да уча. Защото не виждах смисъл и ме беше яд, че са ме записали в гимназията. След това постигнах това което исках-изкарах 5 за годината в 8-ми клас по математика и отидох в друга гимназия-мечта. Там бях пълна отличничка и обожавах да уча. Но след това пак ме накараха да вляза в университет, който след това така и не завърших. Имам само няколко изпита и дипломна работа да направя и ще завърша.
След това записах това което исках да уча и сама се издържах и учих и сега това и работя.  Но и предния университет доста ми помогна за сегашната ми работа, въпреки че нямам диплом от там.
По отношение на статус- с бившият ми приятел с който имах дълга и ужасна връзка, с негови изневери, с мой рев и страдания. И те постоянно ми повтаряха че той не е за мен и не бяха съгласни да бъда с този човек. И се оказаха прави, но сляпа любов, плюс анорексия. И години къртовски труд и работа на крак за да не мисля за него.
Конкретната събитийност и емоции, бяха свързани със сегашното ми семейство. Бях обвинена несправедливо от свекърва си и свекър си, че настройвам съпругът си срещу тях. А в крайна сметка се оказа, че те обвинявали него, за това че той не им споделя и така отстрани аз изглеждах черната овца. Както и че прекалено много се старая да угаждам на всички, което вече няма да е така, защото го приемат или за нещо прекалено или за нещо което е даденост. Оправиха се нещата, но определено имаше полза от тази ситуация, за да излязат наяве "кирливите ризи" и да се вземе решение.
Израстването е възможно с новата ми работа, за която мечтаех от много време насам.
Изключително много ти благодаря за коментарите ти, Uran!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Сънувах...
« Отговор #3458 -: Юли 16, 2018, 04:25:30 pm »
Здравейте на всичкиииии  :-*

Асансьорите в сънищата обикновено ги свързват с пътуването на енергията по гръбначния стълб. Ако мога да перифразирам - родителите ти са ти дали едно ниво, ти си отишла на друго по-високо (доколкото разбрах се изкачваш на по-горен етаж) и защо изобщо драпаш да се върнеш надолу!?!

Да, бяха много строги, но справедливи родители. Сега им благодаря за това което направиха с мен. Да, винаги отивам по-нагоре и се опитвам да сляза по стълбите надолу към 5-тия етаж.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #3459 -: Юли 16, 2018, 08:01:38 pm »
Има връх Безбог не помня в коя планина, май Пирин, но няма значение.
Да не би да си слушала нещо свързано с него?
Фонов шум от еждневието?

Не, в ежедневието изобщо такива теми не се повдигат. На работа е като във въртележка на лудницата и всичко свързано с техника. Такива върхове, планини... просто забрави, а телевизия не гледам повече от 12 години.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3460 -: Юли 17, 2018, 06:31:17 pm »
fortunades:
Друго едно значение е, че е възможно да не намираш достатъчно физическо време за родителите си и това да ти тежи по някакъв начин - натискаш копчето с етажа, на който живеят родителите ти  т.е. имаш желание или, най-малкото - изпитваш чувство за вина, но обстоятелствата и новото ти ежедневие те отпращат на друго място.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Сънувах...
« Отговор #3461 -: Юли 18, 2018, 06:07:07 pm »
fortunades:
Друго едно значение е, че е възможно да не намираш достатъчно физическо време за родителите си и това да ти тежи по някакъв начин - натискаш копчето с етажа, на който живеят родителите ти  т.е. имаш желание или, най-малкото - изпитваш чувство за вина, но обстоятелствата и новото ти ежедневие те отпращат на друго място.
Uran,
Да така е, наистина ми е много тежко че не мога да им помогна, и че съм далеч и от сестра си и родителите ми. Баща ми беше много болен, изпада два пъти в кома и има и тревожно депресивно разтройство, както и силни болки по цялото тяло. Понякога не знам как да му помогна. Беше станал 60кг, а е мъж 190см висок, и когато го видях-представете си недохранен човек, едвам издържах. Не можеше да говори, получи и инсулт, но сега да не казвам- но е добре. А майка ми пък преди това беше оперирана от рак на яйчниците. И те нещата малко по малко се навързват.
Благодаря ти отново за разчитането на сънят ми.
 :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сънувах...
« Отговор #3462 -: Юли 24, 2018, 02:28:21 am »
Сънувах как с баща ми видяхме у нас на пода една змия. Дано да не е лош знак!  :-X  :lol_hitting: :lol_hitting:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3463 -: Юли 24, 2018, 07:43:16 pm »
Сънувах как с баща ми видяхме у нас на пода една змия. Дано да не е лош знак!  :-X  :lol_hitting: :lol_hitting:
Не непременно лош знак, Веско.
Змията е архетип на мъдрост също.
Опитай се да усещаш сънищата си и не се доверявай на клишетата в съновниците.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сънувах...
« Отговор #3464 -: Юли 24, 2018, 09:12:50 pm »
Не непременно лош знак, Веско.
Змията е архетип на мъдрост също.
Опитай се да усещаш сънищата си и не се доверявай на клишетата в съновниците.
Благодаря, Uran!
Не знам има ли връзка, но днес на работа с колегата разбрахме, че 1 стек 0,2 л. Пещерска гроздова ни липсва и не знаем как е станало. Нито аз пия ракия, нито той, пък и не мисля, че той е направил нещо такова. Не знам дали сънят не е показвал нещо такова.