Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107148 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #15 -: Януари 11, 2014, 12:17:54 pm »
Ема, и аз съм така-водните акценти не мога да им помагам по нормалния път

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #16 -: Януари 11, 2014, 12:22:21 pm »
Аз пък мога.  :P Само водни около мен има.  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #17 -: Януари 11, 2014, 12:42:07 pm »
Ема, и аз съм така-водните акценти не мога да им помагам по нормалния път

Аз съм и воден акцент, но съм с подобна нагласа. Алгоритъмът ми е като на Ема, само дето с времето ставам по-сурова и дори коравосърдечна, поради икономия на време, думи и изразни средства. Но си имам редовни пациенти вече, които точно скала търсят.

ПС.Под много от постовете на Ема ми иде да добавя +1, не си спомням хороскопа й обаче, не помня дали имаме общи акценти.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #18 -: Януари 11, 2014, 01:48:01 pm »
Имаме, Ди.

И аз съм слънчева Везна.  :85: Мисля, че имаме и други сходства в картите, но не се сещам какви са точно. Нещо по Сатурн/Уран ми се върти, но никога не съм виждала твоята карта, от споделеното от теб по-скоро са ми спомените и усещанията.
Съвсем скоро си сложих картата в някоя тема. След оглед на мненията ми намерих картата и темата.

http://astra.la/forum/index.php?topic=80.msg8664#msg8664

Тук съм се синастрила с форума, но данните ми стоят.  :88:

Тази суровост да не е нещо от сатурнясване? Защото при мен Слънцето е сатурнясало и явно си дава отражение. Луната ми е огнена, богато аспектирана. Но суровостта не идва от нея, поне не го усещам така.
Това охладняване при мен се подсили след преминаването на Сатурн през Везни и окончателно ме замрази на карето към Луната. Аз по природа не съм от водно-съчувствните, но след тези транзити съвсем станах на принципа проблем-решение.
Най-трудно ми е да оказвам подкрепа на нептуновите. Чувствам се там като екзекутор някакъв...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #19 -: Януари 11, 2014, 02:38:45 pm »
Според мен емоционална подкрепа умеят да дават силните Луни и силно изразените знаци - Рак, риба, телец.

Това е емпатия,съчувствие .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #20 -: Януари 11, 2014, 02:41:24 pm »
Кой на кого е въпросът
Аз например ако се оплача, очаквам действия, рядко имам нужда от емоционална подкрепа
Иначе мисля, че колкото по-добре се познаваш, толкова по-малко имаш нужда от подкрепа

Ако не можеш да даваш/да си подкрепа ,какво значение има кой на кого ?!?
Ако можеш ,тогава следва въпроса :"Кой ,на кого,при какви обстоятелства "-натал "+" синастрия .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #21 -: Януари 11, 2014, 03:25:26 pm »
Имаме, Ди.

И аз съм слънчева Везна.  :85: Мисля, че имаме и други сходства в картите, но не се сещам какви са точно. Нещо по Сатурн/Уран ми се върти, но никога не съм виждала твоята карта, от споделеното от теб по-скоро са ми спомените и усещанията.
Съвсем скоро си сложих картата в някоя тема. След оглед на мненията ми намерих картата и темата.

http://astra.la/forum/index.php?topic=80.msg8664#msg8664

Тук съм се синастрила с форума, но данните ми стоят.  :88:



Това е за Рени, която пита дали Юпитер или Сатурн са по-надути.

О, имаш къде по-читави планети от моите, и тегаватаскорпионщина липсва, може би слънце-Плутон донегде и май толкоз. Затова пък тази мекота твоя и котешка гушкавост аз я нямам.

С някои оплаквачи нептуни се улавям, че звуча снизходително и сякаш размахвам пръст, а не е била това целта. Постепенно се уча да се въздържам от това и сега се оттеглям просто - явно не им помагам.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #22 -: Януари 11, 2014, 04:12:31 pm »
Дияна, да, така те усещам и аз. Някъде връзката с мекото се е счупила при теб, но не е нещо фатално, нито неприятно. Явно луната в лъв ме прави котанка.
Слънцето ми не е само с плутоновата връзка, а и цялото това осмодомие. Ще има да си чакам и докато Слънце, Венера и Меркурий по прогресия се изместят в Стрелец... Доста ми е еднотипна посоката на развитие, чак ще ми е странно да съм над нещата.  :93:

Тъндъре, при теб Слънцето се изяви в посока тема за подкрепата, но Луната пожела ефективност. Което си е по сатурновото/козирог.
Но и аз така правя - не умея дълго да съм в позиция носна кърпа. То не е до неумение, но ако някой изисква подкрепа от мен, тръгвам с идеята, че иска да се избави от нещо и му помагам да го стори.
Може би трябва да се преосмисля. И да извикам малко мекота в себе си.
Сещам се за една приятелка с нептунясала Луна, която намира в мен и суровата ми подкрепа някакъв смисъл, намира за градивно и помагащо взаимодействието ни. Но друга близка с нептунясал рибешки Марс и Луна хич не ми понася начина на подкрепа. Аз пък вече изпушвам от 4-5-годишното й повтаряне на грешки за едни и същи неща, които се базират на неправилно изграждане на основи и визия спрямо проблемите. В този случай се отдръпнах от желанието за помагане, вече съм само слушател, защото исканата продкрепа съвсем забатачва ситуацията и ранявам приятелката си.
Леле, ще изляза голям дзвер. Трябва да си потърся малко топлинката в себе си, че хич не е на добре. Поне ще опитвам, тази посока на суровост може и да ми помогне да се запазя душевно, но пък не ми е много на сърце... До момента може би и прогресивен асц в Риби е спасявал малко положението, но той пък бясно върви към Овен и си оказва влияние това.
Хубава тема, даде поле за размисъл и работа към...ефективни промени.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #23 -: Януари 11, 2014, 05:01:13 pm »
Значи да си знам аз милия нептунианец да се пазя от вас и вашите подкепи. ОПАСНИ СТЕ ЕЙ!   :lol_hitting:  :D Като се замисля - факт е, че не понасям Сатурнови и студени хора. Даже като се ядосам с кеф си го изкарвам върху тях. И те имат склонност, когато трябва да ми помогнат да ми го правят по - лошо! Аз напоследък много намразих Сатурн - три пъти ми направи опозиция със Слънцето и вече искам да го екзекутирам този гадняр.  :41: Брат ми е сатурнов тип и с него никога не съм се се разбирал, а в момента отношенията са ни като на далечни познати ... все едно не сме братя.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #24 -: Януари 11, 2014, 05:43:23 pm »
Аз подкрепям "водно" по луна и нептун. Знам, че олеква на хората. не ги съдя, затова споделят много неща. НО, това беше до скоро, видях, че стават зависими и слаби. Трябва и малко сатурн.
Емма, имаш ли както казваш ти "плутонясал" меркурий, или осмодомен?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #25 -: Януари 11, 2014, 06:10:51 pm »
Понякога с опитите да станеш по - малко "дзер" се получава обратния ефект. Иначе и аз съм дзвер ама не в този смисъл - сатурновия. Иначе Сатурн до гроб няма да го харесвам! :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #26 -: Януари 11, 2014, 08:18:35 pm »
Интересно-усещам тежки сатурнови, дълбоки плутонови, отнесени нептунови...
А що няма леки и свежи меркуриеви типажи? Весели и безгрижни венерини?
Хора, къде са ви половината планети?  :)
Сал един тука е веселяк, ама няма го посочвам, че става разделение

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #27 -: Януари 11, 2014, 11:03:54 pm »
Папи, аз моите леки планетки ги проявявам явно на друго място.
Днес даже и Нептун си уважих с няколко коктейла.  ;D А след това с компанията пуснахме един огнен фенер и много се забавлявахме.  :08: Това са моите съседи.  :58:



I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #28 -: Април 09, 2014, 01:51:50 am »
Веско, виж тук

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #29 -: Април 09, 2014, 02:41:07 pm »
От човечност е редно, ако се наложи да се пращат щетите всички да се включат, дори тези, което не са засегнати, защото може и на тях да се случи. Но това е моя гледна точка. Ако работодателя е Човек и наистина билетите са били откраднати не би взел пари от вас или поне ще се съобрази удържаните пари да са адекватни на заплащането. Идиотско е при заплата 500 лв да ти вземе 120.
Моят съвет е да седнете и да говорите с работодателя и да му обясните, какво  се е случило и да се опитате да се разберете с него.